Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

chomica
23. nov 2010

@kvietocek55 praveze sa toho neboj, skor bud rada lebo Duphaston je cisty progesteron ktory je dolezity prve tri mesiace na vyzivu baby. A nad zlym vplyvom nerozmyslaj 😉

kvietocek55
23. nov 2010

@lucka1987 ja som pred kyretom používala iba tampóny.. potom tiež som akosi začala používať vložky, lebo som sa bála infekcie.. ale pri druhej mrche som používala už aj tampóny cez deň a v noci volžka.. vraj je to tak lepšie..

kvietocek55
23. nov 2010

@chomica xi xi snažím sa, no niekedy ma tie pochmúrne myšlienky akosi neobchádzajú 😒 už by som najradšej bola aspoň v 20 tt. 😀 teraz mi to príde strašne dlhá doba to tehotenstvo 🙂

chomica
23. nov 2010

@kvietocek55 neboj sa otehotnies raz dva. Aj mne sa to zdalo ako vecnost vsetko, ale ked sa na to pozriem islo tom celkom rychlo a uz som na zaciatku 13tt, aj ked prve tyzdne su plne strachu a obav.

kvietocek55
23. nov 2010

@chomica no ale veď ja už som tehotná 😀

chomica
23. nov 2010

@milka2008 v pondelok ked budem na koze budem mysliet aj na vas 😀 😀 urcite si napiseme uzasne spravicky, lebo uz len super usmievave veci si budeme pisat, uz bude len dobre!!!!

chomica
23. nov 2010

@kvietocek55 ahaaaaaaa prepac ved jasne ja tava 😀 😀 😀 tehotenska demencia, ved som ti uz pisala kvoli tej bolesti v podbrusku 😀 😀 😀 😀

zuzula221
23. nov 2010

@weverka11 jeeej tak to je super :D tak ty za chvilku budes privoniavat k malemu ruzovemu uzlicku... prajem rychly a bezbolestny porod 😉

kormelia11
23. nov 2010

@chomica tak to by sme mali skoro rovnaky termin ja som mala mat koncom maja 🙂

milka2008
24. nov 2010

Ahojte,
@chomica - v pondelok na seba myslíme a na koze 😀 😀 😀 ja idem na 10-tu hodinu.
@kvietocek55 - duphastonu sa neboj, ja ho užívam od konca 6 tt, som trochu špinila tak mi ho dr. nasadila, ako píše chomica, je to hormón telu vlastný, nič navyše a keď ho tvoje telo neprodukuje v dostatočnom množstve,môže v tehotenstve, najmä na jeho začiatku, nastať krvácanie...Pri prvom tehu so synom som ho začala užívať až na konci 3. mesiaca,

@lucka1987 - pokiaľ ide o vložky-tampóny, tak tampóny sa nemôžu používať iba počas tehotenstva, kedy tiež býva zvýšený výtok , aby nevznikla infekcia. O inom oobmedzení používania tampónov neviem.

chomica
24. nov 2010

@milka2008 ja idem na 11tu hodinu...no kazdopadne na seba myslime 😉

erika12345
24. nov 2010

Vsimla som si, ze ste sa tu bavili o tamponoch po kyrete, ja som dovtedy striedala tampony a vlozky, snazila som sa mat tampony len medzi ludmi v praci, vonku a tak a doma len vlozky, no a po kyrete som tampony uplne vyhodila, bala som sa nejakej pripadnej infekcie a lekar mi povedal, ze mam vela pit, cikat a sprchovat sa, nech co najviac krvicky zo mna vytecie, ze aj cikanim sa jej zbavujem, no a tie tampony vlastne krv zadrziavaju, tak preto. Chcela som byt co najskor v poriadku, aby sme este mohli mat babatko. A uz som sa k nim nevratila.
@milka2008 nie mamina nemala problemy s potratmi, ta mala deti hned, inak by som tu nebola. Ale mame rovnaku formu trombofilie a mama mala kvoli nej mozg. prihodu a ked sa uz dala po roku dokopy, tak sa to u mna zistilo kvoli potratom a u nej kvoli mozg. prihode. Bolo to blbe obdobie...Bolo mi luto maminy, vsak sme o nu mohli vtedy prist a rekonvalescenia trvala dlho, bolo to zle a aj babatiek mi bolo luto, viem, ze by ju vtedy vnucatko potesilo. Ale tesi sa nan teraz, snad uz to vyjde. A mama uz funguje normalne, chodi do prace..Tak uz hadam bude dobre obdobie.
@milka2008, @chomica aj ja budem v pondelok na vas mysliet. 😉

milka2008
24. nov 2010

@erika12345 - ďakujeme 😉 ja som si spätne prečítala svoj príspevok, samozrejme, ja som tiež myslela na problémy so zrážanlivosťou, nie s tehotenstvom, keď som si prečítala, čo tvoja mamina prežila, ale chvalabohu teraz sa môžete obe tešiť na vnúčatko 😉 . Len som to asi trošku zle napísala, ja rýchlo myslím a pomaly píšem 😉 Držím palce. 😉

chomica
24. nov 2010

@erika12345 dakujeme 😉

erika12345
24. nov 2010

@milka2008 to je v pohode. 😉
@chomica 😉
Vy, co tu cakate babatko, ako to prezivate? Lebo ja som sa pristihla pri tom, ze vacsinou mam strach a len obcas sa tesim... Chuda babatko, toto si odo mna nezasluzi, malo by citit, ze som stastna, ale moje podvedomie sa tomu nejako brani, ten strach je vacsi. Pritom od toho posledneho potratu uz ubehol rok...
A este sa potrebujem vykecat, lebo povedali sme to rodine a z mm strany reagovali super, boli stastni a z mojej zle zareagovala bratova zena.... Viac ako pred tyzdnom sa mi zverila, ze cakaju male a ja som vtedy bola stastna a tesila som sa, ze im to po rokoch vyslo...Povedala mi to hned na zaciatku tehu... Ja som mala tiez nutkanie to povedat, lenze som vtedy nevedela ako babatko, tak som nepovedala.. A teraz bola na mna nahnevana, ze uz sme dalej ako oni a tajili sme to...snazila som sa jej to vysvetlit, vie, ze pred rokom som bez varovania prisla o babatko v 12 tt vobec som netusila, ze nezije uz dlhsie...vie, ze aj predtym som o baba prisla...napriek tomu sa hneva, aj ked to nepovedala, vobec som u nej nevidela radost, ziadne tesime sa s vami, proste nic...som si kvoli tomu aj poplakala, je mi to luto, ja som sa tesila, ze nase deturence budu rovnako stare a teraz mi to je luto...

milka2008
24. nov 2010

@erika12345 - no erika, je to dosť "kruté" zo strany tvojej švagrinej, skôr by s mala tešiť , že budete mať rovnako narodené detičky, ktoré sa budú spolu hrať, vyrastať, tešiť a aj smútiť. Naozaj neviem, prečo takto reaguje a pritom vie o všetkom, čo sa ti stalo. Erika, ty sa hlavne tým nezaoberaj, viem, ľahko sa to píše, ale ťažšie realizuje. Mysli na svoje bábätko a aj na jej bábätko a predstav si, ako sa budú spolu hrať, šantiť, hašteriť a všetko čo k tomu patrí.. Nech ti to vôbec nie je ľúto, keď sa deti narodia, verím, že sa aj jej prístup zmení. Držím palce 😉
A to s tým tešením a netešením sa- ja som na tom úplne podobne. Viac sa snažím myslieť v dobrom a pozitívne 😉

bbtina
24. nov 2010

@erika12345 nechápem ako môže byť niekto na niečo takéto nahnevaný....prsote nechápem, odignoruj ten pocit, zrejme jej je len ľúto, že sa celý svet nebude točiť len okol nej ale aj okolo teba...

erika12345
24. nov 2010

@milka2008 dakujem, si mila. Vies, ono ma to velmi sklamalo a zabolelo. A aj preto, lebo ja som sa z ich babatka uprimne tesila a cakala som podobnu reakciu..Ved aj predtym, ked niekto z blizkych cakal babatko a ja som stale potracala, vzdy som sa s nimi tesila. Jej sa nic take nestalo, len je nahnevana, ze sme to nepovedali, ked oni to povedali hned...Mam pocit, ze mi v tomto vobec nerozumie, pritom som sa jej snazila vysvetlit, ze som opat spinila, stratila na viac ako tyzden priznaky....cize som si tym, ci je babo v poriaku nebola ista.

erika12345
24. nov 2010

@bbtina mozno aj tym to bude, lebo hovorili o tom, ze to bude z oboch stran prve vnuca a nase ich o mesia - dva predbehne. Vies, ja ani necakam, ze sa svet bude teraz tocit okolo mna, lebo my sa z toho fakt tesime len v tichosti a absolutne to nezverejnujeme, tym, ze som doma na pn sa to aj da. Dakujem, ja uz som aj pochybovala o sebe, ci to bolo take necitlive z mojej strany to nepriznat, ako nepoviem, keby nepoznala okolnosti, tak by sa tak mozno mohla citit, ale takto.. Navyse, myslim, ze je kazdeho vec, ci caka 1. trimester alebo nie, aj keby som nemala problemy, nehovorim to hned po teste, ale pockam na vysetrenie.

milka2008
24. nov 2010

@bbtina - vitaj 😉 no to môže byť tiež jeden z jej argumentov (myslím švagrinej), a dosť zaujímavým spôsobom to dáva najavo, hoci vie, čím erika prešla.

winipega
24. nov 2010

ahojte dievcata,chcem sa spytat ci neviete ako to je keby som si chcela dat spravit sukromne ultrazvuk,ze ci mi ho vobec spravia v tomto tyzdni,kolko to stoji a kde v blave to robia.dakujem

erika12345
24. nov 2010

@winipega nie som z ba, tak neviem, kde to v ba robia, ale skoro kazdy gynekolog ma ultrazvuk a na chodbe je cennik, moze tam byt iny cennik na ultrazvuk pre jeho pacienkty a pre cudzie, treba si vyhliadnut, kto je dobry a k tomu ist, za peniazky ta zoberie hocikto. 😉 Niektori maju cenniky na nete. A ak to chces mat zadara, teda za 2 eura, chod na pohotovost, len si budes musiet nieco vymysliet..No nieco take, aby do teba kvoli tomu nerypali a neohrozila si male...A nemozes ist k tvojmu doktorovi? Vsak on by ta mal niekde poslat.

winipega
24. nov 2010

@erika12345 moja dr.ultrazvuk nema a hovorila mi zevraj teraz sa chodi na uzv uz do nemocnice.tam ma objednali na 8.12.ale mne uz prestalo byt zle tak mam zas strach ci je vsetko ok a tie 2tyzdne sa mi zdaju ako vecnost.neviem ci vydrzim tolko cakat.a nevies ani cca.kolko sa plati?

milka2008
24. nov 2010

@winipega - to , že ti nie je už zle, na jednej strane je dobre, ale nemaj obavy, všetko je určite v poriadku, mne nebolo ešte ani raz zle, teda asi iba 2-krát, len mi ťažšie trávilo, inak nič. A pri synovi mi tiež nebolo ani raz zle. A do ktorej nemocnice ťa objednali? V BA sa dá objednať do ktoréhokoľvek súkromné centra, gynfiv, gpn, medifera, ale neviem, ceny, na internete, Mylsím, že GPN pýta za tehotenský ultrazvuk 9,90 eur.

erika12345
24. nov 2010

@winipega ja u mojho platim cca 5 eur, ked som jeho pacientka, neviem, kolko platia "cudzie", ale tak mozno 10 eur, mozno len tych 5 , neviem, ono mozno ma kazdy lekar inak.
Ak ta to ukludni, tiez mi prestalo byt zle a po case sa to vratilo. Najskor po krvacani v 7-8tt, tyzden mi bolo dobre, myslela som, ze sa zblaznim, no ked som videla babo na ultrazvuku, tak sa mi to opat vratilo. Potom mi nebolo zle hned ako zacal 12tt, mala som riadne nervy, ale asi po 5 dnoch sa nevolnosti vratili. Ja neznasam sladke a narocky som take varila, nech mi je zle, modlila som sa, aby mi dal Pan Boh znamenie, ze je vsetko v poriadku a po palacinkach sa mi to vratilo...Tak sa nebojkaj, ono to este moze prist a mozno ta to uz pomaly prechadza. Mne je este obcas blbo, ale u je to stale menej co sa tyka frekvecie i intenzity..Ale ak ta to ukludni, zabehni na ten ultrazvuk, ked hociktoreho lekara poprosis a vysvetlis mu situaciu, urcite ta zoberie.

winipega
24. nov 2010

@milka2008 objednali ma na antolsku.nikdy som tam nebola takze ani neviem kde to tam je a ci su dobri lekari tam.pri malej mi uzv robila cely cas doktorka ku ktorej som chodila.a dakujem pozriem tie centra na nete.@erika12345 no dufam ze bude vsetko fakt ok,lebo od zaciatku teh.som mala zapchu a teraz mam uz od vcera zas hnacku.tak panikarim ze to neni ok.

kalman
24. nov 2010

ahojte baby som tri mesiace po potrate a už som v 4tt tehotenstva, a dost sa bojim aby to dobre dopadlo.

lucka1987
24. nov 2010

@kalman ahoj tak ti gratulujem ze sa vam takto pekne zadarilo... myslim ze tie obavy mala a ma a bude mat kazda co zazije MA.... neda sa ti len tak vyhodit z hlavy.. no netreba na to stale mysliet... neviem ake to je lebo len pred 3 tyzdnami som mala MA po roku a pol snazenia.......a tiez si vravim, ze ked ostanem tehu, dufam ze coskoro, tak si asi lahnem a budem lezat az do porodu aby zo mna nic nevypadlo.. tiez sa bojim..a mm tiez.. no bere to chlapsky.
nemaj strach, mysli na mimco nestresuj sa.... a tes sa z kazdej minutky tehulkovanie. drzim palce

kalman
24. nov 2010

@lucka1987 ahoj ďakujem . ak by som mohla ver tomu že by som ležala ale mám skoro dvoj ročnú ceru, ktorá mi často nedá vydýchnuť 😀 😀 😀
Držím ti palčeky aby sa vám čo najskor podarilo dalšie 🙂

kvietocek55
24. nov 2010

@kalman ahoj ja som na tom podobne ako ty.. dnes som v 4 tt a straaašne sa bojím, ale aj sa teším.. furt len behám na wc či nevidím krv.. nemám vôbec žiadne príznaky, len častejšie chodím cikať 😒 MS má prísť až zajtra ale test som robila už v pondelok a čiarky tam boli dve a výraznééé.. zajtra idem k dr, predpokladám, že mi len predpíše duphaston..

baby a inak neviete ako to je s tými nevoľnosťami? počula som že vraj keď niesú neni to dobre.. a ja nevoľnosti nemám vôbec ☹ Práveže mi strašne chutí jesť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre