Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dulkagabulka
14. feb 2012

@alaniska ano , je velky predpoklad,ze sa vycisti
ak chces precitaj si tento pribeh

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/tehulky/78-...

ix
14. feb 2012

ahojte kocky,ja som potratila v 16 tt,a z vysledkou vysvitlo,ze sa pravdepodobne vstrebalo dvojca,ktore bolo mrtve k zdravemu a preto zomrelo,babetko,moj lekar ze na jar mozeme planovat baberko,ale mam strach,ze co ked zasa sa nieco stane a bude mrtve.poradte pockat,alebo planovat. 🙂 mam obavy aj preto,lebo my museli robit 2 krat kyretaz a stale krvacam,moj lekar povedal,ze je to vsetko o.k,tak neviem.

monika2712
14. feb 2012

@alaniska ☹ mrzi ma to

ludka77
14. feb 2012

@ix to ma mrzí, ja som potratila v 7tt a už mám 2 mrchy za sebou za týždeň príde tretia a potom ideme na to (ale možno to odložme o mesiac aby sme mali bábo decembrove 🙂) uvidíme. No tiež mám nervy, že sa zas niečo stane, ale kašlem na to, čo sa má stať to sa stane. Jedno viem, že nechcem aby bola malá jedináčik tak verím, že už sa mi nič také nestane. Keď doktor povedal, že je to ok tak mu ver, veď od toho sú doktori 🙂

bambi2
14. feb 2012

@alaniska to mi je luto... ☹ urcite sa dokaze telo vycistit same, je na to naproramovane!!! po prvej mrche bude urcite cista a mozete ist na vec 😉

ix
14. feb 2012

to cakanie na mrchu je najhorsie ,bolesti mam silne,ale co krvacam tak top nemoze byt este mrcha,ze vraj je to priskoro po mesiaci to dostat.

tinara23
14. feb 2012

@alaniska takže zázrak sa nekonal, to ma mrzí ☹ 😔 😔

alaniska
14. feb 2012

@bambi2 no dufam, ze sa to samo pekne vycisti, po prvej kyretazi som mala cyklus presne 33 dnovy,aj prva ms na 33 den tak dufam ze aj teraz sa tak naprogramuje pekne.Som zvedava ako budem s ovu, prve tehu sme mali po clostylbegyte, druhe bez liekov a hned druhy mesiac snazenia..joj bambi mam chut pustit sa skoro do noveho tehu, strasne verim,ze to bude dobre, chytila ma strasna tuzba. Cakaju ma sice rozne testy,ale dufam ze mi nic nenajdu a ze to bola len nestastna "nahoda"...drzim aj tebe palce k skoremu tehu

alaniska
14. feb 2012

@ix Ja som mala prvu ms na 33 den a potom presne tak aj chodila...

alaniska
14. feb 2012

@tinara23 no na zazraky su ini vyvoleni, ale snad prideme aj my na rad 🙂

alaniska
14. feb 2012

@ix mrzi ma co sa ti stalo, je to strasne ze sa takeho veci vobec deju ☹

bambi2
14. feb 2012

@alaniska diky...
viem si predstavit. aj ja som to prezivala. to vecne cakanie na vsetko ma doranalo... az ked som potratila som vedela presne na com som. a islo mi len o to aby som uz konecne nieco vedela. tiez som mala strasnu chut na nove tehotenstvo ale nejako ma uz presla... no uvidime ako dopadnem teraz ci nieco bude alebo nie. ale nevzdavam to...
neboj, aj vam sa coskoro postasti!!! ak sa vycistis sama, tak mozete zacat hned!!! strasne ti drzim palce!!!!!!!!!!! nech vam to co najskor vyjde!!!! 🙂

alaniska
14. feb 2012

@jankaaa ahoj Janka, vieme ako sa citis, sme tu baby po jednom, dvoch potratoch zial...kludne sa k nam pridaj, samozrejme 😉 Mysliet na to budes dlho a pri kazdom tehu....rada by som sa tohto strachu zbavila ale to asi nebude mozne..

jankaaa
14. feb 2012

@alaniska dakujem za privitanie.....viem ze budem stale nato mysliet ale verim ze ked zostanem tehotna tak uz bude vsetko ok a dotiahneme to do stastneho konca....kazdej jednej babenke to prajem lebo to je to najkrajsie co zena moze zazit....ja som prvu MS po kyretazi dostala v pohode ale tie dalsie dve na vyvolavacku....vcera som bola u lekara zase mi pichli agolutin ale nasadil mi uz aj duphaston kyselinu listovu.....duphaston na upravu cyklu...tak dufam ze sa to uz upravi a ze uz nabuduce ked pojdem k lekarovi tak budem tehu....

bambi2
14. feb 2012

@alaniska ja necakam na mrchu, nepride o 12 dni 😀 😀 😀 netuzim po nej uz.. ale je mi to v podstate jedno ci pride. lebo nechcem dieta kozorozca. uz mi to je jedno ci to bude dievca alebo chlapec ale ziadny kozorozec 😀 😎

zuszana
14. feb 2012

@jankaaa ahoj vitaj, aj ja som mala po kyrete rozhádzaný cyklus, tiež som potratila v oktobri minulý rok, ale teraz sa už cyklus kus skonsolidoval vďaka duphastonu, tak určite pomôže aj tebe 🙂 a neboj ďalšie tehu bude v poriadku, ja tomu verím 🙂

cillamilla11
14. feb 2012

jaaaj dnes som testovala lebo uz som nevydrzala .v nedelu mi maju dosjt kramy ale test bol negativny :( tak uz netestujem len ked by mi meskali

alaniska
14. feb 2012

@jankaaa tak drzim palce 😉 ja dufam e agolutin nikdy viac, niekedy v minulosti mi to sem tam pichli, ale skoro som umrela, nenavidim injekcie, najma do zadku...aaa, uz len ta predstava a mam mdloby 🙂

bublinka11
14. feb 2012

@alaniska myslela som na teba...mrzi ma to. Neboj, dobre bude a o 3 mesiace uz budes opat cakatelka s dobrym koncom 🙂

ivi17
14. feb 2012

@alaniska mrzi ma, ze to takto dopadlo ☹ viem co prezivas. Drzkaj sa, prajem Ti nech Ta co najskor preboli.

svintekova
14. feb 2012

ahojte, dnes som sa dozvedela ,že mojej fazulke prestalo bit srdiečko ☹. Snažím sa mysliet pozitívne ale bojím sa,že ked opat raz niekedy budem tehotná, že moj strach ma premože 😢

bambi2
14. feb 2012

@svintekova to mi je luto... ☹ ☹ ☹ ☹ neboj, pride ten cas, uvidis... uricte sa to druhykrat nezopakuje!!!! musis myslet pozitivne!

svintekova
14. feb 2012

Dali mi v nemocnici na výber (som v Irsku) nechat to na prírodu kedže mimi bolo len v 8tt, alebo pomocou tabletiek alebo kiretáž. čo by ste si vy vybrali?

svintekova
14. feb 2012

Inak ja som sa rozhodla to nechat na prírodu o 2 týždne mám íst na kontrolu

bambi2
14. feb 2012

@svintekova bravo, to sa mi paci!!!! ze ti dali na vyber! vzdy je lepsie nechat to na prirodu, to je samozrjemost. telo je naprogramovane, vie co ma robit. väcsinou to zvladne kazdy sam sa vycistit a ak by bolo treba da sa aj po 1 mrche docistit. ja som tiez mala na vyber. zijem vo svajciarsku. ja som teda potratila rano na wcku o pol 5 tusim a potom som sla k dr. ten mi povvedal ak chcem mozem ist na kyret. ale to neprichadzalo do uvahy. aj on mi to neodporucal. tak mi dal nejake hormony ale tie som nebrala. pila som alchemilku, myslim, ze ta tiez dost pomohla.. a telo sa rychlejsie zotavi ako po kyrete. mozte zacat skusat hned...

bambi2
14. feb 2012

@svintekova skvele rozhodnutie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gratulujem!!! to len nasi prispati sk doktori este nevedia, ze priroda si to sama odprace!!!!! 🙂

svintekova
14. feb 2012

@bambi2 no ono to mimi je ešte stále vo mne-to je hrozný pocit 😢

bambi2
14. feb 2012

@svintekova je to ovela lepsie takto. mas cas sa rozlucit s babom. bude ti lahsie, aj na dusi. potrebuje to cas. tu je pribeh, precitaj si ho http://www.zenskekruhy.sk/index.php/tehulky/78-...
a kludne si tu vylej srdce. ulahci sa ti. my sme to iste vsetky prezili a vieme ako to dobre padne ak sa mozes vyrozpravat 🙂

svintekova
14. feb 2012

@bambi2 dakujem, bolo to naše prvé a na prvý šup. Velmi sme sa tešili,teraz mám oči len pre plač 😢

bambi2
14. feb 2012

@svintekova ja viem... aj ja som sa tesila.. my sme tiez na prvy sup, sice nase 2 ale aj tak... priroda vie co robi. vsetko ma svoj zmysel. a vsetko zle sa skonci aby mohlo zacat nieco nove... nieco lepsie, krajsie... 😉
viem, ze je to zly pocit. ale ber to ako nezivotaschopne embryo. horsie by si to znasala, keby to bolo v 20 tyzdni. radsej teraz ako neskor...

tu ti kopirujem "usacek79 prispevok
a tu ti kopirujem, co som o kyrete napisala v inej diskusii -
pri kyretazi po prve - skrabu naslepo, ziadny ultrazvuk, proste len tak skrabu, kym cosi ide a tak sa niekedy (malokedy nastastie) stane, ze pretrhnu stenu maternice a na druhej strane sa stava (to uz castejsie), ze nevyskrabu poriadne a treba ist potom o par dni na opatovny zakrok...
po druhe - zakrok sa robi v celkovej narkoze - ta je obrovskou zatazou pre pecen
po tretie - nasilim ti otvaraju krcok maternice (pri spontannom sa otvori sam ako treba..) a ten tak uz nikdy nebude taky "panensky" a je mozne riziko, ze pri tehotenstve bude oslabeny a bude nutna serklaz ("zositie")
po stvrte - podla oficialneho dokumentu Svetovej zdravotnickej organizacie je kyretaz krajna moznost v pripade potratu. Jendoznacne je na prvom mieste spontanny potrat a ma sa na neho cakat dokonca az 6 tyzdnov po diagnostikovani zamlknuteho potratu. Na zapade je to uplne bezna prax, ze sa caka, to len na SLovensku maju lekari potrebu okamzite kutrat, hlavne ze budu peniaze od poistovne. Oni ta urcite budu strasit horormi co vsetko riskujes, ak nepojdes na kyret, ale zaujimave je, ze ked chce ist zena/dievca na interrupciu dobrovolne, a to je presne ten isty zakrok - kyretaz, tak jej lekari hovoria horory, co to s nou spravi a ako riskuje, ze dalsie tehu bude neuspesne.. No ked zena potrati sponatnne, tak je kyret zrazu super?!
proste je to blbost, ono este aj prva menstruacia po potrate je na to, aby docistila, co potratom neodislo...

treba len verit prirode a prestat brat tehotne, ci potratene zeny ako chorych ludi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre