Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

ask
26. dec 2011

@usacek79 ahoj srdiecko 🙂 Dnes len tak bludim po nete a objavila som Ta, trosku ma mrzi ze tu,hoci nieco som uz tusila ked si naposledy pisala ze to nejde ako by malo. Zas a opat Ta obdivujem za pozitivny postoj, klobuk dole a plne Ta podporujem v Tvojich slovach ze do tretice vsetko dobre a buduci rok bude ten este stastnejsi ako tento 😵 😵 😵

poisonblu
27. dec 2011

@usacek79 uf moja, tak to mi je luto...☹ my ideme na to az v januari, aj ked s malou dusickou, lebo mam problem so zrazanlivostou krvi a dr.mi zatial ic nedal, ze az ked otehu...tak sa bojim, ze to zas nevyjde....som teraz pn kvoli sefovi, ale ked neotehu, tak si asi zacnem hladat novu pracu uz...dufam, ze rok 2012 bude pre nas vsetky pozitivnejsi

bambi2
27. dec 2011

@usacek79 co to tu citam???? ☹ ☹ ☹ booooooooooze, preco zase ty?!!!!!!! Ako keby raz nestacilo?!!!!!!!!! 😖 to mi je nesmierne luto!!!!! ☹ ☹ ☹ si bola uz pekne daleko a teraz.... to je krute 😒 ale aspon, ze sa inak na to pozeras, aj ked to nie je lahke... buduci rok bude taky plodny aky este nikdy nebol!!!!I

monika2712
27. dec 2011

@usacek79 no ved prave, aj u mna tie hormony spravili svoje, a vazim tolko ako nikdy predtym, takze v januari zacnem pekne makat...
tak dufam, ze to budes mat uz vsetko bez komplikacii a hlavne do tretice ze to vyjde... inak nechapem, ze vsetko ti vyslo oK a aj tak sa to zopakovalo... 😕

marecek1
27. dec 2011

@usacek79 je mi ľúto, že vám to znovu nevyšlo.... ale obdivujem ťa pre tvoj postoj, ja som po MA takto v pohode nebola, budem ti držať palce, aby ti to do tretice vyšlo.

yasmin0001
27. dec 2011

ahojte, jooooj usacek, tak mi je to luto. Velmi som ti drzala palceky. Tebe, ktora si mala najviac pozitivnej nalady pre vsetkych sa to stalo znovu. A este ani nikto nevie preco... Nerozumiem tomu preco sa toto stava! Velmi ta obdivujem za statocnost!
Ja som dnes 23 dni po kyrete a teda neviem vobec odhadnut v akej som faze cyklu. Mala som pred par dnami ovulacny hlien, ale dnes sa mi zdalo, ze som ho mala znovu, takze netusim. Prsia nebolia, takze menzes v nedohladne... Po 3 tyzdnoch od kyretu sme mali aj prvy sex (chraneny), uz sme to nemohli vydrzat, myslim, ze vsetko je ok 😀
Mam jednu otazku k mojej sprave z histologie: mala som potvrdene tehotenstvo v maternici a aj fotku mimina. Spustil sa mi spontanny potrat a dost vela a velke kusy zo mna vysli este pred kyretom a v sprave z histologie stoji, ze v danom materialy sa nenasli stopy po plodovom vajci a treba vylucit patologicku formu gravidity vratane GEU. Este som to nekonzultovala s lekarom. Viete niekto co to znamena? Dakujem

bambi2
27. dec 2011

@yasmin0001 pravdepodobne vyslo plodove vajce von spontannne a oni ho v tom zbytku vlastne nenasli... ktovie.. ale to je iba moj nazor..
uplne ta chapem, aj ja som uz mala strasnu chut... ale manzo nechcel... my ideme teraz po mrche na to, uz sa tiez neviem dockat... konecneeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

katie1
28. dec 2011

@usacek79 je mi to luto ☹
Ja si neviem ani predstavit, ze by sa mi to stalo druhy krat...mas moj obdiv! Ja som bola vzdy pozitivne naladena a optimista, ale po tom, ako sa to stalo, sa to zmenilo. Este stale neviem vstrebat fakt, ze to tak malo byt 😔
@yasmin0001 @bambi2 baby, takze Vy idete na to hned po prvej MS? Mne lekarka povedala po 3 cykloch (a to som sa vycistila sama, bez kyretu) a my to zrejme aj dodrzime...mam strach neposluchnut.
Co lekar, to iny nazor 😒

katie1
28. dec 2011

@bambi2 moja Ty si tiez nebola na kyrete, vsak? Este ste nemali sex? My sme mali uz po 7 dnoch (ked som dokrvacala) 😨

orchidea8
28. dec 2011

@yasmin0001 ...GEU znamena mimomaternicove tehotenstvo.

bambi2
28. dec 2011

@katie1 nie nebola som... a mrcha sa mi zda nejaka kratka, dnes uz nic, vcera vecer tiez...
my ideme na to hned, co ma po doktoroch, najlepsie viem kazdy sam podla toho ako sa citi... ja sa spytam mojho co povie ale len tak ma to zaujima. urcite sa nebudem riadit podla neho... ale podla seba... 😉

poisonblu
28. dec 2011

@bambi2 mne prvy menzes po kyrete trval iba 2 dni

bambi2
28. dec 2011

@poisonblu aha... tak to je potom asi ok... ja dnes uz nic... ale mam ratat aj tie 2 dni ked som iba spinila??

zuszana
28. dec 2011

@bambi2 presne ako píšeš, ja som tiež myslela, že počkáme až po tretej mrche, lebo tak mi kázal doktor, ale išla som po prvej na kontrolu k nemu a sám povedal, že je všetko ok, že sa nič nestane ak otehotniem aj hneď, samozrejme že sa to môže stať znova, myslím potrat, ale to nikto nikdy nezaručí, že sa nestane znova ani keby sme čakali rok, žena vie, kedy sa cíti pripravená, hlavne psychicky...

usacek79
28. dec 2011

ahojte baby, ste zlate, dakujem za spolupatricnost🙂
ale stal sa zazrak! priroda mi prejavila naklonnost a predminulu noc som sponatnne potratila! asi to bude zneit cudne, ale velmi sa z toho tesim, strasne som nechcela ist opat na kyret 😉
ale poviem vam, bol to texasky masaker, snad liter krvi a najma tolko, ale tolko sliznice, tkaniva a co ja viem coho este islo von, ze som mala pocit, ze snad rodim.. normalne som mala aj kontrakcie pravidelne dvojminutove bolestive (urcite slabsie ako porod, ale ooovela silnejsie, ako menstruacna bolest) a niektore kusy som musela vytahovat rukami, lebo to nevedelo vypadnut, ako to bolo velke - vyse 10cm x 3cm.. proste cisty hnus, bolo mi zle jak psovi, 4x som skoro odpadla, muz bol totalne na prasky...
rano som isla do nemocnice, ze nech ma kuknu a oni hned bez prehliadky, ze idem na kyret!!! 😠
je ze ci sranduju, ze som cakala na sponatnny, aby som sa vyhla kyretum priroda mi to dopriala a oni ma chcu este vrtat??
samozrejme, strasne chytry doktor, sa so mnou bavil ako s kravou, na mna skusal latinske diagnozy (ktorym som na jeho nemile prekvapenie rozumela..), hned ma strasil, ake horory sa mi mozu stat, ak ma nevysprtaju...
tak mu hovorim, ze nech ma laskavo najprv pozrie utz, ci vo mne nieco, co by bolo treba vyskrabat vobec ostalo.
tak kukal kukal 5 minut a hovori "no veru, nic tam uz nie je".. len napokon akusi smuhu nasiel, ze na jednom miestecku je trosku hrubsia sliznica, ako zvysok, tak sa tam asi kusocek neodtrhol.. a ze furt krvacam, a keby som bola uplne cista, tak by som nekrvacala..
tak mu hovorim, ze celkom nechapem, lebo ved som potratila pred 2hodinami, je predsa logicke, ze este budem par hodin (mozno aj den-dva) dokrvacavat, ved to je predsa pre maternicu otrasny zazitok.. a ze rovnako je este dost vysoka sanca, ze sa ten kusocek uvolni - ci uz teraz, alebo pri dalsej menstruacii.
tak ze teda pockame do rana.. tak som nocovala v nemocnici a rano zase ma zacali automaticky chystat na kyret. hovorim, ze co zas vyvadzaju, ze ja kyret nechcem - sestricky na mna pozerali, ako na anarchistu, ze idem odporovat PANOM lekarom, nuz ale som svojpravna nastastie, takze to nechali tak.
opat ma isli pozerat traja lekari utz, sa zhodli, ze maternica je cista, okrem toho kusocku, co ale nie je nejake odumrete tkanivo, len proste o par mm hrubsia sliznica.
tak ze sa mam sama rozhodnut teda, co so mnou, tak som isla domov 🙂 pridem nabuduci tyzden na kontrolu, som presvedcena, ze ten kusok tam uz ani nebude a keby aj, tak pockam do dalsej ms, proste co priroda zacala, nech aj dokonci - nemam chut na narkozu, roztahovanie krcku a skrabanie po presne 4 mesiacoch.

proste nasi lekari su fakt desni, bez rozmyslu len hned rezat, pchat liekmi, vobec nebrat do uvahy, ze ludske telo si vie veci vyriesit same.. ani si poriadne neprecitali moju spravu, trepali uplne kraviny, som ich furt musela upozornovat, ze nech sa pozru do papierov..
nemam bolesti, uz len spinim, nemam teplotu, zapal, nic = nie som pacient! som len zena, co prezila prirodzenu vec a ktorej telo to zvladlo perfektne - to nejako nechcu akceptovat 😖
im hovorim, ze aj po porode sa predsa telo docistuje - cele sestonedelie! aj po kyrete sa par dni spini! tak preco mi do prdele idu trepat, ze par hodin po spontannom potrate by som nemala pustit ani kvapku? som znechutena, nepotrebujem diplom na to, aby som si logicky niektore veci vysvetlila a pochopila...

uff, ale som sa vykecala, taka som nasrata! 😀
anyway - vysledok je, ze som velmi spokojna - kedze som tusila posledny tyzden, ze to nedopadne dobre, sustredila som sa na to, nech to vyjde spontanne a veru, vyslo 🙂 takze opat sa mozem len usmievat - vsetko dopadlo dobre 😉
a kedze si moja maternica vyskusala uz umely potrat aj sponatnny potrat, tak jedine, co mi este chyba do zbierky, je porod 😵 takze ten bude do tretice! 😉 amen 😵

monika2712
28. dec 2011

@usacek79 moja zlata to je story jak z filmu normalne!! akoze klobuk dole ze si sa im takto postavila, neviem kolko z nas by na to naslo odvahu! ja by som tiez asi trocha bojovala, keby som mala pocit, ze si tym sama neublizim..ale super, ze to takto dopadlo, uz len verit ze nenastanu ziadne komplikacie, a hlavne, nabehne ti snad aj normalne cyklus, aj hormony sa rychlejsie ukludnia... tak fakt gratulujem! 😉

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 super!!!! aspon ze tak!!!!! aj ja som sa dlho cistila, asi 3- 4 dni po potrate to vychadzalo po kuskoch von. myslim, ze pomohla k tomu aj alchemilka.. a teraz cez mrchu tiez vychadzali dost velke kusy. naposledy na kontrole tiez nebolo este vsetko tak ako ma byt ale myslim, ze po mrche to bude ciste. bola dost silna, tak myslim, ze bude "poriadne" vycistena... 😉 a to kde vzali, ze po potrate nema zena krvacat?? to ich kto naucil?? to musel byt vazny debil ten pan profesor!!!!
dr. iba plasia... u nas sa kyret nerobi automaticky, nechaju ta rozhodnut co ty chces... ten pristup na sk je otrasny... ako keby boli krali... 😖
tento krat to musi vyjst, drzim ti palce!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 a mas moj obdiv, vzdy pozitivne naladena, takych bab je veru malo.. ale ty si vynimocna... 😉

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 ale fakt, hrozna story... ked si clovek nic nezisti na nete, tak im naleti jedna radost. namiesto toho aby davali spravne info ojebavaju jak sa da.. sorry za slovo...
a dobre ta chapem, aj ja som sa na jednej strane tesila, ze to vyslo same, ani nevies ako!!! jedine co som nechcela, som nechcela ist na kyret aj ked co bude... tiez som si hladala info, co sa stane ked nepojdem atd... to ti povedia iba ludia, ktori to prezili... inak ta budu vsetci posielat na kyret.. predsa je to zasah do tela a ja som bola az privelmi rada, ze som sa tomu vyhla... 😉

usacek79
28. dec 2011

@monika2712 no story z blbeho filmu 😀 😀 ale teda nemysli si, aj som si korunou hadzala, ze ci ist alebo neist na ten kyret a furt mi padalo, ze nie 😅 strasna dilema to bola, ked ti lekari sa vzdy vyzivaju v straseni ludi..
ale teda nie ta koruna rozhodla, ale taka ta nasa zenska intuicia - som si pohovorila s telom, nechala som ho prejavit, co mi hovori a pocit, ked som sa rozhodla neist, bol uzasny - taky uvolnujuci, normalne som sa sama na posteli usmievala a zaspala som do 3 minut 😉
ved prinajhorsom stale sa mozem rozhodnut inak, ak by nastali nejake komplikacie, idem na kontrolu next week, ale som presvedcena, ze nic take sa nestane 🙂 tradicne som hlboko presvedcena o happyende 😀 nepolepsitelna 😀

usacek79
28. dec 2011

@bambi2 presne tak, nasi lekari su taki nejaki predposrati, alebo zbieraju ciarky - co ja viem... 😒
rada pocujem, ze ty mas skusenost s osvietenejsimi, ktori akceptuju prirodzene udalosti..
no a navyse prave to, ze som uplne cista, az bol lekar prekvapeny, ze len ten mini kusocek nasiel po 5minutach hladania, ma presvedcilo, ze moje telo odviedlo skvelu pracu 🙂 nech mi ho laskavo lekari neurazaju, ze nevie veci riesit same 😉
ako som ti uz pisala vyssie, ja v principe s kyretom problem nemam, ak je nutny, ale ak co i len trochu nie je a navyse by mal byt v tak kratkom slede - no dakujem pekne, neprosim!

monika2712
28. dec 2011

@usacek79 no ano lekari bohuzial vacsinou netusia co je najlepsie, ale to co su zvyknuti.. rovno rezat... mne sa napr gynda cudovala, ze som odmietla jej kontakty v koche a na kramaroch, a vybavila som si vlastny, hoci ma to stalo o 100 eur viac, ale mala som istotu ze doktorka ktora ma bude cistit nic neodfklakne ale hlavne bude so mnou jednat ako so zenou a nie ako s debilom, a aj tak bolo, lebo pocula som pripady kedy lekar nieco zanedbal, bol z toho zapal a podobne. . takze treba verit svojmu instinktu, zdravie mame len jedno a niekedy naozaj vieme najlepsie co je pre nas najlepsie, nech sa lekari aj na hlavu stavaju 😀
verim ze u teba to uz do tretice naozaj dobre dopadne..
😎

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 no kto hlada najde. a cim dlhsie bude hladat, tym viac toho najde 😀 no ja som bola az prekvapena ked mi dr. povedal, ze su 3 moznosti... a sam mi povedal, ze sa tam neoplati ist koli takemu kusocku. ze vraj to vyjde samo... alebo s buducou mrchou...neviem kde ale niekde som citala, ze dr. vela veci robia zbytocne... vela zasahuju do tela uplne zbytocne. ale im to tak vyhovuje, ved z coho by mali platy??? 😕

katie1
28. dec 2011

@usacek79 klobuk dolu...naozaj 😉

Ja som povedala lekarke hned, ze by som sa kyretu rada vyhla...kedze som uz krvacala, navrhla som tuto moznost. Lekarka povedala, ze OK, ale krvacat mozem max. tyzden. A tak aj bolo. Trvalo to presne 7 dni. Potom kontrola a bola som cista. Zobrali mi este HCG, bolo uz nulove a zapalovy faktor bol v norme.
Povedala, ze uz nemusim chodit ani na kontrolu ak nebudu ziadne komplikacie a ze s dalsim otehotnenim mam pockat 3 cykly.

yasmin0001
28. dec 2011

@usacek79 wooooooooooow tak tomuto hovorim story! Pocuj, ja by som ta normalne brala za gynekologicku. Konecne niekto s mozgom. Ja si myslim, ze mne tiez nenasli ziadne stopy po tehotenstve, lebo som stihla vykrvacat chvilu pred tym v nemocnici a keby som pockala este dve hodky tiez by uz nemali co cistit. Je to bohuzial tak v nemocnici sa ide podla zabehnutych kolaji s klapkami na ociach a nikto nema cas sa nad tebou individualne zamyslat. Super si to zvladla!!! Velmi drzim palce, aby bolo vsetko ok.

@orchidea8 dakujem, uz som si to vygooglila, no myslim si, ze nemohlo ist o mimomaternicove, kedze som mala potvrdene tehu v maternici. Robila som si po kyrete aj tehu test a bol negativny. Nemam uz ziadne priznaky ani nic, keby som mala MM tehu, tak to by som asi uz o tom vedela, nie?

@katie1 este nie som celkom rozhodnuta kedy na to ist, nechcem to uponahlat a presne ako ty pises, nie som momentalne pripravena psychicky zazit to znovu a ako som uz aj pisala, budem musiet mozno aj lezat a budem sa straaaasne bat. Prave dnes mam trochu depku, co sa babatiek tyka a stale ma este boli moja strata... Este som aj stretla v meste znamu, ktora sa dozvedela od niekoho, ze som tehu a stale pozerala z mojho brucha na tvar, tak som jej nakoniec povedala, ze uz nie som tehu a ona ma sokla, ze jej sa to stalo uz 2x! Cim sme si to my zeny zasluzili!!!????

usacek79
28. dec 2011

@bambi2 inak ty si bola pripad, na ktory som myslela 😉 ze to islo spontanne a si v pohode, takze ani nevies ako a bola si mi oporou 🙂

@katie1 dakujem a gratulujem k osvietenej lekarke 😉 ja som zacala len spinit dva dni pred potratom, nie krv, len kusocky hnedej sliznice a potom prisiel vybuch vnutornosti 😅 a teda peklo trvalo 2 hodiny, potom uz len krvacanie pol dna a od vcerajska vecera uz len spinim, tak si myslim, ze mi to ide dobre - ozaj expresne zotavovanie 🙂 ja verim v zazracne uzdravovacue schopnosti ludskeho (mojho 😉 ) tela, dokonalejsi stroj neexistuje 😵

bambi2
28. dec 2011

ja som sa snazila este vcera a dnes dovolat dr. na posl. kontrolu ale asi ma dovolenku... tak skusim este buduci tyzden, mozno zajtra... a ideme na vec. este sa ho spytam, co povie, kedy sa mozme zacat snazit. aj ked ho neposluchnem ale zaujima ma jeho nazor... ja som dnes nieco objavila... Argentum metallicum praeparatum D6 striebro od weledy. uz som to objednala v lekarni. je to na povzbudenie ovulky ci ako to povedat po sk... co som citala na forach, vela zien otehotneli po piti alchemilky a s tymto striebrom.. tak ja budem urcite medzi tymi zenami uz v januari... 😀 keby niekto mal zaujem, tak dohodim, kedze na sk neviem ci to dostat... 🙂

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 to ma tesi... viem si predstavit, vela pomoze skusenost, ak si tym niekto presiel, ulavi poradit alebo pocut co a ako... ja som tiez hladala na forach, vela som citala lebo som vedela iba o jednej kamoske ktora to tiez prezila a vycistila sa sama. potom som dostala kontakt na jednu tiez co si tym presla... ja nemocnice a dr. nemusim a u mna by bol kyret to posledne...
inak tu ak chces, precitaj si... mne to tiez dost pomohlo... https://sites.google.com/site/missedabortion/

yasmin0001
28. dec 2011

@usacek79 presne takyto priebeh som mala aj ja, lenze ja som o potratoch a kyretoch nevedela nic ked sa to stalo. Keby sa to opakovalo, bola by som mudrejsia...

zuszana
28. dec 2011

@usacek79 waw tak toto je fakt story, trošku mi z toho prišlo zle 🙂 ale v dobrom, obdivujem ťa, tiež by som už na kyret nechcela isť ak by to išlo samo, ja som aj pri prvom potrate začala sama krvácať, ale doktor že hned treba vyčistiť na istotu, ale teraz by som už kázala počkať, či by sa telo samo vyčistilo, mala si veľmi dobrý prístup a do tej tretice to už bude určite pôrod 🙂

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 ved to je to, ze clovek sa uci z vlastnej skusenosti.. ja som tiez nevedela. ale zacala som citat uz predtym lebo som to nejako tusila... ale ja som mala stastie, ze mne dal dr. na vyber...

ono baby k potratu pride samo aj ked babo uz nezije... telo ale potrebuje urcity cas to vsetko nejako pochopit. a vyluci sa to same. ved aj v prirode je to urcite tak, tam im do toho tiez nikto nezasahuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre