Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
13. máj 2010

Neee cisto len mi povedal zeby som nemala pit kravske mlieko 😒 ta ja neviem

dadqa86
13. máj 2010

on mi povedal ze ak budem chciet mat male tak by som nemala pit kravske mlieko 😖

burina111
13. máj 2010

no tak ja neviem...možno že to suvisí s tým, že si potratila kôli tomu psovi....vieš, tak môžeš kravské nahradiť kozím, alebo iným....ak ide iba o kravské..ty ja neviem, vážne...ale možno to má súvis....skús sa ešte toho dr. viac popýtať..tak asi vie, prečo to povedal..vieš, ty si tiež taká kuriozitka 😒

dadqa86
13. máj 2010

mnoo budem musiet sa ho spytat len som cela vediet vas nazor nato 😒 uvidim co mi povie...

masabi
13. máj 2010

Kati, v com som sa to pomylila???? 😲 😲 😲

masabi
13. máj 2010

Baby ,včera sme boli v poradni,TK v pohode,aj sa lepšie citim,mimčo ma ozvy ako zvon,len sa im zdam trošku veľka tak či to do termínu vydržim...že vraj mám ratať s tým že sa môžem aj dva týždne skôr rozpadnem 😀 ,ale uvidime...organizmus si to zariadi sám...hlavne že tlak je v pohode konečne ufff.Som vás nejako navnadila na tie latkovky a ste z nich tušim paff,čooo Zdeni,burina???šak skusime a uvidime aspoň budeme vedieť zas niekomu pradiť .Tak ide sa objednávať.

katka22r
14. máj 2010

dadqa ta prid kumne nakojim ta ked nemozes kravske mliecko 😀 😀 😀
masabi ale si napisala ze dadi hybe ruckamy ....a mala byt petika
noo a my nespime ale kecame o stosest ale koncia sa dobre casy a ide sa do hajan 😀

petika
14. máj 2010

Ahojte baby 😉 píšeme vám z pohody domáceho prostredia 😀 ... včera nám pani doktorka pri prepúšťaní otvorene povedala, že teraz je všetko v poriadku, ale nesľubuje, že to tak aj ostane 😒 vraj sa môže čokoľvek zmeniť, pretože pri zdvojenej maternici sa stáva, že kontrakciami, ktorými sa maternica zväčšuje môže plod vylúčiť z tela von, i keby bol dobre uhniezdený 😔 a keby bolo všetko úúúúplne v poriadku, čo mi, samozrejme praje, tak sa môže predčasne porodiť, pretože maternice sú síce dve, ale ani jedna nie je tak veľká, ako by mala byť tá, ktorú máte vy, teda keď je v tele iba jedna maternica. Takže sa nedokáže do takých rozmerov natiahnuť. A keďže nie je možné pri pôrode vytlačiť len jednou maternicou bábo, cisarák bude musieť byť plánovaný ešte skôr ako dva týždne pred termínom, aby nás to nepochytilo skôr. 😔 takže takto to s nami v skutočnosti je 😔 Povedala, že zatiaľ sa môžem tešiť, ale nevie, či to na 100% dotiahneme až do konca. Nedá sa to zaručiť, pretože to proste pri nás nejde. Že je to vždy 50:50. 😒 Takže len veriť, že chrústikovi sa tam dnu páči, rozmaznávať ho a hýčkať, aby s nami ostal. 🙂 Takže pokračujeme v užívaní Duphastonu 3 krát denne, pretože udržuje plod pri živote, zahniezdený, v maternici. A taktiež magnézium, ktoré zabraňuje maternici vytvárať akékoľvek kontrakcie a udržuje ju v kľude, aby sa nestalo, že plod vylúči. 😔 No, ale malého sme videli, odfotili sme si ho do mobilu a vyzeral, akoby mal obuté topánky, také veľké nohy to má 😅 ..... Dadka, keď Ti zakázali mlieko, tak to asi pre niečo bude 😒 hm? Nechaj to na lekára, snáď vedia čo hovoria 😉 Katuša, vy sa držte s Laurinkou, spávať sa vám nedá, keď ste písali ešte takto hlboko v noci 😀
Burinka, čo máte nové vy? Žiadne nové výsledky, testy? Myslím na vás 😉
Masabi, ty už tiež pomaly ale isto ideš do finálneho kola, čo? 😀
Zdeni, čo Ty naša eko žena? 😉

katka22r
14. máj 2010

ajoj petika tak snad vsetko dopadne dobre az do konca,nenamahaj sa bud kludna az do konca tehulkovania
nooo tak my sme debatovali aj ked neviem o com bola rec 😀

lilik15
14. máj 2010

ahojte baby chcem sa spytat mozem normalne tyzden po kyrete zacat cvicit?dakujem

katka22r
14. máj 2010

lilik no myslim ze troska by si mala pockat

lilik15
14. máj 2010

katka-aj som si myslela preto som sa radsej opytala,dakujem za odpoved

zdenkam
14. máj 2010

Masabi, tak to ja ich uz mam od februara kupene, v tom ty moc prsty nemas. Ja som aj pri malom frcala. Kvoli ekologii. Ale je super vediet,ze sa zacinaju tesit takej oblube.

zdenkam
14. máj 2010

PEtika, tak to vsetko co ti vravela lekarka mi vravel moj lekar, ked mi oznamil abnormalitu mojej maternice , lebo mi to vravel v duchu,ze to nie je az take zavazne ako ta "srdcova" maternica. Sa jej tak hovori prave kvoli tvaru.
Strasne drzim palecky, nech to potiahnes co najdalej a verim ze su aj maminky ktore to dotiahli daleko aj s takou abnormalitou-skus zalozit forum - vies aby ta podporili a pocula sa podobne osudy.

zdenkam
14. máj 2010

No aja sa momentalne koncetrujem na manzelov "problem" v praci a co z neho dalej bude. Nemam ani casu mysliet na brusko. Viem len tolko ze vytrca. Ale take velike uz fakt nie je. No a mame tu 31. t tehu a kamoske akurat naplanovali cisarsky rez a dali jej to vediet 3 t pred porodom, takze logicky sa to skor ani ja nedozviem. Ale robia jej to len 3 dni pred terminom, tak som happy, ze hadam aj mne ho skor nevyberu.
Momentalne fakt neviem ze som tehotna, nemam casu na to mysliet.
Dnes rano nam volal pravnik z Dublinu ze co a ako postupovat pri rieseni problemu, tak uvdime ci budeme potrebovat dalej pravnicku pomoc a ci v pripade najhorsom manzel bude zalovat firmu za diskriminaciu.

bahara
14. máj 2010

Ahojte neviete koľko asi musím čakať po prerušení kým môžme zase skúšať otehotnieť?

meginka79
14. máj 2010

ahoj bahara, co myslis pod pojmom "prerusenie" ?

katka22r
14. máj 2010

bahara myslis akoze po potrate alebo ty sama si ho chcela?ja tiez nechapem moc tvojej otazke 😒

meginka79
14. máj 2010

bahara
v kazdom pripade po spontannom potrate by si mala cakat cca 3 mesiace (existuju aj nazory na sest mesiacov, rok apod.), ale ja by som to nechala na prirodu a myslim, ze 3 mesiace su uplne idealne, trosku sa precistis, zotavis a mozete ist na to
co sa tyka prerusenia "z vlastnej vole", tak to uz je otazne, kedy si prerusovala tehotenstvo, ci v skorom stadiu alebo v neskorsom, resp. v tom najneskorsom moznom (24tt), v takom pripade je najlepsie pockat co najdlhsie (6 mesiacov az jeden rok), tiez to zavisi od viacerych okolnosti, ci si mala len toto prerusenie alebo aj ine potraty (spontanne predtym)

jednoducho zavisi, kolko toho mas za sebou

v kazdom pripade umele prerusenie a spontanny potrat su dve rozne veci
spontanny zariadi priroda, tak "prirodne" mozete aj zacat
umele prerusenie je uz nieco horsie, je to tvoje rozhodnutie, takze je lepsie pockat dlhsie, nech sa zotavis aj psychicky, aj ked sa ti mozno nezda, ze to potrebujes ;)

paa

dadqa86
14. máj 2010

katka22r: Mnoo pockaj dobehnem a mozes ma nakojit 😀 😀 😀 😀 Petika: mnoo sak ano asi vie preco mi ho zakazal pit.....uvidime co dalej 😉 🙂

katka22r
14. máj 2010

my sme sa akurat vratila s mestskeho uradu kde slavnostne pan primator privital lauru 😀 dostali sme ruzu,fotoramik,dwarcekovu poukazku na hydromasaz-urcite vyuzijem a taky ako diplom ze ju vitaju v meste presov 😉 cely cas bola zlatucka a na konci zaspinkala 🙂

dadi ta dojdi 😀 a kedy ides na najblizsie vysetrenie?

kde je burinka ha?

dadqa86
14. máj 2010

katka: Najblizssie na vysetrenie pojdem ked dostanem mrchu ako nahle ju dostanem tak na 4-den co ju budem mat musim letiet na krv potom zase 1-juna idem na hematologicke vysetrenie som objednana tak uvidime ja by som uz cela mat miminko 😢

katka22r
14. máj 2010

no ja ti verim moja neboj bude a podla mna nebudes musiet cakat ani rok ci hej?ale aspon ta poslal na vysetrenia ze?nie jak tamten...inak maryanna uz nechodi do temy ta pod ty neee?? 🙂

dadqa86
14. máj 2010

jj uz idem..a odpoviem ti tam....na to co si mi napisala 😉

burina111
14. máj 2010

baby čaute, tak ja dnes lietam ako demon po obchodoch..som si bola kupiť látku na zavinovačku a už som aj ušila...mrk.....
inak pohoda, neviem stále nič nové, veď keď bude, ozvem sa..
peti tak vitaj doma....jooj, len sa šetri, isto to dobre dopadne....dadka, katka, zdenka, pohoda???? 😀
masabi to je aj pre teba...kuk, viac ip

dadqa86
14. máj 2010

burinka:Mnoo ja som v pohode zatial 😀 ked bude nieco nove urcite sa ozvem nebooj sa som rada ze ste v pohode a inak pekna zavynovacka 😵 🙂

burina111
14. máj 2010

masabi a tie dalšie:

petika
14. máj 2010

burinka, to je tvoja práca toto všetko???? To je nádherné 😉 šikula. Tá zavinovačka, to je zo srdiečka to z toho úplne sála. Malinká v tom bude určite tichulinko, spokojne spinkať. 😉

masabi
14. máj 2010

Burinka,ja si objednavam u teba urcite 🙂 su nadherne naozaj skvele ...

katka22r
15. máj 2010

burinka to tvoje?nadheraaaaaaaaaaaaaa 🙂 a to ty sijes doma?panecku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre