Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

andzis
28. nov 2010

@chomica nie ja som z BA som nevedela ze si z KE .... 🙂 Do nemocky musim na maly zakrok musia mi zasit krcok maternice aby sa mi nezacal skor otvarat lebo mam na to predpoklady 🙂 ale aspon budem tyzden pod kontrolou a babatka tiez 🙂

chomica
28. nov 2010

@andzis presne tak aspon budete pod kontrolou 😉 tak sa drzte!

kvietocek55
28. nov 2010

@chomica no ja som tiež šla hneď, teda v 4tt.. tiež som šla hlavne kôli duphastonu.. kázal mi potom prísť o dva týždne a už urobí aj sono.. vychádza mi to na 9.12.. Tak sa zbláznim dovtedy. Musím si nájsť nejakú činnosť, asi začnem háčkovať deku xi xi 🙂) som našla takú peknú pre babatko 🙂

chomica
28. nov 2010

@kvietocek55 no vidis tak uhackuj a potom ukaz 😉 a neboj ubehne to ani sa nenazdas🙂 Ja uz chcem mat po zajtrajsku...

kvietocek55
28. nov 2010

@chomica tak ti držím palčeky.. ja zajtra idem na tú hemato tak som zvedavá či mi dajú ten fraxiparin..

chomica
28. nov 2010

@kvietocek55 dakujem 😉

meusicka
28. nov 2010

@lucka1987 ahoj, no ja som bola na kotrole po kyrete ale to mi dr. nic nerobil ani ma nepozrel. tak sa chystam ist na "normalne" vysetrenie. a potom sa uvidi i ked teraz nejak riesime manzelovu pracu a neviem ci sa nebudeme aj stahovat, tak ktovie co este bude 😒

lucka1987
28. nov 2010

@meusicka aha.. no tak to je taka neistota....ked nevies co a ako.... na ake "normalne"vysetrenie?

winipega
28. nov 2010

@chomica jasne,som kludnejsia,sice len na chvilu ako sa poznam ale 7.12. idem na dalsi,tiez na nejake merania,asi to co ides ty zajtra a neboj ja verim ze to bude v poriadku 😉 budem na teba mysliet 🙂 potom daj vediet.a som rada ze aj vy ste mali tak isto cm ako my,som zvedava kolko budes mat zajtra,to uz bude asi velikan 🙂

winipega
28. nov 2010

@andzis to je sila ako narastli! a gratulujem k dvojickam! a zavidim tych 15tt,uz aby som bola aj tak daleko 🙂 stale sa bojim ze sa to pokazi,to je o nicom ked uz raz mam taku blbu skusenost za sebou,furt stresujem ☹

winipega
28. nov 2010

@kvietocek55 aha,no mna na to nikto neupozornil...tak snad sa mi nic nestane ☹

andzis
28. nov 2010

@winipega ďakujem 🙂 viem o com hovoríš aj ja stresujem to je asi normálne ale treba myslieť pozitívne a všetko bude ok veď to zle mame už za sebou no nie 🙂
Aj ja som bola prekvapena že tak vyrastli som si myslela že budú mat tak 5 cm tak som sa strašne vytesovala 🙂 len nech pekne rastu 🙂 držím ti palce a nech tie naše poklady sa pekne zabyvaju v bruskach 🙂

winipega
28. nov 2010

@andzis dakujem a aj ja ti drzim vsetky palce 🙂 a dufam ze si tu uz budeme len dobre veci pisat 😉 presne ako hovoris,to si hovorim aj ja ze to zle uz mame za sebou 🙂

andzis
28. nov 2010

@winipega Ale to určite ja sa teším už na január to už drobcov budem cítiť neviem sa dočkať 🙂 je to niečo uzasne 🙂

winipega
29. nov 2010

@andzis si na rizikovom? ja nie,pekne zarezavam ☹ a nie je to dobre lebo ludia a tie ich choroby...uz vies kde budes rodit? myslim ze si z BA ako ja.

milka2008
29. nov 2010

Ahojte, @andzis gratulujem k 2-kam, tak ides na serklaz,drzim palce. @winipega drobec pekne vyrastol, @chomica tak dnes sme spolu na koze xi xi... Ja uz cakam u dr.v ruzinove,idem az o 10h,ale kvoli pocasiu som tu skor a pisem vam z mobilu, a som akasi kludna zatial, snad to nevesti nic neprijemne.

buburka
29. nov 2010

@kvietocek55 - ahoj. Urobila si dobre ze si isla na tu hematologiu. Moja Dr posiela hned po prvom potrate, tiez sme necakali na opakovanie tragedie a veru, ze nastastie sa prislo na predpokladanu pricinu. Teraz pichame Clexane kazde rano a verim, ze to uz bude tentokrat dobre 🙂 Drzim palce k dvojickam a uspesnej co najbezbolestnejsej cerklazi 😉

buburka
29. nov 2010

@buburka jaaj posledna veta mala patrit andzis...teraz vidim, ze sa mi to tam nehodilo 😝

buburka
29. nov 2010

@petula131 - Gratulujem k dobrym vysledkom tripple a nadalej uz leeen same dobre vysledky 😉

chomica
29. nov 2010

@milka2008 Ahoj moja, momentalne si asi na koze 😉 verim ze vsetko je ok. Ani mi nehovor o tom pocasi, jedna katastrofa. Vcera ma tak bolelo podbrusko ze dovi, takze som sa dost bala. Ale uz to mame za sebouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu bola som hned na 7.30hod a sla som ako prva a vsetko je v poriadku. Doki pekne krpca pomeral a vsetko mi poukazoval,nozicky,rucky,hlavicku,ocka,zaludok,stehienka,brusko,plny mocovy mechur no proste vsetko.Vsetky merania mame uplne ukazkove.Zodpovedajuce 13tt. Sijove prejasnenie je uplne v poriadku norma je nejak do 3mm a my nemame ani 1mm, takze super. Placentu mam tiez v poriadku aj krcok takze super. Zaver je taky ze bez VVCH(vrodenych vyv.vad)Taka som stastnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂
Nase male "jéčko" ako ho volame (lebo mam priezvisko Jelinek) sa krasne hybalo, ale sa mu velmi nepacilo ze sa nanho pozerame, sa nam otacal 😀 Tak som skusila zakaslat a sa pomrvil trochu, tak mi doki musel postiskat podbrusko a s nim natriasalo, tak sa chudak zacal viac hybat a zacal sa hrat s pupocn.snurou. Krpcek bol taky neprebudeny este, ani sa mu nedivim v takom pocasi a tak zrana 🙂
Takze tak dievcata, vydychla som si,ze zatial sme v poriadku.
A tie bolesti, ze to je normalne lebo male rastie aj maternica a tlaci to na pohybovy aparat na vsetky rozne spoje a vsetko sa natahuje a ze aj do noh moze vystrelovat bolest, tak ako mna to bolelo. Doki mi povedal ze raz to prist muselo, taketo tehu bolesti spojene s rastom miminka.
Najblizsie idem 20.12 aj na odber krvi na ten skrining.

chomica
29. nov 2010
chomica
29. nov 2010

Tu som vam krpca otocila lebo je dole hlavou 😀 Mame 7cm, podla utz me v 13tt podla ms v 12tt+6.

chomica
29. nov 2010

A tu je moje sadlovite brusko 😀

erika12345
29. nov 2010

@chomica Nadherne fotecky. 🙂 Super, ze ste v poriadku, tak uz sa mozes vytesovat, najhorsie obdobie uz budes mat za sebou. 😉 Je to krasny, pocit vidiet, svojho drobca, ako ma vsetko to, co ma mat.. A ako tam vystraja. Ja som sa bala ist na ultrazvuk k svojmu doktorovi s mm kvoli predchadzaj. skusenostiam...Ja som sa vytesovala, ze je vsetko v poriadku, len par dni, potom ma zacalo nieco boliet "z toho bicykla", ak sa pamatas, ako sme "bicyklovali"
😀, no a asi ma to boli lonova kost, neviem, co ine by to bolo, snazila som sa cez vikend byt v klude a je to trochu lepsie, aj ked este nejaka bolest tam zostala. Tak uz zas mam obavy, ci je to bezne takto skoro, az o tyzden idem na krv, tak sa popytam.
Dievcata, ak si pamatate, ako ste ma utesovali so svagrinou... Cez vikend som si poplakala, lebo o malicke prisli... ☹ Je to hrozne, roky sa snazili, je mi ich strasne luto, aj toho malickeho, strasne sa nan tesili. A my tiez...
@andzis blahozelam k dvojickam. 😉 Tie pohyby mozno budu aj skor, ked mas dve, nie? Ja som terminom podobne ako ty a dufam, ze uz na Vianoce sa zacne drobcek ozyvat, ze to bude taky vianocny darcek. 😉

buburka
29. nov 2010

@chomica - Este raz gratulujem k dobrym vysledkom. Fotky su super 🙂 Ja som mala tiez take sadielko na zaciatku a od toho 16tt som mala pocit, ze sa kazdy den budim s trosicku vacsim bruskom a samozrejme formovanejsim. Len nos pekne volne vecicky, aby sa mohla maternica pekne formovat a aby bolo male v co najvacsom pohodli 🙂 Uz mate najhorsie za sebou, tripple dopadnu dobre. Dolezity je Usg skrining ktory mate ukazkovy a to je najdolezitejsie 😉 tesim sa s vami 🙂

erika12345
29. nov 2010

@kvietocek55 na mne to bolo vidno skor, ale to je tym, ze som uz viackrat bola tehotna... Vsimla som si, ako mi rastlo brusko od 6tt, lebo prvy tyzden som si v pohode brala riasu z bruska na pichanie fraxiparinu, v 6tt to bolo horsie a stale to bolo tazsie...Ale nosila som volne veci a som na pn, tak sa to dalo do takeho 10 tt skryt. Teraz v 15tt to je uz vidno dost. Ale mam jeden svetrik, kt. budem brat na verejnost k lekarke a tak, pod tym to este nie je vidno. 😉 Este to nechcem prezradzat, bojim sa. U mna to vedeli len moji rodicia, mm mame s nasimi surodencami sme to povedali v 13 a 14tt. Ostatni to este nevedia, teda vie to este moja babka a to je vsetko. Tety, ujovia a ostatna rodina zatial nie...A v praci mozno tusia, kedze som stale PN, ale nic som im zatial nehovorila, asi poviem az po 20tt. Teda najradsej by som este neskor, ved uvidim, asi budu nahnevani, ale je mi to jedno, vsak som pn a svoju diagnozu si predsa mozem nechat pre seba. Ty nemozes ist tiez na pn?

erika12345
29. nov 2010

@buburka Ahoj, chomica, ako sa ti dari? Uz mas pohyby?

chomica
29. nov 2010

@erika12345 ano je to uzasny pocit ktory. Ja na gynde az onemiem stale z uzasu 🙂
A to bicyklovanie 😀 to ta boli lonova kost, nic sa neboj.A je to uplne bezne som sa pytala dnes svojho dokiho, ze som mala bolesti atd a ze to je normalne pokial nekrvacas alebo pokial to nie su strasidelne krce. Ja som sa dost bala lebo vcera ma bolelo podbrusko...teda ani nie podbrusko ale tesne pri bedrov.klboch a aj nohy ma boleli z toho, no som bola hotova. Ale ze to su tie upony a vlastne uz sa zacne baby zvacsovat smerom do bruska tak to preto.....
Hmmm s tou svagrinou mi to je luto, az ma pichlo v srdci, lebo vsetky co sme tu sme si tym presli.

chomica
29. nov 2010

@erika12345 hehe si napisala chomica a adresovala si to buburke 😀

chomica
29. nov 2010

@buburka dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 Ja ani za normalnych okolnosti nenosim obtiahnute veci, nemam to rada, ja som skor sportovejsi a lezernejsi typ.Tesim sa kedy sa mi uz brusko trosku da do normalneho tvaru 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre