Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
11. apr 2010

zuzu dakujem 🙂 po 2 potrate cize teraz pri laure som otehotnela po 5 mesiacoch

zuzu805
11. apr 2010

katka22r. aha tak to po dosť dlhom čase či ja tolko vydržim hmm ☹ ☹

zuzu805
11. apr 2010

katka22r.a kolko si bola doma po potrate myslim na PN,??lebo ja som na PN teraz.

katka22r
11. apr 2010

moja neboj ak nevydrzis budes coskoro tehulka 🙂

zuzu805
11. apr 2010

katka22r.dakujem Ti za povzbudenie!!!! 🙂

katulka74
11. apr 2010

Ahojte babinec,tak moj pracovny vikend skoncil velmi rychlo,v piatok som behala po zubaroch,blba 8,zajtra rano idem na zubnu chirurgiu,budu mi ju vyberat a ako keby toho nebolo malo tak vcera som bola na pohotovosti,mam zapal vajecnikov,tak beriem antibiotika....:(,ked sa to kasle,tak vsetko naraz.

petika
11. apr 2010

katulka74: Nezávidím, to máš viac než dosť lekárov na jeden deň si myslím 😖 no teraz si to odbiješ a máš pokoj na 10 rokov 😀

zuzu805: Zuzi, vitaj medzi nami. Aj ja som mala potrat, my sme prišli o bábo v 8tt+6. Sa nám tak trochu zrútil svet. Všade zrazu vidíš tehulky a v hlave máš plno otázok, prečo nemáš aj ty také púpatko, potom tie malé detičky vo vajíčku, ktoré nedávno prišli na svet a zase tie otázky, prečo to nebolo dopriate tebe ..... všetky to poznáme. Keď si myslíš, že si najviac pripravená a strašne sa snažíš, ako na potvoru sa to nepodarí. Nám sa podarilo po kyrete otehotnieť na 4. pokus. Piata mrcha už neprišla. Tiež som ale strašne chcela, keby aj po mesiaci. A tak veľmi som mala v sebe ten blok, ktorý som chcela nahradiť druhou nádejou, že to proste telo neprijalo. Ono bude vedieť, kedy na to bude vhodná doba. Neboj sa. Aj ja som si myslela že 3 mesiace? Tak to ja určite nevydržím, ja chcem teraz. Hneď!!!! A schválne nič ☹ o to ťažšie to bolo. A potom prišli dni, kedy sme z hlavy pustili plodné, neplodné, nohy hore a tak podobne. A vtedy to prišlo. O to krajší pocit to je 😉
Tak Ti prajem veľa sily, čím skôr tvoja hlava zabudne, tým skôr bude vo vás život. Len to netreba siliť, telo vie, čo, kedy a ako 😉

majkuska
11. apr 2010

Ahojte baby, som tu nová. Mam jedno dievčatko ma 2 roky a 6 mesiacov, posledny januarovy deň som zistila, že som tehotna. No 20 marca som potratila na prelome 11/12 tt.Chcem sa opytať ako vam rychlo klesalo HCG, pytam sa to z prosteho dvôvodu, nam odporučala doktorka čakať, niejake 3,4 cykly, no ja som to nechala skvôr na rozhodnutie Pán Božka a nebranili sa ničomu, čo sa ma stať sa stane, ak nie tak nie.Dnes som si urobila tehotensky test, lebo zajtra idem k lekarke a chcem mi nasadiť pravdepodobne antibiotika. Vo štrtok som bola na vyšetreni a zdaju sa jej nejake divoke vaječniky, vraj asi zapal.Tak som sa chcela poistiť, no na teste su //, ale teraz si myslim, že je to skvôr ešte tym predošlim tehotenstvom. Dnes som po zakroku presne 3 týždne a 1 deň. Prvý sexik sme mali týždeň po tom.Ja si nemyslim, že je to tehu, lebo my mame problem so spermiogramom aj to tehotenstvo bol pre mňa hotovy zázrak.Len som z toho trošku zmätená, neviem či sa mam pytať zajtra doktorky, mi povie asi, že som strelena, lebo mi kazala dodržať šestonedelie.

gabka79
11. apr 2010

zuzu805: ahoj, ja som po kyrete 2 tyzdne a 3 dni ☹ tiez nam povedali pockat 6 mesiacov ale planujeme pockat len 3. samozrejme bude to zavisiet aj od toho co nam povedia na kontrole..
viem ako sa citis, mne je este stale hrozne, stale na to myslim. ale dufam, ze coskoro zase budem tehu. tak si budeme drzat palce 🙂 drz sa!
majkuska: HCG klesa pomali, niekedy aj mesiac. vraj az po prvej mrche to zmizne uplne. ja som mala tehotenske priznaky este tyzden po kyrete ☹ maj sa pekne

petika
11. apr 2010

😕 Ahoj Majuška. Tak toto ti neporadím, ale podľa mňa by HCG kleslo trošku skôr, už by to na teste nebolo, v podstate sám potrat je s poklesom HCG v krvi, tak by čiarka bola jednoznačne slabučká. Keď tam už budeš, nech ti urobí sono a máš to. Ak to tam zbadá, tak zbadá, ak nie, nič nehovor 😀 a potom sa opýtaj, že či klesá hladina HCG a ako rýchlo.... tak by som to riešila ja

burina111
11. apr 2010

majik ja som bola po kyrete na kontrolné hcg až po 6týždňoch..môj dr. povedal, že po mesiaci sa tam ešte môže niečo nachádzať....takže asi to bude skôr z minulého tehu...ale zas riskovať to s atb...radšej by som si asi dala zobrať krv aké je vysoké hcg, to sa hned bude vedieť, či tehu či to staré tehu..vieš, niekedy aj motyka vystrelí, aby si potom bábu neuškodila.....
zuzu vitaj vitaj....tak my sme o bábo prišli na konci druhého mesiaca....strašná šok, plač, beznádej, nočné mory...no a môj dr. povedal tri cykly..počkali sme jeden isto, aj druhý, ešte som si neprišla fit..potom som bola už nejako v pohode a mala som pocit, že som pripravená na dalšie tehu.....tak sme skúsili...a vyšlo to....hoci začiatky boli katastrofa a aj tak nemáme stále nič vyhraté....ale veríme a už sa aj tešíme...a tie obavy ako to celé dopadne, to ťa bude prenasledovať stále....len si to človek nemôže pripúšťať, lebo neškodí tým iba sebe, po 20tt sa budeš tešiť aj ty, neboj..už to nebude iba samá panika a sledovanie špinenia alebo každého pichnutia v bruchu...silno držíme palce....skoro sa budeme tešiť s tebou, pevne verím 🙂

dadqa86
11. apr 2010

Kati: ja som ti pisala o tom vypredaji ze ci nepojdes aj ty zajtra kuknut a odpoved nikde 😀 😀 mas vela pisania asi 😝

katulka74
11. apr 2010

No babi ja som pomaly mesiac po kyrete a vcera ked mi nabrali HCG na pohotovosti tak bolo 0.Takze do mes si myslim ze musi zmiznut,ved v den potrati mi kleslo skoro o 4 tisic z vecera do rana.Nechapem tomu ze kazdy lekar povie inu dobu na pocatie po porode,mne kazal 3 mes,niekomu 6 a niekomu aj rok.

katulka74
11. apr 2010

A inak Majkuska myslim si ze 3 mes by si mala pockat urcite,kvoli svojej sliznici v maternici,nech sa ma cas vytvorit zdravy zaklad pre babo,my mame tiez problemy so spermiogramom,raz je leepsi a raz horsi,ale partner zacal jedavat 3 krat denne para orechy a zlepsil sa,maju najvacsi obsah selenu a je to bomba pre spermie.

dadqa86
11. apr 2010

Idem ja off Kati keby nieco som na tel. tak sa majte a dobru noc 😉 🙂

dadqa86
11. apr 2010

Vsetko to patrilo katka22r. nieze sa niekto pomyli a bude rozmyslat 😀 😀 tak sa majte awoojte 😉 🙂

majkuska
11. apr 2010

Babulky ďakujem. No tiež si myslim, že je to z predošleho tehu, mňa trochu zmiatol pribeh zakladateľky prave tejto temy.Mesiac po kyrete jej zistili ďalšie tehotenstvo a nakoniec to boli dvojčatka. A takto poznam ďalšie 2 babulky a tie uspešne tehulkovali celych 9 mesiacov.Ale akože keby sme mali dobry SPG, tak tomu verim viac. 😅

Katulka ake para orechy?No skus mi poradiť. A k tej pauze. Ja som veriaca a otehotneniu sa braniť nebudem takto odkladanim. Ak to Pán Božko chce tak motyka vystreli a bude to čo ma byť, ak nie nevystreli a možme sa snažiť ako chceme. 🙂 To je moja teoria a od tej sa ja nechcem odklaňať.No ale moja dr. neviem či je veriaca, ta by to iste nepochopila 😀 🙂

majkuska
11. apr 2010

Katulka ak sa môžem opytať v ktorom tt. si potratila?

Kočky nebude vam vadiť ak tu najbližši čas budem trocha oxidovať 😀 😉 🙂

katulka74
11. apr 2010

Para orechy su take obrovske orechy,predavaju ich medzi vazenymi orechmi ale aj v niektorych potravinach som ich videla,odporucal ich jeden doktor v televizii.Ja som potratila v 7tt+3,15.3.,takze mam este sestonedelie a do toho som dostala zapal vajecnikov 🙂

petika
12. apr 2010

Majuska, neoxidujete, neboj, všetci sú tu vítaní 🙂 a tvoja teória je podľa mňa správna. Takú môžem, aj my sme to tak praktizovali 😉

katulka74: držím palce, nech je tam čokoľvek, nech si hlavne v poriadku.

Baby, dnes idem ku doktorke na prehliadku a na krv, v podstate prvý krát. Modlím sa, aby tam bolo srdiečko a strašne chceme fotečku, ak sa niečo udeje, aby ho mm videl 😔 paaaaaaa a krásny deň 😉

katka22r
12. apr 2010

dadi nienie ja neidem na vypredaj ja tam nikdy nic nekupim 🙂 ale daj vediet ci si daco kupil

masabi
12. apr 2010

Majkuska vitaj medzi nami,samozrejme ze nebude vadit ,my sme tu uz taky babinec a rady prijmeme niekoho noveho koho mozeme podporit v tazkej chvilke 🙂

masabi
12. apr 2010

Zuzu805,myslim že organizmus kazdej z nas je natolko imteligentny,ze sam vie kedy to má prist,moja sestra po potrate otehotnela dost skoro a neboli ziadne problemy ja po prvom po troch rokoch...a to nemozem povedat ze sme sa nesnazili dokonca cez plodne dni,a po druhom o rok....zatial sa drzime rastieme tiež som prezivala neskutocny strach to ti povedia aj Burinka,Zdenka,Dadqa Katka22,ale asi aj to nam pomohlo ze sme tu nasli v sebe oporu,a teraz ju rady predame aj tebe 🙂 .Urcite by som pockala kym prejde jeden menzes v podstate si potratila velmi skoro je to taky mikropotrat,urcite sa porad s lekarom ale mysli ze nebudenutne cakat ani rok ani 6 mesiacov.drzkam prsteky nech si cim skor"nasa" 😀

katka22r
12. apr 2010

kocky ak porodite otvorime si niejaku sukromnu temu hej?

masabi
12. apr 2010

Jasne kati sukromnu len pre nas 🙂

burina111
12. apr 2010

jasné kati...otvoríme,...ved ty založíš....my sa na teba spoliehame.....
majuska ty si taká ťapa..tu nikto neoxiduje, tu si pomáhame...sme tu banda, to je pravda, vtedy sa nás tu takých nešťastných nahrnulo viac...sme radi, ak sa ku nám niekto pridá a cíti sa "náš" na to su fora.....
peti ty sa ozvi že čo....čakám čakám
baby ja som mala v noci nočnú moru..potratila som..bože som sa s plačom zobudila a utekala na kontrolu na wc, všetko je oka 😀 - tie hormony to je des 🙂
krásny dníček

xpetka1x
12. apr 2010

AAhojte babule ako sa mi mate??? ja furt len spim taka som volaka ak mechom odreta🙂...aj to pocasie vonku no koniec sveta vo stvrtok kratky rukav a sobota nedela zimna bunda a dnes ani nevravim...
vytajte nove babule juuj volako sa nam to tu rozrasta aj s potratmi ☹ furt sas stava nieco zle☹...baby drzkam vam palce a urcite pockajte aspon jeden ciklus aby sa to vycistilo aj menstruaciou a potom uz sup na to a uvidite ako Pan Boh da🙂

Baby brali mi 31.3. krvicku na triple testy mala som si zavolat po 10 dnoch tak som v piatok ale vysledky tam este neboli lebo tie geneticke sa posielaju do Martina za ako dlho ste to mali?? tie co mi nechali v BOjniciach boli ok no krvny obraz a HIV a take...mne to vsetko brali naraz...som hrozne nedockava...

burina111
12. apr 2010

neboj peti,dobré to budeš mať..no ja som volala za tri týždne a už som to tam mala..u nás sa to posiela z pp do košíc...neboj, tak čo by si ich mala mať zlé??? 😉

zuzu805
12. apr 2010

Petika,dakujem Ti presne ako pišeš sa citim a tie otazky,prečo sa to mne muselo stať ked tak velmi po malom tužim ☹ ved by som ho milovala najviac na svete 🙂 Prečo musim trpieť ☹ velmi to boli a tehotna by som už presna ako hovoriš chcela byť hned ☹ bol to taky nadherny pocit ☹ Vemi ti dakujem za tvoje slova balzam na duši ☹

zuzu805
12. apr 2010

burina11,dakujem aj tebe ste take zlate,prajem Ti aby ti všetko vyšlo tak ako si želaš ,,kolko ma byť PN??čiže doma?? mesabi:ta podpora my neskutočne pomaha že niesom sama že sa možem svami poradiť dakujem za ochotu za odpisanie velmi si to vašim..a držim palce 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre