Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

adina7
2. jan 2012

@bambi2 Este som nebola...vytok je veeelmi slabunky tak uvidim ako do rana...A ano...tu v uk sa chodi na prve sono az medzi 12-14tt...a prve stretnutie s porodnou sestrou mam az o 2tyzdne 😒

bambi2
2. jan 2012

@adina7 ja na tvojom mieste by som bola az veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi rada... 😉
iste vies anglicky... precitaj si toto... http://health.gather.com/viewArticle.action?art...
takze neponahlaj... 🙂

ninka.b1
2. jan 2012

Ahojte, môžem sa pridať? ja som bola na čisteni 28.12 ☹ malo to byť naše prve po roku a pol snaženia...
Môžem sa spytať na tie vyšetrenia ste išli same od seba, alebo vas poslal dr????

poisonblu
2. jan 2012

@ninka.b1 Mna poslal gynekolog na genet.vysetrenie hned po prvom MA...zistili mi nieco s krvou, ale hematolog v nr mi povedal, ze to je ok...tak asi skusim este inu hematologiu

adina7
2. jan 2012

@bambi2 Pocula som ze ked sa v zenach velmi ''sparaju zo spodu'' tak to nerobi dobrotu..preto som asi aj tu v uk kludnejsia...ked som bole predtym tehu tak som bola behom asi 4tyzdnov na sone cca.5x lebo som spinila a vzdy ma skontrolovali aj zospodu...a ani by som sa necudovala keby som potratila aj z toho ze ma stale zo spodu otvarali...tak ale to je uz vo hviezdach...A ty si na svk?

nana776
2. jan 2012

ja som otehotnela po potrate po roku,aj to nebol doktor nadseny a zdalo sa mu to skoro.teraz som v tretom mesiaci zajtra idem na skrining a tiez mam obavy.drzim palce vsetkym aby to dobre dopadlo.

marecek1
3. jan 2012

@adina7 ahoj 🙂 držím silno palce, aby ti tehotenstvo tentokrát dopadlo dobre. ja som tiež v tehotenstve špinila, a lekár sa ma pýtal, či som náhodou v tom období nečakala menštruáciu, že to môže byť aj tým - takže môžeš špiniť aj z tohto dôvodu.

marecek1
3. jan 2012

@ninka.b1 ahoj 🙂 lekári väčšinou posielajú na vyšetrenia až po druhom potrate, zdá sa mi, že veľa-veľa lekárov (aspoň čo tu čítam na MK), prvý potrat berie ako veľmi častý a bežný jav, len mne sa tieto štatistiky moc nepáčia - odporučujem ti (zvlášť keď ste sa snažili dosť dlhú dobu - rok a pól) požiadať lekára, aby ťa na tieto vyšetrenia odoslal, vyšetrenia môžu odhaliť problém, ktorý môže predísť druhému nepríjemnému zážitku - prípadne ak výsledky vyjdú ok, tak bude aspoň o trošičku pokojnejšia.

marecek1
3. jan 2012

@nana776 otehotnela si rok po potrate a lekárovi sa to zdalo skoro? to mi príde dosť divné - dlhá doba (ak si teda nemala nejaké komplikácie), bežne sa odporúča počkať 3 cykly (niektorí lekári 6) - a dokonca niekto začína už po prvej MS, pokiaľ sa cíti v poriadku.

ajka81
3. jan 2012

@poisonblu ahoj, chcem sa spytať na to hematologicke vyšetrenie treba isť nalačno? idem si tiež dať spraviť, keďže mam zasebou už dva MA

bambi2
3. jan 2012

@ninka.b1 mne robili behom dvoch tyzdnov 4x sono zospodu, najkratsi s odstupom 3 dni, ja si myslim, ze aj to bolo pricinou potratu... 😠 😖
Ja nastastie nie som na sk..😉

marianna28
3. jan 2012

@adina7 ahoj... spinenie az krvacanie v tehu v obdobi mrchy je uplne normalne - ten asco by som ti ale moc neodporucala... radsej duphaston. A aj ked v uk vsetko nehavaju na prirodu a ide sa az v 12tt, po MA pacientky musia ist skor... Mna by tu v at moj doki dorazil, keby som mu prisla po MA znova tehu az tak neskoro - tu je nariadene: pozitivny tehu test, ides k lekarovi (ak si po MA)...
Tvoje spinenie moze byt nieco zle a moze to byt len prasknuta zilka... rozhodne by sa to nemalo nehat len tak a navstivit dokiho 😉 drzim palceky 😉

poisonblu
3. jan 2012

@ajka81 ja som nebola na hematke, iba na genetike...tam som nemusela ist nalacno

marianna28
3. jan 2012

@usacek79 😀 tiez sme si planovali "spravit" maleho Greka na rhodose v auguste... toz greci su lenivy narod, necakaj zazraky, ale prehriatie a dezinfekcia tela v mori pomoze 😀 teda aspon nam pomohla - v auguste rhodos, zaciatkom septembra plac, lebo mrcha a koniec septembra doma v zacinajucich mrazoch pozitivny testik 😀 😀 😀 akurat som citala statistiku, ze len 6% parom sa podari planovany potomok na dovolenke pri mori a az 80% mesiac po dovci 😉 vela stasticka 😉

marianna28
3. jan 2012

@bambi2 sono zo spodu sa smie robit maximalne 1x do tyzdna a aj to z velmi vaznych dovodov... inak to sono, ci uz palicka, alebo cez brusko je pre krpca v brusku veeeeelmi hlasne - je to ako ked si clovek pusti hlasnu hudbu cez sluchadka na plne gule... Teda tak mi to opisal moj doki 😕 preto ak sono, tak nie casto a aj to len kuk, ci bije srdiecko, inak sa tyra krpcek uz v brusku - ked aj len v prvych tazdnoch...

bambi2
3. jan 2012

@marianna28 no vidis, ja som ho mala 2x do tyzdna... 😠 😠 😠

bambi2
3. jan 2012

takze v piatok 13 idem na kontrolu, to bude uz po ovulke.. dufam, ze uvidi aspon tu zvysenu sliznicu 😀 😀 😀

usacek79
3. jan 2012

@marianna28 po prve - ty mas ale kraaaasne meno 😉
a po druhe - nam sa obe tehu podarili na dovolenke (sice na SVK, ale predsa)
to bude skor tym, ze na dovolenkach si to pariky zvacsa rozdavaju ooovela castejsie a s vacsou intenzitou a chutou, ako doma 😉 teda my sme urcite ten pripad..
a jeden veeelmi dobry gynekolog mi povedal, dokonca aj link na clanok o tom som mala, ze to je velmi dolezite, aby bol sex vasnivy, ze ludia na to kaslu, mysli si, ze raz-dva vystrek a bude to, no presne naopak... cim viac sa sex stane oplodnovanim, tym mensia uspesnost ich vraj caka.
totiz cim dlhsie suloz trva a cim vacsie je vzrusenie, tym vacsi objem spermii sa vyda na cestu a tym lepsie prostredie im vagina pripravi 🙂
takze treba nakupit nejake afrodiziaka, byt nadrzany ako sa patri a sulozit od nevidim do nevidim 😀 a bude jedno, ci to je v Grecku alebo v Môťovej 😀 😵

my do toho Grecka koncom juna pojdeme tak ci tak, takze uvidime, co to da 😵

usacek79
3. jan 2012

@bambi2 helou, ja som bola vcera na kontrole a veru lekar uz ma na kyret neposielal 😉 mam endometrium 10,2mm sice nepravidelneho povrchu, ale ved na to je prva ms, aby si to upratala, ako treba 🙂
a ty mas ovulaciu, citis to? ja som ju po kyrete v auguste nemala dva mesiace (ta tretia bola potom hned uspesna 😉 ), takze tak nejako si myslim, ze teraz tiez nepride hned... no uvidime, uprimne povedane, ked aj nepride nevadi, len ja uz mam taku chut na mojho draheho, ze mi sex blika aj na cele 😀 my sme naposledy 3.decembra este na Kanarskych!!! to je asi najdhsia pauza v mojom zivote, vobec sa mi to nepaci.. ale pockam este ten tyzden, nech je aspon 2 tyzdne pauza - lekar povedal, ze ked uplne dospinim, tak vtedy mozeme - ja uz sice nespinim, ale kde tu zo mna kusocek sliznice vyjde, pri tlaceni 😅

a co sa tyka utz - ja som sa definitivne rozhodla, ze prvy krat pojdem k doktorovi az ked budem v 11tt... to uz bude cez brucho, ja si do seba uz ten utz strcit nenecham, som si to slubovala aj v tomto tehu a isla som naúpokon az v 9tt a aj tak mi robili vaginalne..

inak ja som vzdy po utz zacala trosicku spinit, sice niekedy len jeden den, no predsa.. to rypanie nie je dobre ani pre moju micinu, a pre babo uz vobec!

marianna28
3. jan 2012

@bambi2 nechces zmenit doktora? 😕

marianna28
3. jan 2012

@usacek79 juj dakujem tetus dakujem 😉
Nam sa tiez 2x podarilo na domacej pode 😉 no veru - na dovolenke no sak co ma ine clovek na robote? Ja som nie moc chodivy typ - pokukam aj z okna dalekohladom - na dovci treba skotacit 😉
A orgazmus pri plodeni u oboch je velmi dolezity - ved stahmi maternice treba pomoct matros tam, kde mu taaaak dlho trva cesta... 😀 Ako afro sme my pouzivali flasu vinka 😀 😀 😀 😀 😀 Este co mne odporucil doki boli venusine gulicky - na trening stien maternice 😀 😀 😀 dost zabavne to bolo 😀
.... mne robil doki prvy utz v 4tt - nakukol, povedal, vyzera to zle, dojdi o tyzden - nakukol, povedal krasa, dal mi tabletky (dufika, pregnavit a aprednisolon - tu sa pouziva sice po umelom oplodneni, ale aj po MA) - ak je doktor na urovni s kvalitnym strojom, palicka je lepsia - cez brusko to krpcovi viac svieti - a napriklad u nas v 14tt cez brusko nevedel urcit pohlavie a palickou ano 😉 a navyse...mno palicka je zazivnejsia 😀 😀 😀
Nam po kyrete doki povedal 3 tyzdne abstak 😅 nevidalo po dvoch tyzdnoch 😅 😝 v ramci normy samozrejme 😀 beztak sa nam zadarilo az takmer rok po kyrete 😠 a to sme uz skotacili od nevidim do nevidim 😲 som si myslela, ze mam dost aj na rok, ale hahahaaaaaaaaaaaaa 😀 Uj som si kupila dneska fitnessloptu - uz na nej sedim jak taka sliepka 😀

Baby, ktore este nieste tehu po MA, odporucam vam tu nasu temicku - snazilky po MA - je to sukromka, treba napisat erin365 - sme tam skvela partia, vieme si perfektne pomoct a dat tie najlepsie rady - vela z nas uz po MA aj porodili zdrave miminecka, vela z nas spolocnymi silami otehu... a najdolezitejsie: chapeme sa 😉

marianna28
3. jan 2012

A cil si to citam - jak to vyznelo, jak by som chcela robit nejakej teme reklamu... eh blbost - myslela som to takto: ja, po kyrete a snazilkovali sme sa takmer rok, aby sa zadarilo - hrozne mi bolo do placu citat, ako kazda druha tehotna a ja stale nic... najhorsie este citat tehu priznaky, ked clovek nachadza negativne testy, ma rozhadzany cyklus a neviem co... aj celeho kona som nenavidela, aj stipku zavidela... neviem, ako to cele opisat.... no hrozne... a v tej spominanej teme sme sa proste stretli baby s takymi istymi pocitmi, zmyslanim, teoriami... no proste - heheh sranda - ja, ta, ktora takto pred rokom povedala, ze do takej cudnej temi nejde... no tak a tak a preto zato akotak 😀 neviem sa asi vykoktat 😀 😅 😀 😀 😀 😀

cillamilla11
3. jan 2012

ja som bola na kyrete 20.teha deembra, cakam menstruaciu, no aj mozno mam stavy ako keby uz chcela prist, no neviem mohla by.je to mozne ze pride skor ako tie 4 tyzdne ?

bambi2
3. jan 2012

@marianna28 uz som zmenila.. este ked som potratila, 25 novembra... no keby som ostala u tej basy co som od nej odisla tak neviem ako by to dopadlo, hadam by ma poslala aj na kyret... esteze som to urobila predtym ako som potratila... 🙂 teraz som spokojna... 😵 😵 😵

bambi2
3. jan 2012

@usacek79 ja som mala hned po potrate ovulku... teraz by mala okolo 11 prist... tak zacneme takeho 8-9 skusat.. manzo ma narodky 8 tak si to uzijeme 😀 😀 😀 😀 mastim si brucho s tou mastickou argenthum metallicum, je to na ovulku, nejako to pomaha vajicku ci co to. vraj striebro je kov plodnosti tak uvidime ci to zabere 😀 😀 😀

adina7
3. jan 2012

@marecek1 Dakujeeeem 😉 A ako dlho ti to spinenie trvalo? Mne to uz prakticky skoncilo, aj ked som teda stale v pozore..ale tiez si hovorim ze to bolo asi tou mrchou alebo nejaka prasknuta cievka z dovodu zvacsovania maternice 🙂

adina7
3. jan 2012

@marianna28 Ahooj...noo keby som bola na svk tak urcite idem k dr a nech mi predpise ten duphaston,ale kedze tu ziadne lieky nedavaju tak mi ostala len jedina moznost a to uzivat ascorutin kedze ho mam doma z predchadzajuceho tehu. A preco by si neodporucala ascorutin? Ja ho budem brat len tento tyzden a potom ho vysadim. A tu v uk som bola u dr uz 2x a vzdy mi bolo povedane ze prvy trimester sa moze stat hocico a je to na prirode..zenu neriesia pokial nepotrati 3-4x...aspon tak mi bolo povedane...smutne ale pravdive 😒

bambi2
3. jan 2012
marianna28
3. jan 2012

@adina7 pogoogli na nete - ascorutin v tehotenstve - uziva sa tiez len v urcitych pripadoch. Nemozes ist do lekarne a pytat dufika? Na jednej strane - okej, akceptujem prirodu, ale na druhej strane (a je velmi vela pripadov, aj ja som z tych), treba prirode trocha sem tam pomoct - po 3 az 4 MA musi byt paradne rozbuchany krpcok aj cele vnutro... ☹ to uz do takeho prostredia zniceneho sa chcu ist rypat? 😠 Nezastavam ich nazor - este ked si predstavim, ako clovek potrebuje radu, psych pomoc po MA... nieto sa nechavat odpinkavat lekarmi... ach jo 😕

marianna28
3. jan 2012

@bambi2 no a ktory ti robil tak casto utz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre