Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

meusicka
20. apr 2012

@dominikuska hmmm nechcem predbiehat, ale mne bolo tak zle a potom nasli dva blikajuce srdiecka 😉 uz vidiet tvoje dietatko ? ci tam je len jedna fazulka alebo 2? 🙂

poseidonka
20. apr 2012

@dominikuska vážne ja som pri malej grcala ako besná ani chladničku a ani umývačku som nemohla otvoriť a teraz ani variť nemožem 🤐

dominikuska
20. apr 2012

@meusicka tak podla ultrazvuku len jedno cakam
@poseidonka ja som grcala len jeden den, ale poriadne, na druhy den som hlas nemala. A tiez nemozem otvorit chladnicku bez toho aby ma naplo. Vobec nic mi nechuti, zo vsetkeho ma len napina. A dalsia vec je, ze som strasne unavena ale spat neviem 😒

poseidonka
20. apr 2012

@dominikuska No presne ako ja pri Sofinke. Tak dúfam, že sa tešíš, budeš mať aj chlapčeka aj dievčatko 😀 no keby sato nám tak chcelo podariť, že 2.chlapec. Ale v podstate mi je to jedno nech je to len zdravé 😎

dominikuska
20. apr 2012

@poseidonka tak tak, je mi to jedno len nech je to zdrave 🙂

sisull
20. apr 2012

ahojte.. ja som tiez po MA a kyrete. Kyretaz mi robili v sobotu a ja este stale krvacam. je to normalne? ako dlho sa vlastne moze po tom krvacat? a mozno sa spytam blbost, ale spytam sa 😅 kedy mozeme uz tutu-mutulkovat s mazelom? viem ze snazit sa o dalsie babo sa odporuca naskor po prvej menstruacii, ale mozme mat styk aj predtym, ci?

maryennn1
20. apr 2012

@sisull ahoj, krvácať sa môže kľudne aj dva týždne, kúpať, sexíkovať a namáhať sa mne zakázali na mesiac. Snažiť sa môžme začať vraj o pol roka, ale to je u každého inak, niektoré baby začnú aj skôr. Vraví sa však, že prvé tri cykly ba sa malo počkať.

bambi2
20. apr 2012

@sisull no sexovat by ste nemali taky mesiac koli infekcii ale je to na tebe vsetko. ci to risknes alebo nie. s kondomom mozete hned. a ako pise nadomnou maryennnn1, nemala by si sa kupat. snazit sa mozes hned akonahle budes psychichky pripravena, bude telo pripravene fyzicky... krvacat mozes take dva tyzdne. je to indivindi...

sisull
20. apr 2012

@bambi2 @maryennn1 dakujem vam za info.. takze radsej pekne pockame 🙂

zuzkat1
23. apr 2012

@bambi2 bol to 13ty den cyklu.... naco tehu test??

dadula1985
24. apr 2012

@zuzkat1 mohol to byť príznak ovulácie, môže sa vyskytovať v strede cyklu, špinenie, mierne krvácanie, bolesti vaječníkov...

zuzkat1
26. apr 2012

@dadula1985 aha, dakujem...no mne sa to este nikdy nestalo, tak som nevedela, ale bolo to len raz a len taka mala zrazeninka... a odvtedy nic... tak asi to nebolo nic vazne...

sabaka
27. apr 2012

@bambi2 krasno-smutne...

bambi2
27. apr 2012

@sabaka hej, smutne ale krasne... ☹ idem uz do betlibaru.. som totalne ko... dobru noc 😔

mardenad
27. apr 2012

kočky , neviete prosím niektorá z vás presne v ktorom týždni tehotenstva sa dieťatku -plodu vytvára mozog? Alebo teda čokoľvek spojené s mozgom? Alebo nepoznáte nejakú stránku, kde to všetko týždeň po týždni opisujú? dík 🙂

mardenad
28. apr 2012

@sabaka dakujem krásne... takže som si prečítala, že v 7. týždni sa začína formovať mozog... neviete mi ale poradiť ako sa počíta ten 7. týždeň? Je to 7. týžden od posledného cyklu? alebo 7. týžden od oplodnenia? alebo ? veľmi potrebujem túto informáciu, pretože môj malý má niečo s mozgom, možno nedobre vyvynutý alebo niečo podobne, je proste autista a mala som na začiatku tehotenstva veľmi veľmi stresové obdobie, tak si to chcem preveriť, či to presne nesedí na ten čas, kedy sa malému vyvýjal mozoček. dakujem..

tinasc
28. apr 2012

ahojte, môžem sa pridať? ja som mala MA minulý rok v júli, teraz som v 14tt.. tiež mám veľké obavy, či je všetko ok, nakoľko celý prvý trimester som prekašľala, mala som dosť silný kašeľ, čo ma dosť stresovalo, takisto som musela brať atb, brala som utrogestan, prednison... teraz som trochu vystresovaná z toho, čo čítam, že prednison sa vysadzuje tak okolo 15tt, no ja som dostala od doktora odporúčanie vysadiť ho už v 12tt, tak som z toho trochu mimo 🙂

monika2712
28. apr 2012

@mardenad 7 tyzden sa pocita od poslednej MS, nie od oplodnenia.

sabaka
29. apr 2012

@mardenad ano, ako pise @monika2712 tyzdne sa pocitaju od prveho dna poslednej menstruacie.

delideli
3. máj 2012

@tinasc : ahoj, gratulujem k fazulke a drzim palceky,aby bolo tentokrat vsetko ok..🙂 co sa tyka liecby prednisonom,tam nebyva jednotna schema ani co sa davky ani co sa dlzky liecby tyka, zalezi na vela roznych okolnostiach,takze ak tvoj lekar usudil,ze staci do 12teho,tak sa neboj..(viem,ze sa to lahko povie..ja som 3 mesiace po MA,na buduci tyzden sa zaciname snazit znovu a vyklepana som uz teraz 🙂..) hlavne sa snaz byt v klude a v pohode (ako sa len da) a verim,ze vsetko bude ok 🙂

tinasc
3. máj 2012

@delideli ďakujem Ti, snažím sa byť v pohode, ale niekedy to nejde, po tom MA sa celkom obávam 🙂 ja som už celkom rada, že som sa liekov zbavila 😉 a tebe držím palce, aby sa vám čoskoro zadarilo 🙂

delideli
3. máj 2012

@tinasc : dakujem 🙂 to ti verim..myslim si ,ze ziadna tehulka co prekonala MA nie je na 100% v pohode.. ☹ takato neprijemna vec uz v cloveku ostane,ci chce,ci nie..ale treba bojovat 🙂tak vam este raz drzim palce 🙂

tinasc
3. máj 2012

@delideli aj ja ďakujem 🙂

jarmila82
4. máj 2012

Ahojte.Tak ja som začala krvácat, a v pontelok 30.4 mi urobili kyretáž.Viem ,že mesiac uplne bez sexu.A kedy sa začat snažit asi závisi od týždňa kedy bola kyretáž.Sestra mala kyretáž v 14 týždni a amala počkat pol roka.Ja som mala teraz v 6 tt,tak počkám asi len tie 3 mesiace.Bolo to sice len 6tt ale aj tak si občas poplačem...

kukucg
4. máj 2012

@usacek79
@bambi2
Ahojte dievcata, dost sa tu o kyretoch popisalo, tak by som chcela pocut vas nazor.... som 7 mesiacov po kyrete, a stale mam problemy s krvacanim alebo spinenim pocas cyklu, aj teraz som bola u lekarky, 15DC som zacala krvacat, bolo to ako slabsia ms 😒 Dost na tom, ze krcok mam ok, HP je ok a podla sono je vsetko ok, aj sliznica. Dr povedala ze mozno su tam male polypy co nevidno na sone a jedine riesenie je dalsi kyret.. ale poslala ma este k jednemu dr, ten povedal ze som tesne po ovu, sliznica mala asi 9mm, ze mozno to je silne ovulacne krvacanie, ze niekdy to byva, chce ma vidiet este po ms, ked bude sliznica nizka, ze by malo byt vidno aj drobne polypy keby boli, proste to nechce unahlit... co si o tom myslite?? ja na kyret ist nechcem, ale dr vravela ze 7 mesiacov je uz dost a ja stale krvacam :-/ ze to bude asi jedine riesenie

bambi2
4. máj 2012

@kukucg fuha, polypy nie su dobre. je to tusim ten ashmanov syndrom a väcsionu sa to stava z kyretu. mozno ta moc vyskrabali alebo mali velmi ostru kyretu. ja byt tebou, uz by som na kyret nesla, pretoze ti to moze viac ublizit ako pomoct. chod radsej k bylinkarke Kopacovej!!!! uz by som si nedala do toho viac zasahovat, mozno to ese viac pobabru ako pobabrali!!!! 😖 pockaj pozrem ci najdem nieco v knizke mojej...

bambi2
4. máj 2012

@kukucg teraz som si to ale pomylila, polypy su zrasty, nie??

kukucg
4. máj 2012

@bambi2 No to len tipovala moja dr, ze mozno by tam nejake mohli byt, ale ten druhu dr povedal, ze sa mu zda vsetko v poriadku a ze nevidi dovod na kyret, a ze mu to prislo ako ovulacne krvacanie tak ja neviem..... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre