Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

erika12345
13. jan 2011

@lucka1987 a ked ti konci zmluva, tak to uz radsej zostanes pn az do konca, vsak aj tak by si si asi teraz nehladala novu pracu, nie?

lucka1987
13. jan 2011

@erika12345 nie nemam zatial.. mna vypisala obvodna len na tyzden kym nepojdem na sono.. a potom ma uz gynkac vypise.. a obvodacka napisala do nky ze mam chripku (nechem aby sa to v praci este dozvedeli, lebo teraz prepustaju)
aj ked tehu zenu nemozu prepustit..... ono je to taka firma ze si robia co chcu a na nich zakon neplatia 😠 tak si zvesela prepustaju koho chcu kedy chcu bez ohladu na zakony.... a ked sa nikto ide s nimi sudit tak to rpehra 😠 al aj ja chem ostat na pnke... mozno neskor by som len nakukla do prace ked uz budem "za vodou"

lucka1987
13. jan 2011

@erika12345 novu si nebudem hladat.. no ak by si nevsimli ze som tehu.. tak tak kustickom duse dufam ze mi zmluvu predlzia(par krat sa to stalo) ale to je skor len tak ze by omylom 😀 😀 19. marca mi konci...

erika12345
14. jan 2011

@lucka1987 no ked si mala maternicu uz predtym zvacsenu, tak je mozne, ze to teraz na tebe bude vidno uz skor. Ale ak to budes maskovat pod oblecenim, mozno si to este nevsimnu. Mne vsak zacalo brusko rast dost skoro. A k tomu prepusteniu, ak ti konci zmluva, tak ako tehu asi chranena nie si a firma nic neporusi. Ale zisti si, ako je to s materskou, tu by ti asi posledny zamestnavatel mal platit, aj ked ti skonci zmluva.

lucka1987
14. jan 2011

@erika12345 he to mi budu platit lebo nastupim na MD do po roka od prepustenia... takze vlastne mi je aj jedno ci ma prepustia koli tomuto.... hlavne aby konecne sa podario uspesne donosit babatko.. na nicom teraz inom nezalezi

erika12345
14. jan 2011

@lucka1987 presne, najdolezitejsie je babo. 😉

zuzanka2905
18. jan 2011

Ahojte ja som viac ako 4mesiace po MA a už sa začíname pokúšak všetkým čo ste tu vám držím palce aby to vyšlo na druhy pokus aby ste donosili zdravé babetká dúfam že aj mne sa to podarí

buburka
18. jan 2011

@zuzanka2905 drzim palce aby sa coskoro zadarilo 😀

ema72
18. jan 2011

@livuskad citala som na jenom americkom webe ze 30 %

ema72
18. jan 2011

toto je celkom dobra stranka, ak viete AJ http://pregnancyloss.info/

matrixmia
22. jan 2011

ahojte, aj toto je celkom dobra stranka
http://www.marchofdimes.com/baby/loss_miscarria...

erin365
25. jan 2011

ahojte babenky, MA som mala 25.10. a po prvej mrche sme sa začali snažiť nanovo...zadarilo sa až po druhej mrche...tak uvidíme, či tentokrát naše malé zabojuje a všetko dobre skončí... 😵

vavrenka
25. jan 2011

@erin365 drzim vam palce! hlavne vela polihavaj a spi a ziadny pracovny stres 😉

petula131
26. jan 2011

@buburka Ďakujem. A vy sa máte ako,čo nové?

erin365
27. jan 2011

Ahojte babenky...stalo sa mi nasledovné... keďže mi 3rôzne testy v rôznych dňoch ukázali že som tehotná, išla som môjmu dokimu a ten ešte nevedel podľa sona určiť či som alebo nie som tehu. Podľa testov som mala byť zač.5tt a včera ráno som začala krvácať. Ihneď ma prijali na gynekologické odd.v nemocnici o siedmej ráno. Krv mi na hcg. odobrali okolo desiatej a výsledky som mala až dnes ráno!!! Nikto sa o mňa nestaral, žiadne infúzky, vitamíny, tabletky na udržanie tehu...NIČ. Prístup jak na bitúnku. A dnes ráno mi doki oznámil, že podľa výsledkov hcg z krvy nie som a ani som nebola tehotná!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Že čoooo???? chápete to? Lebo ja vôbec. Testy boli poz., príznaky boli....a že nie som tehu? Akože odrovnal ma. Že len menštuujem... A ešte mi robili aj nejaké krvné testy dodatočné a vzali mi moč cievkou...au tá bolesť. A chceli ma prepustiť až zajtra, že mi dajú infúzku...a že načo??? som im rázne povedala, že ja s obyčajnými krámami v nemocnici s infúzkou ešte jeden zbytočný deň nebudem. tak ma horko-ťažko prepustili a teraz som v int.kaviarni aby som vám tento môj výsmech od prírody zreferovala 🙂 Fakt nechápem 🙂

katti77
27. jan 2011

@erin365 mne sa stalo nieco podobne s tymi testami... testy mi ukazovali, ze som tehu, tri dni po sebe ciarky silneli ale na stvrty den bola slabsia tak som utekala k lekarovi aby mi zistil hcg...hned v ten den som mala vysledky, ale bohuzial hcg uz bolo len 29 takze to bolo malo a bolo jasne, ze babatko odislo...toto moze byt aj tvoj pripad, jedine co ma zaraza je, ze ti nenamerali ziadne hodnoty hcg a vysledky si mala az na druhy den...

erin365
27. jan 2011

@katti77 hcg som mala 1,8 takže muselo tam niečo byť ale doktor, nejaký profesor (taký mal titul) tvrdil, že som URČITE nebola tehotná a že testy klamú...toto mu ale nezožeriem!

tehulka14
27. jan 2011

@erin365 ????????????????????????????????????????????????? no tiež mi doki dlho tvrdil svoj názor a nakoniec sa zistilo,že nemal pravdu ako som si myslela to je blbosť podľa mňa 😒

katti77
27. jan 2011

@erin365 tak neviem ale podla mna si tehu bola, len sa babo neudrzalo...mne sa toto stalo 2x...

tehulka14
27. jan 2011

Podľa mňa bola URČITE tehu keďf jej ukázal aj ten digi test veď len tak si nevymyslel,že má v tele zvýšené hcg.

erin365
27. jan 2011

som zvedavá, čo mi poviem môj doki! či aj on bude nadŕžať tým primitívom z nemocnice!

katti77
27. jan 2011

@tehulka14 ved ja netvrdim, ze nebola, ja si prave myslim, ze bola...
ale najsmutnejsie na tom je, ze aj tak sa neda nic robit, proste co by mohli spravit aby babo udrzali? ja som brala aj dufaston, aj utrogestanol a babo sa neudrzalo...je to smutne, ale neostava nam nic ine len bojovat dalej...

lubica69
27. jan 2011

Ahojte
Prepáčte,že som sa sem takto zamiešala
Ja som otehu po MA až po odporúčaných 6 mesiacoch a zatiaľ je všetko OK
@erin365 moja tak to ber tak,že MA si nemala a daľší mesiac môžete skúšať zas Keby si tehu bola a museli ti robiť kyret musela by si počkať No a čo sa týka tých liekov na podporu tehu resp plodu teda Duphaston tak ten by ti už pri krvácaní nepomohol Takže moja hlavu hore a kedže ti povedali,že len normálne menštruuješ tak další mesiac šup na vec 🙂

lubica69
27. jan 2011

A samozrejme všetkým držím palčeky

erin365
27. jan 2011

@lubica69 jasné že sa ideme ďalej snažiť...mňa sa tak ľahko nezbavíte 🙂 he he... len ma mätú tí doktori! že hcg 1,8 a nebola som tehu? to nech mi nikto nevraví...

katum
27. jan 2011

ahojte, prepacte, ze sa vam sem zamiesam, tiez som po spontannom potrate, zatial mame pauzu, ale sem tam tuto temu sledujem...

@erin365 viem, ze je to sklamanie, ale doktori mali asi pravdu ☹ pozri sem: http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/luds... nizucku hladinu hcg mozu mat aj netehotne zeny... a 1,8 je fakt malicko. ja som mala na druhy den krvacania 68 (5tt), potom este o tri dni kontrolovali ci klesa...

hlavu hore, najblizsie to urcite vyjde 😉

pampusik1987
27. jan 2011

@froschka je to sice dlha doba co sa ti stalo ☹ ,je mi to velmi luto...
ale chcela by som sa ta opytat ze ked si vobec nemala menštuaciu po potrate ci tehotenstvo dobre dopadlo...🙂
lebo ja som bola tiez na zakroku a my sme sa s priatelom spolu milovali uz po 4 dnoch od zakroku a nedavali sme pozor,proste to tak islo samo a potom tiez proste sa normalne milujeme,chcela by som vediet ci to je moc zle...

froschka
autor
27. jan 2011

@pampusik1987 ahojky, no ved sa pozri do albumu ako sa mi to tehotenstvo po potrate vydarilo....otehotnela som s dvojickami !!!!! 😵 a vynosila som ich do 38tt 😵 a bez jedinej komlikacie 😵 🙂 cize vobec ale vobec sa nemas coho obavat
ak je tvoje telo na to pripravene tak sa ti fazulka uchyti...ja som ale nemala vyskrab ani docistenie, mne to vyslo vsetko same von....a milkovali sme sa asi po 2 tyzdnoch az bo som bola psychicky mimo....ale ty vyzeras byt fit ked uz po 4 dnoch 😵 🙂 😉 drzim palce

katy31
27. jan 2011

Ahojte baby, chcem sa opýtať, mali ste niektorá po kyretáži a potrate problém s plodným hlienom? My sa snažíme od prvej mrchy, je to už piaty cyklus.. ale ja ten hlien po kyrete vôbec nebadám.. mám pocit, že mám niečo s krčkom.. ovulka pravidelne, meriam BT, psychika raz hore, raz dole.. lekár mi vraví, že mám prestať myslieť na to, čo sa stalo, aj sa mi to darí, ale občas sa to vráti a je mi smutno, hlavne preto, že sa nedarí..

pampusik1987
27. jan 2011

@froschka ďakujem za odpoved,velmi si ma potesila 😀 ,to ja mam takeho dobreho priatela 😀
to bola taka vselijaka situacia...ale naozaj dakujem ,dufam ze sa nám to podari 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre