Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
7. jan 2010

magne B6?ak ano stoji 6 eur aj dajake centy

xpetka1x
7. jan 2010

a vitamin e je naco

katka22r
7. jan 2010

neviem ja som ho nebrala vobec

xpetka1x
7. jan 2010

no ja poviem teda babam nech mi nieco donesu oni sa v tom vyznaju robia v lekarni na uniklinike

lenadka
7. jan 2010

xpetka neviem ktory z jeho ucinkov mi ma pomoct, je husto popisany letacik co vsetko oi aj proti tvorbe krvnych zrazenin, ovpl. imun. system, chrani pred vol. radikalmi atd...dr. na mna vyznamne pozrel ci viem o vit E ze je dolezite aby som ho brala, aj v nemocke ked som lezala na rizikovom som ho dostavala 2x denne 😉

xpetka1x
7. jan 2010

no ved uvidim ked pojdem k dokymu tak sa ho popytam a nech mi popredpisuje ak teda bude vse ak ma byt

xpetka1x
7. jan 2010

a baby uz ste si objednavali z netu z niakej lekarne?? bo ja nebyvam v meste ale na dedinke tu lekaren neni a ete moc nexcem cez baby bo im by doslo ze som asi v tehu a to este nechcem aby vedeli bo tu u nas na dedine by sa to rozsirilo neskutocne rychlo za 5 minut by to vedeli aj v susednej dedine naa dolnom konci🙂

lenadka
7. jan 2010

ty byvas v ktorej?

xpetka1x
7. jan 2010

ja v Cigliuz dva roky...radsej by som sla naspet do Prievidze

xpetka1x
7. jan 2010

Kati a ty si mala tie dva potraty v kt. tt??

petika
7. jan 2010

Baby, kupovali ste si niektoré tie ovu testy?

katka22r
7. jan 2010

ja som mala obe potraty v 12tt...a xpetka ja som raz objednavala alchemylku kvapky lebo ja caje nemusim 😀 ale uz fakt nepamatam s akej stranky dal mi ju moj gynekolog tu stranku myslim

katka22r
7. jan 2010

mamicky co ste porodili ako to je s kontrakciamy?to musia byt take bolestive?aj krize musia boliet?ja mam take slabsie bolesti v podbrusku ale krize ani stehna ma nebolia ja som nikdy nemala bolesti pred menst.tak ja neviem ..rano som bola na ctg a kontrakcie ziadne neukazalo...hlienova zatka stale neodisla aj ta musi odist?

lenadka
7. jan 2010

kati nemusi, ja vobec neviem kedy mi odisla a prve kontrakcie ma vobec neboleli, mne praskla voda a kontrakciu som poznala podla toho ze ked bola isiel prud vody 😀

katka22r
7. jan 2010

lenadka aha tak ktovie ci to co mam su kontrakcie alebo je to zaciatok porodu

lenadka
7. jan 2010

voda mi praskla o pol osmej vecer a prve bolesti som mala az okolo 22 vecer, neboj ked to pride budes vediet 😉

katka22r
7. jan 2010

tak snad to naozaj spoznam a nevyjde bez kontrakcii 😒

burina111
7. jan 2010

kati neplaš, isto to v čas spoznáš, to sa nedá s ničim pomýliť..možno su to stále iba poslíčkovia, neboj, bude to ok

katka22r
7. jan 2010

burinka noo dakujem snad to namna pride cim skor

xpetka1x
7. jan 2010

kati aj mne to zacalo pobolievanim v podbrusku az sa to rozbehlo, tvrdlo mi brusko..vodu mi doktor prepychol az ked som sa dost otvorila no a potom som uz mesela ist tlacit🙂ale strihali ma tak ci tak..

katka22r
7. jan 2010

aha takze bolesti nemusim mat a moze byt iba tvrdnutie bruska?

xpetka1x
7. jan 2010

no niekto to ma tak..ale ja som mala slabe bolesti dalo sa to vydrzat az ked mi vodu praskol tak to boli bolesti z velkym B som manzela bila az do kym nepresli 🙂 no bol po ruke ale aj pri porode bol zlaty dokonca mu doky povedal nech kukne spredu ked mi trcala hlavicka,,aj placentu ked mi vyberal tak si robili srandu ze ake pekne mesko ze by bolo dobre z ryzou..no sranda ten moj porod..
inak baby ja sa nudim nedokazem len tak sediet furt musim nieco robit a milujem upratovanie neviem ako to ja vydrzim ☹

zdenkam
7. jan 2010

Katka kontrakcie bolia, teda mna boleli a bolest v krizoch sa stupnuje. Ja si ju pamatam najviac
Hrozna bolest, isla som do nemocnice ked bola v intervaloch kazdych 1O minut pravidelne. otovrena na 2 prsty, bolest hrozna, s kazdou kontrakciou zvracanie kym nebolo co zvracat a aj tak dalej,
skusala som skakanie na lopte, kupel nic nepomohlo, dostala som petadin to mi doprialo 3 hodiny spanku s jednym zobudenim na zvracanie. TAkto to bolo 28 hod, tie bolesti, ja som strasne plakala. Ja nechcem strasit, ale taku bolest som este nezazila a tie krize to si ako jedine pamatam. Otvorena stale na 2 prsty. A silne krvacanie. Koncila som placom s prosbou o epiduralku a anestiziologicka bola na ceste, tak ma tam vsetke sestricky lutovali kym prisla o tych 2O minut a to uz boli fofre, volali manzelovi domov, ze ideme na sal na emergency cisarak, prisiel este skor nez sme tam odisli a videl ako upratuju po vysetreni /museli mi prsaknut vodu a kontrolovali co a ako s babom/, vravel ze tam bola krv jak na jatkach.
Vzali nas na sal aj s manzelom, pichli lokalku a rezali. A za 1O minut drzal manzel v naruci stastie. A dal mi ho k tvari kym ma zasivali.
Tvrdila som ze dieta nikdy viac kvoli tej bolesti a aha, ako strasne som chcela druhe.

zdenkam
7. jan 2010

xpektka ako zvladam klud?
NO mam draka maleho, ktory musi byt kazdy den vonku, inak sa neda. Chodime doobedia na 2 hodiny. Zasadne nerobim velke nakupy, lebo u nas su hrozne kopce, je jedno kde byvas stale sa slape do kopca. Ja to mam 2Ominut pesi do centra krasne z kopecka ale spat, prve 3 mesiace ked som sem pred 5 rokmi prisla som mala non stop svalovicu na nohach.
Chodievala som s malym na obed spavat. On mi spinka 2 a aj 3 hodky po 2 hodine. To som si zdriemla na 3O minut, lebo viac moje telo nepotrebovalo. A ked spinka ja varim a upratujem s nim sa neda. Nerobila a nerobim nic extra ako polihovanie a tak. Neda sa a ja som akcny typ. Prve tyzdne som sa ale vyvarovala noseniu maleho resp. dvihaniu, teraz uz nie som taka opatrna, ci sa aj hnevam niekedy.
NO a ja este chodim do prace. Soboty a nedele robim 18 hodin a stredu od 6 vecer na 3,5 hodky a piatok o 4,3O na 5 hodiek som v praci.
A maly mi chodi stredu a stvrtok na doobedie do skolky, takze to si veci porobim v klude. Ale vazne nelezim alebo tak. Je pravda, ze pri Patrickovi som viac polihovala, lebo nebolo co ine robit. NO teraz uz mame o zabavu postarane, ta najlepsia este len pride, ked budu 2 deti. To si este budem len sklbat vlasy niekedy. 😀

Vies, zijeme v zahranici, takze ziadna babka a dedko, ktori mi pomozu.

xpetka1x
7. jan 2010

no tak to ti nezavidim auu,,no kazdy to ma ine mne bolo dobre na fit lopte som si skackala aj v sprche muz mi sprchoval 2 hodky krize bo tam mi isla bolest najviac..
no musime si to mi vytrpiet..inak by som to aj muzom priala zazit..moju kamosku otvaral gynekolog prdtami bo sa neotvarala vobec ta plakala veelmi a on ju stutkal co huka ved sme sa tak vsetci narodili a ze nech ho xyti zaruku tak silno ako ju toboli,, tak mu nato povedala ze keby ho kopne do vajec celou silou tak je tolen zmala taka bolest 🙂 to sa mi pacilo ak ho odbila

zdenkam
7. jan 2010

jo a objednavala som si tehotenske tampony na plavavanie cez cz stranku, len som si to nechala dorucit ku kamoske do prahy a ta mi to poslala sem. Idem ich vyskusat niekedy v marci az, lebo nechcem teraz ist plavat kym je taka kosa. TEda nie kvoli svojmu plavaniu som ich chcela, ale nech maleho zas beriem na bazen, miloval to, ked sme chodili pravidelne plavat cez lete.

A babenky, tehotenska unava presla 12tt, uz nechodim spavat. Jupiiii.

xpetka1x
7. jan 2010

a to su co za tampony to som ete nepocula to aby so nedostal niaku infekciu?ja by som cela ist v lete k moru aj s malou xodila som kazdy rok tam somm aj zistila ze som tehu..
a ty to ako doma zvladas s malim tiez musis upratovat varit hrat sa..ja mam toho dost a som od rana taka nastartovana vianoce sme rusili no furt je tu co robit a upratovat

katka22r
7. jan 2010

zdenka uf tak to si mala veru ze tazky porod a ako sa pocitaju kontrakcie?je to take minutove a pol potom zasa nic asi par minut a tak alebo to su tie kontrakcie v kuse stale bolest?

xpetka1x
7. jan 2010

kati zacinaju s vacsim odstupom az ich mas napr. kazdych desat minut pride bolest odyde zase pride odyde az ich mas kazdu minutu kazdu pol minutu ale to uz si na porodnej sale a tlacis ked neni boles vydychavas a ked ide na teba bolest zacinas tlacit a tak sa to strieda a caka az kym neporodis.. ja som xodila na predporodne kurzy aj cvicenie k nam v Bojniciach do nemocky u vas to neni

katka22r
7. jan 2010

noo ja som chodila tiez moja a viem ako mam tlacit len som akosi pozabudla ako sa pocitaju tie kontrakcie a ake maju byt...fakt mam ten problem ze ja neviem ake su predmenstruacne bolesti ale snad to rozoznam 🙂 dakujem vam za vasu trpezlivost na odpovedanie mojich otazok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre