Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

evulik6
5. feb 2009

aliva hlavne si nic nevycitaj... ja viem ze je to tazke, ja som bola na tom rovnako, sice som sa nepohadala s muzom, ale bola som hrozne nervozna hoci aj kvoli malickosti, k tomu sa pridal predvianocny zhon, upratovanie, pecenie atd.... asi som to prehnala, no ver tomu ze keby som co i len tusila ze to takto dopadne tak by som sa na vsetko vykaslala, ale co uz, uz sa to neda vratit spat a trapit seba samu je zbytocne...treba ist dalej a pripravit svoje telo na druhe mimko... drzim palce.. 😉

(inak ja som potratila tiez v 9tt, tak ako aj ty ale ja 29.12.)

ninuska8
5. feb 2009

bobatko drzim palce aby to dobre dopadlo...daj vediet co a ako

evulik, si videla ze kody je tehu, jooj kus jej zavidim ale zaroven prajem, nemas chut sa do toho vrhnut uz teraz????ja strasnu stale ma to pokusa, ale dnes som sa bola ockovat proti tetanu tak neviem ci by som nemala pockat, nemas s tym skusenost? A este som sa chcela spytat ak manzel berie antibiotika neviete ci to ma nejaky vplyv na oplodnenie, myslim ze keby som nahodou ostala tehu ci to neskonci zas zle...dakujem 🙂

evulik6
6. feb 2009

ninus...my sme sa o to pokusili terraz 1.2. tak neviem ako to dopadne...ale prsia ma bolia uz..no moze to byt aj tym ze mam dostat mrchu 14teho...ked nam to nevyjde teraz nevadi, isto sa raz zadari... 😉
co sa tyka antibiotik u muza tak to neviem...ale nemyslim si ze by to malo nejaky vplyv na oplodnenie..to skor u teba, kedze atb su v krvi...
videla som ze kody to vyslo, som rada ze to uz niekto rozbehol a drzim jej palce aby to dopadlo ok a aj vsetkym ostatnym... 🙂

bobatko
6. feb 2009

ahojte baby robila som si test a vysli // ale strasne slabe.pockam este do 18 a poviem to dokimu aj tak idem 18.1 na kontrolu lebo este stale marodim kvoli vysledkom a praci.
spravim si este jeden test na buduci tyzden a uvidime
bojim sa ako zareaguje manzel. ten o tom nevie lebo je v nemocnici a po operacii tak som ho nechcela sokovat a poviem mu to az doma.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cukruska1920
6. feb 2009

bobatko...kolko si od potratu? 😉

evulik6
6. feb 2009

bobatko super...aj som si myslela ze budes asi tehu ked si bola na kontrole ok... 😉 Myslim ze manzel bude velmi milo prekvapeny... drzim palce nech vam to vyjde.... juuuj ja som zvedava ci budem na tom rovnako ako ty... 😵

evulik6
7. feb 2009

cukruska, bobatko potratila 16.12. a nestihla jej prist ani prva mrska 😉

grelu
7. feb 2009

ahojte baby...necitala som to tu cele...viete mi poradit, kolko mame cakat s pokusmi o babatko, ked som potratila vo vyssom stadiu tehu (20tt). Pre mna je cim dalej tym tazsie cakat...myslite, ze bude stacit pockat 3 mrsky? 🙂

skybaby
7. feb 2009

ahojte 😉 grelu ja som potratila v 24tt a lekar v nemocnici hovoril ze stacia tri mesiace a moj doki ze rok, my sme po troch ms ale zacali skusat a zatial bol prvy mesiac bez uspechu ... zavisi ako si na tom psychicky ... ja by som tiez nevydrzala rok cakat

grelu
7. feb 2009

mne lekari v nemocnici nepovedali skoro nic ☹...rok sa mi zda zbytocne dlho...pevne verim, ze po 3 mesiacoch to uz bude vsetko ok
MS si mala po potrate v poho? pravidelnu?

skybaby
7. feb 2009

mala som zatial 24,32,20 a teraz 26, ale predtym som mavala na striedacku 26 a 18 ... tu prvu som mala strasne silnu ato povedali ze je dobre, ze sa to tym padom precistilo a potom uz take normalne

ninuska8
7. feb 2009

evulik no toto????zeby si ma predbehla? my sme sa tiez s muzickom cukrovali ale neviem ci mam ovu ci este nie, dajaka je skryta teraz ale podla kalendara by mala byt, tak neviem...jaaaj no dufam ze toho strnasteho nedostanes...xixi

bobatko ta ty si jaka sikula??? drzim palce🙂)))

evulik6
8. feb 2009

ninsuka, uvidime... a ved plodne dni su aj pred ovulkou tak sup sup do toho..heh... 😉

bobatko
8. feb 2009

ahojte baby dakujem za palceky a dufam ze to bude pravda a nie len nejaky osial.
ja stale nemozem uverit ze som asi tehu. na prve mimi sme cakali vyse 3 roky a teraz ze by sa nam to podarilo hned??????? neverim.
mozno sme na to obaja nemysleli. ja neviem

drzim aj vam palce nech sa to aj vam podari. papa 🙂 🙂 🙂

akejka
8. feb 2009

bobatko:
držím palčeky, na svokrovcov kašli, my s manželom sa so svokrou nebavíme už 7 rokov. A vôbec nám nechýba 😉 Manžel bude len rád, keď ste sa predtým tak dlho nažili a nedarilo sa...
Ja som tiež potratila - 2 roky po pôrode 1. dcérky. Dnes sa už teším z 2 zdravých detičiek.
Je to takmer zázrak, že si otehotnela tak rýchlo po potrate, potrebuješ hľavne kľud, nestresovať sa, veľa oddychovať...odporúčam ísť k lekárke okolo 6. TT (už to pekne uvidí na sone), kvôli krvnému obrazu, keď si po potrate, či nemáš málo železa. Nech ti hneď predpíše...

evulik6
9. feb 2009

no bobatko, to je super, ze sa vam tak rychlo podarilo...mozno to je prave v tom ze ste si obaja mysleli ze sa to na prvy krat nepodari... 😉 vacsinou vtedy to vychadza, ked clovek s tym nerata...heh...

joooj uz sa neviem dockat 14teho...pride ci nepride??? 😀

bobatko
9. feb 2009

ahojte baby ja som si robila test aj dneska poobede a vysiel mi negativne. co sa mohlo stat je mozne ze by som nebola tehu alebo to neukazalo preto ze som si ho robila poobede??
aswi si skusim este jeden spravit v piatok a ak vyjde pozitivne tak to bude ako darcek pre manzela na valentina.
ked som bola tehu predtym tak som t o zistila na nase vyrocie a boli sme obaja stastny dufam ze nam to vyjde aj teraz.uvidime uz sa neviem dockat piatku.
🙂 😅

evulik6
9. feb 2009

bobatko, ja som si robievala testy vacsinou pobede a vzdy mi vysli... moze byt ze ten test bol zly alebo co... ja sa tiez neviem dockat vikendu...

sheilinka21
10. feb 2009

ahoj froschka ja som si tiez prezila svoje potratila som v 11t.t. a co bolo este horsie vtedy akurat frcali na bilboardoch tie nechutnosti s prerusenim tehotenstva...takze nielen,ze som bola na dne ale este aj mi to na kazdom kroku pripominal obrovsky transparent ☹
neviem ci sa da s toho celkom dostat ale tiez prisiel maly zazrak a po pol roku som opät otehotnela aj ked som to este z maternicou nemala uplne v poho po zakroku velmi som sa tesila a zaroven bala kazdeho sona ale dopadlo to uzastne po 9mes. a 12dnoch sa nam narodila krasna zdrava dcerka Adelka.Teraz ma 5mesiacov a robi radost takze zelam aj tebe dobry priebeh tehotenstva bez vsetkych tych nevolnosti...a krasneho zdraveho drobceka co ten tvoj urcite bude...Davajte na seba pozor a neboj sa vsetko dobre dopadne 😉

evulik6
10. feb 2009

no baby v zivote by ma nenapadlo ze nas po MA existuje na tomto svete tak vela... je to des...kam tento svet speje ☹

bobatko
10. feb 2009

evulik6 tak to mas pravdu.je to riadne blbe ze si to tolko bab musi prezit.
ale som aj rada ze sa to stane niektorym. je to riadny sok ale podla mna radsej nech sa to stane takto ako by sa to malo stat neskor v priebehu tehu. mozno aj to telo same citi ze nieje este na dietatko pripravene. ja si to aspon vysvetlujem tak. len horsie je ked sa na to mimi uz tesime a vtom to pride. 😖

po MA som udsudzovala cely svet ze preco akurat mne sa to stalo, ze niektore mimi ani nechcu a predsa maju tehu a bezproblemov a ja akurat musim mat taketo problemy.
pri prvom MA som to tak necitila lebo mimi bolo male a na sone ho nebolo este velmi vidiet. ale toto druhe sme uz videli jasne a mam aj doma fotocku.tak je to ine. ☹ ☹

sheilinka21 pise o plagatoch ja som to mala trosku horsie lebo svagrina otehotnela vtedy kedy aj ja. svokrovci sa o nu staraju ako v perinke a mne len povedali ze mne este dieta nepatri a nechcu aby som ho donosila. a ked som potratila tak svokra ma uvitala vo dverach s tym ze nevadi ved svagrina im vynosi aj 3 vnucence a na nase sa aj tak netesili.ked ma priviezli zo sale na izbu svokra tam bola a ja som plakala.tak kazdemu este teraz rozprava aka som chudera ze som plakala.

ale dufam ze coskoro si budeme vsetky pisat len o krasnych detickack ktore mame a ktore nas trosku jeduju.
drzkam palceky vsetkym 🙂 🙂 🙂 🙂

evulik6
10. feb 2009

bobatko tak to ma mrzi ze mas taku svokru...ja mam dobru svokru nemozem sa stazovat, aj ked niekedy sa nezhodujem s jej nazormi najma co sa tyka maleho a tak ale inak s nou nemam ziadny problem... ja ked som potratila, tak ona so mnou citila, ona tiez potratila po prvom dietati (mojom muzovi) ... mna tiez napadali vselijake blbosti, tiez take ze preco ja... vies, ku mne na izbu dali (v ten den ked mi povedali ze mimi uz nie je, ze srdiecko nebije ze mi budu musiet urobit kyret) jednu zensku, ktora si to dala zobrat... nemohla som sa na nu ani len pozriet... bolo to strasne a stale je...ale snazim sa nemysliet na to co bolo... nemusim pisat aku bolest som mala v srdci, kazda z nas to prezila... 😒

ale verim tomu ze co sa ma stat stane sa a clovek s tym nic neurobi...asi to tak malo byt... mozno by bolo babatko tazko postihnute, trapilo by sa a ja s nim cely zivot... mozno ma od toho chcel boh uchranit...neviem... zivot ide dalej a musime mysliet na pekne veci a verit ze vsetko bude dobre... a ja tomu verim 🙂

nika12
10. feb 2009

bobatko to myslis vazne s tou svokrou?? ved to je chore...aj taki ludia existuju??? 😕 a co na to manzel?? ako sa na to pozera on?? ja mat taku svokru, prerusim s nou uplne kontakt, nechapem ako nieco take moze niekomu vyjst z ust ... to znaci, ze to nie je dobry clovek a od takych ruky prec!!! potvora jedna !!!

nika12
10. feb 2009

evulik6 je nas tu vela a kolko je ich este co tu nechodia...je to strasne, hrozna doba, donosit dieta je dnes velmi tazke ... 😖

bobatko
10. feb 2009

manzel bol z mojho MA taky zdrveny ze nestihal ani sledovat co sa okolo deje. cele dni preplakal ked si myslel ze ho nevidim alebo ze spim a ked som bola v nemocnici tak ani nejedol.
byvame u nich na poschodi tak nemozme moc vystrkovat rozky ale uz ma to prestava bavit a ja sa zatvaram hore a vobec s nimi nekomunikujem. manzela to cele mrzi. on je cele dni v praci tak to nevidel ale teraz je po operacii tak je doma a zbasdal ako sa ku mne svokor sprava. ale aj ked mu nieco povie on ako keby to pustil len tak z ucha do ucha a na druhy den je to znova to iste. tak aj manzel sa od nich strani.clovek si musi zvyknut. 😎 😎
evulik6 mas pravdu je to lepsie takto ako keby sa malo aj ono aj my trapit a nikto by zo zivota dalej nemal nic.
ale zivot ide dalej a mi sme predsa bojovnicky a vydrzime toho vela. NIE?????
😠 😠

evulik6
11. feb 2009

bobatko, je mi to strasne luto ze mas taku svokru.... ale moja mama ma taku istu, tak viem ake to je tazke... vies, ja ked som porodila moj otec volal svojej mame a ona mu ovrkla ze ju to nezaujima,..uz skoro tri roky sa nerozpravaju... proste otec si nas vsetkych zastal a ona sa odula... ale kaslat na to..zo zaciatku ma to bolelo, ako niekto moze odvrhnut novorodeniatko (pravnuca)...ale uz som si zvykla a nemienim sa kvoli nej trapit, kaslat na nu... ked ona nechce, ja sa jej nebudem pchat do zadku...ja ju k zivotu nepotrebujem a maly ma okolo seba dost ludi ktori ho nekonecne lubia, takze tak...

a ozaj uz si to oznamila muzikovi? uz je doma? drzim ti palce a kasli na vsetkych, teraz potrebujes byt v klude, nestresovat sa...oni ti za to nestoja... 😉

bobatko
11. feb 2009

evulik6 to a mrzi s tou babkou,ale mas pravdu s tym, pchanim do zadku. ked sa niekomu nelubi nech necha tak.

muzovi som povedala ze mi test vysiel negativne.dneska mam 55 den po kyrete tak uvidime.
uz aby bol piatok, neviem sa dockat testu ak mi dovtedy nepride mrcha.

evulik6
11. feb 2009

ale to je zvlastne bobatko.... mne prisla mrcha hned po troch tyzdnoch.... teraz cakam druhu ....a odvtedy si si neskusala urobit dalsi test???

bobatko
12. feb 2009

nie neskusala robila som si v pondelok ten vysiel negativny a predtym som si robila v sobotu/aspon sa mi tak zda/ a ten mi vysiel pozitivny. tak neviem asi som volaka divna.
citala som ze mrcha by mala dojst 4-6t po kyrete tak neviem ktore ste si za mna zobrali tu moju??? 😅 😅 😅
vsak sa tesim na zajtra rano,lebo si budem robit dalsi test. drzte mi palce!!!!!! 🙂 🙂

evulik6
13. feb 2009

bobatko, myslim na teba.... 😉 ...aaaa drzim palceky aj na nohach...

mne akurat dorazila druha mrcha po MA 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre