Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

moni
29. sep 2011

@usacek79
niektore kocky po kyrete naberu 😝 to tie hormony zblbnute. ale super ze mas ukazkovy cyklus! a dovoelnky okolo ovu su vyborne naplanovane 🙂 takze kocikovanie v 2012 urco! 😉

usacek79
29. sep 2011

@moni ja uz sa vidim ako zakladatelka nejakej letnej temicky 😉 juuuj, skoda, ze ten marec ma minul, no aspon budem v lete ukazovat brusisko 🙂 dufam.. pozdravujem marcovcatka! 😵

moni
29. sep 2011

@usacek79
jasna vec! prid sa pochvalit 🙂

julinkaaa11
29. sep 2011

@katusap no, hned ako som znova otehotnela ma poslala dr. na vsetky tie vysetrenia ale na hematologicke testy- rsp. vysledky sa caka asi mesiac, takze ked mi prisli vysledky , bola som uz tusim v nejakom 9 tt. ale hematologicka mi vravela ze mi hned netreba injekcie, ale ze mam pocitat s pravidelnymi kontrolami a casom ich urcite predpise. No a chodila som tam pravidelne- skoro ako do poradne 😒 , a stale mi vychadzali take vysledky ze to dr. odkladala. No ale hned na zaciatku 3 trimestra- vlastne este tesne pred nim mi uz predpisala. Bala som sa toho jak cert kriza, neznasam injekcie- ta prva bola fakt boj 😀 , ale uz je to uplne vpohodicke.
To ze kedy ti predpise , to zalezi hlavne na vysledkoch...napr. mam dve kamosky co jedna brala hned ako otehotnela a druha dokonca 3 mes. pred otehotnenim- ale ta mala prave velmi riedku krv- takze presne opacna diagnoza.
takze je to naozaj u kazdeho individualne.
tak drzim palceky aby to aj tebe dopadlo na jednotku a aby si sa uz coskoro tesila z drobceka 😉

katusap
29. sep 2011

@julinkaaa11 mne hematologicka napisala do papierov, ze hned ako otehu mam pichnut, mam ich preto uz doma ...a samozrejme v tehotenstve budu pravidelne kontroly na hemat. ....ja som o nase prve zlaticko prisla prave tejto diagnoze ale dufam, ze dalsie tehu uz dotiahneme uspesne do konca

julinkaaa11
29. sep 2011

velmi ti to prajem...kto to nezazil nepochopi, ale kazdopadne netreba na to urputne mysliet...ja som mala take dva tyzdne uplne hrozne- hned potom. Svagrina to prezila tiez ale par rokov dozadu, no a vtedy jej dr. povedal ze moze otehotniet az cca o polrok- rok...ja ked som to pocula, tak som nemohla uverit...zdalo sa mi to strasne dlho, ale moja dr.a aj ked som bola na 1. kontrole v Saci, tak mi vlastne dvaja dr. povedali ze prave do pol roka je najidealnejsie, takze hned po tych 6 tyzdnoch sme zacali skusat a vyslo...zatial mame vsetky vysledky uplne vporiadku a teraz odkedy si picham, tak som este viacej kludnejsia. Mimochodom ake ti predpisala? Ja beriem Fraxiparine 0,3 ml.

ludmila25
30. sep 2011

@lejduska vies co a na to ani nepomyslam ani nechcem ako sa vravi co sa ma stat tak sa stane 😵

ludmila25
30. sep 2011

@ludmila25 a naco mam cakat ved uz mam 28 rokov tak nic nechcem odkladat ani prirastok do rodiny a najme ked roky letia a radce teraz babo ako po 30 cim vetsi vek tym vetsie problemy atd

lejduska
30. sep 2011

@ludmila25 mas pravdu, paci sa mi tvoj pristup

ludmila25
30. sep 2011

@lejduska 🙂 mam svoj nator a toho sa drzim

crapula
30. sep 2011

@usacek79 ahoj, ja som na tom trosku podobne ako ty, bola som v marcovkach a potratila som zaciatkom septembra :(. teraz cakam na mrchu, este ma ako tak cas.. co ti lekar povedal? ze po 3 mesiacoch? bola si asi na kramaroch, ked si z noveho mesta, ze? ja som bola na kramaroch a tam mi mudr.Valent povedal, ze za tri mesiace nech ma tam ma tehotnu 🙂 takze ak budem v poriadku, v decembri sa na to chystame 🙂

lejduska
30. sep 2011

@ludmila25 no potom sa lahsie zije ze

ludmila25
30. sep 2011

@lejduska aj hej to co chcem v zivote docielit tak toho sa aj drzim

usacek79
30. sep 2011

@crapula jeeezos, aj ty si potratila? si ta pamatam z marcoviek. ja som potratila 22.8, bola som 11+6tt. No ja chodim ku Kochovi, ale na kyretaz som sla na Kramare, ale ani nie tak z dovodu, ze som z NM, ale preto, ze som chcela, aby mi zakrok robil najlepsi gynekolog a urcite medzi nich patri. MUDr. Cunderlik 🙂 Moj gynekolog u Kocha mi povedal, ze mam cca 3-4 cykly pockat, ale to urcite nemienim, idem do toho po druhej MS. Je milion roznych teorii, kedy sa ma znovu ist do toho a ja sa drzim kdesi medzi teoriou, ze sa da aj hned a teoriou, ze po 3 cykloch 🙂 moja maternica sa dala dokopy velmi rychlo, uz po 25 dnoch mi prisla MS, co je dost vzacne, aj ovulacia prisla presne prva aj druha, takze pockam este jednu MS a ideme na to 🙂 verim, ze do troch pokusov to vyjde 😉 nejaky november/december to isti 😉 uvidis, budeme spolu zakladat nejaku letnu temicku 😵

meusicka
3. okt 2011

@lejduska joj tak moje terajsie tehu je zatial ok, i ked je to tazsie s dvoma mimusmi v brusku. zatial mame mensi problem, mam na krcku malu trhlinku, akurat zajtra idem na poradnu a som zvedva ci sa zvacsuje alebo nie 😖 ale inac klpo, klop, je vsetko v poriadku.

lejduska
3. okt 2011

@meusicka to nerada pocujam take ale dufam, ze vsetko bude oka..nemusi to byt nic hrozne 😉 drobci budu urcite v poriadku, kludne sa potom pochval ked budes mat chut 🙂

kukucg
4. okt 2011

Ahojte, rada by som sa k vam pridala, aj ked nie som tehotna zatial som zial iba po potrate... MA v 11tt, v piatok som bola na kyrete.. pomaly sa s tym snazim zmierit, aj ked je to tazke lebo som sa na mimi velmi tesila ☹
rozmyslame s MM ze ako dalej, neviem kedy dostanem mrchu, a ci sa snazit po prvej alebo az po druhej, dr vravela ze radsej az po druhej, niekedy v decembri teda... a este by som sa vas chcela spytat ci treba ist na sono alebo nieco po mrche ci je maternica a sliznica ok alebo nie, lebo mi dr nekazala tak neviem ci tam mam nabehnut ze chcem... alebo netreba...

mia55
4. okt 2011

dievcata chcem vas podporit, aj svojim pribehom.
Mam rocnu dcerku a otehotnela som ked mala mala 6 mesiacov, potratila som v 7tt. Robili mi kyret, a mne dr.hovoril pockat pol roka, no necakali sme. Aj ked som si zle vyratala pocet prebehnutych MS po kyrete, boli len 2 a tu 3. som uz nedostala lebo som ostala tehotna. 🙂 Prezivala som strach prve 3 mesiace ale nemala som absolutne ziaden problem klop klop. Som v 14tt. A dufam ze to dobre dopadne. Tak verim ze som vas podporila, a skusajte, telo samo povie kedy je spravny cas, necakajte prilis dlho zbytocne...drzim palceky 😉

usacek79
5. okt 2011

ahojte baby, dnes som bola na gynde na kontrole po prvej MS po kyrete a doktor mi nasiel 3cm cystu na pravom vajecniku. Ze mi nepraskol folikul a teda ani neprebehla ovu, co som presne aj mala ten pocit, aj minuly mesiac, lebo sice isiel ovu slizik, ale vobec ziadna bolest vajecnikov, co bolo cely zivot u mna uplne pravidlom, ze som presne vedela podla bolesti vajecnika, ktory prave ide pocas ovu.
Lekar povedal, ze to zrejme samo praskne pri buducej MS, mate s tym niektora skusenost? ako rychlo zmizne takato hnusoba? to som v zivote nemala, sa mi to nepaci 😒

ohnivydracik
5. okt 2011

@andosa ahoj, som tu nova a aj starsia. mam 35 rokov a za sebou jeden spontanny potrat v auguste toho roku. chcela by som malicke co najskor. prvu mrchu som mala 25.sept. doktorka vravela cakat aspon 2 cykly, ale ked mne sa uz nechce cakat a tvoj prispevok ma akosi zaujal. Mozno si citila, co aj ja, ze uz veru nie je tolko casu na cakanie. chcem to skusit uz v tomto cykle. co by si mi poradila?

poisonblu
5. okt 2011

ahojte kočky, ja idem zajtra k dr. po prvej menstruacii po kyrete, tak som zvedava, co mi povie...chystam sa od neho odist, lebo je to stary dedo s konzervativnymi nazormi, takze idem k nejakemu mladsiemu 🙂 a skusat zacneme uz asi tento mesiac....

ramka2
5. okt 2011

ahojte som tu nová. Chcela by som vediať ako ste prežívala začiatok tehotenstva. Ja nemám vôbec žiadne príznaky ani prsia ma už nebolia a bojím sa. Lebo v marci som potratila a tiež som prestala cítiť bolesť v prsiach tak neviem či sa tešiť alebo báť. Do poradne idem až o 2 týdne

usacek79
6. okt 2011

@ramka2 existuje jedina dobra rada - nepozoruj sa! 😉 nic tym nevyriesis, aj keby sa cokolvek vnutri dialo a zbytocne sa stresujes a mas kadejake, mozno aj uplne nezmyselne myslienky 😒 takze si najblizsie dva tyzdne len tak uzivaj pokial mozno, a nehladaj co je alebo nie je v poriadku, naozaj 🙂 drzim palce!

usacek79
6. okt 2011

@poisonblu no ako si dopadla? kolko ti namerali hrubku? mne peknych 8mm, po kyrete mala len 3mm stena maternice, takze dorastla ako mala 🙂 drzim palce k pokusom 😉

poisonblu
6. okt 2011

@usacek79 mne to dr. nepovedal, iba povedal, ze je vsetko ok...som sa ho ani nepytala, ma to nejak nenapadlo...leo sme sa bavili o tom, ze preco to asi odislo....ale aj tak idem menit dr. do mesiaca....

kajuska09
6. okt 2011

@usacek79 caf 🙂 pocuvaj to sa na nas Mares dohodol s tymi cystami? ja mam dve a tiez na pravom vajecniku, maju dlzku 2,5 cm. Ale to mi povedal pred mesiacom, takze uvidime v pondelok ci praskli alebo co...

usacek79
7. okt 2011

@kajuska09 helou 🙂 ja ti hovorim, ze to uz zacina byt podozrive! 😀 ty mas dve 2,5cm ja mam jednu 3,5cm, krasa! 😒 ja sa uz velmi tesim na dalsiu kontrolu - 25teho idem uz ale k Demeckovi, tak verim, ze po cyste ani vidu ani slychu 😉 som spala s lopuchom prilozenym na vajecniku, taka babska rada 😀

andosa
7. okt 2011

@ohnivydracik ahoj, ťažko je radiť, ale pokiaľ sa cítiš zdravotne aj psychicky v pohode, tak to určite skúsiť môžete.

amouramour
7. okt 2011

@usacek79 moja sestra bola takto na kontrole cysty a hla cyste bilo srdiecko🙂

moni
7. okt 2011

@usacek79
ja som mala pri malej (vdaka hormonom 😠) cysty na oboch, jedna mala cez 3.5cm. okolo 13tt praskla sama, Lele potrebovala viac miesta 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre