Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

keikei
22. dec 2006

loss: musím končiť, za chvíľu sa mi zobudí malá 😲
ak by sme sa nevideli, tak ti želám krásne Vianoce, veľa radosti, žiadne starosti a kopec lásky! Šťastné a veselé !!!!!
Aj všetkým tu babulkám prajem šťastné a veselé Vianoce, a v novom roku tu hádam pribudne zas niekoľko tehuliek. To moje najväčšie prianie pre nás všetky 🙂
Ahojte!

loss
22. dec 2006

no drzim palce aby si si nasla dve palicky
ja viac nejdem piect nejake kolaciky som si objednala tak to staci nechcem sa prejedat.
este raz drzim palce a daj vediet

evelyin
22. dec 2006

Ahojte babule, dlho som sa neozvala, test bol asi falošne pozitívny, mala som už MS aj keď je mi divné, že tá potvora prišla o 5 dní skôr, to sa mi ešte nestalo.
Medzitým mi zistili streptokoka, akýsi zápal spojený s výtokom, no je to nanič.
Aspoň sa nemusím báť že by som bola tehotná a ohrozovala svojim zlým zdravotným stavom mimino. No ešte sa vyliečim, počkáme ešte na jednu mrchu /už tretiu/ a hor sa na snažilkovanie opäť.
Vy čo máte nové?

loss
23. dec 2006

evelyin no tak ti zelam rychle uzdravenie a potom co najskor fazulku do bruska.
No ja tiez cakam uz na tretiu mrchu
krasne Vianoce a stastny novy rok 🙂

evelyin
29. dec 2006

Čafte , no čo zhodil niečo ten Ježiško aj u Vás?
U nás bol, doniesol všeličo, ale to čo sme si najviac priali prinesie snáď do budúcich Vianoc. Asi sme neposlúchali.
Lossi ako to že čakáš len 3-tiu mrchu? Ty si mala tiež nešťastný október ako ja?
Myslela som že ty si skôr. No to je jedno, veď do jara sme obidve "v tom".
Prajem všetkým ŠŤASTIE v novom roku a samé krásne zdravé bábenečká.
Papa

loss
30. dec 2006

evelin ahojky
mna to stihlo 5.septembra ale milostiva mrcha ma vytrapila a dostavila sa az 30.oktobra.No ved to sa stane len mne,co uz.
Ale mas pravdu do jari sme v tom aspon dufam.
Aj tebe krasny silvester a v novom roku uspesne snazikovanie 😉

evelyin
2. jan 2007

Čaute všetci, kdeže ste?
Všetkým , ktoré sa tento rok staneme mamičkami prajem do Nového Roku 2007 veľa zdravia a šťastia a krásne bábenečká.
Už je tu pár dní akosi mrtvo, čo sa v kuse iba snažíte ? 😀

loss
3. jan 2007

ahojky evelin
napisala si to krasne dufam ze sa to aj splni bolo by to super 🙂

tucniacik
3. jan 2007

dievcata, preco sa tak ponahlate?? tri mesiace prestavka je malo...
ja som sa tiez ponahlala,a stalo sa mi to znova...teraz musim cakat pol roka...a aj budem... nechcem to riskovat...som teraz treti cyklus po 2. potrate...vcera som bola u lekara, vsetko je uplne v poriadku, dokonca o dva dni budem mat ovu, keby sme sa teraz posnazili, mozno by to vyslo...ale nesmieme, a ani nechceme... pomaly dalej zajdes... budte trpezlive!!!

trpezliva
3. jan 2007

Tucniacik, podla mna to je individualne. Vela dievcat otehotnelo po troch mesiacoch a vydzralo im to. Lekari by asi netvrdili, ze stacia 3mesiace, ak by to tak nebolo. Mne to hovoril profesor, ktory je velmi uznavany, uci na lekarksej fakulte a vela chodi do zahranicia, tam dokonca lekari ani o tych troch mesiacoch nehovoria.

tribitka78
3. jan 2007

mojej sestre tiež poradil jeden uznávaný lekár, aby otehotnela hneď tretí mesiac po prvom potrate.... podarilo sa im to, dnes majú zdravú dcérku....

angelinicka
3. jan 2007

ahojte.kvoli comu treba cakat, ked sa urobia vysetrenia a nejake testy a bude to ok tak si myslim ze by sa to nemalo opakovat, alebo zeby? co tam moze este hrozit. ja som citala ze po potrate je maternica "prekyprena" skor sa da otehotniet atd.

tucniacik
4. jan 2007

po potrate je maternica oslabena, si zober, ze kyretou ti vyskrabu vystelku maternice...uplne... na uspesne tehotenstvo je kvalitna a spravna vystelka velmi dolezita, takze po zakroku sa maternicu musi zregenerovat... mna po porvom potrate cistit nemuseli, tak mi dali prestavku 2-3 cyklu, na treti som otehotnela, zasla som sice dalej ako prve tehotenstvo, ale zase to skorncilo potratom, teraz ma museli aj cistit... a doktorm ma upozornil ze teraz je dolezite, aby som pockala az pol roka... uvedomujem si, ze asi teraz moje telo nejako protestuje - nie je pripravene, tak to nebudem silit... vysetrenia nic nepreukazali a podstupila som iba polovicu z nich... po prvom potrate sa ani vobec nerobia,vo vacsine je to iba nahoda...no ak sa potrati druhy krat, uz to moze nieco znamenat...aj nemusi... ja teraz kadzopadne tych 6 cyklov dodrzim...
ale je to individualne, poznam dievcinu ktora otehotnela hned po kyrete, nepockala ani do prvej menzes, a lekar prevratil oci a dopadlo to dobre... vsetko sa stava...

loss
4. jan 2007

presne tak je to u kazdej ine.Mne lekar dovolil snazikovat po 1mrche ale ubehli uz 4mesiace a stale mrcha prichadza...
Tak ked bude telo pripravene urcite otehotnieme,aspon dufam 😔

evelyin
4. jan 2007

dlho sa tu neukázala froshka, co je s ňou?
No, tucniacik, je síce pravda že kedysi sa radilo počkať pol roka a až potom sa snažiť, ale viem aj o prípade že čakala cez pol roka a aj tak sa jej to stalo znova. Čo sa má stať, stane stane sa. Mne môj gynekológ povedal že po 1 MS sa môžeme znovu snažiť, ale medzitým som dostala snáď všetky gynekologické zápaly aké sú vôbec možné, tak ešte počkám.
Inak mne odporučili na predoperačnom vyšetrení pred kyretom, aby som skočila na endokrinológiu a čuduj sa svete, možno sme prišli na príčinu potratu.
S veľkou pravdepodobnosťou je to štítna žľaza.
Poslali aj vás niekoho po potrate na endokrinológiu?

loss
4. jan 2007

evelin aj ja si myslim ze mam nieco so stitnou tiez idem do Lubochne tak som zvedava
a inak froschka teraz dost cestuje bola na Slovensku,stretli sme sa v B.Bystrici je to zlate,utesene zienatko a ma v brusku dve baby

angelinicka
4. jan 2007

evelyin. ja na edokrinologiu chodim a beriem euthyrox aj pred aj pocas teho som brala. vysledky som mala ok lekarka ma usvedcila ze to zo stitnej zl nebolo, ale stitna zlaza robi problemi aj potrat. je dobre ked zistia lekari pricinu potratu tak sa aspon da vyvarovat. ale ked to pride z nicoho nic a nevedia preco tak je to horsie. zacala som od dnes pit alchemiku beriem vsetko co sa len da aby som v tele mala.ale neprehanam to. dnes som bola u gynekologa a povedal mi najskor o 3 mesiace ze maternica sa musi zotavit.tak uz mesiac presiel aj ked bez mrchy.

vedvies
4. jan 2007

ahojte babenky ako sa mavate?ja sa tu mozem vyskytnut iba vecer, lebo manzelik si berie notebook do prace stale 😅

loss
4. jan 2007

angelicka neboj aj nam to vyjde ja som mala prvu mrchu az po 8tyzdnoch od cistenia a uz mam 3za sebou
ved ahojky tak co ako sa ma nasa buduca maminecka?Uz vies nazov toho testu?

vedvies
4. jan 2007

milacik ewste neviem - lebo sme este spalnu neupratovali - ten chlor tam stale citit, ale kludne mi to pripominaj. Inak zda sa mi, ze to mohol byt Rapid ci ako, ale na 100% to neviem - musim to pozriet moja 😅
ako pokracuju pripravy na svadbu?

loss
4. jan 2007

no jasne ved mi potom das vediet.Pripravy este stale nijak

peggyyy
4. jan 2007

ahojte zeny

vedvies
4. jan 2007

loss ved za 2 mesiace sa vydavas! oznamko uz mate?
ahoj peggyyy 😉

peggyyy
4. jan 2007

vedvies ako sa citis?

loss
4. jan 2007

ved-IP

vedvies
4. jan 2007

peggyyy dnes celkom fajn. Spala som do 11:54 😀 proste parada. Uz mi ani cez den nebyva tak zle od zaludka - iba vecer este stale ano. 8.1. ideme na uzv a dufam, ze bude vsetko ok. To uz budeme na konci 13.tt.
a vam sa ako dari v snazilkovani? 😀 ha? 😀

tucniacik
5. jan 2007

evelyn, rovnako je na tom moja znama... potartila 2x, medzi potratmi bola rok prestavka, a teraz je naaahodou dosli na to, ze nema v poridaku stitnu zlazy...vsetky tri hormony stitnej zlazy mala mimo mormy...berie lieky, a podkusat sa moze az ked sa to zlepsi...

evelyin
9. jan 2007

Čaute baby tuším je tu zase nejako mŕtvo, kde ste všetky?
Neviem jak to vyzerá u Vás ale v mojom okolí sú snáď všetky známe tehotné, len ja nie, zase na mňa ide depka, v koľkom týždni už som mohla byť.... ☹

loss
9. jan 2007

ahoj evelin u nas je to tak isto vsetky su tehotne aj tie co nechcu len ja nie ☹ a to som mohla o mesiac rodit
snad sa dockame

biela.pani
9. jan 2007

nestrácajte nádej. mám známu, tá desať rokov buď nevedela otehotnieť, alebo potratila. Raz aj skoro donosila, no neprežilo, lebo sa narodilo skoro a s nejakou chybou. A teraz má už tretie dieťa. Dočkáte sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre