Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

chomica
30. nov 2010

ahojte dievcata....uf mne je dnes nejak blbo...bleh...pali ma sialene zaha, toci sa mi hlava....musim si odmerat tlak ci nahodou ho nemam nizky alebo naopak.

chomica
30. nov 2010

@zuzula221 na pohlavi mi nezalezi hlavne nech je babo zdrave a v poriadku, ale ano viac mi to ide do bokov ako do predu....ale zase moja kamaratka rodila teraz v septembri a mala spicate brusko...no narodilo sa dievcatko. 🙂

buburka
30. nov 2010

@kvietocek55 - Ahoj. No to su super sprav y 😀 Velmi sa tesim.
Aj u mna to tak prebiehalo, ale ja som bola po potrate, cize este som nebola tehu. Ale to je jedno, pretoze mi tam vysli nejake vyssie vysledky vtedy, ktore sa mali zopakovat po 4 mesiacoch znova, ci zacnu stupat, alebo klesat, ale ja som otehotnela po 3, tak som tam hned bezala a nasadili mi ten Clexane....aj tak by som brala nejake tabletky na riedenie aj keby som neotehotnela, pretoze ja som tie vysledky hned po prvom odbere nemala dobre.
Takze myslim, ze mozes byt kludna. Vela zien potrati 1 mimi a na pricinu sa ani nepride,vsetky vysetrenia su v poriadku, proste si to len tak priroda zariadila a nachystala maternicu na dalsie deticky a dalsie deticky pridu uz bez problemov 😉
Takze myslim, ze to bude aj tvoj pripad. 🙂
Inac sirsiemu okruhu znamych ideme vesat spravu na nos aj my az na vianoce...to uz budeme po morfo Usg ktore dopadne dufam dobre. (krstny rodicia, stary rodicia atd) A uz je to na mne aj riadne vidno, takze ked budeme chodit po navstevach uz bude vec jasna 🙂 Inac nasim a svokrovcom sme to povedali tiez cca v 7-8tt (po srdiecku)Bude vsetko ok, neboj 😉

@nkaps - Ahoj. Mne kazal Dr pockat tak 3menstruacie (3-4mesiace). Co sme aj dodrzali a po 3 mrche som hned na prvy sup otehotnela (co nam pred tym trvalo skoro 2 roky) 😉

buburka
30. nov 2010

@chomica - ja som mala v tvojom tt preeeesne take brusko a na kazdom usg ma utvrdzuju ze chlapcek...no mozno na morfo povedia ze dievcatko 😅
No nie je to jedno ci princeznicka alebo fesacik?? 😀

milka2008
30. nov 2010

Ahojte,
tak vidím, že sa to tu hmýri samými dobrými správami 🙂
@chomica - GRATULUJEM!!! nádherné bábätko 🙂 pekne vyrástlo 😉
@kvietocek55 - tak to je super, že prvé výsledky sú v poriadku 😉 uvidíš, teraz to už bude dobré, a s tým oznámením u teba plne súhlasím, veď uvidíš, ako sa to všetko ešte vyvinie.
@buburka - ty si už v polovici,to už cítiš aj pohyby,také šteklenie, alebo skôr vetry 🙂 ale to nie sú vetry, ale mrňous 😀
@erika12345 - je mi veľmi ľúto, čo sa stalo tvojej švagrinej, tak v tomto prípade je to naozaj dosť nepríjemné, hlavne, keď ste mali mať deti po sebe. Vieš, ono niekedy si naozaj treba asi dávať pozor na to, čo človek povie, a hlavne v takýchto chúlostivých situáciách. Veď ako sa hovorí "hovoriť striebro, ale mlčať zlato" - to trošku na margo švagrinej, ale ona to učite nemyslela v zlom, len to nahlas povedala. Pevne verím, že sa z toho čím skôr dostane a o pár mesiacov Vám aj ona oznámi radostnú novinu. Hlavne sa tým teraz ty nestresuj, ty si tých stresov užiješ aj bez toho, kým nebudeš držať malého človiečika v náručí .

Dievčatá, ja už naozaj neviem, či iba ja mám smolu na takých úžasných pánov doktorov. Nielenže ten môj nemá kvalitný ultrazvuk, ale na včerajšej rizikovej poradni u ďalšieho dr. bolo to zariadenie naozaj z minulého storočia 😀 a tam dokonca ani žiaden ultrazvuk na ambulancii nebol. Veď aj sám dr . včera skonštatoval, že majú tam obmedzené možnosti - bez uzv... Ale poďme pekne od začiatku, 😲

čakala som tam vyše 2,5 hodiny, ale mojou zásluhou, lebo som radšej prišla skôr kvôli tomu počasiu. A prídem konečne dnu, pozdravím, dr. mi podal ruku, predstavil sa. A začal, tak čo mám na neho,čo môže pre mňa urobiť. Tak som mu všetko rozpovedala, pozrel mi správy od lekárov a skonštatoval, že on zatiaľ pre mňa nemôže urobiť nič prevratné, pretože som iba na začiatku a cely manažment tehotenstva je v rukách môjho gyndr. a odborných lekárov Mám brať liečbu ako doteraz - teda injekcie a tie vitamíny - a 23. dec k nemu na kontrolu.
Jediná vec, ktorú pre mňa urobili - objendali ma na NT uzv na budúci týždeň.
A ešte niečo, ja neviem, či aj vaši lekári tak potichu rozprávaju, ale ja som tomuto doslova dýchala do tváre a NIČ, vôbec nič som nepočula. Hoci je pravda, že ja mám problém so sluchom na pravom uchu. Tak sme na seba chvíľu kukali ako puci, a on že :" vy ma asi dobre nepočujete" a ja mu hovorí, že veru nie, keď môžem poprosiť trochu hlasnejšie.

Takže ten môj relatívny kľúd pred poradňou predsa len neveštil žiadne prevratné správy. Vôbec nič neviem, nevyšetroval ma, nechcel "mačkať", ako sám povedal, a na uzv ešte týždeň čakám, tak sa snáď aj dočkám. . 😕

Tak vám tak trošku aj závidím, že vidíte svojich drobcov častejšie, ale asi to tak má byť, a snáď bude bábätko v poriadku.
A už aj pribrala nejaké to kilečko, tak neviem, či iba z jedla 😀 .

buburka
30. nov 2010

@milka2008 - Ahoj. No tak ja neviem...obcas mam slabucky pocit ze sa daco v brusku zamrvilo, ale nie som si ista ci su to crievka alebo maly 😒 Kedze mna od zaciatku tehotenstva najma k veceru nejak nafukuje ☹ No snad je vsetko ok.
To je naozaj super s tymi tvojimi lekarmi...a to by si clovek myslel, ze v BA snad ani nie je amb. bez Usg uz v 21storoci 😕
Ale je dobre, ze ta aspon objednal na to NT a to tak skoro, ze o tyzden. Tam krasne uvidis mimi a konecne budes na istom, ci je vsetko v poriadku. Na dobre si vzdy treba pockat...sa hovori....takze, vydrz!! 😉 Cakam od teba po Usg same vyborne spravy 😀

milka2008
30. nov 2010

@buburka - ďakujem za povzbudenie 😉 veru v BA a ambulancie bez usg - to je rarita - dám návrh do guinesky 😀

milka2008
30. nov 2010

a ešte aby to nebolo všetko, tak teraz som s "hrôzou" zistila, že mám ísť na uzv k nejakému dr. suchánkovi, na ktorého teda vôbec ale vôbec nečítam nič príjemné, tak uvidím. 😝

nkaps
30. nov 2010

@chomica aj som si myslela, že toľko... a ty si bola v ktorom tt??? ak sa smiem spýtať?

buburka
30. nov 2010

@milka2008 - aaale necitaj hluposti...mozno nie je nejaky prijemny sympatak alebo co tam citas, ale asi bude nejaky odbornik ked to robi a si k nemu objednana. Sak to Nt prejasnenie musi robit stale nejaky odbornik, ktory vie na co sa zamerat. Tak sa nestresuj zbytocne citanim nejakych zlych skusenosti...ved co clovek, to nazor...mozno ty budes spokojna 😉

milka2008
30. nov 2010

@buburka - tiež sa snažím od toho odosobniť, ale vieš, v tomto období sme akési zraniteľnejšie a všetko sa ťažšie v nás spracúva . no idem ja von, lebo mám vychádzky, tak nech ich využijem a u nás krásne svieti slniečko 😉

chomica
30. nov 2010

@milka2008 dakujem. No vidim ze si vcera mala den fakt ako z minuleho storocia. Nechapem ako v dnesnej dobe este moze existovat gyndos ktory nema kvalitny ultrazvuk a to uz nehovorim o rizikovej poradni. Ale co narobis nie? Ale bude super nic sa neboj, meranie NT buduci tyzden dopadne skvelo a uvidis krpceka krasneho ako si hovie v brusku. A reci o lekaroch nepocuvaj merat NT moze len ten kto to naozaj vie, nemoze to robit hocikto takze ked ta k nemu objednali tak bude dobry ale zase ta aj chapem v tom ze nie je nic horsie ako nesympaticky myslim z tej ludskej stranky lekar. Ale zvladnes to. A to ze nevyhovoval nejakej inej zene neznamena ze nebude aj tebe. Vsetko je to velmi subjektivne.Tak drzim palceky🙂 Inak ja ked som bola v v 10tt aj 6 dni, krpcek nebol dostatocne dlhy na meranie NT, preto som bola az vcera uz na konci 12tt, takze sa neboj lebo sa moze stat ze neodmera nic, aleeeee na druhej strane uvidis svoje zlaticko 😉 😉
A bude v poriadku. Chapem ze by si ho chcela vidiet castejsie, dost to upokojuje teda mna velmi, aj ked len na par dni 🙂
A inak na tej koze som na teba fak myslela 😉
Ja som prisla akurat domov z vychadzky...merala som si tlak mala som ho znizeny ale zimny vzduch mi ho hned zvysil. Kupila som si hrubsi tehu nohavice, pyzamo aj teplaky, lebo nejak uz nevojdem do ziadnych 😀 teda vojdem ale ja nemam rada ked mam na sebe nieco tak na akurat na tesno, mam radsej volnejsie veci.
A idem sa napapat 🙂

chomica
30. nov 2010

@buburka je to totaaaalne jedno, hlavne nech je zdrave 🙂Inak nechapem zeny, ktore su sklamane ak zistia ze babetko je ineho pohlavia ako si zelali, lebo aj take poznam.Ja nad tym ani neuvazujem a nezamyslam sa. Ked sa ma niekto opyta ze co by som chcela, tak je to pre mna zbytocna otazka. No chcela by som zdrave dietatko, ale ci to bude chlapcek alebo dievcatko je uplne jedno 🙂 Tak uvidime...

chomica
30. nov 2010

@nkaps to keby som vedela, to nikto presne nevie, ale mala som byt v 10tt....no uz od zaciatku som bola pozadu cez 2 tyzdne. Fakt neviem presne lebo som mala "super" lekarku ktora nezistovala vobec ozvy plodu atd....

erika12345
30. nov 2010

@buburka no priehladne brusko by som tiez brala, by som sa na svoje male tak vynadivala...Zaujima ma, ako v brusku vystraja. 😉
@kvietocek55 tajim to len preto, lebo naposledy som sa citila super, asi okolo 9-10tt sme to povedali rodinke a v 12tt sa prislo na to, ze uz od 8-9tt nezije...pritom som nespinila, nekrvacala, boleli ma prsia, brusko rastlo, pretoze maternica sa mi nadalej zvacsovala..... Vsetci boli potom sklamani...Tak som chcela vydrzat do ultrazvuku v 12tt. A v praci to vediet nepotrebuju, nechcem ziadne vyhody, kedze som pn. 😉 Aj keby som mala hocijaku poracu, mm by sa hneval, keby som pracovala a ani ja nechcem, citim sa takto kludnejsia. 🙂 Ked si pisala o tych 2 tehotnych v praci, preco bolo blbe, ked isla na PN?
S hemato ta nechcem strasit, ale ja som bola na podrobnom vysetreni a po 2. potrate som este nemala ziaden problem, co sa tyka beznych poruch, akurat mi chceli spravit este 1 vysetrenie s tym, ze nech kludne otehotniem, vsak ked mam vsetky ostatne parametre o.k., ze to je mala pravdepodobnost, ze by som to mala a prisla som o male... Mesiac po potrate sa zistila prava pricina.. Tie bezne vysledky mam aj teraz v poriadku, podla beznych hemat. vysetreni nemam ziadnu poruchu...Ale to nebude tvoj pripad, ja len, co si myslim o tych beznych vysetreniach v mojom pripade...
@chomica ja tiez mam pocit, ze mam problemy s tlakom, teda v poradni ho mavam vysoky, ale to mam vzdy strach o male...ale bezne sa mi obcas zatoci hlava alebo citim slabost, najma pri zmene polohy, napr. ked sa postavim.
@buburka no tak to uz asi bude ono, uz ti zacinaju pohyby. 😉 Odkedy to citis?

erika12345
30. nov 2010

@milka2008 bude to este s nou tazke, ked som bola u nasich (este pred potratom), tak ma totalne ignorovala, prehodili sme mozno jednu vetu, vtedy som si povedala, ze na nu kaslem...potom sa mi raz zdala tiez, ze sa este hneva, lenze to som nevedela, ze uz nie je tehu...a ja som si uz predtym povedala, ze nebudem absolutne o svojom tehotenstve pred nou nic hovorit, ked sa netesi... A teraz o tom uz jasne, ze nebudem vobec rozpravat. Vies, ono je to tazke, lebo, ked som ja prichadzala o svoje babatka, tak ani raz mi nepovedala nieco v tom zmysle, ze ju to mrzi a mne by to vtedy ozaj pomohlo..Len teraz neviem, ci jej mam nieco povedat alebo bude pre nu lahsie, ked to budem ignorovat ako vtedy ona..Pritom nemame medzi sebou zly vztah, ale zase ani extra dobry. A je mi jej luto, lebo ozaj viem, ako sa asi citi. ☹
S tou rizikovou poradnou, to nemas ziadnu vyhru, skoda, cakala by som nieco extra, ked je to pre rizikove. Nemozes chodit niekam inam, vsak v BA musi byt viacero dobrych gynekologov pre rizikove.. A s tym meranim na NT si nerob starosti, povahu moze mat hocijaku, ale nemoze to robit hocikto, tak urcite bude profesionalne dobry.

buburka
30. nov 2010

@erika12345 - ked sa zamyslim, tak len par dni...v sobotu so skypovala s bratom a vtedy som to citila asi najintenzivnejsie...taky moment, som zmenila polohu sedenia a som na lavej strane od pupka zacitlila take akoby steklenie, ale zvnutra bruska...ako ked je clovek nervozny alebo vzruseny a ma taky hlupi pocit v bruchu, ale silnejsie a sustredene na jedno miesto...myslim, ze to boli asi naozaj vtedy pohyby...ale odvtedy sa mi zda, ze sa to neopakvalo ☹
Snad sa to casom bude zlepsovat 🙂
Ja som bola stale v soku na Usg ako sa tam male tocilo a kopkalo nozickami a co tam vsetko robi a ja necitim nic...take zvlastne 🙂 no a potom som sa dr zabudla opytat na vsetko co som si vduchu v cakarni pripravila 😀

milka2008
30. nov 2010

@chomica , @buburka, @erika12345 - ďakujem Vám za podporu.
@chomica - tiež som na teba dosť intenzívne myslela 😉. A nejdeš náhodou 7.12 na nejaký uzv? 😀 to by bola náhoda, keby nám to znova spolu vyšlo. A tiež si myslím, že keď bude bábo ešte "malé" na NT, tak to tak či tak zopakuju a vtedy už môžem ísť aj k inému dr. Veď uvidíme.
@erola12345 - no s lekármi na rizikovej poradni som sa stretla po 1x a robia tam väčšinou celkom dobrý lekári, to by nebol problém. Len to vybavenie ambulancie je naozaj katastrofa. A žiaľ, mohla by som ísť aj inam, aj sme o tom s mojim dr. uvažovali, ale ja mám dosť vážne prieduškové ochorenie a v Ružinove je zároveň aj pľúcna nemocnica, tak preto musím do ružinova, keby dačo, nech sú lekári hneď po ruke, ako sa hovori.

chomica
30. nov 2010

@buburka ja bezne sa zabudnem opytat doki vsetko co som chcela 😀 😀 ked nieco viem tak len preto ze mi to sam od seba povie inak by som nevedela vobec nic 😀

erika12345
30. nov 2010

@buburka joj, ja ze uz ich mas dlhsie, tak to sa asi nacakam. Ja uz by som strasne chcela citit malicke. 😉
@milka2008 ak mas zdravotne problemy, tak to je jasne, ja len, ze som myslela, ze ked je rizikova ordinacia, ze bude extra vybavena a este k tomu v BA.
@buburka, @chomica ja ked sme s dokt.riesili moje potracanie, tak som chodila s papierikmi a aj teraz asi zas zacnem. 😉

erika12345
30. nov 2010

Dievcata, viete, na co sa strasne tesim? Ako tu zacneme jedna po druhe rodit, to bude parada. 😀 A gratulovat si k babatkam. 😉 Joj, este pol roka . (v mojom pripade, ale boburka uz ma menej 😉 )

milka2008
30. nov 2010

no čítam dievčatá, že tehotenská skleroza sa netýka iba mňa, ja prídem do obchodu a v momente zabudnem, čo som tam chcela 😀 a ked prídem k lekárovi, tiež to isté 😝

chomica
30. nov 2010

@erika12345 aj ja sa na to tesim....dufam ze to zbehne raz dva...ja tiez este pooooooooool roka...ale vsetko ma svoj cas vsak?

chomica
30. nov 2010

@milka2008 hormony robia svoje 😀

erika12345
30. nov 2010

@chomica veru tak, este ze sa nam tu na konikovi odratavaju dni. 😉

chomica
30. nov 2010

@erika12345 🙂 ja stale kuknem ze kolko mi este ostava 😀 😀

erika12345
30. nov 2010

@chomica vsak ja tiez. 😀

buburka
30. nov 2010

@chomica - presne moj pripad + niekedy mi to trva kym si doma spomeniem co mi to vlastne hovoril 🙂
@erika12345 - mozno ty pocitis pohyby skor...ved tu pisali aj baby co v 17tt zacali uz citit babo 😉 a to s tym papierikom uz napadlo aj mna...ale neviem ci by som ho nezabudla vytiahnut, alebo ze kde som ho dala...xi xi 🙂
@erika12345 - trosku menej ...dnes 145dni 😀 Dufam, ze dopadnem ako pribeh zo skvelym koncom a spustim lavinu stastnych mamiciek 🙂))))) Jaaaaj to bude sranda, ked pride nas cas, kazdu chvilu pojde daktora do porodnice 😵

Tiez si myslim, ze je to super, ze nam to tu tak pekne odratava dni...ja by som ani nevedela, ze za kolko to presne mam 😅

erika12345
30. nov 2010

@buburka no neviem, ci pocitim skor, ja som uz pred tyzdnom myslela, ze je to tu, len som citila bublinky i pod rebrami, tak to este nebolo ono. 😀 😀 😀
Ja mam178 dni. 😉 Tiez sa tesim, po tebe bude chvilu pauza a potom sa zacneme predbiehat, lebo to tu mame tak za sebou. 😉 Som strasne rada, ze je tato tema nakoniec i trochu pozitivna.

meusicka
30. nov 2010

@lucka1987 no pod tym "normalnym" myslim, ze ma aj vysetri a nielen na mna kukne spoza stola ako to bolo na kontrole po kyrete. dokonca sa ma ani nespytal ci som uz prestala krvacat, alebo ako dlho som krvacala a pod. vobec nic. podpisal papiere a hotovo. vlastne ziadne vysetrenie sa nekonalo. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre