Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

noname26
27. júl 2012

@katkasofi mame srdieckoo!! 6+1 a aj knizku!! dnes som stastna prestastna - len pre to pobolievanie musim lezat, tak tu nemozem travit tolko casu

melindacicusik
2. sep 2012

ahojte ja mám 2 detičky všetko bolo ok ked som 3 krát otehotnela bol som preštastná naše stastie odislo
v 8 tt. v utorok som bola u dokyho a po vysetrení som zacala krvacat resp.spinit vo stvrtok kontrola a potrat ten bol 26.7.2012 kedy by som sa mohla pokusit o miminko mrcha bola 1 krát 29.8. dakujem za radu cicky

monika2712
2. sep 2012

@melindacicusik ahoj kludne aj hned, kedze uz prva dosla tak nie je dovod cakat, lekari zvyknu odporucat cakat 3 cykly po kyrete ale ten ti asi nerobili ak to spravne chapem, takze kludne sa pustite znova do toho.

nela22
2. sep 2012

ahojte ja mam za sebou dva potraty ,chcem vas poprosit o nejaku radu,ake vysetrenia podstupit a tak,dakujem pekne

nela22
2. sep 2012

@noname26 ahoj na uvod ti chcem popriat aby si sa konecne dockala vytuzeneho babatka,myslim ze po tolkych pokusoch by si si to zasluzila konecne...nozem sa ta opytat po kolkom potrate ti zistili ten trofoblast?a kam si sla na vysetrenia?dakujem a strasne moc ti drzim prsty 🙂

noname26
2. sep 2012

@nela22 dakujem pekne neli - tak tehotni sme 6.krat, z toho jedno bolo mimomaternicove - na vysetrenie sme boli v Prahe - Ústav péče o matku a dítě v Podolí - www.upmd.cz odd. reprodukcnej imunologie. Boli sme tam vo februari tohto roku. su tam aj kontakty a dr. Madar mi aj na maily odpisal - ak by si mala dake otazky - inak cesta k tejto informacii bola viac ako zarubana - nahodou sme ju ziskali, a zda sa, ze to pomohlo, akurat sme v 12tom tyzdni 🙂) tak drzime palce aj vam

nela22
2. sep 2012

jej no to som rada ze sa vam dari,budem drzat prsty.a kedy ste sli do tej Prahy myslim teda po kolkom potrate?a preco hned do Prahy,tu nie su take ustavy?a akoze len nahodou ste sa dostali k tej pricime potratov?a pichas si teraz nejake injekcie?prepac ze sa tolko vypytujem,ale zaujima ma to,mozno to moze pomoct aj mne,dakujem a oddychujte s drobcom 🙂

nela22
2. sep 2012

@noname26 jej no to som rada ze sa vam dari,budem drzat prsty.a kedy ste sli do tej Prahy myslim teda po kolkom potrate?a preco hned do Prahy,tu nie su take ustavy?a akoze len nahodou ste sa dostali k tej pricime potratov?a pichas si teraz nejake injekcie?prepac ze sa tolko vypytujem,ale zaujima ma to,mozno to moze pomoct aj mne,dakujem a oddychujte s drobcom emoticon

noname26
3. sep 2012

@nela22 to je v pohode, pokojne sa pýtaj, ja chcem pomôcť aj iným, keď aj len informáciami.
do Prahy sme šli až po 4tom potrate, čiže až tento rok (v Čechách chodia už po prvom). U nás sa toto vyšetrenie nerobí, hoci mnohé CAR centrá vyhlasujú, že ho robia. A ak niečo robia, určite nie v tomto rozsahu a tejto kvalite. V Prahe sa tomu venujú špeciálne už roky. Na Slovensku to vraj nik vyhodnotiť nevie - povedal mi to môj imunológ a našla som to aj v tomto článku - http://baby-web.topky.sk/Clanky/a226-Ked-imunit.... Mňa poslali na genetiku, hematológiu a hormóny. Na hematológii mi povedala p. docentka, že sa jej to podľa popisov skôr zdá na imunitný problém, a že vie, že sa to robí v čechách a mám hľadať na nete, viac nevedela. Tak som volala môjmu imunológovi a ten mi tiež jednoznačne odporúčil Prahu. A neľutujeme. V CAR nás neustále posielali na IVF, o imunite ani reči, hoci vedeli, že mám autoimunitné ochorenia a máme ich aj v rodine. Ani len testovanie na to nenavrhli. V Prahe mi povedali, že keby sme šli na IVF bez liečby, dopadneme rovnako. Takže nemám dôveru v CAR centrá. Takto sme nakoniec v očakávaní a bez IVF, prirodzene. Užívam lieky na tú imunitu (Prednison) a pre istotu aj si pichám injekcie na zrážanlivosť (jeden marker mi vyskočil - na kyselinu listovú - čiže trombofília to nie je, ale pri tom chýbajúcom markere mi ho radšej dali, lebo nevedia zatiaľ, či neovplyvňuje aj vznik trombofílie) a beriem lieky na udržanie (tiež pre istotu - Duphaston a Utrogestan). Tak skúste sa popýtať u toho p. dr. Madara - napíš mu mailom, čo a ako sa ti stalo a či by odporúčal prísť. Držím veľmi palce!!

nela22
3. sep 2012

@noname26 dakujem ze si mi to takto rozpisala,uz v tom mam aspon trochu jasno,teda aspon myslim 🙂 takze vlastne tebe cechy odporucila pani docentka tu na slovensku a preto ste sa tam dostali.pochopila som to spravne?a mozem sa este opytat,ty si mala stale spontanny potrat ci aj missed ab.?takze tu vam odporucali umele oplodnenie a odmietli ste?a tu na slovensku ste riesili martin ,blavu ci bystricu?mne jedna doktorka v nemocnici povedala ze podla nej som skoro pocala od prveho potratu,ale podla mna to nie je o tom,ze ona odporuca aspon rok pockat,ale to sa mi zda strasne dlho a ja uz tak velmi tuzim po drobcovi. 🙂 a co su to vlastne tie autoimunitne ochorenia co mas?urcite napisem aj tomu panovi dr.a uvidim co mi napise.pekny dnik

noname26
3. sep 2012

@nela22 no idem na odpovede postupne🙂) pochopila si to spravne, p. docentka na hematologii mi o tom povedala, dalej som uz patrala na webe. ja som mala stale missed ab. do 6.tyzdna, t.j. do akcie srdca. ano, do umeleho nas tlacili v CAR 3x a odmietli sme (lebo sme ho nechceli podstupit, kym sa nezisti pricina, dovtedy som mala vsetko ok). boli sme v martine. myslim, ze pri missed je rok zbytocne dlho, stacia 3 mesiace, ale nie som lekar. rozni lekari rozne nazory. Ja mam astmu a ochorenie stitnej zlazy, otec a stary otec sarkoidozu pluc. Vsetko autoimunita. Imunolog mi urobil zakladne vysetrenie na protilatky a zistil mi "hranicne vysledky", cize sledovat si to, aby som napr. neziskala raz lupus, alebo aby sme ho podchytili skoro. Povedal mi, ze v Kosiciach robia laboratorne rozbory, ale nevedia sa lekarsky interpretovat. Praha ma aj svoj system liecby (branie Prednisonu a prisne kondomovy styk plus vymietenie vsetkych infekcii, napr. streptokoka a pod. aby sa nedrazdila a neaktivovala autoimunita zeny). Neviem, aky je tvoj pripad, ale urcite si absolvuj genetiku, hematologiu, hladiny hormonov a aj toto. Popis tomu lekarovi, ako ste vy postupovali, kedy ste potratili a on ti povie hadam viac. pekny den.

nela22
4. sep 2012

@noname26 no dnes som bola u svojej lekarky a ona ma poslala na hematologiu a ked budu vysledy mam ist na genetiku,tak uvidim ako to tam dopadne a ci mi nieco zistia,teda nam lebo myslim ze na tej genetike vysetruju aj partnera.A s pracou si to ako riesila?sla si stale ked si bola tehotna na pn?ja som prave zistila ze mi nepredlzuju zmluvu v praci,bola som dva krat pn koli tehotenstvu,tak takato vec potesi.-(asi az po tychto vysetreniach napisem do tej prahy pretoze teraz mu v podstate este nemam co napisat,ked nemam ziadne vysledky.neviem ci to ma nejaky suvis ale ja mam strasne silnu alergiu skoro na vsetko(travy,roztoce...)myslis ze to ma suvis?ako casto teraz chodis na kontroly ?a kam do prahy?este by ma zaujimalo,ci tie vysetrenia preplaca poistovna,ci ste si to hradili sami?dakujem ti za odpovede,a pozdravuj drobca 🙂

melindacicusik
5. sep 2012

@monika2712 robili mi ho 27.7.2012 všetko bolo bez komplikacii idem v septembri na kontrolu mám nasadení duphaston ak bude všetko ok tak sa na to dám len sa obávam lebo aj toto trvalo až 9 mesiacov takže asi ozaj nemá zmysel čakať dakujem len sa velmi bojim čo bude lebo by som nechcela opäť zažiť nanovo to isté a dakujem za odpoved

monika2712
5. sep 2012

@melindacicusik urcite uz dlhsie cakat netreba ale mozno by bolo dobre si riadne odsledovat ovulaciu lebo po kyrete mozes mat este rozhadzany cyklus, niektore mozu byt anovulacne a tak aby ste sa zbytocne taku dobu netrapili.

noname26
5. sep 2012

@nela22 ahoj, no ja som bola vzdy pn, doteraz ma neprepustili, ale uz 2 roky som nieco take cakala, zeby sa mohlo stat. ale s manzelom sme sa zhodli, ze rodina a nas sen o nej ma vasiu prioritu. no urcite je dobre urobit si najprv tie "nase" vysetrenia, aby ste do Prahy nebezali zbytocne. Ale neries ich jedno po druhom, objednaj sa vsade, lebo napr. ja som len na hematologiu objednanie cakala 4 mesiace a 2 mesiace na vysledky. aby si nestracala cas. ci maju alergie suvis neviem posudit, nie som lekar. na kontroly nechodim, bola som tam len raz a vysledky poslali postou, recepty predpisuje gynekolog na zaklade ich odporucania. ale odporuca sa kontrola pred kazdym planovanym tehotenstvom. cesky na kontroly chodia, ale vraj slovenky aj takto na dialku riesia. do prahy sme sli do ustavu pro pece o matku a dite v Podoli (Vysehrad)- www.upmd.cz odd.reprodukcnej imunologie, MUDr. Madar. platili sme sami, odporucanie nebolo treba, ale potom som ziadala poistovne o tzv. refundaciu nakladov (treba zaslat blocky, aj o platbe cez terminal - da sa to tam, zoznam vysetreni a kopiu spravy). Zo 6000CZK nam preplatili cca 50€.

melindacicusik
5. sep 2012

@monika2712 dakujem pekne za radu a ovulku si odsledujem urcite a držte palce nech to dobre dopadne a aj tebe moni zelam nech to dobre dopadne a nech ste zdraví obaja a daj vediet ako sa máte

monika2712
5. sep 2012

@melindacicusik dakujem, vela stastia aj tebe, nam sa podarilo po 5tich cykloch po kyrete.

melindacicusik
6. sep 2012

@monika2712 dakujem pekne dodala si mi silu a nádej dufam že aj nám to vyjde 5 cyklov to je dobre to by som sa tešila dakujem

monika2712
6. sep 2012

@melindacicusik ono sa vravi ze najlepsie je otehoniet do pol roka po kyrete lebo ze telo si tehotenstvo pamata a aj maternica je na to pripravena lepsie, tak preto netreba zbytocne cakat a pekne sa snazit kazdy mesiac, tak nech vam to vyjde cim skor!

melindacicusik
6. sep 2012

@monika2712 dakujem za radu a povzbudenie a urcite sa na to dáme čo najskor a ked to vyjde budeme štastný a tebe držím palčeky nech to máš čím skor za sebou lebo posledne 2 tt. sú naneznesitelnejšie ajojky

nela22
10. sep 2012

@noname26 dakujem ti velmi pekne za tvoje odpovede na moje otazky,dnes som sa objednala do Martina a na genetiku k jednej pani lekarke ktora sa tym zaobera a uvidi sa co dalej,tak dufam ze bude vsetko v poriadku,respektive ze sa zisti nieco co sa odstrani a budem opat tehotna🙂)Som objednana o mesiac a nejaku dobu iste budeme cekat aj na vysledky,ale snazit by sme sa teraz este aj tak nemohli.A tebe sa ako dari?je vsetko v poriadku?Drzkajte sa,pozdrav drobca.-))

noname26
11. sep 2012

@nela22 no drzim ti rozhodne palce, napis, ako postupujete a aj ked sa zadari🙂. my zatial vraj prosperujeme, mame za sebou 12tyzden, tak sa tesime

nela22
11. sep 2012

@noname26 dakujem,jasne budem priebezne pisat ako sa nam dari,to som naozaj rada ze sa mate dobre,uz to bude urcite dobre🙂

katka116
15. sep 2012

Baby neviete niektora kolko maximalne vydrzi v tele matky hcg po kyrete? Jedna baba mi pisala, ze 6tt. Zistovali ste si to niektora prosim? Dakujem za odpovede

usacek79
15. sep 2012

@katka116 6 tyzdnov urcite nie, v priebehu jedneho cyklu je hcg prec.. mne po potrate kleslo v priebehu jedneho tyzdna na v podstate nulu... norma je okolo 2 tyzdnov, max 30 dni.

eviq
15. sep 2012

@katka116
@usacek79 mne na nulu klesalo 2 mesiace....je to individualne...

katka116
15. sep 2012

@usacek79
@eviq
Diky baby, lebo ja som prekonala druhy kyret v juli a od septembra uz snazilkujeme a citim sa nejako tehu, tak v pondelok chcem testnut co bude 7 tyzden od kyretu

usacek79
15. sep 2012

@eviq
@katka116 ono to zrejme zavisi od vysky hcg - je asi ine, ak klesa z hodnoty 200tisic (co je niekdy okolo 10-11tt) a ine ak klesa z par tisicov, co je 5-7tt... Ale teda co som nasla vyjadrenia lekarov na tuto temu, tak ten cca jeden cyklus (30 dni) sa zhoduju, ze je norma..
ale samozrejme, kazda sme ina, takze pochopitelne vynimky su 😉

katka116
15. sep 2012

@usacek79 diky ja som bola 7tt a mala som v den kyretu uz len 5000 tak to bude uz ok. Vdaka

eviq
15. sep 2012

@usacek79 mne klesalo len z hodnoty 200 ale mizerne pomaly....ale skor to bola vynimka ako pravidlo 🙂

@katka116 podla mna ti uz test spolahlivo ukaze...;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre