Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

anetta1
21. okt 2009

grelu dakujem, asi pojdem tiez po 3 tyzdnoch, minimalne sa spytat ci naozaj musim cakat tak dlho... HCG uz mi kleslo na 0 takze myslim ze uz by to mohlo byt ok.
tie moje testy maju byt hlavne na rozne poruchy zrazanlivosti krvy bude tam aj antifosfolipidovy sydrom. ten si aj ty spominala. robili ti ho? co sa tyka hladiny hormonov to mi vraj robit nebudu lebo sme otehotneli oba krat skoro na prvy sup. a imunologicke testy mi tam tiez zatial nedali ale chcem si zaziadat aj o tie. geneticke mi povedali ze budu robit az ako posledne...

grelu
21. okt 2009

pravdupovediac netusim ake testy mi robili...ja som totizto bola objednana k hematologicke este ako tehotna (je problem s terminmy, takze ja som mala termin s mesacnym predstihom...k nej som prisla uz po potrate)...rano mi brali krv na bezne vysetrenia a potom, ked som k nej prisla o 2 hodky do ordinacie a povedala som jej, co sa stalo, tak volala este do laborky, aby dorobili dalsie testy...naozaj neviem, co vsetko mi robili, len viem, ze vsetko bolo negativne (na tie vysledky som si volala, tka mi povedala, ze vsetko negativne a vysledky trombofiliu budu najskor o mesiac)...v piatok idem na kontrolu, tak sa jej popytam, co vsetko mi vlastne testovali a snad uz budu vysledky aj na tu trombofiliu
trombofilia je tiez zvysena zrazanlivost krvi

ja s achcem este spytat svojej lekarky na imunologiu (netusim, ake vysetrenia su tam) a cakame este na genetiku

anetta1
21. okt 2009

aha tak ale ked by boli tie 3 tyzdne moc skoro a malo by to ovlplyvnit presnost vysledkov tak to by ti asi tie testy nerobila, to by ta preobjednala. no ved ked zistis co to bolo za testy daj vediet.
na imunologii zistuju ci tvoje telo netvori protilatky bud proti spermiam, alebo roznym stadiam oplodneneho vajicka, trofoblastu alebo neskor plodu. A tiez ak si rh negativ tak aj ci nemas uz v tele protilatky proti rh pozitiv z predosleho tehu. To napriklad ja mozem mat lebo mi pichli anti D o 10 hodin neskor ako mali...

grelu
21. okt 2009

moze sa stat, ze som potratila v 20tt kvoli nejakym protilatkam?...inak som Rh+, takze to by nemalo robit problem...len neviem, ci nejake ine nie su :-/

lea821
22. okt 2009

ahojte ja mam jeden problem..pisala som tu ze asi po akom dlhom case dostanem menstruaciu po kyrete... bolo mi povedane ze asi tak mesiac po... ale ja uz som mesiac po operacii a stale som este nedostala menstruaciu.... cakal niekto dlhsie ako mesiac alebo je to normalne? Mam strach , ze preco som este nedostala .. tehotna na 100% niesom robila som si dva tesy s odstupom casu a boli negativne....

jaruska74
22. okt 2009

ani ja som nedostala p mesiaci, ja som cakala vyse 40 dni a potom som dostala, to je individualne.....neboj sa dostanes ju

lea821
22. okt 2009

no tak teda dufam ze hej... zacinam sa obavat ....

anetta1
22. okt 2009

mne povedali ze by som mala dostat mrchu tak 4-6 tyzdnov po... buduci tyzden to budu 4 tyzdne tak som zvedava, inak podla testov som neovulovala tak neviem... 😖

grelu s tymi imunologickymi testami - napisala som len to co som si pamatala, mozno tam testuju aj nieco ine. skus sa spytat svojej lekarky ci mam zmysel si ich nechat robit alebo nie. ak si rh+ tak rhesus faktor problem nebude. ja som negativ manzel pozitiv a v oboch pripadoch po m/c mi pichli anti D ovela neskor ako mali takze mne budu robit aj test na rhesus protilatky

grelu
25. okt 2009

ja som dostala menstruaciu mesiac po potrate (4 tyzdne po kyrete)...ale inak je normal tych 6tyzdnov...niekde som pocula, ze az 8

ja som bola v utorok u hematologicky a vysledky su negativne (okrem testu na trombofiliu...ten bude tak v polovici novembra)
tiez sme uz dostali vysledky z cytogenetiky a malinka bola v poriadku, takze pricinou nebola ani geneticka porucha...sa bojim, ze na nic nepridu ☹...ale som rada, ze genetika bola ok...toho som sa najviac bala

lucinka13
26. okt 2009

Ahojte dievčatá,
rozoberáte tu vyšetrenia po aborte. Ja mám za sebou tiež 2x MA, naposledy vo februári. Najskôr mi zobrali krv na infektologické vyšetrenie, to sú myslím vírusy v tele- negatívne,
potom som bola na hematologickom vyšetrení 2 mesiace po kyretáži / išla by som skôr, ale je dlhá čakacia lehota/ - zistili trombofilný stav-najlahšiu formu- pichám si v tehu fraxiparin
Potom som bola na genetickom vyšetrení- negatívne
Vyšetrenie štítnej žlazy- negatívne
Imunologické vyšetrenie, či nevytváram protilátky proti spermiam, alebo placente, alebo babatku- negatívne
hormonálny profil- OK
Takže mne zistili len na hematologiu , a myslím že liečba zaberá, lebo som v 23tt a zatiaľ je všetko OK.Klop, klop.
Všetkým Vám želám veľa šťastíčka pri donosení vytúžených bábatiek a nebojte sa ísť do toho znovu, aj ked strach je tam stále, ja to poznám veľmi dobre.
Držím palce 😉 😉

sendy1981
26. okt 2009

ahojte baby.Ja som mala vyvolany porod v 24tt 21maja,to zdravotneho dovodu,male malo DS.lekari nam povedali ze cca pol roka mame pockat.Nuz ale nakolko neberiem ziadnu anti,tak sa nam podarilo znovu otehotniet hned po troch cyklusoch.Tak ako vtedy cerstvo som si povedala ze tak skoro nie,tak rychlo som zmenila nazor na to cele.Asi som nato predsa pripravena psychicky.takze teraz sa tesime,sme v 10tt,zatial je vsetko poriadku!Treba pozit.mysliet,a bude vsetko ok.Aj ked to nie je jednoduche.Toto je moje 3tehotenstvo,1x spontanny potrat.Takze hore hlavy buduce nadejne maminky,drzim vam palce vsetkym sa vytesujeme vsetky ,a dotiahnete az do uspesneho konca!Pekny dni vam prajem 😉

pheva
26. okt 2009

sendy 1981 ak ti neurobili cisarsky tak je to ok. Ja som po spontanom potrate v 18tt otehotnela na druhy cyklus. A teraz v lete po spontannom potrate v 6tt okamzite. Potratila som 20 augusta a som niekde v 10tt.

Drzim palce

sendy1981
26. okt 2009

ahoj Pheva,nie nerobili cisarsky,oni to uz vraj nerobia.Chcela som,ale ze moze s stat,ze jazvy mi neostanu len zvonka,ale aj na maternici,a nemusim mat potom deticky-.Takze som to musela porodit.Inak by sme sa tak nerozhodli,zavcsasu,keby nam to lekar vyslovene zakazal. A ty si spontanne potratila v 18tt?to je zvlastne,to je dost neskoro,nie?a robili ti potom kiretaz?tak tiez drzim palceky 🙂

petika
9. nov 2009

Ahoj baby, my sme prišli o drobčiatko vo 8. týždni tehotenstva, bolo to 30.10., keď som išla na pohotovosť večer so špinením. Rovno ma tam nechali, nebilo mu srdiečko, takže musela prísť kyretáž. Teraz sa o bábätko pokúšame ďalej bez toho, aby sme nejako čakali. Ak to bude mať prísť, tak to príde, pretože každá z vás vie, že keď už raz človek má ten pocit, že niekoho nosí pod srdiečkom a rastie v nás a zrazu o to len tak prídeme, chceme to späť. Mňa môj manžel veľmi podržal, bol so mnou, plakal so mnou a teraz sa tešíme na to, že sa nám snáď zase podarí otehotnieť a vynosiť zdravé bábo, to jediné si želáme. Všetkým držím palce, nech drobci neprotestujú a krásne sa v brušku vyvíjajú, nech sme všetky zdravé a hlavu hore, optimizmus a pohoda v nás robí zázraky, verím tomu... 🙂

burina111
9. nov 2009

ahojj petika, no tak ja som tuším v podobnej situácii ako ty..my sme o babo prišli v 6tt, tiež po špinení ma prijali, držali ma tam 4 dni, snažili sa bábo zachrániť, ale nepodarilo sa. nakoniec mi robili 5.10. kyretáž. teraz mi prebehli už dva cykly, vlastne mi ms nabehla ako keby som nebola ani tehotná, všetko ide podľa plánu a tak tiež uvažujeme, že sa už dáme zas dotoho. lekár povedal počkať 2,3 cykly. hrozne sa ale bojím, že sa to zopakuje. ale to sa budem báť aj o pol roka...takže ako píšeš, skúsime, hádam všetko bude ako má byť a dočkáme sa druhého zdravého bába. a podľa lekárov je malá pravdepodobnosť dvoch potratov za sebou. tak všetkým veľmi veľmi držím palce, hádam budeme čoskoro všetky hrdo kočíkovať a na našich anjelikov tam hore už budeme spomínať bez tej strašnej trpkosti a veľkého smútku čo nás teraz ťaží 😢

petika
10. nov 2009

burina111: Ahoj, strašne ma to bolelo, aj bolí, keď vidím tehotnú s bruškom alebo malinké bábo vo vajíčku, stále sa na seba s manželom len tak smutne pozrieme, preto to chceme skúsiť zase, aby tá bolesť prešla, aby sme sa zase radovali. Ja som ešte ani MS nemala a neriešim to, ak to bude mať prísť, tak to príde, snáď to bude v poriadku. Myslím, že ako vravíš, ten strach tam bude stále, ale vždy sa o to aj tak niekto vyšší postará, takže to v naších rukách, žiaľ, nie je. Nám ostáva len pozitívne a optimisticky myslieť, že na druhý krát sa to už podarí a všetko bude dobré. Inak je nefér, že práve tie, ktoré by bábo tak veľmi chceli, potratia a trápia sa čo ďalej, hygiena a všetky vitamíny sú samozrejmosťou, no a také, ktoré to chytia skôr ako chrípku a voda nič nehovorí, nie to ešte vitamíny, tie rodia ako hrušky, alebo si to ešte nechajú s čistým svedomím zobrať. Je toto fér? Nie je..... Ale 😉 my hlavu hore, bude to OK.... teším sa na to znova a budeme robiť všetko preto, aby to bolo v poriadku 🙂

burina111
10. nov 2009

petik nesmúť....bude dobre, mna ukľudnil doktor, že ten potrat druhý krát za sebou sa nebude opakovať, že je to zriedavé...tak neboj, na druhý krát sa nám to vydarí a už všetko bude ok...a nesieme sa báť a strachovať že či nepotratíme zas..to by mohlo uškodiť...tak hrozne držím palce, my tiež ideme na vec od budúceho týždňa, tak hádam budeme mať obe krásny vianočný darček bez problémov....joooj, držím ti veľmi veľmi palce 🙂 krásny dníček

janula.k
10. nov 2009

ahojte, petika aj my sme si to s muzom povedali po nasom tretom potrate, ze ak to ma prist tak to pride a nie je to v nasich rukach a tak sme si po kyrete nedali pozor a vysledok vidis 🙂 ale my sme mali zistenu uz diagnozu trombofilia takze sme sa tak nebali..aj ked prve tyzdne urcite strach bol.. a chapem pocity kazdej jednej z vas...drzim vam palce 😵

petika
10. nov 2009

janula.k: ďakujem, to ma povzbudilo, ale to, že to bolo po treťom potrate, tak to ani veľmi nie 😒 ... ja ešte výsledky hotové nemám, budúci utorok si mám ísť pre výsledky z histológie a podľa toho, čo sa tam Dr. dočíta mi bude robiť ďalšie vyšetrenia, ale určite si poviem aj o testy na trombofiliu, pretože ako pozerám, zatiaľ to bol asi najčastejší dôvod MA. Ale určite tomu necháme voľný priebeh 😉

budina111: budeme si držať palce, snáď sa nám to podarí a budeme sa znova tešiť z toho, že nebudeme 9 mesiacov nikdy samé. Ten pocit je fantastický, doprajeme a užijeme si ho zas.
Budem Ti strašne držať palce, nech sa to podarí rýchlo a hlavne nech maličký vydrží do konca a dopraje Ti ten krásny pocit. Držať ho a pozerať sa ... Ty už máš výsledky? Alebo to riešite tak ako my, že keď bude, bude, uvidíme, čo život prienesie?
Všetko dobré, krásny večer.

dadqa86
10. nov 2009

Ahojte baby.Ja mam jeden problem nepoznate nejaku stranku kde by som nasla ako otehotniet po potrate?Pretoze sa nam to,aleze vobec nedari a ja uz neviem ze co mam robit ☹ Dakujem za odpovede a za rady.

miroslava89
10. nov 2009

dadqa po potrate to ide aj prirodzene normalne ale ked je doba snazenia viac nez rok(alebo 2??).. tak tam uz treba hladat pomoc..

dadqa86
10. nov 2009

miroslava89:Mnoo vies ja som mala cakat 3-mesiace pretoze doktorka mi povedala ze ak by sme nepockali tak by sa mohlo stat to iste zeby som potratila.Lenze nepockali sme a skusame stale nefiem...Problem je aj vtom ze mne hapruje menzes nechodi mi nacas chodi mi vzdy Tyzden pred... :( ☹

miroslava89
10. nov 2009

tyzden pred nie je az tak zle ze ti chodi ale ked sa ti to nepozdava tak sa na to spytaj doktorky

a kolko sa uz snazite od kedy sa to stalo?

nam doktori povedali cakat polroka.. a my sme nevydrzali ani mesiac... a podarilo sa to ..a zatial sa nic nestalo.. sive pre nas budu kriticke tie vyssie tyzdne..

dadqa86
10. nov 2009

Ja som potratila 21-Jula.22 mi robili potrat :( A mali sme cakat presne to vychadzalo ze 21-novembra budu 3-mesiace....Lenze sme necakali 🙂...Sak kto by aj cakal 😀 mnoo neviem skusame a nic a to dokonca mame 21-novembra svadbu 🙂.Bojim sa ze uz neotehotniem :( ze sa nam to nepodari...Mozno ze to robi aj psichika ze sa trapim a bojim :(

dadqa86
10. nov 2009

Idem ja buvat ak sa niektorej z vas da ozvite sa mi bud sem internou postou alebo na icq mam ho v profile Dakujem vam ☹

katka22r
11. nov 2009

ahojky takze ja som potratila 22.6.2008 v 8tt dalsi uder pod pas prisiel 31.11.2008 ked som potratila v 12tt a robili mi aj kyretaz,do nemocnice som isla s velkym placom..ja ani manzel sme nevedeli ako mame reagovat nielen na okolie ale aj samy na seba...tak nam gynek.povedal,ze mame cakat aspon pol roka,ja som od aprila zmenila pracu a vobec som nemyalela na babo,pretoze ako kazda z nas som sa bala otehotniet...tak sme s manzelom nad tym vobec neuvazovali ze porobim aspon rok a potom sa ked tak nechame prekvapit a to som nevedela ze ked som nastupila ze uz som tehotna v prvom mesiaci takze babenky a hlavne dadqa nemysli na to predsa len ta caka svadba su stresy aj okolo toho nasad si kyselinu listovu uz teraz a nestresuj sa...drzim prsteky 🙂

burina111
11. nov 2009

dadga86, moja ako som ti už písala..nesmieš sa stresovať..niekedy keď na to človek neustále myslí a tlačí na pílu, just sa to nezadarí..nechajte voľný priebeh, nestresuj, nebehaj zbytočne po doktoroch..uvidíš, ani sa nenazdáš..isto je všetko ok

burina111
11. nov 2009

bábatká su iba v šťastných bruškách 😵

burina111
11. nov 2009

petika tak ja som bola u dokiho minulý týždeň, bol to mesiac po potrate...no a hystologiu som mala dobrú, hcg v krvi už iba0,001, normla je 0,004, takže to je ok no ale ulz mi zistil, že mi pri kyrete uplne posunuli celú maternicu na chrbticu, takže sa nevie aké to bude mať dôsledky...nedá sa s tým nič robiť ale vraj na tehotenstvo to nemá vplyv..tak dufam..no a tiež mi už prebehli dva cykly...vlastne som mala ms s mesačným vynecháním- kým som bola tehu a dva týždne po kyrete som ms dostala ako keby nič no a teraz normálne už po 28 dňoch. no čo je horšie, za maternicou v brušnej dutine mi našiel nejakú tekutinu/vraj to môže byť prasknutý foliku/ a mala som ešte poranený krčok...ale že všetko v norme, ok, robil mi hned stery z krčka maternice, to má byť o tri týždne...tak som v celku ok....fyzicky...čo sa týka hlavy....tak všetky viete aké je to....snažím sa ale pozitívne myslieť, zmieriť sa, keď to neurobíme všetky...myslím že tak skoro ani neotehotnieme, leboto napätie, stres, nervozita, beznádej..to sa isto niekde odzrkadlí.... beriem to tak, že veci sú v živote ako majú byť a všetko čo sa stalo, má význam, len teraz ho nevidím, to ukáže až čas, prečo to tak malo byť...
baby, už nezúfajme...zadarí sa, uvidíte...a máme tam hore anjelikov 😉

petika
11. nov 2009

Baby, myslieť na to, že bude dobre. Nemôžeme sa donekonečna stresovať, lebo ak sa nejaký drobček v nás aj uchytí, tak mu môžeme my, našou zlou psychikou, nejako ohroziť. Takže pohoda, nahodíme úsmev a je jasné, že málokto vydrží čakať pol roka, že nič a potom hop na to. 😀 takže, užívajme si to, že máme manželov, ktorí to prežívajú s nami, nie sme v tom samé a preto stojí za to im tú lásku a pohodu dať 😉 všetkým len to naj a čoskoro zase dve paličky bez následného plaču ako po prvý krát. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre