Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
7. dec 2011

@makovicka53 zatial nebol dovod ist na spermiogram, ked sa nam raz podarilo otehotniet, ale sme rozhodnuti ist, mozno uz v januari ked sa nepodari dovtedy.. aspon pre istotu, nech nemarnime cas.

monika2712
7. dec 2011

@linda81 uff to sa aj zle cita toto taketo diagnozy... no budem drzat palce, nech sa vam KET podari.. priroda vie byt velmi nespravodliva .. tak ako aj cely zivot niekedy 😒

ajka81
7. dec 2011

@marecek1 vo februari bude mať 3 ročky 🙂 zlatušik môj - inač som to ja pod nikom maja.ka, lenže predtim som sa zabudla odhlasiť

marecek1
7. dec 2011

@poisonblu presne... tak rada by som bola, keby mal malý súrodenca, nechcem to bábätko len kvôli sebe, ale aj kvôli jemu, aby nebol v dospelosti sám, ja aj manžel sme z viacerých súrodencov, a teraz vidím, aké je to super, niekoho mať. síce sme si v puberte občas liezli vzájomne na nervy, ale teraz máme super vzťahy.

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 ja som strašne vďačná za toho môjho malého nezbedníka... naozaj je zmyslom môjho života. priala by som ti z celého srdca zažiť ten pocit, viem, ako veľmi by ti to pomohlo, aby si sa cítila lepšie.

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 ja viem, dakujem ti... urcite by som bola stastna jak blcha.. a ani neviem ci budem dobra mama 😒

ajka81
7. dec 2011

@monika2712 vermi, že ťa chápem, nie je nič krajšie ako byť matkou a nielen jednemu dieťaťu ale viacerim, pevne verim, že čoskoro budeš aj ty maminkou a budeš mať kopec zdravych detičiek a aj my ostatne 😉

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 to nevieme nikto, aký rodičia budeme.

ale keď je dieťatko také vytúžené, tak ho určite zahrnieš všetkou láskou, ktorej si schopná.

monika2712
7. dec 2011

@ajka81 no ja nie som narocna.. ja naozaj budem vdacna aj za jedno zdrave dietatko... 😉 nie ze by som dve nechcela, ale realne to nevidim, ze to stihneme aj kvoli financiam.. takze jedno zdrave bude pre mna najvacsim darom..

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 to ano.. mozno az moc.. aby som na tom dietati potom nebola nejak extremne citovo viazana.. aj toho sa troska bojim... ked... ja neviem, ako umrela mama, mam pocit ze nemam komu darovat tu lasku, okrem manzela.. proste chcem sa podelit o moje srdce s niekym dalsim, starat sa o niekoho... 5 rokov som sa v podstate starala a strachovala o mamu a teraz mi to proste chyba...

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 určite sa na to dieťatko naviažeš, keď po ňom tak túžiš, viem to z vlastnej skúsenosti. už keď bude v brušku, tak ho budeš neskutočne ľúbiť.

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 to hej, len sa skor bojim, aby som potom ked bude mat dieta 20 rokov a bude jedinacik prezila jeho odchod z domu.. 😀 syndrom prazdneho hniezda a budem jak moja svokra..ach boze, len to nie 😀 😀 a to ona ma dvoch synov... ale co prezivala ked sa moj manzel odstahoval.. to boli ine sceny..

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 no to asi asi každá z nás (alebo teda veľké percento žien) hovorí, že nebude ako tá jej svokra 😀 😀

usacek79
7. dec 2011

@monika2712 zlatik, ja mam o 4 mesiace 33 rokov, ziadne dieta a vobec si nemyslim, ze som stara 😉 este o 5 rokov planujem druhe 😵 😀

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 sak prave, a nakoniec budeme take iste.. 😀 😀 ale ja verim ze nie.. hoci ona nie je zla zena.. len inak vychovana, ine zvyky.. a strasne silne rodinne puta, ktore je tak velmi nepoznam..

monika2712
7. dec 2011

@usacek79 ja viem moja. ty si vynimka 😀 ja uz budem pred 40tkou v prechode podla mna 😀

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 moja svokra v podstate tiež nie je "zlá", len je to asi tými generačnými rozdielmi, že máme rozdielne názory na určité veci... 🙂

usacek79
7. dec 2011

@monika2712 😀 😀 jasne, ty uz budes poberat aj zasluzeny dochodok 😀 neboj, pride na teda "druha puberta" a budes este vyvadzat 😉

monika2712
7. dec 2011

@usacek79 no sak vyvadzat mozem aj v 50tke, len uz nebudem plodna 😀 😀

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 hej tie generacne rozdiely.. a aj vychova.. moja svokra bola tak naucena, ze muza treba obskakovat, zatial co on sedi s vylozenymi nohami a tak ma aj ja dnes problem niekedy dohnat manzela do upratovania, lebo jeho lenivost je nehorazna obcas, ako pomaha mi, ale niekedy to je s nim velky boj.. a to ako sa obcas svokor k nej choval, ze jej rozkazoval, a ani dakujem a prosim od neho casto nepocut z ust... a ked som jej to hovorila, ze je to divne ako sa obcas sprava, tak ona mi povedala, ze jej to nevadi, ze ona je tak zvyknuta, naucena, ze o muza sa treba starat, a ze ona rada vari pre ludi, a obskakuje ich..

makovicka53
7. dec 2011

@monika2712 no dufam ze nemas pravdu a ze sa nam cim skor podari..tiez som z toho psychicky mimo

monika2712
7. dec 2011

@makovicka53 tak aj ja dufam, ze to bude coskoro... 😉 snad sa nad nami zlutuje ten hore a posle nam uzlicky do bruska..

makovicka53
7. dec 2011

@monika2712 nam sa tiez podarilo a ani ma len nenapadlo ze by mohol byt problem ale po potrate sa nedarilo tak sme sli...ja tiez nemam este deti a velmi po nich tuzime

makovicka53
7. dec 2011

@monika2712 musime verit 😉 a hlavne byt pozitivne naladene ziadne depky

ika84
8. dec 2011

na odlahcenie a pred víkendom mi dobre padol tento clánok http://www.otehotnenie.sk/post/divoky-a-vasnivy... mozno si tam najdete niektora nieco... 😀 😀 😀

poisonblu
9. dec 2011

@ika84 :D my sme si taky dali vcera, zacali mi plodne dni, tak dufam, ze tie spermie tam pockaju na vajicko 🙂

ika84
11. dec 2011

@poisonblu tak drzim palce 🙂

makovicka53
12. dec 2011

zienky neviete mi poradit...bola som 2x na cisteni po tyzdni...neviem od ktoreho cistenia mam pocitat kedy mi pride mrcha...ci od prveho alebo druheho

ladybirdie
12. dec 2011

na to by som aj ja bola zvedava. V stredu budu 2 tyzdne, ze ma vycistili a neviem, kedy mam cakat menzes. Normalne by som mala dostat tento tyzden, aj mam take bolesti. Nie je to priskoro?

kukucg
12. dec 2011

@makovicka53 ahoj, nie som si ista ale myslim ze od druheho, lebo odisla cela sliznica tak zase bude trvat kym narastie atd.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre