Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
7. apr 2010

zdenkam: Mnoo to dufam 😉 Katka22r: mnooo ja by som sa rada uz coskoro tesila s bruska,ale neviem kedy mozme zacat skusat...ci mam este pockat,alebo uz skusat.Manzel mi vcera povedal ze by sme uz asi aj mohli pomali vyskusat ci sa nieco chyti,alebo nie 😀 ja som mu povedala ze sa bojim takze som ho teoreticky odbila 😀 chudak taky bol smutni az mi ho doslo luto 😖 inak Katka ked pojdem k tomu doktorovi tak si mam dat len prefotit kartoteku a ist k tomu Pallimu?A som zabudla ze ci si mi pisala ze ci budem platit u mojho doktora alebo nie 😀 Inak uz som v Presove sme od nasich isli do Polska a vcera vecer sme sa vratili takze sa mozme potom stretnut niekedy ak budes chciet Kati....

katka22r
7. apr 2010

dadi nie tebe treba len vypis s karty od predosleho gynek.a ked tak budes platit len unho u palla nic,,,a noo neviem ja by som pockala co povie pall alebo iny gynek ku ktoremu pojdes

dadqa86
7. apr 2010

katka22r: mnoo zajtra si to pojdem vybavit...toho gynekologa...a uvidim co mi povie 😉 a dakujem 🙂

burina111
7. apr 2010

dadi čauko....moja ale tak mohli by ste poskúšať nie? nie isť na to nejako vedecky, ale dať voľný priebeh...a uvidíš...to že sa bojíš...tak to sa nikdy neprestaneš..potom ked budú //, to sa budeš ešte viac stresovať....ale ak sa cítiš už v pohode, okrem strachu....tak možno by ste mohli poskúšať......a nesústreďovať sa na to....držíme palčuchy...
a čo ste dobré nakupili v poľsku??poteš nás....

katka22r
7. apr 2010

dadi tak daj vediet hej? 🙂

burinka nooo ja si myslim ze by mohli sa aj pokusit ale tak by som este chcela vediet nazor aj druheho gynek.

dadqa86
7. apr 2010

burinka: mnoo aj ja som si tak myslela ze by sme mohli skusit,ale nechat tomu volny priebeh.Citim sa byt v pohode stresovat sa uz tak nestresujem ako som sa pred tim...psa nemame teda lepsie povedane ziadne zvierata niesu tak si myslim ze by to uz mohlo fungovat tak ako ma...Ja nejdem planovat nic dopredu,ale skusat by sme asi uz aj mohli 🙂 😉 A co sme kupili v Polsku?Nic take boli sme tam kuknut kde si postavili nemci a Hitler bunkre ked bola vojna 😀 tak sme sa tam pobavili sak mam aj fotky tak ti poslem ptm ak budes ciet len na email alebo kde,ale su dobre,sme tam liezli po skalach a ja mam teraz taku svalovku ze koniec cely clovek ma boli 🙂 ale dobre bolo aj pocasicko nam vyslo bolo krasne teplucko slniecko nam svietilo bolo fajne....Katka22r: mnoo moja budem musiet pockat kym manzel dostane vyplatu pretoze teraz nemame ani cent sme poplatili vsetko co sme mali a neostalo nam nic a to sme boli este aj v Polsku,ale to sme boli manzel co ma brata zo zenou tak oni nas pozvali takze sme neplatili nic.....Budem musiet pockat kym dostane vyplatu az potom budem moct sa prehodit k inemu gynekologovi ☹ 😒 ,ale vediet dam urcite.... 😉 Takze burinka skusat uz mozme? 😀 😀 mne to netreba 2-krat hovorit 😀 😀 😀 a jemu tiez nie 😀 😀 😀

burina111
7. apr 2010

no tak dadi davajte na to...držíme palce...ja verím, že sa skoro budeme s tebou zas tešiť 🙂

katka22r
7. apr 2010

prijemny sexik dadi😀 😀 😀

dadqa86
7. apr 2010

burinka: dakujem uz sa stalo 😀 😀 a katka moja dakujeeem 😀 😀 bol skveli 😀 😀 😀 podrobnosti dufam nechcete sak viete ako to chodi 😀 😀 😀 😀

burina111
7. apr 2010

no bože len do detailov nezachádzaj....stačí že ste zapravili 😀 tak tfuj tfuj..len nech to bol ten plodný že 1+1=3 😉

dadqa86
7. apr 2010

burinka: neboj sa nezajdem do detailov 😀 😀 sak viete ako to chodi 😀 aj ja dufam ze 1 a 1 bude 3 😉 len neviem ci som mala plodne dni,ale tak uvidime nejdeme predbiehat situaciu 😝 necham tomu vooolni priebeh ako si napisala 😀 a uvidime 😉

burina111
7. apr 2010

držíme palce, silno silno 😵 😵 😵

dadqa86
7. apr 2010

burinka: mnooo kujeeem 😵 😎 a ty sa mi mas ako??uz ti nebyva zle???

burina111
7. apr 2010

jááj dadi, tak už je to zrejme za nami...malá sa vrtí ako blázonko, občas je tak nalepená na brucho, že cítime ako jej bije srdiečko..a najlepšie reaguje na mm, ja môžem šťuchať aj marki koľko chceme...keď sa tatik priblíži...už mu odkopáva a poriadne...tak sa teším.. aspoň každý deň viem, že je v poriadku..už máme všetko pochystané, vecičky požehlené, poprané, kočík vyčančaný stojí...ešte pár veci z lekárne, kozmetika a náušničky a máme všetko..nechcem nechávať veci na poslednú chvíľu a keď bude teplo, chcem byť s malým, potom už nebude na neho toľko času..už sa bude musieť podeliť 😀 takže som v kľude, všetko máme, hádam je aj všetko oka, až na protilátky..no a magnezko jem, sťahy prestali, ale krče v nohách ešte nie...no a už som vykradla skriňu mamke, brachovi aj mm...takže som si nazbierala tehu veci cubi dup 😀 do tých mojich 36tiek sa už nevpracem 🙂 no a v nedeľu sme to oznámili rodine, takže už je všetko vonku, už sa iba všetci tešíme:o)) hádam som to nezakríkla....ešte vydržať do konca mesiaca a už aj keby sa niečo stalo, má veľkú šancu prežiť...tak sa ukľudňujem 😅
dufam, že sa budeme skoro s tebou tešiť..
no a dnes som zisťovala, čo to vlastne meno Mia je...tak je to hebrejsky mária- milovaná bohom a meniny má 12. septembra. tak sa teším, to by nám ju mali aj s týmto jedným menom pokrstiť...

dadqa86
7. apr 2010

burinka:Mnoo tak to som rada ze malinka sa ma dobre.....Som rada ze to ide ako ma 🙂 a som rada ze si aj ty v poriadku....tak uz mate celu vybavicku prichystanu ta fajneeee 🙂 Mnoo dufam aj ja ze sa budem tesit sama so seba konecne uvidime mnooo ako to bude pokracovat 😉 a to je pekne meno Mia sa mi to paci ja som malej co som cakala cela dat meno Viktoria ☹ ,ale nejako nam to nevyslo...uvidime mnooo ako to bude dalej....Ale som rada ze ste v poriadku 😉 🙂

katulka74
7. apr 2010

Ahojte babinec,no nebolo to lahke,ani neviem ako som tym dokazala prejst,pomahala mivelmi mamina a silu mi dodavali moje deti,boli velmi malinke a ja som si uvedomila ze uz maju len mna,manzel zomrel 25 rocny,ja som mala 22 a dcerky 2 a 4 roky,nikdy mu nic nebolo,zdravy muz,jedneho dna sa nevratil z prace domov....zlyhalo mu srdce...Bol to uzasny citlivy manzel a tatino.....zivot je obcas svina a velka a najhorsie je ze ta laska vo mne ostane navzdy....
Konecne som nasla kusok stastia v zivote a zacala som niekoho milovat,tak dufam ze sa nam ten maly zazrak podari a aspon jedno moje dieta bude vyrastat v uplnej rodine.

xpetka1x
7. apr 2010

juuj katulka tak to si mala riadny uder.. a v takom mladom veku ja som teraz tak s mojim manzelom a mame dieta a dalsie na ceste a neviem si to predstavit daco take prezivat a a ani necem...a urcite ho budes navzdy lubit a ostane v tvojom srdiecku ved aj dve krasne deti ti ho budu pripomynat cely zivot....Prajem ti veeela veela sil a aby sa vam zadarilo a aby ste sa tesili z maleho dietatka,,,co ma byt to urcite bude len nikto nevie kedy...silno silno drzkam palce a je mi luto co si musela zazit a prezit.☹

dadi 1+ 1 = 4...🙂

dadqa86
7. apr 2010

xpetka1x: neee 4,ale 3 😀 len netarajte nahodou fakt budeme 4 a potom co 😀 😀

burina111
7. apr 2010

no dadi tak čo..si to odbiješ jedným vrzom 😀
katulka je hrozné čo píšeš..ja mám zimomriavky z tej krutej pravdy....muselo to byť peklo...pre detičky asi nie, boli veľmi malé, aby si to uvedomovali....ale ty...bože s dvoma deťmi...klobúk dole, že si tak dlho bola sama..pochopiteľne, ťažko prestať ľubiť....musela to byť rana, bože, taký mladý človek keď odrazu odíde....no nechceme aby si bola smutná...prežila si si svoje...bodaj by si mala už len šťatie v živote...určite ti to aj manžel dopraje z hora z neba...neboj, dalšie mimčo ti isto bude strážiť...držím ti silno palce, veľmi si to zaslúžiš...ľudia ako ty, by mali dostávať medailu ☹

dadqa86
7. apr 2010

burinka mnoo ano jednym vrzom,ale nebudem vladat ani chodit manzel ma bude musiet na chrbte nosit 😀 😀 a to pochybujem ze zvladne 😀 😀

dadqa86
7. apr 2010

dobre baby moje...idem ja off idem si oddychnut lebo ma strasne bolia nohy a nejako ma zacina aj hlava zajtra sa tu ukazem..tak sa drzkajte a prajem vam prijemny zvysok vecera a dobru nocku 😉 🙂 awojte

katulka74
7. apr 2010

Dakujem babulky,kazda si nesieme svoj kriz.,tak si snad zasluzime trosku stastia v zivote.... 🙂
Teraz sa napchavam kyselinou listovou a pijem caj z alchemiky a modlim sa kazdy den aby sa mi podarilo od jula otehotniet a donosit nejakeho krpca 🙂 ,svoje dcery som mala tak lahko,ze az teraz si uvedomujem aky to je zazrak splodit a vobec donosit babenko,ale mam skveleho gynekologa,tak snad sa nam to podari.
Pekny vecer vsetkym a moc dakujem za podporu.

dadqa86
7. apr 2010

katulka74: Mnoo aj ja som si citala tvoj pribeh a poviem ti ze si fakt silna ja som mala 2-potraty a nebolo mi tiez najlepsie hlavne pri poslednom 😢 neboj sa bude to dobre zvladnes to....Verim tomu moja a preto ti prajem vela stastia a hlavne vela siiil 😉 🙂

katka22r
8. apr 2010

katulka74klobuk dole pred tebou si silna baba a neboj sa vyjde to uz teraz ved musi budem sa modlit aj za teba 😉

dadi tak ja som ani plodne dni nemala a laura tu 😀 to nemusis mat a hlavne sa nato prestan sustredit jasne?neboj na druhy rok uz budeme v zime spolu kocikovat po neodhrnutych chodnikoch 😀 a len aby neboli trojicky 😀 😀 😀 ze nahrada???? 🙂

dadqa86
8. apr 2010

katka22r: noo moja ani mi nehovor ja trojicky necem by ma roztrhlo 😀 😀 nejako mi nieje dobre baby pred hcvilkou som vstala a tak mi je zle na zaludok ze koniec hlava sa mi toci 😒 bohvie co mi je...Kati moja ja sa nato ani nesustredujem vobec co pride to pride neplanujem absolutne nic....noo a uz sa tesim ked pojdeme kocikovat heh po neodhrnutich chodnikoch 😀 a co robkas?a mala Laurinka sa ma ako? 🙂

burina111
8. apr 2010

dadi tak to su asi ozveny po veľkej noci...ten žalúdok...a možno klop klop krpček v brušku..bodaj by že?
kati a ty ju už toľko nestraš s trojkami..to sa potom ty s lauričkou nevtrepeš na chodník s kočíkom vedľa trojok 😀
baby krásny dníček..u nás je tak krásne, sme boli s malým od 9 vonku, teraz som ho ledva vtiahla nech ide spať....no a poobede zas..hrozne sa už teším na leto a teplúčko...to si užijeme....malý dnes lietal s traktorom, potom s furikom, potom piesok, už stan vyťahoval, bazen.....hned by to všetko rozostavil po dvore, čo že je ešte kosa 🙂

katulka74
8. apr 2010

No Dadi,2 potraty,to chce tiez poriadnu silu,ja mam tiez havina,tak dufam,ze to nemam z neho,ale hned ako som otehotnela dala som si u kamarata v labaku spravit testy na toxoplazmozu a boli ok..
Z Katky je stastna mamina,tak ju snad dobehneme.... 😉

dadqa86
8. apr 2010

burinka...mnoo neviem co mi bolo na velku noc som toho vela nezjedla to sme boli v Polsku uvidime mnoo co to bolo...ale uz mi to preslo 😉 sak to ze Katka pise ze trojicky,ale ako sa potom vopchame na chodnik tak to neviem 😀 😀 maly je rad ze uz ide teplo konecne tak sa chcel aj okupat asi 😀 mnoo uvidime ci nieco z toho bude alebo nee burinka moja...uvidime ako mi bude zajtra....a napozajtra 🙂

burina111
8. apr 2010

dufam, že skoro iba dobré správy dáš.....

dadqa86
8. apr 2010

mnoo dufam aj ja... 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre