Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katkasofi
16. júl 2012

@noname26 držím ti palce...aj ja som pri prvom téhu brala ATB v piatom tt a bolo všetko ok 🙂 ja som tiež téhu po potrate, čakám na ďalšie sono o týždeň,sledujem sa a stresujem.a viem že by som nemala. To čakanie je hrozne,dni sa vlečú a vlečú...držím Vám palceky a daj potom vedieť ako si dopadla u dr... 😉

katkasofi
16. júl 2012

@janus32 čítala som tvoj príspevok. Ako pokracujes s téhu? Všetko je ok? Aj mna prestali volieb prsia po týždni čo som zistila že som téhu...tak dúfam že malé je v poriadku...

janus32
16. júl 2012

@katkasofi Ahoj,zatial sa drzime🙂verim,ze ked sme boli ok v 10+5,tak uz bude vsetko ok.Predtym som sa takto daleko nedostala.Vzdy som skoncila v 8-9tt.Vrim,ze je vsetko ok.Mam ist teraz az 24.7. k dr....Drzim palceky,vsetko bude dobre,uvidis🙂

noname26
16. júl 2012

@katkasofi
@alaniska
Ahoj dievčatá, moc ďakujem za podporu a dobré myšlienky. Tak zázrak možno ešte bude🙂) krv mi lekár nebral, pretože našiel 3mm guličku🙂)) Takže minimálne je na správnom mieste🙂). Dostala som všetko možné - Duphaston, Utrogestan,beriem vitamíny, Prednison a opäť aj Fraxiparin (manžel zas každé ráno "opícha" manželku a pôjde do práce🙂)) Kontrolu máme o mesiac až, aby sme vraj guličku moc nevyrušovali, s čím max.súhlasím. Viac pre nás urobiť nemôžu, ani v nemocnici. A predstavte si, viete, čo mi povedal na tú teplotu, ktorá nás tak strašila? Že to je normálna tehotenská teplota, že to je príznak, že som tehotná🙂)) a my sme sa bali zápalu maternice a pod. 🙂) Som tehotná 6ty krát a prvý krát o tom počujem🙂) takže ešte raz vďaka, naďalej nám prosím, držte prstíky, najbližšie 2 týždne bývajú naše kritické. Veď ja tu budem chodiť a písať🙂) A prajem všetkým mamičkám, aby ich slniečka prišli zdravé na svet a všetkým žienkam, ktoré ako ja po takomto slniečku túžia, aby sa čo najskôr splnili ich najväčšie sny a mohli zabudnúť na všetky slzy, výčitky a trápenia. Držme sa!

margarita
16. júl 2012

@noname26
skvele, drzte sa, budem na vas mysliet 😵 😵 😵

katkasofi
16. júl 2012

@janus32 no super. Tak to čo bol dr.slepy ked v materinský nič nevidel?vsak si musela iné soky zažívat! Ale hlavne Že je všetko ok 🙂

katkasofi
16. júl 2012

@noname26 parada. Tak som rada že je všetko ok. Teraz sa šetri a nemyslí na nič negatívne. Raz to už muselo vyjsť.... A termín budeš mat kedy? Mne predpokladajú ze8 marca. 😉

alaniska
16. júl 2012

@noname26 tesim sa s tebou velmi,juchjuch 🙂 ak vsetko dobre dopadne,co je jasne ze musi,mam aj ja vacsiu nadej lebo po zdravotnej stranke sme na tom rovnako a pri dalsom tehu ma cakaju aj inj.Uz nam to musi zabrat ked uz do nas idu tolko toho pchat 😉 Ako zvladas tie inj?

alaniska
16. júl 2012

@noname26 vraciam sa este k pred.prispevku,do mna sesternica jedna husti,ze naco cakame.Nic jej nevravim,len sa vykrucam,ako sa da.Jedna kolgyna zas ze neboj,ved sa podari a pritom v zivote som jej nevravela,ze mame problem,ani to nema s kade vediet,asi len dedukuje.A najviac krutim hlavou ked ma niekto plan: v septembri sa vydam,oktobri otehotniem a ako ucitelka stihnem s detmi ukoncit rocnik,smele plany.Alebo ked niekto narieka ze im nedari otehotniet a otehotneli na 3 pokus.Keby tak niektore vedeli cim sme vsetkym presli,ze aj my sme mali plany a uz ich nemame.Ze najblizsi plan je kedy sa mozme zacat snazit.
Alebo ked si nedavaju vtehu pozor,ako jedna znama v 6-7 mesiaci kazdy vikend na stvorkolke,som skoro odpadla ked som to pocula.

janus32
16. júl 2012

@katkasofi no ja neviem,fakt....Ale ten tyzden bol nenormalne tazky.Mala som akurat skusky,bolo mi zle,chcelo sa mi stale spat,do toho ta sprava,ze tam nic nevidi-no katastrofa.Ale skusky som zvladla na vybornu a este aj super sprava🙂Ked som to malinke videla na ultrazvuku,skoro som odpadla🙂

noname26
16. júl 2012

@margarita
@katkasofi
@alaniska
Dakujeme, dakujeme🙂) ano musime sa setrit. No na termin som sa veru nepytala, este je skoro a navyse dnes tam mal blazinec, lebo je po dovolenke. Prisla som o pol 7mej a uz som bola 8ma. Ale na internete som si nasla 20.4. Len po tych skusenostiach, kym nebudeme mat po 12tom tyzdni, tak tak daleko neuvazujem. Hlavne aby sme vydrzali v poriadku do tej dalsej kontroly, cize cely mesiac, a potom aby sme tam nasli riadne silne srdiecko. O to sa budem teraz modlit.
Alaniska, no dufam, ze to zaberie vsetko a povzbudi to tak aj teba. Injekcie som minule tehotenstvo brala asi 3 tyzdne. A uz ma po nich bolelo brucho, dopichane, priznam sa, neviem si predstavit este 10 mesiacov ich brat (to sa az do konca sestonedelia), ale ked musis, musis, a aj ine to vydrzali. Ono sama o sebe neboli, len ked uz nevies najst miesto, kde sa nepichlo. A napr. ja sama som si ich pichat nedokazala, nedokazala som do seba vrazit ihlu. Nastastie manzel to zvlada, co je super, lebo inak neviem, kde by som hladala, kto by mi ich chodil kazdy den pichat. A dnes som sa objednala aj na kontrolu na endokrinologiu, lebo mam vyoperovanu stitnu zlazu, po minule tehotenstva som to nikdy nestihla, byvala som v nemocniciach vacsinou a doktorka mi kazala objednat sa hned ako zistim, ze som tehotna. Dobre ze som dnes zavolala, bo ide buduci tyzden na dovolenku, tak to este stihnem🙂.

alaniska
16. júl 2012

@noname26 no na endo mam ist aj ja zajtra,ale kedze som od dnes pn,tak zas asi len telefonicka konzultacia,ale som uz 17 rokov na euthyroxe,stabilizovana. No to bude tazke cakat do dalsej kontroly,ale oddychuj a tes sa ze to bude dobre.Ja chcem skusit si to pichat sama,ale priatel je pripraveny ze ak to nezvladnem bude musiet on🙂

grundia
16. júl 2012

Ahojte"spolubojovnicky".Tiez mam tuto neprijemnu skusenost za sebou(a pevne dufam,ze bola aj posledna).
V decembri,par dni pred Vianocani som bohuzial o svoj 8tt plodik prisla,museli mi robit kyret.Manzel bol prave v tedy na sluz.ceste a nechcela som plasit svoje okolie pretoze okr.muza to este nik nevedel,tak to aj ostalo utajene.Takze Vianoce neboli az take vesele a do toho dalsia rana pod pas,2kamosky-bum,su tehotne a pomerne v rovnakom case ak som bola ja.Takze som si vybijala zlost na com a kom sa dalo.V januari sme odisli s manzelom na sluz.cestu,to som sa este bala nejakeho toho "kontaktu"a do toho opat sprava od kamaratky,dalsia tehulka.No to som viac nezniesla ale plac a moj milujuci manzel mi pomahali ako sa dalo.V polovici februara sme sa so sluz.cesty vratili(musim podotknut,ze manzel je vacsinu mesiaca prec,ako doma ☹ ) a tam mi osud ustedril este jednu ranu v podobe dalsieho tehotenstva znamej.Uz som myslela,ze to nerozdycham ale,predychala som to a povedala si,ze aj nam to casom vyjde.
V marci som dostala"mrchu" a doteraz dalsia neprisla 🙂 .
Kedze moj menzes nebyva pravidelny a vzdy chodi skor ako 28dnov,urobila som si teh.test,asi na 26ty den.Bola tam veelmi slabucka ciarocka a tak som par dni pockala aby som si mohla urobit dalsi a uz bola silnejsia.Nechcela som tomu uverit pretoze s manzelom spe boli"spolu"akurat tyzden a vtedy sa to podarilo.
Cakala som kym pride opat konecne domov aby som mu to oznamila,bola som cela stastna.On sa vratil,zvestovala som mu novinku ale este sme sa nechceli velmi radovat.A bohuzial opat sa nasa predtucha vyplnila.Po par dnoch som zacala opat krvacat,vylakana som bezala k doktorovi a nastastie nas pokladik bol v poriadku.Nasadil mi tabletky a tak som bola pokojnejsia.Ha ale co cert nechce,presiel tyzden a ja som opat krvacala,takze ten isty scenar.Telefonat,doktor-malicke tam bolo,rastlo a pridal dalsie tabletky.Myslela som,ze pojdem aj do nemocnice ale vraj tam by mi uz tiez viac dat nemohli a naradil PN+uplny klud.
Momentalne som v 5tom mesiaci ale obavy mam stale strasne no ked citim ako si ten drobcek krasne do mna"kopka"hned sa mi ulavi.Kazda navsteva WC je pre mna mierna obava ci tam nebude opat krv(poplach sa dovedna konal 3krat)ale pomyslenie a to malicke co vo mne rastie a sem tam sa ozve ma hned trosku ukludni.
Preto prajem vsetkym snazilkam i tym co su uz tehotne aby sa tesili z toho maleho zazraku co v sebe maju a viem,ze ten strach bude uz navzdy,aj ked sa narodi a aj ked uz vyrastie 😉

noname26
17. júl 2012

@alaniska no my to mame zdravotne akosi moc spolocne. ja som na euthyroxe 17 rokov, 8 rokov po vyoperovani stitnej zlazy. Ja budem tiez len koncom tyzdna telefonicky, aby som tam dlho necakala, ked sa mam setrit. A co si chora? Tiez daco z pocasia? Ozaj a chcela som sa spytat, ako prisli u Teba lekari na to, ze treba kortikoidy, ze to je imunita? Tak sa dobre liec.

noname26
17. júl 2012

@grundia juj, ako dobre, ze ste uz tak daleko, neboj, to uz zdarne dobojujete. Tie navstevy WC byvaju vzdy s obavami. Ja teraz tiez gulicku zakazdym, ked nic nenajdeme, pochvalim, aka je dobra a aku mi robi radost. Uz aby sme sa dockali aj jej srdiecka.
A jo s tymi tehotenstvami na vokol je to tazke na psychiku. Moja kolegyna a i sesternica otehotneli zhruba v rovnakom case ako ja naposledy. Nedokazala som sa potom na ne ani pozriet, vzdy som videla, kde sme uz mohli byt my. Kolegyni som nedokazala ist ani poblahozelat po narodeni. Kedze mam na starosti vo firme nakupy takych darcekov, splnila som si povinnost, kupila som jej veci pre malicke, ale ist som tam proste nemohla. Ani som sa nedokazala na babo opytat, cely cas co bola v praci 😢 Verim, ze si myslela cokolvek a nie zrovna pekne, ale proste to neslo. Taketo veci hodne bolia. Ale zabudnime na bolest, treba si dodavat odvahu, nie 😉 ? Tak bojujme.

noname26
17. júl 2012

@katkasofi baby, prestali vas boliet prsia?? 😨 A aj tak je to ok? 😨 Supeeer 😵 Mne vzdy hovorili v nemocnici, ze to je zle znamenie., ze kym bolia, je dobre. Teraz sa stresujem, lebo ma prsia skoro vobec nebolia, nanajvys trochu bradavka. Vzdy som v minulosti zistila podla prsnikov este pred testom, ze som tehotna. Od posledneho kyretu som ale taketo bolesti mavala skor pred menzes, fakt riadne bolenie az som si zbytocne kazdy mesiac robila testy 😀 A teraz? nic. ale potesili ste ma, asi nemusia nevyhnutne boliet, alebo sa rozbolia az neskor.

alaniska
17. júl 2012

@noname26 no daka viroza zial,ide ma porazit.No ja mam viac autoimunitnych ochoreni,mne reumatologicka uz davno chcela dat kortiokoidy malu davku,len som chcela otehotniet tak som to odmietla,nik mi nevysvetlil,ze sa moze take nieco stat,dala som si ich az po druhom potrate.Ja mam dlhe roky velmi vysoke protilatky-autoimunita,zatial mam 3 ochorenia.Aj predpokladaju ze teda pricina je ,ze moje telo odmieta embryo ako cudzie,tak dufam,ze tie lieky zaberu.Ked som mala 15 rokov tak som mala zapal stitnej zlazy,ale nieje ma udajne treba operovat,som dlhodobo stabilizovana,ze stitnou tie potraty nebudu.

noname26
17. júl 2012

@alaniska no autoimunitu maju strazit aj mne - mas podozrenie na lupus? - u mna je to stitna (zvysena funkcia), astma a teraz toto, a otec ma sarkoidozu pluc (starky na to zomrel) - tiez autoimunitne ochorenia, mame to asi v rodine☹ tak potom sa necudujem, ze ti nasadili kortikoidy, zrejme veru telo drobca odmieta - u mna stitna tiez vraj nevyvolava potraty, ale endokrinologicka vravela, ze mi treba kontrolovat hladinu, lebo mozem v tehotenstve potrebovat ine davky - skore uzdravenie inak, ja uz kaslem menej🙂

alaniska
17. júl 2012

@noname26 no ja mam k tej stitnej aj celiakiu a sjogrenov syndrom-vsetko autoimunitne,lupus mi vylucili nastastie,ale ze mi moze casom pribudnut aj dalsie autoimu.ochorenie,moji obaja rodicia maju autoim.ochorenia aj ked ine,tak sa to vo mne zial stretlo,sestra ma,dufam,ze to tak aj ostane vsetko ok,aj ked tehu nebola ani neplanuje este. No ja vzdy som isla aj na krv ked som ostala tehu a bolo to ok,dnes som volala vysledky a vraj v norme,ale to povedala len sestricka,kedze som pn na kontrolu som nesla,idem az 28.8,tak snad to bude ok.Tebe vlastne povedali pricinu?Ci len ako mne ze imunita?Bola si aj na genetike?

noname26
17. júl 2012

@alaniska tak to sa ti toho nazbieralo tiez dost☹( tusim mame trochu podobne osudy. No my sme boli na genetike (dokonca z posledneho potratu robili geneticky rozbor plodu - geneticky bolo v poriadku), na hematologii, robili mi infekcne vysetrenia, hormonalne. Nic nic a nic. Vsetko v poriadku. Az mi p. docentka na hematologii odporucala zistit si nieco o tej imunite, vraj podla nej by to mohla byt pricina. tak som bola u svojho imunologa, tam mi vysli "hranicne" (ani ano ani nie) vysledky pre autoimunitne ochorenie. Tiez odporucil ist do Prahy. A v Prahe mi vo februari zistili 71% interpretovane ako "dosti pozitivní" bunkovú imunitu voči trofoblastu. Odporúčili prednison (7 tyzdnov vacsiu davku, potom menej a potom skusit otehotniet) a styk len s kondomom okrem termínu ovulácie. Urobili sme, ako kazali, prvy krat sme nabehli na ovulacne testy a.. teraz cakame, ci ta liecba zabrala. Ine mi nezistili nic.

katkasofi
17. júl 2012

@noname26 no mna na začiatku bolelo hrozne. Potom to Ustupilo a dnes má zase hrozne volia. Tak neviem...ale pokial ťa neboleli od začiatku tak ťa nemusia.. Ja som sa tiež zlákla ked má to prechadzalo...a v prvom téhu ma neboleli vôbec...

noname26
17. júl 2012

@katkasofi tak to si ma potešila🙂) bála som sa, že proste musia bolieť🙂 papa držte sa 🙂

kajca50
17. júl 2012

@noname26 a bola si na vyšetreniach hematologia a pod?Viem ako sa cítiš , kto to neprežije ťažko to pochopí aj keď sa snaží utešiť , držím moc moc palce 🙂

noname26
17. júl 2012

@kajca50 juj kajca vsetko mozne, hematologia, genetika, infekcne testy, hormonalne hladiny a nakoniec ta imunologia
dakujem za podporu 🙂

margarita
17. júl 2012

@noname26
mna boleli z tych 5 tehu asi len raz, tusim pri uplne prvom, potom uz vobec, cele tehu som nic v prsiach necitila...aj kazde tehu je ine u jednej zeny, tak nestresuj zbytocne 😉
a o nervoch pri kazdej navsteve WC v 1.trimestri viem svoje 😔 najradsej by som ani nechodila a dala si nejaky vyvod 😀

drzte sa vsetky, nech to uz vyjde aj vam tak ako nam 🙂

sevka83
17. júl 2012

Baby spinenie neprestava, v nedelu mi nasadil lekár duphason, poctivo ležíme, ale žiadna zmena, 22.5 prvý spontánny potrat a hneď nato (bez mrchy) som opäť v tom, nechceme aj o toto prísť , štvrtok kontrola ale uz teraz sa bojím, že budeme počuť to najhoršie ...

noname26
17. júl 2012

@sevka83 nevzdavaj sa, aj ja som si myslela, ze idem v pondelok po zlu spravu, kufor zbaleny do nemocnice a zatial to bolo ok🙂 este dlha cesta pred nami, ale netreba hadzat flintu do zita

sevka83
17. júl 2012

@noname26 ďakujem , ja uz neviem co mame robiť, veľmi sme sa tešili a o to horšie to znasali a ak to mame prežiť znovu, tak sa bojím či sa budeme vôbec ešte pokúsat

noname26
17. júl 2012

@sevka83 ale budeš, ver mi. toto je náš 6.pokus, zažívali sme stratu znova a znova. Bojím sa tiež, či to už konečne výjde. Ale viem, že ak by nevyšlo, budem to skúšať dovtedy, kým moja maternica bude fungovať. Keď veľmi chceš, zvládneš čokoľvek. A ver tomu malému, zlé myšlienky mu škodia. Povzdbudzuj ho, prihováraj sa mu. Chváľ ho za každý deň, za každú návštevu toalety, kedy je všetko v poriadku. Viem, ako ti je, do soboty som zažáívala to isté, navyše som sa strašne bála, že to bude mimomaternicové, ale našla som tu podporu, sem-tam ma premkne strach, ale už som lepšia a viac myslím na bábatko a jeho dobro ako na svoj strach. Bojuj!

sevka83
17. júl 2012

@noname26 ďakujem si zlata, držím ti palceky aby bolo vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre