Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

jarkam2
14. feb 2012

@svintekova tiež som to zažila ... ale povedala som si, že to tak asi malo byť. Nebola som pripravená ... A potom keď som si našla na teste dve čiarky, rozhodla som sa, že sa mi narodí krásne zdravé dieťatko ! Strach zmizol. A dnes má 9 mesiacov. Tak držím palce ! 😵

svintekova
14. feb 2012

@bambi2 čítala som si článok, velmi mi pomohol,dakujem

jankaaa
15. feb 2012

@svintekova je mi to velmi luto ale verim ze za nedlho sa to podari a dopadne to vsetko dobre...viem ze v tejto chvili nepomozu ziadne slova clovek sa s tym musi vyrovnat....ale zrejme to tak malo byt....a je lepsie ze teraz skor ako neskor....ja som tiez potratila v 8tt....so mnou na izbe bola babenka uz v 20tyzdni a prisla o babo....bolo to hrozne...je to aj tak hrozne ale treba mysliet pozitivne....a je to super ze mas na vyber...tiez by som si vybrala nech to zariadi sama priroda....ja si myslim ze mna ani nemuseli cistit aj tak to robili...

babenky chcela som sa spytat ci ste tu niektora aj z okolia kosic

bambi2
15. feb 2012

@svintekova neni zac dakovat. aj mne velmi pomohol a aj inym ludom... 🙂 zlata to osobka co to takto pekne napisala... 🙂

ludka77
15. feb 2012

@ix po mesiaci je skoro dostať?? ja som dostala prvú presne na 28 deň ako inokedy.

vavrenka
15. feb 2012

@bambi2 😲 no, nie som si velmi ista.. kamoska mala -mA, prisli jej na to 3_t po odumreti - na kontrole (poradni), okamzite ju hnali na kyret a aj tak uz mala zapal maternice, dostala horucky a dva t lezala v nemocnici.. naozaj sa tak dlho caka na zapade na spont. potrat?
u mna sice cakali, ale ja som zacala spinit, takze som pod dohladom lekarov potratila spontanne.

vavrenka
15. feb 2012

@ix zrejme mas sestonedelie, maternica sa cisti a hoji 4-8t od porodu/neskoreho potratu. je mi velmi luto, ze si si tymto presla, muselo to byt a asi este je tazke... 😔 , ale to prislovie - 2x do tej istej rieky nevstupis- to poznas, nie? 😉 , druhy krat uz bude vsetko ok 🙂

vavrenka
15. feb 2012

@svintekova moja zlata.... ja, ked uz som vedela, ze je koniec, este som musela potratit, bol to divny pocit...,ked som potratila, vela som plakala a az vtedy som sa s"mini" babom rozlucila.. myslim na teba, nech uz sa netrapis..

bambi2
15. feb 2012

@vavrenka ano tak dlho sa caka na zapade... 🙂 a myslim, keby to bolo take nebezpecne tak by to nerobili dr ani v nemecku, rakusku, vo svajci, v irsku a v inych krajinach...
mna by zaujimalo ako vedeli dr. ze uz 3 tyzdne je plod mrtvy? ako jej na to prisli, ze uz 3 tyzdne nezije?? no ktovie co jej tam este oni pobabrali, to by som sa nedivila veru ze z toho dostala zapal maternice. lebo aj to sa moze pri kyrete stat, ze nie koli potratu ale koli dr. ze urobili nieco zle... aj to sa stava...

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 ahoj zistili to podla velkosti babatka. No teraz to musim nechat na prirodu a cakat kym sa vycistim

svintekova
15. feb 2012

@vavrenka no aj ja si musim na to pockat :’( bojim sa.

bambi2
15. feb 2012

@svintekova aha. ok... neboj, podla mna, telo to z teba vyplavi hned ako sa s tym zmieris, rozlucis... aj @usacek79 potratila sponntane a je tu. poznam viacej tych pripadov a este som nepocula, ze by sa nieco stalo. ja si to neviem vynachvalit, takto to clovek lepsie znesie... ono ale ked uz spinis, coskoro sa to rozbehne.. nekrvacas este??

bambi2
15. feb 2012

@svintekova vobec sa neobavaj ale treba dat prirode sancu! uvidis, ze to dokaze a ty to v pohode zvladnes. a ak sa nevycistis po prvej mrche, poslu ta na kyret... ale ver mi, lekari u vas vedia co robia... 😉 a uvidis, nebudes to lutovat, budes sama sebe vdacna, ze si sa tak rozhodla 🙂 teraz musis byt silna a vyckat chvilu... potom ti bude lahsie...

vavrenka
15. feb 2012

@bambi2 normalne sla na kontrolu tusim v 11tt a podla velkoti lpdu urcili, ze umrelo v 8tt, tak nejako, uf, to neviem, ci ju zle vycistili..

vavrenka
15. feb 2012

@svintekova verim ti... drzkaj sa, ja tym, ze som nepresla kyretom (normalne mi spolupacientky zavideli), tak so mala povolene rychlejsie otehotniet. aspon nieco dobre v tom celom "zlom sne"

bambi2
15. feb 2012

@vavrenka u nas sa to robi bezne a ja som fakt este nepocula o nikom ani na nemeckych, svajciarskych forach som nikoho nenasla kto by mal koli tomu problemy... a myslim, ze by sa to urcite nerobilo keby to bolo take nebezpecne. ktovie z coho alebo preco dostala ten zapal...

bambi2
15. feb 2012

@vavrenka aj ty si nebola na kyret?? si to nechala na prirodu ako pozeram..

vavrenka
15. feb 2012

@bambi2 ja som zacala spinit a po case sa to spustilo same, po kontrolnom uzv som mala maternicu cistu, som si vravela, ze aspon to je na tom dobre, ze do mna umelo nesparali.

bambi2
15. feb 2012

@vavrenka aj u mna presne tak isto... to bola moja utecha... 🙂 ale vidis, u niektorych to trva, u niektorych to ide velmi rychlo... ale priroda vie co ma robit.. a je to tak ovela lepsie... a ak ti mam uprimne povedat, radsej teda ten zapal maternice ako nejake zrasty, ziadnu mrchu a nemoct viac otehotnet... 😖

ix
15. feb 2012

@vavrenka tak dufam,ze to uz bude na dalsi pokus vsetko dobre.,lebo prezit to iste by som uz nechcela a asi niktora z nas.

vavrenka
15. feb 2012

@ix mne sa zadarilo 2x po sebe 😒 , a mama ma chcela utesit tak zahlasila - este ze mozes otehotniet- tak osm na nu vted vyletela, ze super, ale kto to donosi???
a na 3x som donosila 😵 😵 😵 , ale tie nervy v prvom trimestri.. uuuffffff 😝

katkabg
15. feb 2012

Ajojte maminky pisem vmene mojej kamaratky.Chuda pred 3rokmi otehotnela aj ja tiez vtedy,zial v 3mesiaci sa jej babatko prestalo vyvijat.Boli sme smutne lebo u mna vsetko ok,ale ona musela na potrat☹ pred tyzdnom mi oznamila ze je aj ked neplanovane ale stastna a v 6tyzdni.Zial dnes mi oznamila ze doktorke sa opat nepaci ako sa vyvija plod a v piatok rozhodnu ci bude musiet opat prejst potratom.Zijeme v bulharsku.Je mozne takto rychlo odhalit daco zle?Netreba tomu plodu dat este sancu na vyvijanie?Mam pocit ze v bulharsku doktory vobec nemaju naladu bojovat za tehotne☹neviete co moze byt pricina?Stale nechapem preco sa jej to musi diat aj druhy krat. A to ani nekrvaca ani nic.DAKUJEME ZA KAZDU RADU,PLACU NAM SRDIECKA.

katkabg
15. feb 2012

Este doplnim ze je v 6tyzdni

katkabg
15. feb 2012

@froschka a nakoniec z toho vsetkeho si porodila dvojicky?

tinara23
15. feb 2012

@monika2712 až teraz som si všimla tvoju odpoveď, k tej tvojej fazulke 😉 Takže ja som tiež musela mať fazulku na 6tt+2 ako som písala, keďže v správe je napísané CRL + , čo som zistila, že znamená plod prítomný. Akurát tam nemám veľkosť. No som zvedavá v piatok 😉

bambi2
15. feb 2012

@katkabg treba pockat pokial plod nezomrie sam. na kyret by som nesla predtym nech tvrdi dr co chce... precitaj si toto http://najmama.aktuality.sk/clanok/228944/nocna...

ona mohla mat totiz posunutu ovulku, mohla otehotniet neskor... nech pocka este par tyzdnov..

tinara23
15. feb 2012

@katkabg ja som na tom rovnako, momentálne som začala 8tt, na začiatku na konci 6tt som bola na pohotovosti a tiež, že "ASI" sa zastavil vývoj, o dva dni som bola u môjho doktora a ten povedal, že je to ešte malé, aby určil diagnózu, dal zobrať hcg a teraz v piatok idem na sono. Hcg vraj bolo v norme, podľa sestričky keď som volala. Takže ja si myslím, že by tomu mali dať ešte šancu, bábo sa mohlo neskôr uhniezdiť, mohla byť neskôr ovulka, určite by nemali robiť unáhlené závery. Alebo treba vyskúšať aj iného lekára.

katkabg
15. feb 2012

Dakujem krasne za kazdu radu,hned jej idem povedat nech sa nenahli!Neviem pride mi krute uz v 6tyzdni odsudit plod na smrt ked este neumrelo☹

monika2712
15. feb 2012

@tinara23 no super, vidis, ja som tam tiez vtedy velkost nemala napisanu, to bolo este tak malinke ze sa to hadam ani nedalo zmerat. 😉 a teraz uz malo 1.5.. neboj, v piatok tam pekne bude vidiet..

svintekova
15. feb 2012

Ahojte, odovzdavam sa do ruk prirody. Dufam,ze sa to spusti co najskor. Vcera som dost krvacala ale dnes dost slabe. Na buduci tyzden v piatok presne na moje narodky idem na kontrolu. Mam bolesti v podbrusku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre