Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jasmika
22. júl 2009

ja som nervózna aj za vás... 😉
.... Ja tiež idem v pondelok ku doktorke...už sa neviem dočkať...len aby drobček bol v poriadku...

dordina
22. júl 2009

volala som zo sestričkou a povedala som čo je vo veci a ona že možem byť tehotna že nech sa neplaším že už nič ked som tehotna ale na kontrolu mám isť až za mesiac lebo ešte je to tak male to by nebolo ani vidieť s priatelom sme sa aj potešili no ja sa bojim o to.nasadila som kyselinu listovu tak uvidime ideme bojovať.s tým hcg to neovladam ale sestrička mi nič take nepovedala ved pred tým než pojdem k doktorovi si test zopakujem tak uvidim ale myslim si že ten hormon by v tele nebol ked už babo nebolo

dordina
22. júl 2009

ale týriť to budeme tiež ak by to bol nehodou len hormon a za mesiac uvidime

zuzu1980
22. júl 2009

Dordi, no mozes byt tehotna, ale to by test este neukazal. Vraj po potrate este mesiac ostava v krvi HCG, takze test vyjde pozitivne. Ale to neznamena ze sa vam uz nemohlo podarit dalsie, ked s snazite. Najlepsie bude mesiac pockat a potom uvidis.

zuzu1980
22. júl 2009

Baby, ja sa citim ako v prvom trimestri, zase mi byva zo vsetkeho zle, hlavne z kavy (v 1. trimestri som ju nemohla ani citit, potom som si rano davala taku slabucku a teraz ma zase napina...) Jaj, uz ma to nebavi. Na zaciatku tehu som sa tesila z nevolnosti lebo to znamenalo ze babo je ok, ale teraz ked kope tak mi fakt netreba este aj toto, bleeeeee 😠 😲 🤐 🙄 😝

zuzu1980
22. júl 2009

jaruska, viem co myslis, je tazke jest zdravo ked ti je zle. Beries nejake prenatalne vitaminy? Daju sa kupit v lekarni a aspon budes mat istotu ze babo dostava dolezite vitaminky. Mliekom sa netrap, to je dolezite v 2 trimestri ked sa tvoria kosti, dovtedy ta nevolnosti hadam prejdu. A v tych vitaminoch je aj kalcium, aj kyselina listova, proste vsetko co treba. Ja som bola prve 3 mesiace len na vitaminoch a hriankach s maslom, potom mi dal doktor tabletky na potlacenie nevolnosti, v nejakom 14 tt, lebo to neprestavalo...

dordina
22. júl 2009

zuzu tak strašne by som chcela aj kavu som už vynechala dnes po prvy krat v živote lebo vraj podporuje krvacanie tak radšej nie.tak moc chcem to maličke stale si nadavam do sprostých za to čo som vykonala to si neodpustim v živote tak moc tužim moc moc moc.teraz neviem či som či nie možno to fakt spravil ten hormon a my sme sa tešili prečasne.ale snažiť sa neprestaneme aj ked budem kontrmelce robiť aby sa to uchytilo.moje chuda tak to ti byva riadne zle.jaj fuj.ale mne nebyvalo pri synovi zle vobec.ani teraz pri synovi som zvracala jeden jediny krat aj to som mala tu tuhu.cukrovku a mala som zly cukor v osmom mesiaci to bolo aj posledny krat ked tak len tlak a zavrate.ale teraz by som podstupila aj cele dni nad zachodom už viem čo je to tužiť.prvy krat to prišlo ako šok bola som mlada ale potom som sa tešila.druhy krat to neviem ani nedifonovať ťažke obdobie som mala za sebiou rozvod boj o syna smrť priateloveho ocina a tak všetko hormony a moja mysel to sa neda definovať ale teraz túžim ako nikdy na svete.viem že to babo lubim ani ešte neni.jaj jaj jaj

zuzu1980
22. júl 2009

dordi, mas to tazke. Ja som prvy krat otehotnela dost necakane, chceli sme sa zacat snazit az o par mesiacov neskor ale nakoniec sme zacali uz v decembri s tym ze ved sa to na prvy krat nepodari. Ja som strasne chcela babatko uz roky, ale teraz to bolo rozhodnutie dost narychlo a nebola som velmi pripravena. A zrazu na prvy sup, ja najprv v soku ale taaaak velmi som to babo lubila ze ked bolo po vsetkom, nevedela som sa spamatat. A tiez som chcela byt hned zase tehotna, nechcela som cakat ani mesiac. A zase doktori kazali cakat, a my ze podme na to, ze aj tak sa hned nepodari, ze to prve bola nahoda. A sup hned aj druhe na prvy x. Aj ked este dlhe tyzdne som to prve babo povazovala za "ozajstne" a to druhe som si nejako neuvedomovala a strasne som sa bala. A teraz uz je dobre 🙂 To chce strasne vela casu, aj potom po otehotneni.
Drzim ti palceky...

dordina
22. júl 2009

tak strašne sa bojim že to nevinde tento mesiac ja viem su aj dalšie mesiace no včera sme sa tomu testu moc potešili ani nas nenapadlo že ten test može ukazovať ešte niečo z predchadzajuceho tehotenstva moc ho chceme.ako som sa to tu dozvedela tak ma premklo take lutostive a sklamanie musela som si hned zapaliť a to som už cigarety dala mimo nemam problem prestať som falošny fajčiar no dnes som musela

jaruska74
22. júl 2009

je to pravda ze hcg este v tele zostava ja som est evyse mesiaca mala vyssiu hodnotu. u mna to po kyretazi kontrolovali, lebo chceli vediet ci ma dobre vycistili. A co sa tyka vitaminov ja jem iba kyselinu listovu a ovocie a zelenina mi nastastie v neupravovanom stave nic nerobi 🙂

zuzu1980
22. júl 2009

dordi, prepac ze sme ta nepotesili, ale bohuzial je to tak. Pockaj mesiac, medzitym sa snazte a potom uvidis. Mozno sa zadari 😉

jaruska, to mas dobre, ja som nemohla zeleninu ani citit, a doteraz velmi nemusim... Zato ovocie by som jedla od rana do vecera 🙂 A tiez ryby mi prestali chutit a pred tym som ich zboznovala. To je strasne tie tehotenske chute 😀

dordina
22. júl 2009

aj ja ich už chcem mať ked som teraz bola tak sa mi žiadalo štiplave.ja som do teraz o tej kyseline listovej ani nevedela až z vašich pismenok tak už aj ja papam
a hned ked zistim že čakame musim k doktorovi na protilatky lebo ja som negativka v krvi a priatel pozitivka už pri malom mi to museli dať lebo ani neviem kvoli čomu žena ked je negativka tak to vraj musia pichnuť.malý mal aj kvoli tomu velmi silnu žltačku po narodeni priečili sa nam krvy on šiel na oca čo bol tiež pozitivka a robilo to neplechu.ja už chcem podstupiť čokolvek.ja mám z vas taku silu babenky ani nechapete ako som rada že som objavila tuto stranku ide z vas taka sila

jasmika
23. júl 2009

Dordina...neboj všetko bude v poriadku...rozumiem, že sa nemôžeš dočkať 😉 😉 😉 aj ja som strašná netrpezlivka...ale ako má byť tak bude....Možno že už si tehu a možno ...neskôr...Ale ked sa ti podarilo raz otehotnieť bez problémov, tak určite aj druhý krát sa podarí...Veľa sily...prajem.... 😉

jasmika
23. júl 2009

Babuľky...ja som včera mala také nafúknuté brucho...Ja som to už nemohla vydržať...Akoby som išla prasknúť...Tak som si dala potom jeden espumisan...To by nemalo vadiť však ??? Tam je napísané že je to bezpečné aj v tehotenstve...

riamim
23. júl 2009

Dordina, ako môžeš byť týždeň po kyrete a pár dní po styku???
Baby, nebláznite, mne po zákroku doktor kázal tri týždne nesexovať a nekúpať sa, kvôli možným infekciám. Dordina, nesil to veľmi, maternica sa musí najskôr zahojiť, počkaj si aspoň na dve menštruácie a potom sa snažte. Čo budeš mať z toho, keď otehotnieš, ale maternica ti plod neudrží a potratíš???

dordina
23. júl 2009

riamim nič ma nebolelo nemala som špinenie nič ani po porode som nedodržala šesto nedelie a nič sa mi nestalo proste som chcela je to na mne ako sa citim a ked dodržiavame hygienu nemame prečo chytiť infekciu.mali sme styk už niekolko krat a nič mi nie je.raz mi kedysi niekto povedal ak máš otehotnieš otehonieš ak sa ma udržať udrží sa je to proste každeho osobna vec.a ked som volala zo sestričkou tiež mi nič nenadala akurat mám byť opatrnejšia čo sa týka seba nedvihať ťažke a tak.a ako maš v profile čo je komu sudene to ho neminie.je to každeho osobna vec

jaruska74
23. júl 2009

mne po kyrete tiez kazali pockat kvoli infekciam a tak. ani kupanie dokonca neodporuca nie to este styk.

dordina
23. júl 2009

my sme boli už aj na baznoch mám dovolenku tak to sa neda malemu vysvetliť prve dni som sice nevošla ale dnes už som bola dala som si tampon a bolo v pohode.sice len chviločky som vošla ale to sa nedalo malý stale otravoval a to teplo fuj.každy pozna svoje telo a vie čo si može dovoliť.

jasmika
24. júl 2009

Dobré ránko babušky....Pekný dník prajem...

Ja sa už nemôžem dočkať kontroly v pondelok...bojím sa aby bolo všetko v poriadku 😕

dordina
24. júl 2009

aj tebe jasminka a neboj všetko bude v poriadku

jasmika
24. júl 2009

to dúfam dordina...

a ty ako???

dordina
24. júl 2009

akurat ideme zas na kupko toto moje dieťa na slnku ionak sa nudí dava zabrať ale konči mi dovolenka a potom ide k ocovi tak si ho ešte užijem.no a stale len snažiť a snažiť inšie nam neostava priatel sa už na mne smeje som jak maniačka

jaruska74
24. júl 2009

ahojte som bola dnes u lekara, pocula som srdiecko 🙂 povedal ze mam ratat tyzdne od 4.6. takze to som v ktorom? v 8 tt?

zuzu1980
24. júl 2009

jaruska, gratulujem k srdiecku 🙂 ten termin si hod sem http://tehotenstvo.academy.sk/index.php podla toho si v 8 tt, cize 7tt + 1 den, co je vlastne 8tt

marti82
25. júl 2009

ahooj,

zuzu tak aj ty dovolenkujes 😉 no ja uz som taka dodovolenkovana, ze sa mi nacisto uz nechce byt mimo pracu a sa normalne na pondelok tesim.

zaroven tentoi tyzden plodne dni, tak bude hadam daka ta akcia doma...tak uvidime 😎

zuzu1980
25. júl 2009

ahoj marti, vitaj naspat...

ja som vypisana na 3 tyzdne, ale neviem neviem, prve 2 dni mi bolo super, ale teraz som ako vyblity rezen, len lezim na posteli a cumim do steny, nic sa mi nechce. Drahy ma vyhana von na prechadzku, tak asi ideme... Mozno ma to preberie.

lucinka83
26. júl 2009

Baby poprosim Vas o radu. Neviem totiz, co mam robit. V januari sme prisli o babatko- MA Doki mi potom nasadil na 3 mesiace HA, tu som vysadila, pockala mesiac/menzes som dostala normalne po 4 tyzdnoch/ a zacali sme sa znovu snazit o babatko. Poslednu menstruaciu som mala 19.6., odvtedy som bola prechladnuta, brala Zinnat antibiotika 5 dni, vtedy sme sa milovali podla rady doktorky len s ochranou,ale dva dni predtym a po antibiotikach sme sa snazili🙂 a este stale som nedostala/cize mi meska asi 8 dni/ Ak som otehotnela, tak asi okolo 6-8.jula, ale mozno aj pred antibiotikami,ale to sa mi nezda/. Dnes som si rano spravila tehotensky test, ten bol negativny. Viem, ze to este nic nemusi znamenat, aj prvykrat/v decembri/ mi ten prvy test vysiel negativny, ale moj problem spociva aj v tom, ci mam cakat alebo nie s navstevou lekara/ak ovsem nie je na dovolenke/. CO sa tyka tehotenskych priznakov, tak ma len pobolieva v podbrusku a dnes sem tam akoby lavy vajecnik/ale to moze byt aj psychika, lebo vcera mi volala kamoska, ze jej to meskalo 2 tyzdne, bolelo ju brucho a nakoniec ma vajecniky plne cyst a nie v brusku babatko/ plus mam taky belavy vytok/co moze a nemusi byt tiez tehoten.priznak, lebo ma to nesvrbi a kvasinky viem rozoznat/ ak nie je tak mam strach, ci to nie je nieco ine vaznejsie...a tak mam skratka dilemu, co urobit, ci este cakat alebo ist k lekarovi, lebo ked mu poviem, ze som si robila test a bol negativny, tak neviem...skratka aj to vysetrovanie a ultrazvuk by som radsej vynechala, kym nemusim...tak neviem. Inak aj prvykrat som otehotnela hned prvy mesiac🙂 tak by to bol maly zazrak, keby aj teraz🙂
Mali ste niektora rovnaky problem?

zuzu1980
26. júl 2009

lucinka, hmmmmm, uz ked ti meska 8 dni tak by to malo byt vidno na teste, ale ked vravis ze aj v prvom si to tak mala... Moze to byt aj z toho ze si vysadila HAK, vtedy sa cyklus trosku rozhadze. Skus este tyzden pockat a otestuj zas. Ved ak ta nic neboli a nesvrbi, tak to hadam nebude nic vazne. Drzim palceky nech to dobre dopadne 😉 nam sa tiez podarilo 2x na prvy sup 😉

ikula2
26. júl 2009

lucinka aj ja si myslim, ze po 8dnoch meskania by uz bolo vidiet na teste aspon taku slabulinku ciarocku. A nevies kedy si mala ovulku? Mozno aj podla toho ci tam vobec bola pravdepodobnost. Ale myslim ze ak ti meska moze to byt sposobene aj chorobou. Podla mna tiez pockaj tak tyzden a potom sa testni alebo chod k lekarovi, mozes mat aj cystu. Drz sa

lucinka83
26. júl 2009

Dakujem velmi za rady 🙂 no ved uvidime, urobim si test este v utorok rano a ked tam nic nebude, tak sa vyberiem k lekarovi, dnes ma pobolievalo podbrusko a trochu lava strana akoby vajecnik, tak nechcem nic riskovat, babatko si velmi zelame! pekny vecer
😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre