Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

loss
22. nov 2006

svetluska raz ta prekvapim a dojdem 🙂

keikei
23. nov 2006

ahojte babulky! prešla som sem z "hroziaceho potratu" a dúfam ako vy,že onedlho prejdem k tehulkám :o) ja som mala spontánny potrat tento mesiac,čistiť ma našťastie nemuseli. dnes som bola u svojho gyn. na kontrole, ten ma potešil,že všetko mám OK a aj upravené, tak aby som ešte počkala na jeden cyklus a môžme sa začať snažilkovať. tak už sa neviem tej mršky ako ju voláte dočkať. všimla som si,že ste tu aj také,čo ste ani nečakali, a hneď ste skúšali...a vyšlo. ja sa trošku bojím,tak radšej vydržím. ale potom začneme naplno so snažilkovaním 🙂
všetkým čo ste tu a čakáte už miminko držím palce,aby ste to už zvládli do šťastného konca 😀 . a tým čo sa snažia, aby to čo najskôr vyšlo, tie dve paličky 🙂

svetluska.p
23. nov 2006

keikei drzim paste 😉 .

loss
23. nov 2006

keikei ja som dostala povolenie k snazikovaniu po 1mrske takze my uz snazikujeme dufam ze dalsia nedojde 🙂
aj tebe drzim palce aby ti to cim skor vyslo 🙂

keikei
24. nov 2006

ďakujem, už aby to bolo... len to čakanie je také dlhé 🙂
loss ty sa kedy asi dozvieš či to vyšlo? koľko už sa snažilkujete? prvý mesiac či viac? tiež držím palce 😉

loss
24. nov 2006

keikei my smazikujeme prvy mesiac a dufam ze mrcha nedorazi mam dostat 30.11
dakujem a aj pre mna je to cakanie nekonecne 😔

keikei
26. nov 2006

tak nech je ten prvý mesiac úspešný 🙂 tvoja mrcha by mohla prísť ku mne, pošli ju 😀 aby sme mohli začať aj my so snažilkovaním. ja nemám ani šajn, kedy by mala prísť po tom potrate. za koľko dní (týždňov) prišla tebe? dúfam,že to nebude dlhšie ako do mesiaca.

loss
26. nov 2006

keikei ja som dostala mrchu az na 8tyzden po cisteni dlho,predlho ale dosla a teraz mam pocit ze dojde zas ☹ drzim palce nech sa jej dockas skor
inak je tu jedne baba ktorej to vyslo bez mrchy otehotnela 2tyzne po zakroku a dnes je v 13tt
tak sa rozhodni ako myslis 😉 drzim palce

keikei
26. nov 2006

ahoj loss, tak to si ma nepotešila,že až tak neskoro. mňa čistiť nemuseli,tak možno to bude skôr,dúúúúfam...
a ty ešte nezúfaj,možno sa ti to len zdá,že príde. ja som si pri mojom druhom tehot tiež myslela,že asi mi dôjde,a nedošla. i keď dopadlo to ako dopadlo. veď uvidíš, nezúfaj... keď nevyjde na prvý krát,tak na druhý,uvidíš 🙂
aj ja som rozmýšľala nad tým,že či počkať alebo nie, ani neviem, neni som úplne presvedčená. aby som niečo neunáhlila a nedopadlo to zas zle. naozaj neviem.

loss
26. nov 2006

keikei ja som po prvom cisteni cakala 2 roky potom 8mesiacov na nove otehotnenie a v 12tt umrelo tak teraz uz necakam a myslim ze som nemusela cakat ani na tu jednu.No ak nie si uplne presvedcena tak pockaj aby si si to nevycitala.No a vsade som pocula acitala ze jedim
ne na Slov. a Cechach cakame vsade vo svete snazikuju hned 🙂
no drzim ti palce aby mala Tanicka dostala braceka alebo sestricku co najskor

keikei
27. nov 2006

loss,a vieš,že dnes som aj ja nad tým rozmýšľala, že aby som náhodou neľutovala,že som čakala a možno aj zmeškala? dnes som si ešte volala gyn. na výsledok HCG čo mi ešte min.týždeň brali, a mám ho pod 2 čo je super. tak tuším začneme snažilkovať skôr. a ešte keď som si prečítala teraz teba, tak si ma ešte povzbudila.
a ty ako? máš stále pocit,že mrcha príde? neboj,keď si to nerozmyslí a príde,ber to ako výzvu na ďalšie snažilkovanie. raz to musí vyjsť,veď dôležité je to,že si schopná otehotnieť. ja si vždy pomyslím,že my máme stále šancu,zober si také ženy, ktoré majú jasnú neplodnosť. to musí byť strašný pocit. tak mysli na to 😀 ahojček!

loss
28. nov 2006

keikei ahoj
dnes uz len 3dni a som zvedava,sama neviem si dojde,muzicek vravi ze nie a mna by to len potesilo asi si dnes kupim test este neviem.tehu priznaky nemam ale ak som tehu tak dnes zacal 3tt takze asi je to skoro,kazdopadne mam velke prsia a sem tam ma pali zaha ale to nemusi nic znamenat 😔 tak uvidim,beriem to tak ze raz babo bude a to mi dava silu
podla mna si sa rozhodla dobre aj mne doktor povedal ze po potrate zena najskor otehotnie tak ti silno drzim palce aby si mala coskoro miminko v brusku 🙂
drzim palce pa a napis

keikei
28. nov 2006

ahoj loss,
držím palce,aby mal mužíček pravdu 🙂 s tým testom tuším ešte počkaj,to je asi skoro, skús počkať aspoň pár dní po meškaní. ja viem,že to je dlhé čakanie,tiež sa nikdy neviem dočkať, ale môže ti vyjsť nesprávny výsledok a zbytočne budeš smutná. ja keď som bola tehu, nikdy som nemala ani najmenšie príznaky, že by som mohla byť. a to už mám čosi za sebou 😀 tak na príznaky sa nespoliehaj. bábo bude, skôr či neskôr, treba na to myslieť. neboj.
pá!

keikei
30. nov 2006

Ahojte babulky, čítala som si vaše príspevky, a rada by som pár vašich názorov ... písala som,že som po potrate,nemuseli ma čistiť, dr mi kázal mesiac počkať. a mne sa to zdá dlho, len nemám odvahu začať snažilkovať skôr, aj keď by som najradšej 😀 bojím sa, aby to nedopadlo zas zle. mrška neviem, kedy príde, po prvom zákroku mi prišla až po 37 dňoch. ale vidím,že ste tu také,čo ste to riskli bez čakania a vyšlo to. keby nebol ten strach...
držte sa všetky!

froschka
autor
30. nov 2006

keikei no zalezi co to odporucil lekar mne odporucil pockat aspon jeden cyklus no vymklo sa nam to z ruk tak ze ani jeden cyklus nebol a ver mi strach som mala zo zaciatku priserny vobec som sa z tehu netesila len sa stresovala co bude no a uz som za vodou takze teraz sa vytesujem velmi

keikei
30. nov 2006

tak vám to vyšlo pekne :o) tuším čakáš dvojčatká, to je super! držím palce,aby boli zdravučké 😀 mne práve dnes volala kamoška, tiež sa dozvedela, že bude mať dvojčatká. akoby sa vrece s nimi roztrhlo. aj v okolí mám veľa známych s dvojčatkami. a už si v koľkom týždni? pozerám, že v 13tt? tak to už je pekné, drž sa a opatruj 😀

froschka
autor
30. nov 2006

keikei veru je to aj statisticky potvrdene ze dnesna doba je dvojcata uplne strelena xi xi

dakujem opatrujem si ich ako sa len da a tebe zelam uspesne otehuskovanie

loss
30. nov 2006

keikei mrcha dosla uz pred dvoma dnami snazikovanie o babenko sa odklada az na februar 😔
a co ty ako sa mas?

evelyin
1. dec 2006

Ahojte baby, chodím sem už pár týždňov, pretože bohužial som taktiež potratila v 7 týždni - missed abort. Je to už 5 týždňov , chvalabohu mám už po prvej MS - prišla spoľahlivo 29 deň po kyretáži. Trochu som sa zľakla že ste niektoré otehotneli hneď a teraz mám strach, či sme niečo nevyviedli a nebudem zase tehotná. Snažiť sa chceme až po novom roku, aby ubehli aspoň 3 mrchy.
Snažíme sa chrániť ale raz sa nám to nepodarilo a teraz sa bojím.
Mohla som otehotnieť hneď ako mi skončila mrcha? T.j. 5 deň od začatia MS.
Ďakujem za odpoveď

froschka
autor
1. dec 2006

evelyn mozne je vsetko ono sa hormony dost blaznia po potrate ale nerob paniku zenske telo je ohromne silne a ak aj sa podarilo otehotniet nemusis sa bat.

evelyin
1. dec 2006

Ahoj froschka, ty si otehotnela v ktorom týždni od potratu?
Nejak som to tu nenašla , tak ma to zaujíma aké sú skúsenosti že sa mi to mohlo pritrafiť už po 5 týždňoch po potrate. Fuj! Už len z toho slova mi je zle.

keikei
1. dec 2006

ahoj froschka, ako sa máš, čo robia dvojčatká? kedy ti vedeli zistiť,že sú to dvojčatká? čo som písala o tej kamoške, tej to zistili až v 11tt, čo sa mi zdá dosť neskoro. ale asi to závisí od polohy bábeniek. i keď mám ešte jednu kamošku,ktorej to zistili hádam v 5 mesiaci. tak to bol iný šok.
evelyin, to ti prišla MS dosť rýchlo, mne po kyretáži až na 37 deň. teraz tiež čakám, kedy príde, aby sme mohli začať so snažilkovaním. ja si tiež myslím, ako froschka, že už keď máš po jednej MS, tak je to v pohode. neboj. mňa pokúša nečakať ani na tú jednu. len sa zatiaľ neviem rozhodnúť. radšej keby už rýchlo prišla. a ty sa neboj, nestane sa nič zlé.

evelyin
1. dec 2006

Ahoj keikei, ďakujem za ukľudnenie. Cítim také napätie, teraz si nadávam čo sme sa neovládli, teraz budem čakať ešte skoro 3 týždne než mi to príde, som z toho tak nervózna tak isto ako keď som čakala na tú MS keď už som bola tehotná!!!!
MS som predtým mávala pravidelný - 28 dní, takže som sa potešila keď aspoň prišiel na čas aj po tej nešťastnej udalosti. Nevieš náhodou o niekom kto otehotnel 5 týzdňov po potrate hneď po MS?

loss
1. dec 2006

evelyin
neboj vsetko bude dobre ak si tehulka daju ti nejake lieky a budes vela oddychovat vsade som citala ze hned po potrate babenko v brusku ostane a tak to bude aj u teba,len sa nestresuj
tak ti silno drzim palce aby vsetko bolo v poriadku

vedvies
1. dec 2006

evelyn niekto to tu uz pisal, ze sa mu to podarilo. Ani prva mrcha po cisteni neprisla 🙂

keikei
1. dec 2006

evelyin,hlavne sa zbytočne nestresuj, už nič nenarobíš, bude ako bude. stres ti určite neprospeje ani bábenku, až už je v tebe, tak na to mysli. a myslím si,že nemusíš čakať tak dlho 3 týždne, či dostaneš. test si môžeš spraviť aj skôr, skús za týždeň, veď teraz sú testy veľmi rýchle. pre pokoj duše.
a ako píše veďvieš, je tu viac babeniek s podobnou "udalosťou" a majú sa fajn. aj bábenká. tak neboj, a ešte raz " nestresuj!" ľahko sa nám hovorí, že? 😀

svetluska.p
1. dec 2006

ach babulky, ja som masochista. Stale si kukam fotky nejakej tehulky a potom som smutna.A este chodim aj medzi aprilovky, lebo v aprili by sme mali miminecko a to si privodim taku depku z toho, ake brusko uz mohlo byt. Ach.

vedvies
1. dec 2006

ach svetluska, to nerob, ty nemozes byt smutna, musis sa 😀 😵 😀
ja by som uz mala pomaly pred porodom - mimi sa nam malo narodit v januari a to som bola stastna, lebo aj ja som januarova
musime sa tesit na to co bude cmuuk

lucim sa s vami babenky, idem domkov, sefino ma pustil domkov a idem spinkat, lebo som hotova
papa

svetluska.p
1. dec 2006

vedvies paaaaaaaaaaaaa a diiik 😵

vedvies
1. dec 2006

paaa vecer sa ozvem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre