Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
6. dec 2011

@usacek79 no hej tak mi to vychadza okolo silvestra, ale nikam nejdeme.. chceli sme ale neda sa... ☹
ale tak my mame svoj klud doma, cely dom pre seba.. takze tu sa moze divocina konat stale 😉
bola som dost sklamana vcera predvcerom.. aj som si poplakala.. fakt som dufala vo vianocny zazrak... ☹

usacek79
6. dec 2011

@monika2712 ach moja, zase tlacis na pilu, tebe niet rady 😀 no tak si to uzite na silvestra, ale proste si to UZITE a nieze hned budes bezat ocuravat testy 😉 😀 ja chapem, ze je tazke sa dostat z toho krcu, ale stastie praje pripravenym a byt v krci ocakvania naozaj nie je velmi dobra pripravenost 😉 ktore baby by uz chcelo prist do vystresovanej maminy..

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 poslala som ti cukrik za tvoje vzacne rady 😉

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 dakujeeeem! ale to co je tie cukriky? uz mam styri a nejako neviem co s nimi 😀

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 to je mikulassky darcek... mozes ich posielat dalej.. 😀 😀 😀

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 ahaaa, no krasa! 😵 som ti teda poslala tiez 😀

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 tiež si myslím, žeby ti pomohlo, ak by si trošku vypla, menej sa sledovala.... bude to ťažké, keď si zvyknutá sledovať si ovulku, merať teplotu, ale presne ako píše
@usacek79, tlačiť moc na pílu nie je najideálnejšie riešenie. tiež som si chcela tento mesiac sledovať teplotu, rozmýšľala som aj nad ovulačnými testami, ale mám strašne nabité dni, akosi sa nakopilo odvšadiaľ všetkého, tak som sa na to vykašlala.

marecek1
7. dec 2011

@usacek79 vitaj 🙂 teším sa, že si späť v diskusii, mi tu chýbali tvoje komentáre 🙂

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 no vies, ono sa vam to vsetkym velmi lahko hovori, ze netlac na pilu... ked si nebudem sledovat ovulku tak nikdy neotehotniem, kedze stale ju mam nepravidelnu, a pri nasom nepravidelnom a zriedkavom sexovani, by sa musel stat zazrak aby sme sa trafili.. vies to si mozu dovolit pary, ktore su spolu minimalne raz do tyzdna, co u nas nie je vzdy... a nie je to mojou vinou.. ovu testy uz nekupujem, len si sledujem hlien a meriam teplotu v obdobi ovulky, myslim ze na tom nie je nic zle, lebo napr teraz keby som nemerala, tak by som si myslela ze mi prebehla ovulka v poriadku a len vdaka teplote som zistila, ze mozno ovulka ani nebola..

ale nebudem sa s vami hadat, mate samozrejme pravdu, len sa to lahsie hovori ako vykonava...

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 ja ťa chápem... tiež som nešťastná z toho, že sa nám už dlhú dobu nedarí, a to sme spolu dosť často, takže je to ešte horšie - sexík častý, a výsledok žiadny (teda v podobe tehotenstva myslím). všetky výsledky ok, akurátne naposledy som mala jeden cyklus bez ovulky, tak som tiež bola z toho poriadne znechutená, že sa to len nabaľuje a nabaľuje. sama si snažím vtĺcť do hlavy niečo také: že nech sama príliš na seba netlačím, lebo sa to zbytočne odráža na mojej "super" nálade-beználade ☹ že sa na "to" nemôžem až tak sústreďovať.. len je to tak ťažké niekedy.

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 no vidis, takze si na tom rovnako ako ja vlastne.. tiez teraz ked som zistila ze ovulka mozno ani nebola, tak som si krasne porevala, a tak uz je lepsie.. a viem ze musim zvolnit, menej sa na to sustredit.. lenza ta tuzba je tak velka, ze mi zahlcuje celu mysel, a nedokazem mysliet na nic ine.. snazim sa teraz troska sa odreagovat nejakymi inymi vecami, pracou, vianocami.. ale proste... pre mna budu tieto vianoce najsmutnejsie na svete, a tak som troska dufala, ze pride male svetielko, ktore mi pomoze vianoce prezit aspon s malickym usmevom na tvari z pozitivneho testu... inak budu pre mna vianoce 2011 tak ako aj cely rok jednou velkou tragediou, nasmutnejsimi sviatkami a najhorsim rokom mojho zivota...

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 viem, aké to je, keď ťa tá túžba celú pohltí. aj mne sa to občas stáva, len si musím povedať sama sebe "stop" občas, lebo potom ten smútok/znechutenie z toho, že to ďalší mesiac nevyšlo, prenášam aj do vzťahu, a to nie je dobre. aj keď mm stojí pri mne, je zlatý v tomto, ale predsa len muži to preciťujú inak ako ženy, im nebijú biologické hodiny. preto sa občas radšej povypisujem tu, aby som sa vyrozprávala, a menej zaťažovala mm. preto som aj tebe písala, že musíš vypnúť, lebo vidím sama na sebe, že to potrebujem. len blbé je to, že aj keď sa mi občas podarí vypnúť (napr. na dovolenke), a nádejam sa, žeby to mohlo priniesť výsledok, a kde nič-tu nič. tak by som to bábätko potrebovala.

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 ved hej, aj ja sa snazim krotit.. manzel neriesi tolko, lebo jednak je mladsi, a nevie co su biologicke hodiny.. jemu je jedno kedy splodime ci teraz alebo o 5 rokov.. az na to ze o 5 rokov by sa to v mojom veku uz ani nemuselo podarit.. takze smola.. o dva tyzdne mam 30tku na krku.. vzdy som si v mladosti vravela, ze v 30tke uz chcem mat jedno dieta... ale jasne, toto sa naplanovat neda... a ja by som mozno vydrzala bez babatka aj dalsich 5 rokov keby bola mozno ina situacia, lenze vek ma tlaci a ja nechcem riskovat, ze potom keby sme sa rozhodli uz by bolo neskoro.. ked pozeram na moje spoluziacky zo strednej, ktore uz maju dve deti... neni mi vsetko jedno.. 😒

marecek1
7. dec 2011

@monika2712 my sme stihli do 30. aspoň jedno, teraz mám 31, tiež by som bola veľmi rada, keby sa nám podarilo druhé čím skôr (zvlášť keď by som v poho brala aj tretie 🙂 ). to mi hovor, niektoré kamošky v mojom veku majú viacej detí už na ZŠ, pomaly 2. stupeň.

monika2712
7. dec 2011

@marecek1 no vidis.. dalsia co ma aspon jedno dieta uz.. a ja 30 a nic! a budu mi tu vypisovat baby ze nech si to tak neberem, netlacim na pilu... ale vacsina z nich uz ma dieta.. . nie v tejto teme,ale inde..

linda81
7. dec 2011

@monika2712 Ahoj...ja mam tiez 29 a ziadne dietatko....a vsetci uz aspon 2.Ja bohuzial nemam inu sancu , ako IVF...a to teraz v novembri nevyslo.Asi buduci tyzden idem na KET, a dufam velmi, ze vyjde, lebo ak nie, tak neviem , co dalej...Drzim Ti palceky...a neboj, nie si sama 30 ka , co nema este mimino, ale viem ake je to tazke...

poisonblu
7. dec 2011

@monika2712 ja tiez v januari budem mat 30 a babo zatial nikde...kamosky uz niektore maju aj po dve, dokonca jedna uz ma tri deticky...☹ dufam, ze nam sa zadari teraz a bude vsetko v poriadku...inak manzel je uz trosku na mna nahnevany, ze ho tlacim do toho, lebo ze sa chcem milovat len preto, ze ideme robit babo...a jemu sa to nepaci...☹ ta tuzba po dietatku normalne zensku zmeni....

monika2712
7. dec 2011

@poisonblu ano ano..; poznam to.. ani moj mm nie je nadseny tym planovanym milovanim..ale co sa da robit.. ja uz viac cakat nemozem ... a ta tuzba... neviem ako inak ju skrotit.. fakt neviem.... niektori ludia to riesia tym ze si kupia psika.. my uz mame doma rocneho kocurika, ktory mi sice robi radost kazdy den, ale uz to nie je to malinke maciatko ktore potrebuje vela pozornosti... so mnou sa nehrava, cely den prespi, vecer ide von, sem tam pri mne lezi, sem tam sa pohrame.. ale uz to nie je ono..

monika2712
7. dec 2011

@linda81 dakujem za podporu, viem ze nie som sama 30tnicka bez dietata,je nas urcite vela.. len ma stve, ked mi baby co uz maju deti hovoria, ako moc tlacim na pilu, ked oni uz maju svoje biologicke hodiny ukojene.. ja ani nerozmyslam nad tym ze niekedy budem mat dve deti.. nerobim si zbytocne nadeje ze to stihnem.. budem vdacna za jedno zdrave, aj za cenu umeloho oplodnenie, spravim vsetko preto aby sme jedno dieta mali..
drzim aj tebe palce, nech vam to uz vyjde....
stale nerozumiem preco je priroda taka.. ze ti ci ani nechcu deti, tak ich maju plny dom, a ti co najviac po nich tuzia, tym sa nedari... preco nam nemoze priroda v tomto troska dopomoct? 😖

linda81
7. dec 2011

@monika2712 veru...to ani ja nechape,...tiez by som dala vsetko na svete za jedno zdrave dietatko...ach jo...dufam , ze teraz te KET vyjde..inak sa fakt asi zosypem..

monika2712
7. dec 2011

@linda81 no verim ti, musi to byt tazke, a kde je problem ked to musite takto riesit? ja ani neviem ci moj mm je v poriadku, ale tak raz sme uz otehotneli, tak vsetci predpokladaju ze by mal byt OK, ale to mohla byt jedna velka nahoda.. ale povedal, ze ked sa nebude darit pojde na vysetrenie aj on.. tak snad tam problem nebude ziadny. 😒

makovicka53
7. dec 2011

@monika2712 ahoj a mozem vediet aka doba ubehla od prveho otehotnenia?ja som na tom podobne 30 pomaly na krku a bez dieťaťa ...som akurat tyzden od cistenia...uz som 2x potratila...konecne sa nam podailo po 3 rokoch a zase nic z toho...fakt je to krute...

monika2712
7. dec 2011

@makovicka53 ahoj, na kyrete som bola 1.7.2011... doktorka mi hovorila, ze urcite hned otehotniem, ze ked sa podarilo vtedy, tak urcite aj znova.. no a uz sa snazime 4 cykle a zatial nic, co je horsie, ze mi stale blbne cyklus, vobec nie je pravidelny, a uz som mala zrejme dva anovulacne cykle.. a vlastne ani neviem ci manzel nema tiez nejaky problem, kedze bol dlhorocny fajciar, takze nejake nasledky tam byt mozu.

makovicka53
7. dec 2011

@monika2712 ...no ja po prvom potrate som otehotnela az o dva roky...co ale nenarazam na teba...kazda sme ina..my mame zlu morfologiu... cakam na prvu mrchu ktora by mala prist niekedy v januari...a pustime sa hned dotoho po druhej...nas ale cakaju aj geneticke testy snad to dovtedy stihneme....preco nejdete na spermiogram?my sme to zo zaciatku tiez neriesili a nakoniec sa nasla tam chyba...moj mm tiez vela fajcil ale sekol tym a myslim ze preto sa aj podarilo asi to ma nieco doseba...🙂

linda81
7. dec 2011

@monika2712 mam nepriechodne obe strany vajdovodov a mm ma teratozoospemiu...takze tak...on ma sancu, po vitaminoch sa to zlepsilo takmer na normu, ale ja nie...jedine IVF

marecek1
7. dec 2011

@monika2712
@linda81 aj keď už jedno dieťatko mám, tiež si často kladiem otázku, prečo majú iní kopec detí a nám sa to druhé nedarí a nedarí. aj túžba po druhom dieťatku vie byť poriadne silná, zvlášť keď už sme o miminko prišli, tiež chcem zaplniť to prázdno, ktoré vo mne po potrate zostalo. a niekedy je zasa pre mňa ťažké počúvať názor, "že už jedno dieťaťko máš"... aj k tomuto jednému u nás viedla dosť ťažká cesta, dúfala som, že pri druhom to už bude lepšie, ale ani náhodou.

maja.ka
7. dec 2011

@marecek1 aj u nas je tuzba po druhom babatku velmi ale velmi velka, tiez uz jedneho drobca doma mame a 😒 ☹ chceme druhe, lenze to nam nebolo dopriate 😒 tiez som chcela do 30tky stihnut druhe alebo byt aspon tehu,takze tehu som bola,ale tyzden po narodkach nas opustilo 😒

poisonblu
7. dec 2011

@marecek1 jasne, aj tuzba po druhom je silna...ved nechces, aby to tvoje dieta bolo jedinacik a chces, aby niekoho blizkeho malo aj ked tu uz vy rodicia nebudete...ja by som chcela 2 deticky, hadam stihnem do 35-ky....mozno by bolo najlepsie mat naraz 2, ale neviem, ci by sme to financne a psychicky zvladli....

marecek1
7. dec 2011

@maja.ka a koľko rokov má tvoj drobec?

monika2712
7. dec 2011

Babulky nechapte ma zle.. ked napisem ze uz jedno dieta mate.. ide len o to, ze mate uz nejaku zodpovednost aj za to dietatko, mate pre koho a preco zit. lebo ho musite vychovavat, vstavate rano lebo sa musite o dieta postarat... nemozete si dovolit sa zrutit, prepadnut depresiam ako ja, bezdetna 30tka, nemam proste vela motivacie, rano vstat a ist znova do prace, a potom zas domov, ten isty stereotyp ktory uz mam 10 rokov.. a ako pisala @makovicka53 moze trvat dalsie dlhe roky kym sa nam znova podari otehotniet.. a ani sa to nemusi nikdy podarit... proste budte vdacne za deticky ktore mate, lebo vam to bolo aspon raz dopriate, a uz ste sa stali mamami na cely zivot... niektore zeny tento pocit nezaziju nikdy..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre