Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
22. feb 2010

katka22r:aj ja si myslim 🙂

dadqa86
22. feb 2010

Burinka: mnoo jasne ze sem budem chodit 😉 uz mi je lepsie a som natom dobre chvalabohu...mnoo sak uvidime ked budem tehu ako to dopadne,ale som rada ze som tu medzi vami 😉 Masabi:aj ja som rada ze som konecne tu a ze mi je dobre 🙂

burina111
22. feb 2010

dadi tak ani nevieš ako sa mi z teba tešíme....neboj, dobre dopadne tehu, tak vieš čo bola príčina, keď ju odstránite a budeš sa zvieratkám vyhýbať..už to dobre dopadne...ale fakt, to by ma v živote nenapadlo....tak len hlavu hore a čas nech rýchlo ubehne, že si už zas šťastná tehulka a až dokonca 🙂
kati malá sa má ako??? jooj, ty nič nepíšeš....

xpetka1x
22. feb 2010

dadi drzkam ti palce uvidis ze sa ti to vsetko vrati a budes mat dvojicky 🙂 a dadi a este ja si myslim ze by si mohla aj pribrat aspon dake kilecka aspon podla foto si strasne chuducka tak aby aj vaha neovpl. tvoje tehu no ale to je zas indi vindy viem ze kveta kmotorkova moderatorka mala problem s tehu nic jej nepomahalo a doki jej povedal aby pribrala a potom ked nabrala s a im konecne vsetko dobre vydarilo.-)) ved preto male je to samozrejme.. aj mna v prvom tehu skrabol pes do brucha mala som ho cez tristvrte bruska 🙂 ale vsetko bolo ok...a dokonca mam este stale pasik od pupka dolu z prveho tehu 🙂 a to som mala male brusko

janka no mne pocas tehu zubari inekciu nechceli dat vobec

burinka ten cukor je ozaj zdlhavy teraz ja si pametam mala som prist rano presladena brala krv z prsta a bolo..
a to ekg baby vraveli ze to robia do 20tt su tam aj take co su v 18tt a maju to uz za sebou no tak potom neviem

katka22r
22. feb 2010

no ta co vam napisat o malej?tha ma sa dobre 😀 ale nie no tak dnes spinkala prvu noc v postielke lebo do vtedy som nemohla poriadne vstat kvoli rezu tak sme ju davali medzi nas do postele a cez den do postielky no dobre casy sa skoncili a uz aj v noci je tam 😉 budime sa kedy ako niekedy v noci spinkame vyse 4 hodin niekedy kazde 2 hodky papa...no ale ja jej dam a s radostou k nej vstavam 🙂 zacina vydavat prve hlasky a strasne neznasa ked ma byt v izbe sama,kazdy sa jej musi prihovarat...kupanie mame rady sem tam asi podla toho aku ma naladu,v stredu ideme do poradne som zvedava kolko nam pribrala za 2 tyzdne,dam vediet 🙂 a v nedelu ju krstime..poslem vam kolaca? 😀 😀 😀

no dadqa bude dobre dalsie tehulkovanie a fakt priber kolko ze to vazis?

burinka ja som isla na cukor v 24tt a vypila som sladku vodu a tak 3X po hodine mi brali krv aj moc strasne zdlhave a to som nic nemohla jest ani pit a ked som vysla s nemocky som skoro odpadla

xpetka1x
22. feb 2010

kati tak sa mate potom fajne..ja ked som si malu dala k sebe po porode lebo som bola ubolena tak som ju uz naspet do postielky nedostala uz plakala si zvikla pri nas no a postielka ani za svet 🙂 potom sme ochoreli a v nemocke sa zas naucila no uz som si myslela ze tu postelku mame zbytocne...

katka22r
23. feb 2010

xpeetka no dnes zasa spala mala medzi nami,ach jaj ale mojou vinou lebo vecer tak plakala,mm isiel na pivko ja som ju dala k sebe a tak sa mi nechcelo vstavat a dat ju do postielky,ja som taka jooj mne tak luto ked to place

burina111
23. feb 2010

baby náš malý má 2,5 roka a spí s nami v posteli. má taký svoj rožtek 😀 ked bol malý, budil sa na jedenie každé dve hodiny no a strašne vracal a dusil sa, takže som nestíhala skákať k postielke...takže bol s nami no a stále je s nami, teraz ešte je 3x v noci, postielku ako sme zložili, tak aj rozložili, iba to bol sklad na veci 😀 , no a cez den spí vo svojej izbe, bez problémov. do leta ho chcem naučiť už aj v noci vo svojej izbe, lebo ked nám pribudne bábo...už sa nepomestíme 🙂
kati tak pošli koláče mailom..jáááj, iba čo si chute narobila, potvora 🙂

masabi
23. feb 2010

Kati mala je zlatucka,juuj snad sa aj ja podelim s takymi foteckami len dufam ,ze babo bude mat pipika 🙂

katka22r
23. feb 2010

masabi bude chlapcek?ja aj hodimn este foto len musim pofotit a najst si cas 🙂
burinka no chute to su co??? 😀

emily3
23. feb 2010

ahojko ,,kati je to normalne ze mas malu pri sebe, este je malinka...nase detvaky spali s nami dlho..aj teraz najmladsia sopi s nami v postele, nechce sa mi ju stale prekladat do postielky..a starsi nam nad ranom prilezu..tak sa tam skladame ako tetris.. 😉

xpetka1x
23. feb 2010

burinka a teraz budete 4 v jednej posteli hi 🙂 ale aj nasa ma take fazi ze chodi k nam niekedy nepride celu noc niekedy az rano okolo 7 no a obcas uz o 1 rano cupita...

katka22r
23. feb 2010

emily a myslis ze ju dakedy oducim?mne sa to paci ze je medzi nami ale ta ci potom si nezvykne

inak kocky nevadi vam ze tu pisem aj ked uz niesom tehulka? 😒

masabi
23. feb 2010

Kati jasne ze nevadi ked ta vihodili s tvojou temou 😀 ,a neviem ci to bude chlapcek mam dve dievky...tak by som rada chlapceka ale ked va sone ukazovalo len zadocek tak neviem...len nech je a aje zdrave to je pre mna dolezite

xpetka1x
23. feb 2010

kati inak fakt co tu ces sak si neni tehulka 🙂 🙂 juuj tak asi ze to nevadi....a ked ti temu zavreli budeme sem xodit setky aj ked budeme mat malinke lebo tu sa to predsa vsetko zacalo🙂)

a ked spinka cez den tak je tiez vo vasej postielke ci vo svojej?,

terezkami
23. feb 2010

ahojte, tak dufam, ze budem mat take problemy ako vy. Ja si to neviem predstavit ake to je spinkat s miminkom. Ale verim, ze coskoro to pride 😀 😀 .
juj kati kolaciky by som si hned dala 🙂 🙂 . Som dostala na ne chut, vravela som si, ze nieco upeciem aj pre manzela. Ale on dnes dostal 39 teploty, takze pecenie nema asi zmysel teraz ☹ .
Inak uz sa neviem dockat lebo vo stvrtok idem na prvy ultrazvuk, taka som zvedava. Ale kazdym dnom som si istejsia, ze tentokrat to bude vsetko v poriadku. Je to tak trochu aj symbolika lebo presne 25. februara som mala mat termin porodu, tak dufam, ze vo stvrtok uvidim novy zivot 😉 😉 😉
pekny vecer

xpetka1x
23. feb 2010

terezka hi aj ja som mala mat termin 10.3 a vtedy idem na poradnu🙂 nebojkaj vsetko budeme mat dobre...
moje dietatko je proti zdravej strave 😒 vcera som grckala po jablku dnes po pomaranci..juj no pekne to dnes so mna islo.. ja nechapem try dni je dobre potom zas grckam potom zas nic.. volako sa moje telo s mimi nevedia dohodnut..

terezkami
23. feb 2010

ja som este ani raz nezvracala. Ale niekedy mi je tak zle, ze si hovorim, ze by bolo lepsie aby to zo mna vyslo a bol by pokoj... Dnes som tiez zjedla trochu z jablka a potom som ho nemohla ani citit. U nas v chladnicke to vyzera strasne, zo vsetkeho je nadhryznute, nic nedokazem dojest aj ked som taka hladna. Ale mna viac trapia prsia. Nemala som cas zatial na obklady ale dnes som to uz nemohla vydrzat. pomohol riadne studeny obklad. Vcera som si nasla aj hrcku, neberiem to zatial nejak tragicky, bo asi to patri k tym zmenam

burina111
24. feb 2010

kati ty si taká ťapa...bože, ved si naša...ty si náš vzor, náš optimizmus, naša nádej na zdravé bábatká...bože, ani nič také nepíš viac....kokos...baby že mám pravdu?
neboj, malú jasné že odučíš, dnes pomali každá mamina má bábo pri sebe v posteli..to už nie je ako ked sme boli my malé..že morálka a šup do svojej postieľky a všetko presne a prísne....len ju bude treba motivovať...ved ja vám napíšem ako sme o mesiac dva pochodili s naším škriatkom...
peti vydrž, to skoro prejde...sa to hádam stratí okolo 4 mesiaca 😀
terezka držíme palce na poradnu a daj vedieť aké bolo krásne, sa tešíme tešíme 🙂 a tie hrčky, to su mondgomeriho žliazky, to sa robí tehotným, neplaš sa, to nie je nič zlé ani výnimočné 😉 to ako sa ti telo pripravuje na kojenie, niekedy sa to stáva, potom sa ti stratí..
my sa máme celkom fajn....u nás pod tatrami konečne prišla asi jar...slniečko, sneh sa začína topiť, tak sa už vytešujeme..takže vám kus optimizmu posielam a ty kati už neprovokuj s tými koláčami...aaaaa
ahojte

katka22r
24. feb 2010

masabi a xpetka len si utahujte 😀 😀 😀

xpetka cez den spinka vsade 😀 ale uz 2 noc mi v noci spinka v postielke od 21 do 24 a potom od 1 rana do tej 3.30 a tak uz nespime cize je primne a kecam s nou aj ked ona mi nic nechce povedat 😀

noo terezka tak manzelovi skore uzdravenie

my sme dnes boli na poradni,mala nam za 4 tyzdne pribrala 700g cize pohodicka,v piatok ideme zo srdieckom snad bude vsetko oki

zdenkam
24. feb 2010

Dadqa som rada, ze si s5.
Viem, ze to je krute, ale zistenie, ze si ok a za to co sa stalo mozu zviera, je predsa len lepsie akoby ti zistili nejaku poruchu. Drzim silno do buducnosti palecky.

Janka, injekcie sa isto nesmu. Mne robili pri malom zub v 5 m tehu a robili snimok, ten sa moze -musi sa zakryt tekou specialnou podlozkou ale brusko. Mne robili bielu vyplan a pohoda. Dietatko sa narodilo zdrave.

Hej hej, Burinka, ja som v tehu dalej, uz to neschovam, lebo ani gate nezapanem a vsetke som uz varadila, uz len tehu a teplaky mozem.

K spinkaniu s miminkou. Nas nikdy nemal posielku. Mali sme vrgaciu postel, tak sme ju dali prec a spali na madraci len a maly spal v moset basket, co bolo uplne super, alebo ziadne vstavanie a zohynanie z postele, len som sa nahla a vybrala ho vonku na didi do postele a potom zas spat. Moset basket som so sebou nosila vsade po dome na varanie k telku a tak. Potom presiel v 4 mesiacoch do postele velkej, ktzora bola pri nasej hned vedla a v 2 rokoch presiel do osobitnej izby do velikanskej postele. V ktorej sa vyspime aj dvaja. Standardne ma v noci vola tak 2x a tolko co dojdem hned zaspi, takze zaspavam pri muzovi a budim sa pri malom a ani neviem kedy som tam dosla.
Pri nas spaval prave preto ako pisala Burinka, budieval sa tak 3-4 za noc na kojenie a kedze bol kojeny do 2 rokoch, nemienila som cupkat v noci do druhej izby na kojenie.

Druhe miminko uz ale bude mat postielku, aby to bolo bezpecnejsie vzhladom nato, ze maly by mohol moset basket, ak by bol na stole nechtiach zosunut, ci ak na zemi, nieco by mu mohlo na miminko spadnu.

Katka sa dokonca odporuca spinkat s miminkou /nesmies byt pod vplyvom alkoholu a liekov/. Ja som to len preto nerobila, ze som si netrufala. Som sa bala ze maleho prikryjem perinou.Ale mala som ho hned vedla na dosah ruky.
Maminky maju robit to co im davaju deticky najavo ze maju radi. Takze take kraviny ako ze nie spolocne spanie v posteli a nie nosenie na rukach, treba nepocuvat. Dieta placom dava najavo ze nieco ziada, nieco co mu chyba. Je nelogicke to odmietat. Zvlast ak ide o miminka. Vravi sa tomu vztahova vychova. Bol o tom krasny clanok v Dietati kedysi.

zdenkam
24. feb 2010

Ozaj babenky, my sme zas boli vcera s malym plavat. Uplne uzasne si to pochvalujem. On je v tej vode uz ako doma. Urcite budeme chodit aj s druhym miminkom a aj skor nez s malym.

Inak som vedela ze zvlast macky su v tehu nebezpecne kvoli infekciam, ale netusila som ze aj ine zvierata. Si myslim ale ze to nemusi platit univerzalne. Proste niekomu staci na infekciu neumyte ovocie zo zahrady /prave preto su tie macky nebezpecne ze sa tam moze dostat nieco z vykalov/ a niekto moze zit na minifarme - moja kamoska a proste nic.
Inak to je ta kamoska, co mali nase deti spolu party - mrknite fotky, mame tam spolocnu tehu fotku a ona vcera porodila dievcatko Gereinna Ava - 32OO g. Tak sa stala dvojnasobnou maminkou. 🙂

katka22r
24. feb 2010

zdenka suhlasim s tym ze treba vyhoviet babenku,no moja svokra furt len ze naucte ju na rukach atd ale ja jednym uchom dnu a druhym von nebudem sa rozculovat pre kazdu blbost a neverim ze ona svoje deti nechavala nech placu ale to bude vekom 😀

zdenkam
24. feb 2010

katka toto je standardny nazor od babiciek,zial 😖
a este take "kraviny" akoze huste alebo riedke mlieko ma matka,ze riedke, tak sa dietata nanasyti.
Alebo ze v istom veku by sa uz dietatko v noci nemalo budit. Je ich "ozaj" par takych skvostov.

Mlieko je take ako ma byt, prisposobuje sa zlozenim dietatku aj preto ma kazda maminka ine materske mlieko. A vsetci odbornici sa zhoduju na tom, ze neexituje nieco ako riedke alebo huste materske mlieko.

Zo mna bude ta najzdravia tehulka hadam. Same ovocie tlacim do zaludka, dnes som nakupila grapefruity, mango a idem robit kysnuty slivnkovy kolac. Chystam sa nan uz 2 t ale stale som kupila vanicku sliviek a zjedla skor nez urobila kolac. No a dnes sa mu pi dlhej dobe podarilo narazit na taky ten extra hutny razny chlieb so slnecnicou , viete uz sa predava nakrajany a take tenke krajicky a uplne cierny je. Aj v sr som ho videla. NO tak ten mi tiez desne chyti a je super, lebo je bohaty na vlakniny.

Ozaj vravela som vam ako jem kiwi aj so supkou? Tak mi chutia, takze dalsie vlakniny. 😀

xpetka1x
24. feb 2010

no ja tak zistujem ze moje mimi bude celi ocko bo prenho su vittaminy a celkovo ovocie bacili on to nejedava vobec..ja som si robila vzdy dusenu brokolicu karfiolik zeleninkove polievocky mnamm.aj ovocie vsetko som papala mnam hlavne broskinky meloniky.. no a teraz dam si jablko sup grcat dam si pomaranc sup.. a hrozno... no koniec cisty otec..

katka22r
24. feb 2010

noo aj nasa cisty tata 😀

zdenkam
24. feb 2010

xpetka. 😀 sranda.
hrozno, ja zjem cely balicek na jedno posedenie.

Ale proste pri malom vobec taketo chute neboli. A teda, ak su chute po rodicoch, tak nas tatko, vsetko ovocie a zeleninka v brusku. Vcera ma dokonca nakazil, co som uz davno nemala a chrumal mi pri telke surovu mrkvu, tak som mu vzala a chrumala s nim. To uz veky som tak surovu mrkvu nejedla.

🙂

burina111
24. feb 2010

bože zdeni, ty si už v 20tt, ty sa máš 🙂
no k tým chutiam..ja som tiež pahltná....na ovocie a kyslé a nealko pivo..pri malom som drvila sladkosti a čokoládu, to mi teraz vôbec nejde...tak uvidíme čo to bude...

zdenkam
24. feb 2010

hej, burinka, neboj aj ty tam dojdes a aj dalej. 🙂
Ja uz len odratavam dni do toho pondelkovho scanu a ze ci sa nam ukaze a potvrdi moj tusak o dievcatku.
A potom len 21 dni a letime do Michaloviec. Jooooooooj, sialene sa na to tesim kvoli malemu.
Musim tu pridat fotku-do profilu-ako mi stale hladka brusko. Ked ma vidi obliekat sa, hned prileti, usmev od ucha k uchu a hladka mi to. Ma to tak dojima, som taka stastnaaaaaaaaaaa.
A doma budem mat aj oslavu narodenin. Ma tatko moj prekvapil, lebo sa preriekol ze mama uz aj tortu objednala. Baby ja som uz 5 rokov nebola doma v case narodenin. Budem slavit Kristove roky. A hladam nejae tehu fotky, aby som vedela aku asi chcem. To si davam ako taky special tehu darcek pre seba a manzela. Tiez mi to budu robit v Michalovciach. Marec bude kraaaasny.
Nech aj ten Vas je taky. 😉

Ja teraz zhanam pomaly prebalovaci pult dreveny. TAk frcim po nete a chcem nieco z druhej ruky, lebo nemienim dat cez 1OO eur za plastovy nestabilny a do roka mi tam tak vydrzi lezat. Maly az zacal chodit, mal obdobie ze nikde si nechcel lahnut na prebalenie. To boli boje a zacali sme davat plienkove gatky.

katka22r
25. feb 2010

no kocky ja som mala chut na cervene vino asi cele tehotenstvo 😀

zdenka my mame plastovy prebalovaci pult a uz ma 4 roky lebo moja sestra nam dala,a kupovali ho v plzni v bazari a ona je tam najpokojnejsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre