Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

winipega
24. nov 2010

@kvietocek55 neboj ani mne nebolo hned od zaciatku zle,zacalo to asi v 6 tyzdni.a ked mas pozit.test tak je to tam urcite 😉

erika12345
24. nov 2010

@kalman blahozelam a silno drzim palceky. 😉 Bat sa budes, to sa ani inak neda, ked si si presla MA, ale babatko za ten strach stoji. Len sa tomu nepoddavaj a snaz sa kvoli drobcovi mysliet pozitivne, drz sa.

embabuli
24. nov 2010

@kvietocek55 neboj nic, mne tiez zacali poriadne naznaky a nevolnosti az v 6tt...a teraz by som bola veru radsej aby neboli 😉

kvietocek55
24. nov 2010

@winipega @embabuli no tak ste ma troška upokojili..

no a inak môžem sa Vás opýtať baby ako ste potratili? Mám dojem že väčšina z Vás mala MA? Mal niekto aj spontánny potrat? Ja som mala spontánny v 5 tt, ale podľa PM som mala byť už v 7 tt len doktor mi povedal, že neexistuje že by som bola v 7tt, že plod je na to príliš malý.. tak si už nahováram či nemôžem mať tú poruchu zrážanlivosti.. že plod nedostáva dosttok živín. ☹

ach jaj.. zajtra idem konečne k dr. Dnes som robila pre istotu opäť test a bola tam. Ale dosť má boli pravý vaječník, dokonca aj pravá noha, normálne pri chôdzi mám problém. Vôbec tomu nerozumiem. Sa bojím že to nebude zase dobre ☹

a inak mám stále dosť silný výtok.. to máte aj vy? taký ako mlieko..

winipega
24. nov 2010

@kvietocek55 ja som mala spont.potrat v 6tt.nikto mi nepovedal preco sa to stalo.a tak isto ma teraz bolel pravy vajecnik na zaciatku a bola som presvedcena ze mam tentoraz mimomaternicove ale na uzv som krasne videla drobceka aj s bijucim srdieckom.takze chapem tvoj strach,ja ho mam tiez stale,na druhy uzv idem 8.12. az,a uz zas saliem ze mi povedia ze uz tam srdiecko nie je ☹ prestalo mi byt tak brutalne zle ako mi byvalo tak sa neskutocne bojim a do toho terminu asi zosaliem.a ten vytok mam aj ja,taky biely kremovy,lekarka mi povedala ze to je uplne normalne tak neboj

kvietocek55
24. nov 2010

@winipega hm.. no mňa to bolí čím ďalej tým viac.. pomaly už ani na nohu nemôžem stúpiť.. a normálne sa bojím čo mi na to povie dr., že či mi náhodou nepreskakuje.. že som tehotná a bolí ma noha 🙂 a kedy ti robili prvý utz? Myslím si že mi ani zajtra neurobí, asi je to ešte skoro.. len odbery.. no ja sa zbláznim od strachu. Strašne chcem aby to babenko tam vydržalo 😒

winipega
25. nov 2010

@kvietocek55 prvy utz mi robila v 8tt.daj vediet ako dnes pochodis.uvidis ze to bude dobre.drzim palce🙂

kvietocek55
25. nov 2010

@winipega ahoj, no bola som ale zabudla som doma sukňu tak som sa vrátila a pôjdem troška neskôr, lebo je tam nenormálne veľa ľudí.. mal dovolenku a dnes má poradňu pre tehotné.. bolo tam asi 30 žien a to fakt nepreháňam 🙂 dnes je deň kedy by mala prísť MS, keby som nebola tehotná.. také strachy mám že až.

betty26
25. nov 2010

ahojte babenky chcem sa vas opítat ze po kolkych tyz vam prisla mrska po potrate?A ze kedy ste sa zacali zas snazit a ako dlho trvalo kym ste otehotneli dakujem 🙂

erika12345
25. nov 2010

@kvietocek55 ja som mala vsetky potraty MA, plodik sa nevyvijal a odumrel a mam poruchu zrazanlivosti - trombofiliu. Ak mas na to podozrenie, popros doktora, nech ta hned posle na hematologiu a oni ta musia hned ako tehotnu zobrat a potom ti nieco predpisu. Mne napr. v jednej nemocnici povedali, ze oni to davaju preventivne po 2. potrate aj ked sa u zeny ziadna trombofilia nezisti, lebo moze ist o nieco zatial nezistitelne a vraj to pomoze (teda, ak tam nie je este nejaky iny problem)....Mozno by ti to mohol dat dovtedy tvoj gynekolog, ale zas musi poznat tvoj zdravot., stav, nemozes mat opacny problem ako trombofiliu, aby si nevykrvacala, to je zas 2 . extrem.

kalman
25. nov 2010

@kvietocek55 ahoj ani ja ešte nemám nevolnosti presne ako ty behám stále cikať 🙂
čo bolo u lekára? aj ja som už bola ale preto že mám infekciu , ale ešte mi nič nepotvrdil lebo je skoro . na ultrazvuku je vydno až 6-7tt

kalman
25. nov 2010

@erika12345 ahoj ´dakujem

chomica
25. nov 2010

@erika12345 So svagrinej si nic nerob a nestresuj sa zbytocne. Nic zle si neurobila a ked to nechape tak je to jej problem. Neboj sa ju to prejde 🙂 A presne ako spominala milka je to vyhoda ved budu deticky v podobnom veku. Mne vcera seterka napisala ze je tiez tehotna, je medzi nami len dvoj tyzdnovy rozdiel, tak sa tesime ze deticky sa budu spolu hrat 🙂
A stym tesenim a netesenim som na tom podobne, raz je to tak raz inak ale v poslednej dobe sa snazim mysliet len pozitivne a v dobrom a ked mi napadne nejaka negaivne myslienka snazim sa ju zahnat.
Inak dnes ma nejak pobolievaju krize...dufam ze to nie je nic vazne...

chomica
25. nov 2010

@kvietocek55 Mne robil doki prvy ultrazvuk uz v 4tt...bolo vidiet len plodovy vacok malicky...tym sa ubezpecil ci neide o mimomaternicovu tehotnost no a potom som prisla o 3 tyzdne a to uz bolo aj srdiecko.
A stym chodenim na vecko, tak ja to mam do teraz len cikam a cikam....

kvietocek55
25. nov 2010

@betty26 ahoj ja som mala prvú MS po 20 dňoch od kyretu. No a snažiť sme sa plánovali až po 3 MS, ale akosi sa znedazdajky podarilo po 2MS. Zašnite podľa toho ako sa ty cítiš.. ak si sa už zmierila s potratom tak kľudne po druhej.. po prvej sa mi zdá ešte skoro.

@winipega @kalman ahojte no tak dr. mi v podstate nič nepovedal, dal mi duphaston a ešte nejaký predpis, ktorý zatiaľ nemám vyberať, až keby som začala krvácať. Upozornil ma že každé krvácanie, hoc aj špinenie sa musí vyšetriť. UTZ mi nerobil, lebo vraj ešte nič nevidno a zbytočne by mi to tam mohol "rozbabrať" takže som zatiaľ v 4tt +1. No a mám oddychovať, veľa ležať, nešportovať, nepostávať. Pýtal sa či nechcem ísť na PN, ale ja zatiaľ nechcem.. ak začnem špiniť tak potom pôjdem. No a o dva týždne mám prísť na UTZ. Dokonca mi nebral ani krv ani moč. Že to až potom keď dojdem na sono. No a ešte mi merali tlak... mala som ho prosím pekne 160/11O 😀 tak to ani nezapisovali do karty xi xi. Mala som riadny strach.. Tak teraz už len prežiť nejako tie dva týždne..

@erika12345 ahoj, no spomínala som to dr., ale on povedal, že zatiaľ to nebude riešiť. On tvrdí, že to bol spontánny potrat nie MA. Na tú hematológiu ma poslal len preventívne. Tak ja neviem čo mám teraz robiť.. Zajtra tam skúsim aspoň zavolať, veď za to nič nedám. Ja si tiež skôr myslím, že príčinou môjho potratu bol stres a to že som v tom období skoro nič nejedla.. mali sme svadbu a problémy v rodine... takže som bola na tom psychicky strašne.. a to som už bola tehotná a ani som o tom nevedela. Tak teraz fakt neviem. Upokojujem sa, ale stále na to myslím.. či to nemôže byť aj to. Ale teraz som sa s drahým dohodla, že tam zajtra zavolám a poviem čo a ako, prípadne ak ma nebude chcieť zobrať tak sa spýtam koľko to vyšetrenie stojí.. hádam budú ústretovejší..

kvietocek55
25. nov 2010

@chomica a ty si mala aký potrat MA alebo spontánny? Mne UTZ teda dnes urobiť nechcel.. ale pred prvým potratom ešte počas krvácania mi snáď robili 3 vaginálne ultrazvuky.. ☹ a to cikanie.. no hrúza.. Dnes mala prísť inak MS, zatiaľ nič ani špinenie tak som rada.. Pri prvom tehotenstve som mala jeden deň takú slabučkú MS.

kalman
25. nov 2010

@kvietocek55 pekný tlak to si bola poriadne v strese
ja mávam v posledný týždeň 90 na 62

kvietocek55
25. nov 2010

@kalman no teraz doma sme merali a mala som ukážkový 120/60 🙂

kalman
25. nov 2010

@kvietocek55 no to je ideálny tlak
ja odkedy so tehu tak mám nízky, pijem občas kolu na zvíšenie

kvietocek55
25. nov 2010

baby a ešte jedna otázočka, nemáte niekto skúsenosť s gynazolom v tehotenstve? Je to krém proti kvasinkám.. Mi ho predpísal dr, dnes som si ho aplikovala a tuto na koníku čítam že 1. trimester sa nesmú žiadne krémy na to užívať.. no som sa zhrozila.. až ma brucho rozbolelo. ☹

bosoriak
26. nov 2010

@kvietocek55 mne ho tiez doktorka predpisala dokonca niekolkokrat a mam zdravu dceru ;) A v druhom tehotenstve som nebrala nic a skoncilo to zle. Takze gynazol je v pohode, doveruj lekarovi 🙂

kvietocek55
26. nov 2010

@bosoriak ďakujem, zatiaľ je to v poriadku. Čítala som tuto, že jedna baba obviňovala práve gynazol z potratu... ale podľa mňa je to hlúposť..

chomica
26. nov 2010

@kvietocek55 mala som MA a toho gynazolu sa neboj ja som brala od zaciatku uz tri krat cipky proti mykoze horsia pre babo je infekcia ako gynazol. A je to blbost ze to gynazol suvisi s potratom.

erika12345
26. nov 2010

@chomica uz sa to snazim vypustat z hlavy, ked sa netesi na nase babo, je to jej problem, ja sa na jej tesim, tesim sa, ako sa budu spolu hrat a myslela som, ze budeme spolu kocikovat, radit si, nakupovat vecicky, tak asi nie, ale nevadi.. Ono to len zaboli, lebo ja som si vazne myslela, ze ma pochopi, ale asi chcem vela, nezazila to a nechape...Aj ked viem, ze vacsina ludi mi rozumie a tiez nezazili potrat, tak tym to asi nebude. Tiez ma napadlo, ze mozno chceli byt prvi, lebo predtym hovorili, ze to bude prve vnuca z oboch stran, lenze to je taka sprostost, vsak tehotenstvo nie su preteky..
Uz mas pekny 13tt. 😉 Mna tiez niekedy bolievaju krize a posledne dni ma boli tam dole, ale tak nejako cudne, ako ked clovek jazdi na bicykli a dlho nejazdil, nechapem, co to moze byt, boli to len pri chodzi. Len zda sa mi to sprostost, nechcem s tym ist za doktorom, len mna to fakt nema preco boliet, davam si na seba extra pozor. O sem tam tak 2 krat za den ma strasne pichne v maternici, ale je to len sekunda, tak hadam je vsetko o.k. Dnes ani vcera ma napr. nepichlo ani raz.
@kvietocek55 tak na tu hematologiu sa vnut, nech sa deje, co sa deje, nech ta zoberu co najskor.

chomica
26. nov 2010

@erika12345 je mi smiesno lebo vcera som mala presne take pocity ako ty...normalne som mala pocit taky ze som to nevedela popisat, ze vo vnutri akoby ma nieco bolelo, akoby kosti alebo neviem co, ale kebyze to mam specifikovat ze kde to je tak ani sama neviem...ale presne taky pocit ako po jazde na bicykli 😉 tak aspon viem ze nejazdim sama 😀 Ono asi maternica tlaci kde sa jej zachce. A krize ma presli potom a to pichnutie obcasne mam aj ja, ale po stranach maternice. A ani mna to nema preco boliet ved cely den vacsinou presedim alebo prelezim. No ale zase sa necudujme ked v nas rastie novy zivot ze nas obcas nieco zaboli 😉
Dakujem za ten pekny 13tt, ty mas zase krasnych 15tt 😉 Uz chcem mat za sebou pondelok lebo som nervozna z toho nejak, lebo sa uz citim inak ako pred tym, aj ked obcas mam zavrat a vtedy podakujem babu ze mi dava signaly 🙂
Inak medzi nami je rozdiel len 11 dni...ty to mas dnes za 193 a ja za 182...ake mile 🙂

betty26
26. nov 2010

@kvietocek55 dakujem 🙂

vavrenka
26. nov 2010

@chomica ahoj moja, ako sa mas? podla toho, co pises celkom fajn, ench ti to vydrzi! za chvilku budes v 2. trimestri! 😉
super, nie? uz aby som aj ja tam bola. ako brusko? rastie?

chomica
26. nov 2010

@vavrenka ahoj moja no hej celkom fajn sa mam...Veru buduci tyzden uz zacinam druhy trimester.Neboj cokoro si tam aj ty. V pondelok idem na sono tak na mna mysli.
A brusko co ja viem...zatial ho mam skor sadlovite 😀 😀 ale narastla som uz to hej...boky a pas sa rozsiril a brucho vypuklo dopredu. Ale nemam este take ze tehu brusko podla mna.
A ty sa mas ako? Tie drinky dufam zabrali.

petula131
26. nov 2010

@buburka No to som ja babika131,len som si zmenila nick. No tak mi to robili teraz som na konci 18 týždňa. Výsledky triple testu negatívne,našťastie

kvietocek55
26. nov 2010

@erika12345 tak som sa na tú hematológiu dostala 🙂 a som rada.. volala som a keď som povedala, že som už tehotná, tak ma objednala hneď na pondelok ráno... že mi vezmú krv a dajú niečo preventívne.. tak sa teším.

Len akosi sa cítim tak normálne.. resp. nič necítim.. akoby som ani tehotná nebola.. hádam je všetko v poriadku 😒

Baby a kedy ste TO povedali rodine?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre