Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuska007
17. feb 2012

@tinara23 drzim vam obom palce, aby bol drobec silný a tentokrat to doslo az do uspesneho konca....ak som spravne citala, tak ty si znova otehotnela hned po prvej menstruacie po kyrete, vsak? ja mam len par dni po kyrete a ak by sa dalo, tak by som chcela na tom pracovat hned....tak este raz silno, silno ti drzim palce!

cillamilla11
17. feb 2012

@jankaaa fuhhh..ked som tehotna tak osud sa somnou velice zahrava 😕 jaj jaj mala som v decembri reviziu co mozem ocakavat teraz 😢 ovsem ked teda ,,som,, tehotna

tinara23
17. feb 2012

@zuska007 ďakujem 😉 prvu ms som dosttala dva mesiace po kyrete a skusili sme, nečakala som to, pretože predtým sme sa roky snažili a podarilo sa mi to až v centre asist.repr. a teraz na prvý šup 😉 no dúfam, že to bude dobré, že tie prvé stresy už mám za sebou.

alaniska
17. feb 2012

@usacek79 no v utorok bola maternica prazdna, plodovy musel teda odist v nedelu s tou zrazeninou. Pozrel ma dufam poriadne ale aj HCG mi kleslo na 10 tak, povedal ze vysiel najlepsi vysledok ako mohol po tom vsetkom a nemusim uz chodit len potom s vysledkom od odbor. lekarov, duphaston vcera vysadeni, prestala som aj spinit, nemam uz ani bolesti, proste nic, tak neviem co sa teda ide diat, dufam ze o mesiac pride normalna ms..

alaniska
17. feb 2012

@tinara23 ahoj moja, musi to byt uzasne pocut srdiecko 🙂 tesim sa s tebou, zbytocne ta plasili boze, silno drziiim palce a to spinenie urcite prestane 😉

zuska007
17. feb 2012

@tinara23 velmi, velmi, naozaj velmi ti drzim palce....pfuj, pfuj, pfuj....teraz to bude dobre!!!! casto som tu aj citala, aj na inych strankach, ze vela bab otehotnelo hned po kyretazi a docitala som sa aj ze zena je plodnejsia po takom zakroku....no myslim si ze vela robi psychika, teda ako sa zena citi a ci je pripravena na dalsie tehotenstvo a strach znova to na zaciatku vsetko prezit.....a samozrejme do uspesneho konca🙂

monika2712
17. feb 2012

@tinara23 zlatko som ti dnes pri tom vsetkom nestihla ani odpisat, velmi sa tesim ze ste mali srdiecko, a velmi ti drzim palce aby fazulka rastla ako ma, dostala si vsetko potrebne aby sa udrzala, tak uz len verit, ze je silna a uz sa ta len tak nepusti 😉 to spinenie snad prejde vdaka duphastonu.. dokino co povedal? ze to prejde alebo ked nebude prechadzat mas sa ukazat?

monika2712
17. feb 2012

@zuska007 keby sme neboli take vyplasene doktormi podaktore, ze nesmiete otehotniet hned po kyrete, vela z nas by uz bolo mozno ovela skorej tehotnych 😠 ja to tiez lutujem ze sme na to nesli skorej, lebo zbytocne som sa potom cakanim vystresovala .. myslim ze keby sme zacali skorej, tak by som si neprezila take muky po tom neuspesnom snazeni neskor, tiez ked citam, ze niektore otehotneli po kyrete a donosili zdrave dieta tak lutujem ze sme tak dlho cakali.. no co uz... som sa poucila do buducna .. a ano psychika veru robi najviac.. 😉

tinara23
17. feb 2012

@monika2712 no ja sa ani nečudujem, chceš dobre a bohužiaľ niekto to nepochopí 😖 no ale netreba si kaziť deň. Mňa rozladilo aj to, ako keby zlé správy sa nesmeli ani písať, od tých dajme ruky preč 😠 no, ale k veci 🙂 sme sa aj zasmiali s dokym, lebo ja už som tam prišla v depke, že špinim, že je to v kýbli a on no podte kukneme to. Má oproti obrazovku, takže vidím obraz a ja, že preboha veď bije srdiečko a on no bije, povedali ste to skôr ako ja 😀 objednal ma až o mesiac, ale ak niečo, tak mám hneď prísť. Na špinenie nepovedal nič, iba, že ak sa to má udržať, tak sa udrží a ak nie, že príroda si sama poradí. Ale, že zatiaľ je spokojný, je menšie, ale, že to nevadí, že naozaj záleží kedy sa uhniezdilo a začalo vyvýjať, že to je týždeň hore dole.

monika2712
17. feb 2012

@tinara23 no ano, zle spravy sa nesmu pisat, lebo tehulky su precitlivele 😀 ale kaslat na nich, uz tam nejdem.. nech si tam vypisuju co chcu..
to je super ze si videla srdiecko, ja som to nevidela, dokina mala otoceny monitor, iba mi to povedala a potom na fotke to nebolo vidno, ale tak verim jej samozrejme, len skoda ze som to sama nevidela.. a jasne tyzden moze byt kludne rozdiel.. ja mam tiez pocit ze sme troska mensi, aj ked podla dokiny len o 2 dni, ale mne sa zdalo ze uz by sme mali byt vacsi..ale tak necham to tak, sak uvidim o tri tyzdne ze jak sa vyvyijame..
No je pravda, ze doki spravil asi co mohol, dal ti vsetky dostupne lieky, a priroda uz sa zariadi.. co sa ma stat sa stane. ja som s tym uz tak nejak zmierena, dnes som nad tym dost uvazovala a citim sa pripravena na cokolvek co sa ma stat.. vtedy prvykrat to brutal bolelo, bol to sok, ale uz som sa z toho poucila a pochopila preco sa veci deju.. a tak verim, ze ak toto babo tu nema ostat, nic s tym nenarobim.. ale lubim ho uz teraz velmi, tak dufam, ze nas neopusti 😉

tinara23
17. feb 2012

@monika2712 neboj nič, teraz to bude dobré, srdiečko tam je 😉 ale jasne aj tak si o všetkom rozhodne príroda a vtedy nezmôžeme nič, môžme byť iba diváci, nejakého plánu tam zhora 😲 😉

ja som napr. minule už nečakala, že to môže skončiť, všetko išlo ukážkovo, keď som bola v 11tt, tak si hovorím super, 😉 už je to najhoršie za mnou a bum, a vtedy ma kočky v májovkách neskutočne podporili, bola som vlastne posledná, ktorá vypadla z májoviek a veru nikto nikoho nekritizoval, že hovorí o negatívach 😒 preto ma tá precitlivenosť zamrzela.

monika2712
17. feb 2012

@tinara23 hej to aj mna zamrzelo, lebo stat sa to moze naozaj kazdej a hocikedy, a nikto za to predsa nemoze. No nic, treba sa fazulkam prihovarat, hladkat ich a oni s nami potom radi ostanu ;)

delideli
18. feb 2012

dobre ranko,chcela by som sa opytat, kedy ste boli na dalsej kontrole u gynekologa po kyrete?ja som bola na kontrolu,po tyzdni a potom znovu, ci je vsetko vycistene ok u lekara,ktory ma pustal z nemocnice..ale teraz ked som bola ukoncit PN u vlastnej gynekologicky,povedala mi,ze na dalsiu kontrolu staci az tak ako mi vychadza preventivka,t.j. koncom roka,pripadne ak otehotniem..budem gynekologa meit,tak by ma zaujimalo,ci naozaj staci ak sa k nemu objednam az v pripade tehu,prip. na preventivku,resp. ak by som mala nejake problemy napr. s cyklom..

monika2712
18. feb 2012

@delideli mne kazali prijst po prvej menstruacii po kyrete, ale neviem preco, asi len ci sliznica maternice je zotavena a ma spravnu hrubku, ja som sa objednala tak aby mi to vyslo v strede cyklu aby rovno pozrela ci uz aj ovulujem.

cajova_lienka
18. feb 2012

@jankaaa jaa z Kysaku 🙂 (teda odstahovana Kosicanka 🙂

ivi17
18. feb 2012

Ahojte baby, mozem vas poprosit o vas nazor na otazku? https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mam-uprednostnit-novu-pracu-alebo-snazilkovanie/ Dakujem

delideli
18. feb 2012

@monika2712 : aj ja som myslela,ze ma este skontroluje doktorka aspon raz..tak sa k novemu doktorovi objednam tak ako vravis..ozaj a pisala si,ze lutujes,ze ste sa nezacali snazit skor..nemam toho este nacitaneho vela,mne odporucali doktori tak po 3 mesiacoch, s tym, ze ak by som otehotnela skor,ze nevadi..myslis teda,ze sa mozme zacat snazit napr. uz po mesiaci-dvoch?

monika2712
18. feb 2012

@delideli myslim si ze pokial ti doktor po prvej ms po kyrete povie ze si v poriadku a budes aj ovulovat, tak kludne po dalsiej mozte zacat, ono je to totiz tak ze ak maternica pripravena nebude tak sa vajko ani neuhniezdi takze sa nic nestane a kym sa to podari mize trvat par mesiacov takze naco cakat zbytocne, my sme cakali tri cykly a az po dalsich troch to vyslo, proste podarilo sa az vtedy ked som bola aj ja pripravena, takze treba zacat podla mna skor lebo aj tak sa moze stat ze to nejaky cas potrva, ale ak budes mat stastie podari sa hned ;) a potom to treba brat tak ze ak to ma vyjst vyjde to, priroda predsa vie najlepsie co robi 😎

jankaaa
18. feb 2012

@cillamilla11 neboj sa bude vsetko ok....bude to tak ako to ma byt a ak mas byt tehotna tak vsetko urcite dobre dopadne

cillamilla11
18. feb 2012

@jankaaa aha :( dnes som urobila este jeden test.bol negativny...na 27DC tak asi naozaj nebudem tehotna ☹ tak neviem tie priznaky od coho boli...no nic

kristina1818
18. feb 2012

ahojte... minulého roku som potratila a včera som zistila, keď som si urobila dva testy, že som tehotná (čiarky boli výrazné)... no pobolieva ma brucho stále a občas ma pichne.. je to normálne? strašne sa bojím... k doktorovi môžem ísť až v pondelok...

delideli
19. feb 2012

@kristina1818 : to je super,gratulujem 🙂 mne doktorka vravela,ze na zaciatku je pobolievanie normalne..ja som prve dni mala silne bolesti ako pred MS,potom to preslo..len bud v klude, odpocivaj, bude to ok..drzim palce 🙂

kristina1818
19. feb 2012

@delideli presne také mám aj ja bolesti ako pri MS, ale nie až také výrazné... dúfam, že to bude dobré veľa sa modlíme, aby bolo bábätko zdravé a aby som nepotratila, hádam to teraz vyjde... musím veriť..

delideli
19. feb 2012

@kristina1818 : na zaciatku by to vadit nemalo,velmi drzim palce,aj zajtra u doktora..a dufam,ze to coskoro prejde aby si mohla byt v klude..

cillamilla11
19. feb 2012

hah takze dnes uz mam ms 😒 normalne silno.tak nechapem bola som si ista ze som ostala tehotna tie priznaky atd.... no minuly rok to bolo tak isto mala som spinenie tyzden pred ms potom som dostala ms a napriek tomu som bola tehotna.potom clovek nosi pod srcom dieta 3 mesiace a ani otom nevie ..pije,fajci,flamuje dalej, hm.haluz.stalo sa uz niekomu ze dostali ste menstruaciu a napriek tomu ste boli tehoten ? 😕

delideli
19. feb 2012

@cillamilla11 : mne osobne sa to nestalo,ale pocula som o tom velakrat..bratova priatelka je tiez s takehoto tehotenstva,ze je mama zistila,ze je tehotna az v 4tom mesiaci lebo mala normalnu MS,takze ju ani nenapadlo,ze by mohla byt tehu..asi by som sa vyskusala pre istotu otestovat..

cillamilla11
19. feb 2012

@delideli dnes som testovala a bol negativny.vcera som testovala a bol tiez negativny no ked som sa pozrela lepsie tak ako keby tam bol taky duch ale len ak sa dobre pozriem veeelice neviditelny.tak testnem este o tyzden ked tak..

mily7
19. feb 2012

cillamilla11 ahoj, nechcem ti davat zbytocne nadeje, ale faktom je, ze moje deturence boli neskutocne vytuzene a ked som pri oboch videla toho ducha na tej testovacej palicke (teda nadychnutu druhu ciarku, ktora bola skoro neviditelna a jedine kto ju mozno videl som bola iba ja) pri oboch to vyslo, hoci som si vravela, ze mi z toho chcenia sibe. Drzim prsty

delideli
19. feb 2012

@cillamilla11 : tiez budem drzat palce,aby dusik zosilnel a bolo to tam 🙂

cillamilla11
19. feb 2012

@mily7 aha no ale ono to je fakt take ze sa musis pozriet fakt ze velmi dobre a skumat z akeho pohladu je vidno taka ta priehladna ciara a na teste co som robila dnes uz nebola ziadna druha.takze asi nic.ale pre istotu skusim este o tyzden nechcem zas tak dopadnut ze budem 3 mesiace nosit dieta pod srdcom nevedomo,totiz ja som dostala aj ms minile ked som bola tehotna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre