Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
14. apr 2010

xpetka aj ako tehulka musis mat pas

masabi
14. apr 2010

Katulka74 je to prirodny preparat dostanes k nemu aj letak,z akych bylin to je ale myslim ze kyselina listova neskodi,ak si budes kupovat v centre zdravia Energy tam ti aj poradia co s cim kombinovat.

Dadqa prečo si nešla za Dr Pallom?ten Kušnir to som nikdy nepočula o takom lekárovi...alebo skus DR.Smolka niekde vyhľadať má ambulanciu,bol zastupcom primara v nemocnici teraz je primarom v Levoči a mával aj rizikové tehotenstva na starosti.

Čo sa týka fajčenia,ja som tiež fajčila ale od kedy viem že som tehu vôbec nefajčím a čuduj sa svete da sa to.Začni tým,ýe začneš piť kavu bez cigarety v obyvačke pri telke nie na balkone s cigaretou .prides na mnoho veci a aj kavu si vychutnas lepsie.Vies co je motivacia?to je tvoje dietatko....urobis pren aj to co by si normalne neurobila drzim palce.

Babulky ja som nekrvacala ani po jednom kyrete a to mam za sebou dva ...mozno tek jeden dva dni take slabe spinenie ale inac nic.Bolesti mozu byt stahuje sa maternica ak by nastali silnejsie treba vyhladat lekara urcite,aby nejaky zapal nenastal,ale bo ci neostal nejaky zbytok v maternici.

dadqa86
14. apr 2010

masabi: Ja uz som evidovana u doktora Kušníra a aj ked som tam bola len dnes tak mozem povedat ze som snim az prilis spokojna taky pristup aky mal on ku mne dnes nemal ani jeden gynekolog co som mala...Uvidime ako to bude pokracovat aj nadalej,ale som snim zatial spokojna 😉 a ty sa mi mas ako moja? co mas nove? 🙂

zdenkam
14. apr 2010

Katulka tak ja som krvacala 5 dni ale tak normalne ako ked mam kramy. Ja ich nemavam nejake sialene. Moja mama a segra napr. brutala ale ja si vystacim so 4 vlozkami na de v case 2. a 3. dna kedy to mam najsilnejsie. Ale zjavne to vsetko odislo, ked cakam dalsie babo. VEd inak by boli komplikacie.

Babenky a aby ste verili, ze ak hovorim o lopte na brusku, tak to myslim vazne hodila som tam do albumu detaily bruska. Tak sa smejte. 😉

Xpetka, tak neviem ako v sr, ale tuna tehulky musia mat pas a ja radsej pas nez by som sa mala zabit.

zdenkam
14. apr 2010

Katulka a tiez pozeram ze sa snazite o babatko a si v mojej vekovej skupine. Ale asi si prve deti mala skor vsak? Ja az v 3Otke. Skor ma tuzba po babu ani nenapadla, ale to bude aj tym ,ze som nemala taky vztah. Az tu v Irl som stretla svojho manzela uz a skor ako sa nim stal, pocali sme Patricka.

katka22r
15. apr 2010

ahojky

dadqa tak musis si odvyknut niejako fajcit skus kazdy den cim manej...viac ti neporadim lebo ja som nikdy nefajcila...
a inak noo vidis ale aspon vies ze mozes otehotniet ber to s tej stranky ze je lepsie pocut nieco take ako vet aze uz nikdy nebudes moct mat deticky,tak hlavu hore,.,.my tu budeme aj nadalej s tebou cakat..aspon ja 🙂

masabi
15. apr 2010

Dadqa ja sa mam celkom dobre,vcera som bola v poradni,na kontrolu a do poradne mam ist az 12.5.a urobia mi aj vyterya nejake vysetrenia,po 30tt uz aj dalsi ultrazvuk bude ta som zvedava ci sa konecne to moje hamblive babo ukaze co vlastne je 🙂 .Tlak sa trochu ukludnil mala by som dodrziavat neslanu dietu bleeee,ale no radsej si dam sladke 😀 😀 😀 ,ako ked mam obmedzit slane...ale menej solim ked uz zo ma mat aspon trosku nejaky efekt.
Dadqa,este k tomu fajceniu...je to tazke ja mam doma na okne krabicku ktoru som si kupila ked mi povedali ze som tehotna dodnes ju tam mam som si sem tam zapalila ked uz mi velmi isla na chut ale teraz tam mozu byt a vobec ma netrhne...uz by som asi ani nezacala fajcit tak aktivne ,len tak rekreacne ako ked si das poharik vina.maj ich stale pri sebe ale musis svoj mozog presvedcit,ze to nie je to co musis.Kup si aj naplaste pomozu ti.
Zdeni ja nie som sice taka chuducka,teraz v 25tt mam 73kg,ale rastie mi akurat brusko tiez taka lopta...tak uvivdime ci bude chlapec

katka22r
15. apr 2010

masabi noo caka ta to najkrajsie vysetrenie kedy ti spravia prvy krat prietoky ze?

zdenkam
15. apr 2010

masabi, no schvalne uvidime ci aj u vas chlapcek. UZ mate 2 dievcatka, vsak? By ste sa aj potesili zmene pohlavia

Inak poznam vela mam, co sa prave v tehu zdali fajcenia. Sama som sa jednej takej starala o dievcatko, ked som prisla do Irl. Ale co ma sokuje, ze az babo bolo na svete fajcit zacali zase. Som si myslela,ze najtazsie je s tym skoncit a ze ak uz vydrzia buduca mamina 9 mesiacov, tak uz sa k tomu nevrati.
Ale ozaj sa k tomu nemozem vyjadrovat moc, ale som nikdy nefajcila. Len viem, ze moj otec 2x skusal a 2x bez uspechu. Chce to silnu volu. Ale podla mna Dadqa motivacia je velika.Drzim palecky

Si chceme dnes urobit s malym vylet do susedneho mesta. A on vam je taky srandovny lebo mu vravim, ze pojdeme in the bus a on hned ze a in the plane a poletime za babi. /to sme mu minule vraveli, ze najprv bus, potom plane, potom train a budeme u babi, tak to ma teraz tak zafixovane/ 😀

zdenkam
15. apr 2010

Katka a kukam, ze malikej tie tmave vlasky este viac potmavneli, tak to vyzera. Je chutnucka.
🙂

A sa zda ze sa na Teba podoba

. Nas maly bol po narodeni uplna tatkova kopia este aj rysave vlasy. 😀 Na chlp vyzeral ako jeho tatko. SA vsetci smiali,ze niet pochyb kto je otec. Ale uz sa meni a ma cosi aj zo mna.

Masabi, kukla som fotku a mas pravdu, mas chutne brusko, uplnu loptu. Mala si tvar bruska pri dievcatach iny? Pamatas sa?

masabi
15. apr 2010

Zdeni,pri dievčatách som sa tak viac zagulatila ale tak sumerne aj v bokoch teraz vlastne len brusko mi rastie nebyt toho ze brusko nosim asi vsetky povodne veci...tak nieco sa na mna ja musi nalepit,ale inac som spokojna len 8kg som pribrala zatial 🙂 Je proste to brusko ine ako pri dievkach,tak uvidime

katka22r
15. apr 2010

zdenka noo aj namna aj na manzelika 😀 by som dala novu foto ale mm dal nabijat baterku s fotaka a ja taka odbornicka neviem to tam zalozit..joj asi ho zbijem 😀

xpetka1x
15. apr 2010

masabi no mas pekne brusinko jeej🙂
a tie pasy no mam kamosa policajta a nemusi byt tehotna zena priputana pokial ma pri sebe tuhu knizku lebo pas ide priamo cez brusko a mohlo by ved viete........ale predavaju sa specialne pasy pre tehulky..ale myslim ze kazda zena je priputana ja sa automaticky ked sadnem priputam zle sa potom citim..

ja som tiez nedokazala prestat fajcit a vela krat som cela len koli malej som prestala to je jedina motivacia a este clopvek urcite prestane ked mu zistia niaku pliagu v tele ale to hadam nie!!
potom nasa mala dostala zapal mozg. blan ako mesacna bola na detskom are no a ja som len plakala cele dni a modlila sa a zas zacala fajcit ale vam poviem ked som si po tak dlhom case ptiahla prvy krat som sa skoro zadusila a dogrcala no fuj hnus..tak som zacala temkymi ale upokojovalo ma to...
Inak ja mam tiez teraz ine pri malej som mala cele brusko aj boky proste som bola rozliata cela teraz mam len v predu lopticku a vnej futbalistu🙂)))

Masaby ja som tiez zatial pribrala z54 na 60kg ale cakala som viac bo ked clovek prestane fajcit tak kila idu hned hore co sa ukazalo ze v 6tt som mala 54 a v 10tt 57kg teraz to uz mam pod kontrolou🙂 ale co poznam kamosou co prestali fajcit tak ty aj 17 az 20 kg nabrali a jedna znama tiez 10 kg tak zacala zas fajcit...

Inak taka haluska moja starka 75 rocna vravi mojej mame ze co robi ako sa stravuje ked je taka stihla nech da recept tak som jej povedala reku straka zacni fajcit hi🙂 ja som koza co...?

masabi
15. apr 2010

xpetka s tymi pasmy...akoby sme neboli na slovensku...ja soferujem ale neriskujem a zas ten pas sa da nastavit aby netlacil...ako hovori zdenka ,o zivot prist nechcem a myslim ze pri havarke aj dietatko by malo vacsie sance ako bez pasu...
Ta zeby sme tu boli vsetky na chlapov? 😀 😀 😀 Len Burinka na byby 😀 😀 😀 😀 ....hneď ako budem vediet oznamim 🙂

masabi
15. apr 2010

Xpetka a tvoje brusko je kde haaaaa?nech sa pokochame....

xpetka1x
15. apr 2010

no ked pride muz domkov v piatok tak mu poviem nech mi odfoti...

baby tento kocik sa mi paci

burina111
15. apr 2010

čaute, bože baby tak vy čo toľko píšete, ja nestíham ani čítať...ste sa riadne rozbehli...masabi ved dobre že ja dievča a vy chalaniskov....vššak mám kopec potenicionálnych frajerov pre malú 😀 ale no masabi ja ti doprajem chlapčeka, nech máte doma aj to aj to.....
xpetka ten kočík som videla naživo...farby sú krásne,krajšie ako na fotke...a myslím, že je aj funkčný, tie predné aretačné kolečka sú dobre veľké, že sa nikde nazaboríš, fajn sa skladá, vanička sa dá prenášať, tiež som ho mala vo výhľade...jeden z možných....a cena je super....ja ti schvaľujem
baby mňa skoro včera kleplo..ako ma mm prekvapil..prišiel z roboty a malému že idú majstrovať, že idú miuške postaviť postieľku....tak majstrovali...no a dnes som si už dala hniezdo a srandičky..tak ma to potešilo...asi mi chcel urobiť radosť, včera som mala nejakú plačlivú náladu..malý nepočúval 🙄
čo sa týka pasu...tak ja som si ho dávala...ale už nie....hrozne ma škrtí pod bruchom, okrem toho, stále šoferujem, takže nejako sa mi nedá zosúladiť aj sedadlo aby som v pohode dostala na pedále aj pas..no ale stále chodím s malým, tak opatrne, tak hádam nehavarujem...aj som rozmýšľaľa čo je lepšie či horšie...či mať, či nemať...neivem, pri prudkom náraze, keď pas zasekne a mne by to paclo po bruchu, neviem, či to bábo by prežilo...a zas vyletieť cez sklo...keď ma nezadusia air-bagi, xixiixi
čo pri minulých tehu? jazdili ste stále? ja až do pôrodu, do pôrodnice ma už viezol muž, nezvládla by som to, xiixx, to som už mala kontrakcie každé dve minuty 😀

burina111
15. apr 2010

baby a ako stojíte s váhou? bože, ja mám pocit, že som ako hroch..neviem, sa mi zdá, že pri malom som nemala až také veľké brucho...ja som už pribrala 6kg, no je pravda, že pred tehu som mala ale podváhu podľa hmotnostného indexu 11kg 😖

xpetka1x
15. apr 2010

buri no ja som prestala jazdit ked som zistila ze som tehu v roku 2006 a doteraz nejazdim a moc ma to stve..som sa bala soferovat pocas tehu potom som si odvikla a teraz mam strach musim sa zaucit dakde na poli🙂
buri boze ty si ak drot co si ty anorekticka🙂) ale ozaj ved na tych fotkach nic nevidno len pekne brusko ano boky nemas...ja som tiez pribrala z 54 na 60 cize ako ty 6 kg...

ten kocik stoji vyse 300eciek a je bez sedacky no je to dost kedze ja mam doma jeden hlboky kocik aj sportovy mam ...ale ten hlboky si cem nechat domka na balkone tak mi staci ten druhy hoci jaky na von aj lacny alebo pouzity

burina111
15. apr 2010

peti a čo nepohľadáš z druhej ruky? ved po jednom bábe kupiš ako nový, a pri tých kočíkoch aj so sedačkou sa musíš vopchať do 300eur..určite...to bude aj menej...načo budeš kupovať nový?
že anorektická..no ved sa odfotím, tak sa mi panva roztiahla, že kufor..do ničoho sa nevtrepem...až rozmýšľam, ako skončím po druhom pôrode 😀 či mi ten kufor nezostane....ja neviem,už som asi zabudla, ako to bolo pri malom....
peti a koľko si pribrala pri malej dokopy? ja tuším 13kg..ale po pôrode som mala presne svoju váhu.

xpetka1x
15. apr 2010

ja som tiez pri malej 12 dokopy ale to som predtym nefajcila ani pol roka...tiez sa mi teraz panva roztiahla a tie prsia a o dost vyskocili aj brusko som nemala pri male dlho aj ked som rodila som mala malinke a po porode mi neostalo ziadne a vahu som mala naspet rychlo este som isla aj pod svoju vahu...

katulka74
15. apr 2010

Zdenkam- no prvu dceru som mala v 18 a druhu ked som mala 21 rokov,nejak som to tak chcela a citila,manzel mi zomrel ked som mala pred 23 narodeninami,tak to asi tak niekto chcel z hora aby mi tu nechal dva pokladiky....
Taha mi na 36 a chvilami uz ani neverim ze budem mat este niekedy babo 😉 ...

burina111
15. apr 2010

bože kati to je neskutočné čo píšeš..taká mladá a prežila si už toľko smutku....a vlastne celé obdobie keď ste mali byť šťastrá rodinka, ty si musela riešiť príšerné veci života..jáááj, ja som nebola v 23 ani vydatá 😉 asi to tak malo byť...bodaj by sa vám to bábo skoro zadarilo , fakt si to zaslúžiš viac ako ktokoľvej iný z nás 😢

katulka74
15. apr 2010

burinka: stale vo mne ostala taka nenaplnena tuzba uplnej rodinky,bola som na vsetko sama a ked som pocula ako nejake dieta povie slovo tato,tak mi bolo zle,nezniesla som pohlad na otcov s detmi a stale som si kladla otazku preco tieto deti maju tatina a moje nie....preto velmi tuzim po babatku aby som zazila taky ten skutocny pocit,spolocne kupanie,vianoce,prechadzky...
je mi nesmierne luto ze moje deti o toto vsetko prisli,lebo ich otec bol ten naj muz na svete a velmi nas miloval.....a preto babinec vazte si vsetkych dobrych manzelov a tatinov,bez nich by vase stastie nebolo uplne.

xpetka1x
15. apr 2010

ktulka je to smutne ale potesim ta aspon tak ze vela deti ma svojich otcov na zive a ani nevie ze ich ma ked sa nezaujimaju a su im prednejsie ine veci...a tvoje deti maju aspon teba a tvoju lasku a starych rodicov .... vcera som kuk modre z neba a tam boli mali chlapci ktorym sa zabili rodicia pri autonehode bolo to smutne no tvoje detule maju aspon teba....

katka22r
15. apr 2010

mame slniecko tak hlavy hore a sustredte sa na tehulkovanie a snazilkovanie a dadi na fajcenie 🙂

moja kocka malicka je taka zlatucka juuuuuj na spapanie ja mam s nej taku radost 😀

katka22r
15. apr 2010

babenky ako som tak teraz spala snivalo sa mi ze som isla rodit a to laura ma len 2 mesiace ale ze som cakala dve deticky a jedno bolo troska neskor splodene tak sa vypytalo na svet az teraz sila ne????to preto ze sme vcera s manzelom kecali kedy asi budeme mat druhe babo 😀 😀 😀

xpetka1x
15. apr 2010

no u nas este slniecko nevidno☹

katulka74
15. apr 2010

xpetka-viem,ale to je ine vies ze muz je idiot a iny nebude,pri tom modrom z neba som plakala ako koza,nevedela som sa zastavit.....mas krasnu bambulku,vyzera take sidielko 😉

xpetka1x
15. apr 2010

dakujem ved aj je🙂... aj ja som plakala a uz veela krat som si povedala ze to nebudem kuk a vzdy to pozeram...niektore tie pribehy su ozaj hrozne a aj sa clovek vela dozvie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre