Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

grelu
25. aug 2009

ona sa s tym musi sama vyrovnat...urcite sa jej nevyhybaj, je to skor tvoj pohlad na vec...ked sa s tebou nebude chciet stretnut, tak sa nejak vyhovori 🙂

tantama
25. aug 2009

kika mne sa stalo to isté. ked som prišla o bábo moja švagriná chodila z bruškom vždy sme si rozumeli a tiež sa mi vyhýbala.. bolelo ma to lebo som si myslela že všetci na mna kašlú... po čase ma to prestalo bolieť len preto že som sa mohla tešiť s nou na bábko.. teraz sa už tešíme obe.

kika29
25. aug 2009

už sme si volali. pohovorili sme si a všetko je ok. berie to pokojne. povedala som jej že som sňou. už sa aj zasmiala tak myslím že to zvládne rýchlo ved nič iné jej neostáva život ide dalej.

grelu
25. aug 2009

kika...je to krute, ale radsej teraz akoby sa male narodilo s vaznymi vyvojovymi chybami...takto mozu uz o mesiac skusat znovu 😉

zanas
25. aug 2009

Cukruska mas pravdu, ta prva menstruacia "potom" je asi zlomova. Mne este stale neprisla a ako som ju vzdy nechcela dostat, teraz sa neviem dockat kedy uz konecne pride.
Kika ja si myslim ze vyhybanim sa nic nevyriesis. Vsak ste boli kamosky a aj budete nadalej. Mna este rozculovalo ked mi hovorili dobre je to ako to je. Hlavne ked mne bolo uuuplne nanic.

zuzu1980
25. aug 2009

jej, vitam vsetky nove tehulky 😀 drzim palceky!!!

kika, ja ked som potratila, tiez moja najlepsia kamoska bola tehotna. Ja som sa s nou nechcela stretavat, lebo som si myslela ze prave ona sa bude pri mne citit blbo a nebude vediet ako sa zachovat... mne to bolo viac menej jedno. Navyse ja som bola vytazena v praci tak par tyzdnov ani nebol cas. A ked sme sa konecne stretli po par tyzdnoch tak uz som bola zase tehu 😀
ozaj, kika, posli kamosku sem na konika, su tu kadejake temy, urcite jej pomoze ked zisti kolke tehulky presli tym istym co ona 😉

kika29
25. aug 2009

ona nemá internet ale ked príde ku mne tak jej toto určite ukážem

melipa
26. aug 2009

tak ja mam HCG 204,8, na UZV vobec ziadny nalez, v piatok idem na odber znova a potom sa dalej uvidi podla toho ci to bude rast, klesat alebo sa hodnota nezmeni a potom sa dozviem co dalej...v pripade ze to uspokojivo neklesne, caka ma znova cistenie alebo dokonca laparka...nove tehu nie je uplne vylucene, ale vraj velmi nepravdepodobne

zuzu1980
26. aug 2009

melipa, tak nam daj potom vediet. podla mna ta neistota je na tom najhorsia, ked nevies ci ano alebo nie ... 😖

denne73
29. aug 2009

Ahojte. Ja som Denisa. V pondelok som absolvovala umelé prerušenie tehotenstva v 21.t. bola to hrôza. Ak mi viete niekto povedať ako to má prebiehať po potrate my slím ako dlho sa má krvácať, atak. Ja mám asi dva dni také pobolievanie v podbrušku. Taktiež neviem kedy sa môžme začať snažiť o babetko. Nášmu maličkému diagnostikovala genetika trizomiu 21. Down. ten najťažší stupen. Stále sami tá hrôza premieta pred očami, no musím ísť dalej. Hovorí sa ,že čas všetko vylieči. Toto veru nie a ja si stále poplačem.Ak mi viete dať nejaké rady budem vám vďačná

zuzu1980
29. aug 2009

Deniska, to mi je uprimne luto. Neviem ako ti poradit, nebola som v takej situacii ako ty, musi to byt velmi tazke. Lekar ti nepovedal ako dlho mas cakat? Skus sa este opytat aj v dalsich temach co su o missed abortion, tam mozno baby budu vediet lepsie poradit. Drzim ti palceky do buducna...

grelu
29. aug 2009

denne...verim, ze to bolo strasne...ja som v decembri prisla o babo v 20tt...lekari nam kazali cakat pol roka, ale my sme skusili po 4 cykloch a hned sa nam zadarilo 🙂

jaruska74
29. aug 2009

a mozem sa opytat preco ste prisli uz podla mna v takom vysokom stadiu o babatko? ja som si myslela ze po 1 trimestri je najhorsie uz za mnou....

miroslava89
29. aug 2009

ahojte..my sme prisli o babetka-dvojcatka v 19tt..zaciatkom augusta tohto roku..najprv lekar nam povedal cakat 3mesiace na dalsie tehu..ale na poslednej kontrole povedal ze aj ked otehotniem hned tak je velka pravdepodobnost ze moze byt uspesne tehu...

nie je podľa vas skoro otehulkvoat hned na prvy resp. druhy cyklus?

jaruska74
29. aug 2009

mirka a co sa stalo? dovtedy bolo vsetko OK az v 19 tt?,??

grelu
30. aug 2009

jaruska...ja som dostala nejaku infekciu, zmakol mi krcok maternice a ked som prisla na pohotovost bola som otvorena na 6cm...bolo uz neskoro nieco robit :-/
...teraz som z toho uplne na nervy a len sa pozorujem :-/

mirka, no zda sa mi to skoro...mne vraveli, ze by tam bola vyssia pravdepodobnost potratu (predsa len maternica bola uz dost velka)...ale zase na druhej strane, su deti, medzi ktorymi je len rok rozdiel 🙂

jaruska74
30. aug 2009

och brelu, ved to je strasne....take nieco mi ani nenapadlo, ze by sa take daco mohlo stat........

zuzu1980
30. aug 2009

jaruska, ani na take veci nemysli, ok? ja viem ze sa to stava, stat sa moze vselico. Aj male babo sa moze rozbehnut a vletiet pod auto, ale nebudeme nad tym uvazovat uz teraz, nie? treba mysliet pozitivne a vsetko bude ok 😀

grelu, dufam ze ta lekari dobre pozoruju, aby uz sa nieco take nestalo ☹ neboj, tentokrat budete ok 😉

jaruska74
31. aug 2009

este som sa chcela opytat, ze ked vyjde Nt dobre, tak potom triple testy este mozu byt zle?

zuzu1980
31. aug 2009

jaj, to neviem, ja som na tych testoch pre istotu radsej ani nebola, len to zbytocne stresuje tehulky. to co ti tam vyjde je len trapna pravdepodobnost. Aj ked hodnoty vyjdu zle, babo moze byt zdrave. A ked naopak vyjdu dobre, tak babo aj tak moze byt chore. Tak naco sa trapit.

jaruska74
1. sep 2009

ani na triple testy si nebola? a to si lekarovi povedala ze nechces a on povedal dobre? ja som mala u mojho pocit ze nemam na vyber

grelu
1. sep 2009

jaruska mozu, ale ako napisala zuzu, je to len statistika

zuzu1980
1. sep 2009

u nas to nie je povinne, lekar len spomenul ze je taka moznost ak chcem, ale som povedala ze aj tak by som potom na potrat nesla, tak len prikyvol, ze potom to fakt nema zmysel 😉

jaruska, ved si kludne daj spravit testy, ale sa nenechaj vystresovat vysledkami, fakt je to len statistika.

jaruska74
2. sep 2009

dufam, ze budu vysledky OK, lebo nedat sa vystresovat ked niekto vyslovi vetu : babatko nie je v poriadku........to sa asi neda. inac aj moja kamaratka teraz nieco podobne zazila a uz v dost vysokom stadiu tehotenstva jej povedali ze dievcatko bude mat downov syndrom dokonca absolvovala aj amnio... a az vysledky z toho vyvratili vsetko a dievcatko bude zdrave. no hroza fakt......

sportpark
3. sep 2009

ahojte maminy chcem sa len opýtať na váš názor mám po zamlčanom tehotenstve po prvej menstruacii a zacali sme sa s priatelo milovat s tým že by sme chceli baby....robíme niečo zlé?

aknomis
3. sep 2009

sportpark:
ahoj. my sme na tom takisto. mala som prvé tehu - potrat v 7 týždni. lekár nám kázal počkat aspon jeden cyklus, tak sme počkali, a teraz sme skúsili. o 2-3 týždne uvidíme čo z toho bude.. dúfam, že to bude tentokrát úspešne a dotiahneme to dokonca...!

sisa09
3. sep 2009

ahojte maminy, všetkým vám držím palce a teším sa s tehulkami. ja som prišla o naše bábo pred týždňom, v 10 t.t. na svoje meniny a v deň 4-výročia svadby. V práci mi prišlo hneď ráno príšerne zle, šla som domov, popoludní som začala mierne krvácať. Hospitalizovali ma v nemocnici, dávali injekcie a lieky. Žiaľ krvácala som čoraz viac, bolesti sa stupňovali a ja som sa prebudila v kalúži krvi. Potom to bolo hrozné, bábo so mňa "vykrvácalo" a ja som podstúpila kyretáž.
Zatiaľ som PN a veľmi mi pomáhajú info. z fóra. Do práce sa vôbec nehrniem (chcem nabrať nové sily), aj keď nevedeli, že som tehotná (bolo by to ešte horšie) mali sme strašné stresy a psychické tlaky.
Koľko vám asi trvalo, kým ste sa zotavili a vedeli sa o tejto bolestivej skúsenosti porozprávať?

dorik
6. sep 2009

ahojte tehulky a buduce tehulky. viem ze tu uz mnohe zial mate skusenosti s kyretazou a tak sa nechcem pytat ako dlho treba cakat a ci je problem po tomto zakroku otehotniet, lebo na toto som sa uz pytala viac nez dost pocas mojej hostipalizacie v nemocnici, aj ste toho tu uz na tuto temu dost popisali a hlavne je to od pripadu k pripadu individualne... bola som informovana o chranenom sexe az do dalsieho pokusu o otehotnenie, na ktory sa odporuca pockat minimalne 3-6 mesiacov, ale nikto ma neinformoval o tom, ze co mam robit v pripade ze nam presne 3 tyzdne po zakroku praskne kondom?! krvacala som od zakroku len raz a to pocas 1 noci dost silne, takze neviem ci to mozem definovat ako menstruaciu alebo moze po takej dobe ist este o docistovanie (bolo to 15 dni po zakroku). viem, ze mnohe z vas stastlivo otehotneli bezprostredne hned po samovolnom potrate, ale vraj je po fyzickej stranke (co sa fyzickeho zotavovania tyka, lebo po psychickej stranke je to spatne v oboch pripadoch) je rozdiel medzi samovolnym potratom a kyretazou. takze otazka znie: ma niektora z vas skusenost s otehotnenim v takej kratkej dobe po zakroku? ak ano, mozete sa so mnou prosim podelit o skusenosti? Samozrejme este nevim ci som v tom alebo nie, len sa chcem vopred upokojit... Dakujem!!!

dorik
6. sep 2009

sisa09 ja som podstupila kyretaz tiez v 10tt a od tej doby su to uz 3 tyzdne. ten pobyt v nemocnici sa zatial marne snazim vo svojej hlave zamknut do nejakej "ciernej skrinky" a niekam ju zalozit a uz nikdy sa k tomu nevracat lebo to bolo pre mna hrozne... nastastie moj partner bol velmi empaticky a snazil sa ma podporovat najviac, ako to len chlap, ktory nemoze mat ani tusenie co v nas prebieha (hormony, nase telo atd.), ako to len slo. hlavne neostavaj doma a nevyhybaj sa ludom lebo to ta bude psychicky len viac a viac tahat na dno... nikde nie je napisane ze sa musis kazdemu zdoverovat so svojou bolestivou skusenostou a navyse nie kazdy je na nieco take schopny zareagovat zrovna tak ako by si v danej situacii potrebovala. my sme isli stastnu novinu o tehu prave oznamit domov a nakoniec to cele takto dopadlo takze miesto radovania sme si akurat poplakali a ja som to povedala iba rodicom a zatial to v sebe viac menej dusim co mozno tiez neni riesenie ale nejak sa necitim na to sa o tom s kazdym vybavovat. mam mozno tu "vyhodu" ze o mojom tehotenstve este nikto nevedel takze som sa vyhla zbytocnym otazkam a pohladom... najhorsie to bolo pre mna v tej nemocnici lebo okolo mna sa ostatne mamicky promenadovali uz so svojimi cerstvymi drobcami alebo bruskami a stale som len pocula detsky plac to som vazne myslela ze sa z toho scvoknem ale po odchode sme mali aj s partnerom vela veci na vybavovanie takze som na to pod tlakom inych veci myslela menej a menej. je samozrejme ze si spomenies to je predsa prirodzene a aj si poplackas ale clovek sa nesmie trapit ved vies ze ziadne babo nechce utrapenu maminu a predpokladam ze v dohladnej dobe sa chcete o babatko pokusat znova takze hore hlavu a neboj uz to bude len lepsie 🙂

sisa09
7. sep 2009

Ďakujem Dorik za povzbudenie, verím, že čoskoro si budeme radiť ako šťastné tehulky 😵. Tebe dovolili sex ešte v šestonedelí, aj keď chránený?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre