Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

sportpark
1. okt 2009

Ludka140281 no máš môj obdiv čo ti k tomu poviem........musíme byť všetky silné a zvládnuť to všetko aj keď sa to ľhko hovorí ale proste musí to tak byť.

ludka140281
1. okt 2009

ked tak citam na tejto stranke,je super,ze si najdem spriaznenu dusicku.teraz len polehujem,nic nerobim,setrim sa.ako si na tom ty?som tu nova

sportpark
1. okt 2009

ja som tu od vtedy co som zacala mat problémy s prvým tehotenstvom....celkom mi ta stranaka pomaha....
tak odychuj aj ja budem za par dni odychovať...... a teším sa na to už

ludka140281
1. okt 2009

drzim prsty a tesim sa na typ spravy:uz sa narodilo.musis verit a vsetko zvladnes.prajem stastny dnik 😉

sportpark
1. okt 2009

dakujem si zlatá to iste zelam tebe 🙂 🙂 🙂

zuzu1980
2. okt 2009

ludka, sportpark, drzim palceky 😉

anetka, daj vediet ako si dopadla u dr... hlavne nech ta poriadne vysetria. ale niekedy aj 2x moze byt len blba nahoda... 😖

fatimuska
2. okt 2009

sportak ja som mala kyret 24.7...a bola som včera u doki a potvrdila mi tehotenstvo..tak sa asi stretneme v júnovkach🙂

marsula
2. okt 2009

ahojte baby, je super citat take super spravy. Dodava nam, co sme este len tesne po zakroku a chvilku cakame, vela nadeje. Dufam ze za cca dva mesiace tiez napisem dobru spravu a kopec bab spolu so mnou. Drzim vam palce aby ste boli ok a avy ste mali krasne a zdravucke babatka. Dufam ze mi to pojde tak hladko ako vam, ked mam tu hlupu endometriozu. Budem robit vsetko aby to vyslo. Hlavne hlavu nech mam v poriadku
😀

anetta1
2. okt 2009

ludka, sportpark, fatimuska tiez sa pridavam k zuzu a drzim palce z celej sily nech je pre vas tentokrat vsetko v poriadku!

zuzu tak nova zastupujuca lekarka v piatok mi povedala ze so sonom nema skusenost takze ma nebude pouzivat ako pokusneho kralika (podotykam ze je obstetrician a nie obycajna GP!!!) o hcg hodnotach nemala ani sajnu tak volala labak aby jej potvrdili aj oni ze to naozaj nie je dobre. a este ma vysetrila rukou (teda skor prstom) cele to trvalo asi pol minuty, povedala ze maternica je zvacsena ze to vyzera slubne??!! asi 4 hodiny na to som zacala spinit a spinim doteraz ale vraj kedze to nie je silne krvacanie a nemam bolesti tak mam cakat (na tie bolesti a krvacanie...) a ked to pride tak ma air liftnu do najblizsej nemocnice a ak nic tak na krv v utorok (to je najblizsi mozny termin kedy leti lietadlo so vzorkami do labaku) aby vidila ci hcg klesa a ak v stredu ukazu vysledky ze ano tak ma prevezu do nemocnice... no proste mam dost. a pridavam sa k nazoru ze zdravotnictvo na Slovensku je naozaj na ovela ovela lepsej urovni ako v zahranici...

zuzu1980
3. okt 2009

anettka, to mate teda este horsie ako u nas... mna sice nechali 8 hodin cakat na pohotovosti a potom ma len objednali na sono na druhy den, tam tiez vlastne nevedeli co vidia lebo to bolo v 6tt a u nas sa tak skoro sono nerobi, tak na to pozerali 2 lekari ako na zazrak... ja som tam teda jasne videla vacok a v strede bodku, srdiecko este nie... a to som sono videla 1x v zivote.

Tak hlavne klud, vela oddychuj, nenamahaj sa a uvidis. Ja si myslim ze som potratila zo stresu a z vysokeho tlaku, to samotne krvacanie bolo z vonku z krcka, mala som to aj pri druhom a ani som k lekarovi nesla... Takze oddychuj a drzim palce.

ludka140281
3. okt 2009

anetta,este sa nemusis bat najhorsieho,musis lezat a maximalne sa setrit.ani duphaston ti nedali?ja ho beriem od prveho dna tehotnosti.pri prvom potrate som krvacala,alle silno a mala som krce.drzim prsty,a daj vediet co a ako.nevzdavaj sa

anetta1
3. okt 2009

zuzu ono jo to teraz o to horsie ze nie som priamo v sydney tak ako som bola ked sa mi to stalo prvy krat... je to tu fakt prdel sveta nieco ako mala zapadnuta dedina ale este k tomu so strasne zlym pristupom k ostatnemu svetu...
co sa tyka oddychovania povedala mi nasa zastupujuca lekarka ze to je v podstate jedno ze to sa zenam iba tak hovori aby mali dobry pocit ze nieco preto robia aby babo nestratili.... ale ze ak sa to ma stat tak sa to stane aj ked budem cele dni na lozku
ked som sa pytala na duphaston alebo utrogestan po prvom m/c tak sa ma pytali ze co to je?! ked som im vysvetlila ze je to vlastne progesteron a podava sa zenam ktore ho maju znizeny alebo uz mali v minulosti za sebou m/c na udrzanie plodu tak lekar na to ze to je blbost ze ak sa ma plod udrzat tak sa udrzi a ak nie tak nepomoze nic... tak asi tak to tu chodi...
citim totalnu bezmocnost a najradsej by som kricala od zufalstva...

zuzu1980
3. okt 2009

anetka, presne ako u nas, ako keby som nasich Dr pocula. ze lezat nemusim, kludne ma poslali na druhy den do prace (ale som nesla, ostala som 3 dni doma) a pytala som sa na duphaston alebo proste nejake lieky na podporu tehu, ze take neexistuje. pritom som si to vygooglila a u nas sa da duphaston objednat cez internet aj bez predpisu... tak nechapem.

takze viem si predstavit ako si na tom. ja som bola tiez totalne zufala, nie ani zo samotneho potratu ale z tej bezmocnosti ze pre mna nikto nic nerobi. je pravda ze mozno lezanie a duphaston su len "na okrasu" ale psychicky to urcite pomoze ked mas pocit ze s tebou nieco robia. ved vravim ze ja som potratila z toho stresu okolo, asi keby sa o mna hned postarali, tak by sa mozno babatko udrzalo... ☹

chilly
5. okt 2009

Ahojte všetky, už Vá s tu čítam asi hodinu a ďakujem Vám, že ste mi dodali nádej a odvahu začať znovu. Tento mesiac bol pre mňa nesmierne ťažký...od začiatku problémové tehotenstvo...špinila som, nakoniec ma primár dal dokopy a pustil ma povedať na svadbu ÁNO...tak sme zrušili len časť svadby, aspoň obrad s večerou nejak prebehol...poviem Vám že keď som našla 30 minút pred obradom krv na papieriku, tak som nevedela, či sa mám zrútiť alebo sadnúť do nášho svadobného auta. Strašne som sa bála, že tam dostanem kŕče a potratím na obrade alebo tesne potom. Krvácať som síce nekrvácala ďalej, ale ten stres, čo bude na kontrole...nakonice srdiečko bilo, tak sme sa uspokojili, špinenie úplne ustalo...až na jedno ráno, prsia ma prestali bolieť tak ako deň predtým...a zase som mala zlý pocit, bol víkend a v utorok som išla na kontrolu a srdiečko už nebilo. Na druhý deň mi rýchlo spravili kyret a bolo po bábätku. O chvíľu bude týždeň po zákrokupsychika sa mierne zlepšuje...ale september 2009 by som chcela vymazať zo svojho ˇivota, myslela som si, že mne sa to stať nemôže...ale môže sa stať všetko. Ako Vás tu tak čítam...tiež som sa začala pohrávať s myšlienkou, že kedy sa o to pokúsiť znovu...povedali mi, že najskôr o 3 mesiace. Som zvedavá na histológiu...sex nám zakázali na 2 týždne...koľko ste čakali vy?

grelu
5. okt 2009

chilly je mi to luto, co sa vam stalo...v kolkom tt si bola?
Predpokladam, ze o male si prisla v prvom trimestri...myslim, ze by malo stacit pockat na prvu menstruaciu a vrhnut sa znova do toho 🙂

lienus
5. okt 2009

ahoj chilly, mne robili kyret 27.7., dva dni pred mojimi narodeninami... sex sme mali tiez asi po dvoch tyzdnoch a po piatich tyzdnoch som isla na kontrolu, moj doktor povedal ze uz menstruujem, ale zalepil sa mi krcok a krv zostava vo mne. tak som este v ten den absolvovala dalsi zakrok.(31.8.) zevraj tam nastal zapal atd.... no a potom sme radsej nesexovali az do dalsej periody. teraz mam plodne dni, tak uvidime, co z toho bude.
mne vobec nepovedali, ako dlho sa mame "postit" po kyrete. ja som sa necitila zle ale potom som si trochu vycitala, ze co ak sme sa unahlili a preto som dostala zapal, ale to su len moje teorie, ved vies, stale myslim len na to, ako byt co najlepsie pripravena na dalsie tehotenstvo...

ludka140281
5. okt 2009

chilly,lienus..je mi velmi luto,co sa stalo... ☹ ja som po poslednom potrate,otehotnela o 3mesiace.tak mi radil lekar,aby sa aj maternica spamatala.kupila som si pyridfoxin a kys.listovu,aby som mala zasobu vitaminov aj pre dietatko.otehotnela som 2dni pred plodnymi,zatial sme ok.ja by som nevydrzala este cakat,lebo ta tuzba po dietatku sa neda zastavit..tolko testov som si robila a stale nic..aj toto tehotenstvo z testu nebolo vidno,kazdy videl jednu,len ja dve ciarky..mozno preto,ze ja som ich tam velmi chcela.drzime vam palceky,snazte sa a nevzdavajte to oplati sa... 🙂

kornelia223
5. okt 2009

Ahojte dievcence, pridavam sa k vam. Minuly tyzden v stredu som potratila vo 8.tyzdni lebo mi praskol rozsiahly hematom hned vedla babatka. Teraz budem cakat na menzes a unormalnenie sa situacie fyzicky aj psychicky a ideme do toho znovu.Zasobila som sa kyselinou listovou s novou nadejou aj ked nenormalny strach tak urcite bude.

evil
6. okt 2009

ahojte... uz 2 krat som potratila... teraz som 3 krat tehotna...otehotnela som 2 mesiac po potrate... zatial je vsetko v poriadku tak verim ze teraz to bude uz dobre...

zuzu1980
6. okt 2009

evil, drzim palceky nech to tento krat vyjde !!!

chilly
6. okt 2009

ahoj grelu, no bola som v 10tt, ale realne som yevraj bola len v 8tt podla velkosti vajicka, lebo ma sledovali kazdy tyzden od 5tt, teraz mam take obavy, viem ze to prejde, ale este je to cerstve.

Lienus, mne povedali dvaja lekari ze dva tyzdne, v piatok mam ist na kontrolu, tak sa spytam. Ale stale trochu krvacam...mali ste to aj vy?

Ludka, mne tiez povedal doki, ze potom po testoch mi nasadi kyselinu listovu a este o mesiac mi kamoska spravi testy krvi, ci nemam geneticky podmienenu zrazanlivost krvi a trombofiliu...rozhodli sme s manzelom pockat na vsetky vysledky a vychadza to na Vianoce, tak bude volno, tak potom sa do toho pustime...

Evil, velmi ti fandim a drzim prsty...v kolkom si tyzdni?

Baby ako dlho ste krvacali po kyrete?

lienus
6. okt 2009

no ja som krvacala len v ten den po kyrete a potom uz len taky vytok, sem tam nejaky stopa krvi, ale len trosku...

evil
6. okt 2009

chilly som v 10 tyzdni... ale babatko vyzera ze by malo mat uz aj 11 tyzdnov..

sisa09
6. okt 2009

Ahojte všetkým tehoškám držím palce a ostatným, ktoré sú krátko po potrate prajem, aby čas rýchlo plynul.
Aký silný ste mali prvý menzes po kyrete? Ja som dostala mršku na 5-ty týždeň a bola tak strašne silná, že som sa bálo postaviť v práci zo stoličky, aby som nevykrvácala. Aj ostatné mršky budú také silne? Vďaka.

denne73
6. okt 2009

ahoj sisa.tak ja som po UPT-genetické dôvody a mršku som dostala teraz zhruba po mesiaci atýždni od zákroku. taktiež bola príšerne silná. no myslím, že by sa to malo upraviť. teda dúfam v to. pekný večer

anetta1
7. okt 2009

ahojte iba som vam chcela napisat ako to so mnou pokracuje... v pondelok kedze uz som krvacala 4 den som opat sla k lekarke. som totiz krvna skupina A negativ takze potrebujem pri akomkolvek krvacani suvisiacim s tehu anti D shot do 72 hodin. lekarka tam nebola lebo bol statny sviatok. kedze je to jedina doktorka tu tak mala so sebou pager ale na ten neodpovedala az do jednej hodiny!!! ked ma konecne vzala tak iba zopakovala ze sono robit nevie a anti D nema a ja musim letiet do sydney. do pol hodiny som bola v lietadle a do 2 hodin v sydney na pohotovosti. tam som im snad tisic krat povedala o svojej krvnej skupine a o tom ze potrebujem anti D atd. ale ti kreteni ma nechali najskor 4 hodiny cakat na sono len aby mi oznamili ze uz v maternici nic nevidia a hcg kleslo na 700 potom ma previezli na izbu a o dvanastej v noci mi dali anti D! to znamena 12 hodin potom ako som ho mala dostat takze je mozne ze uz to vobec nemalo ucinok! a samozrejme ze ziadne testy na zistenie priciny potratu mi robit nebudu lebo som potratila "iba" 2 krat a nie 3 nezaujima ich ze uz mam 32 rokov a ze zijem vo velmi tazko pristupnej lokalite kde mozem mat maximalne 1 krvny test za tyzden a nemozem mat ultrazvuk... je to fakt na porazenie!!! ani neviete ake mate 'stastie' v nestasti ze ste na slovensku a moze byt o vas dobre postarane...
ja neviem ci mam silu skusit to znovu a riskovat ze budem musiet prejst si tym istym po treti krat...

kornelia223 ahoj tusim si bola tiez v majovkach 2010 ako ja ☹ mrzi ma ze to takto dopadlo... drzim palce

zuzu1980
7. okt 2009

anetka, teda, fakt mi je to luto. Vie ma strasne nastvat ked lekari pacientov takto natahuju. U nas je to uplne rovnake, az na to ze mam aspon tu nemocnicu blizko ale to im nebrani nechat ma tam 8 hodin cakat a potom ma bez vysvetlenia poslat domov ze keby sa to opakovalo, mam prist zas. A na co???
Do 3 mesiaca tehotenstvo ani nepovazuju za skutocne, je im uplne jedno ako to dopadne. Lekari sa tvaria ze ich kazdy vykon navyse strasne otravuje...

To mas akoze cakat kym sa ti to stane zas, aby ta vysetrili? U nas je to rovnako, bud 3 potraty do 35 r alebo 2 potraty nad 35 r... inac to nikoho netrapi.

Daj si chvilku pauzu, lebo 3x toto iste po sebe, to by uz bolo moc aj na psychiku aj pre to dalsie babatko... Skus mozno par mesiacov pockat, bez snazenia... Ja viem ze sa to lahko hovori, ale cas predsalen trochu pomoze. A potom ani nevies ako a budes zase tehu... Teraz to chce cas...

zab37
7. okt 2009

ahojte všetky, viem si predstaviť tú bolesť a bezmocnosť pri strate dieťatka a koniec tehuľkovania ☹ ☹ 😢 a keď majú lekári takýto prístup,, hnev" nepomôže a bezmocnosť sa vystupňuje.... je mi to anetka, moc ľuto.
ja som sem písala tak 2-3strany dozadu, teraz si len čítam. mám obdobie ničoho....tiež mám za sebou 2 potraty. Prvý vo februári to bolo MA, ale keďže som nekrvácala, tak prišiel kyret. druhé dieťatko som stratila v 19tt ☹. to bolo niečo hrozné... veľa ľudí ma utešuje, že ja už deti mám, ale to nie je to isté....

možno som nemala tak rýchlo potom prvom otehotnieť... možno.
objednala som sa na vyšetrenia, štítnej šlazy, hematologiu a u svojho gyn.niečo daľšie... dieťatko veeeľmi chceme. teraz však určite budem čakať min.3mesiace a samozrejme záleží na výsledkoch.
určite to bolí a ešte bude, naozaj to chce čas... verím že nám to všetkým vyjde, pravda Grelu, Denne73, chilly,kornelia....... 🙂 😉

denne73
9. okt 2009

ahojki. zab37.my sme si tiež povedali, že počkáme aspon 3.mesiace a potom uvidíme, ale ja asi počkám až kým nebudem mať po štátniciach v máji ptom už bude klud a žiadny stres.Neboj určite nám to vyjde a budeme si tu vymienať rady pre maminy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zab37
9. okt 2009

denne73, ja som tiež čakala s otehotnením, až kým budem mať po štátniciach, 🙂 končila som teraz v júni a presne v ten deň keď som štátnice spravila, 15.06. som zistila, že raňajšie zvracanie a asi týždenné bolenie žalúdka, nie je z nervozity, že ,,nič neviem", ale s toho, že budem mať mimi 😉 😉 štátnice za A a tehu.... bolo to dokonalé 😉, možno až príliš.... ☹ 😢

teraz som si nasadila kys.listovú, a naozaj to skúsime znova 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre