Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
28. dec 2011

@yasmin0001 😀 no niekedy sa sa uz ako gynekolog-amater citim 😀 najtrapnejsie je, ked dam lekarom logicke argumenty a oni len hapkaju, ze noooo, aleeee, hmmmm... to je ine, to je ine.. 😠
no ved prave, ze vsetky pripady su ine, kazdy clovek je iny, tak nech sa laskavo na pacienta pozeraju ako na jedinecnu bytost, a nie nejaky vseobecny statisticky udaj 😠
a ak staci pockat par hodin, ci dni, tak preco sakra nepockat?? mna chceli kyretovat uz pred dvomi tyzdnami, esteze som si presadila cakanie (sice som tajne dufala v iny vysledok, ale aj tak dobre 🙂 )
naozaj za par dni sa nemoze nic strasne stat, otrava krvi, infekcie ci nejake ine sialenstva potrebuju tiez cas a ak pojdem o 5 dni na kontrolu, tak sa nic nepokazi 🙂 naopak, docistim sa zatial k dokonalosti 😉

@bambi2 ano, aj pripady inych, aj postoj lekarov zo zahranicia (o ktorych si tiez nemyslim, ze by boli uplne dokonali, no tak nejako im nejde len o ciarky tusim... akosi pochopili, ze priroda je predsa len nad medicinou - hlavne pri prirodzenych udalostiach, akym je tehu, porod ci potrat)

inak mna ale teraz nejako presla chut na materstvo, resp. snazenie, vobec ma to nijako nelaka momentalne, necitim to pnutie, co po prvom potrate, ze "uz nech to je"... pojdeme na to asi az niekedy v juni, vzdy som chcela jarne dieta, tak si ho doprajem 😉 a zatial sa dam do formy aspon, sak som uz ako hurka 😵

yasmin0001
28. dec 2011

@zuszana mna takisto hned pratali na salu a nedali mi ani sancu nieco povedat. No keby bolo v nemocnici Wifi a modrykonik, tak by ma tam veru nedostali 😠 a teraz ma este budu strasit s MM tehotenstvom, zato, ze tam nic nenasli. Fuseri!!! 😉

bambi2
28. dec 2011

alebo sa nevyvyja plod... potrebuje to svoj cas...

yasmin0001
28. dec 2011

@bambi2 je to tak, ved kedysi ziadne kyrety neboli a deti sa potracali aj rodili. Telo urcite vie co robit. Ja som sa pytala lekara ked som tam dosla, ci je to skutocne nutne a on len povedal ano pre istotu, aby nevznikol zapal blablabla.... no a ja v krcoch krvacajuca som bola rada, ze sa aspon nieco so mnou robi...

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 prave preto tam wifi asi neni aby im pacienti neutekali odtial 😀 😀 😀
ale nie... ale to je sila, rozhodovat o nasom zdravi, nie, ze ci tych chces ale musis!!! to kde smeeeeeeeeee????????????

zuszana
28. dec 2011

@yasmin0001 aj mne ked prišli výsledky z hostologie, tak že našli len plodové vajce a že treba vylúčiť mimomaternicové, tak mi zas sestrička musela zobrať krv na hcg, ale našťastie bolo negatívne, no proste horor...neboj nebude to mimo... 🙂

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 ale aka istota?? ja som sa spytala a co ak to nevyjde s mrchou von ten posledny kusok?? povedal, tak potom na kyret. ale aspon to skusime. naco sa ponahlat. ak si telo neporadi az potom mu treba pomoct... ale treba mu dat najprv sancu, mozno to dokaze same!!!!!!!! ved mozno by to bol ozaj zbytocny zakrok... 😖 ja dufam, ze nebude treba a bude vsetko vycistene...

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 viem, stacilo dat tabletku od bolesti a pockat par hodin... ono by to vyslo same... to su vlasnte uz kontrakcie, to uz bola priprava, ze to za chvilu pride.. telo sa chystalo to vypravit same von...
ja som mala take divne bolesti, vedela som, ze to pride... a potom kontrakcie az ked som bola u doktora... a to bolo nieco hrozne, fakt, som myslela, ze je so mnou konec v ten moment a ze sa preberem niekde v nemocke... ale nastastie som mala tu silu, prejst nejakych 30 m k taxiku a domov do postele...

usacek79
28. dec 2011

@yasmin0001
@bambi2 presne, najma ta automatickost, ze sup na kyret bez toho, aby ma vobec pozreli!! to bol dost rozhodujuci moment, ked som sa vytocila 😠 a potom nasleduje strasenie, spoliehajuc sa na nevedomost pacientiek prezivajucich prave nestastny moment, o to viac pristupnejsich na cokolvek 😖
a navyse, chce to kus sebaistoty a asertivity zahlasit, ze im kaslem na kyret a chcem ist domov 😀 to asi denne nezazivaju, ked som tak pozerala na ich prekvapene tvare 😉
tak hned zacali hapkat, ze samozrejme, je to na mne a nebudu ma do nicoho nutit, no aj tak mi dali podpisat reverz (co teda akceptujem) a este prihodili, ze ci si uvedomujem rizika.. tak som povedala, ze viac si uvedomujem nezmyselnost kyretu "pre istotu" - nepovedala by som ani pol slova, ak by boli realne dovody, nie nejake virtualne strasenie 😠

yasmin0001
28. dec 2011

@usacek79 vobec sa ti necudujem, ze mas teraz chut cakat s dalsim snazenim.
U mna je to take vselijake, ale tiez som taka nastartovana, ze veeeelmi chcem a hneeeed uz teraz je neskoro, ale to je sposobene tym ocakavanim, ze som bola uz nastavena na to, ze bude babo, vsetci sa tesili a teraz je taky pocit prazdnoty, ale na druhu stranu strach a obavy. A ked budem znovu tehu, budem to brat viac s rezervou a po 2 potrate uz musia byt tie pocity ine.

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 to vazne ti dali podpisat revers?? oni nemaju rada take typy pacientov ako si ty a ja.. ja by som sa tiez nedala... 😀 😀 😀 ja si stojim za svojim aj ked co bude... 😉 a nechapem, ved potrat nie je choroba... tak nechapem ake riziko...

yasmin0001
28. dec 2011

@bambi2 ved teraz uz viem! Ale vtedy.... 😢

usacek79
28. dec 2011

@yasmin0001 no aj ja som bola po prvom potrate nastartovana, ale toto bola riadna brzda, sa mi nejako spalili kabliky materinske 😀 ale teda nie je to to, zeby som sa bala dalsieho tehu a vobec si nemyslim, ze to nevyslo preto, ze sme na to isli prilis "rychlo" (po dvoch cykloch)
ja sa otehotniet nebojim - ved kto neskusa, ten nevyhra 😉 ale naozaj tak nejako teraz nemam chut, budem sa cisto egoisticky sustredit najblizsie mesiace na seba 🙂

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 ja viem... vtedy je clovek najradsej, ze je uz po vsetkom... 😖 teraz sme mudrejsie...

bambi2
28. dec 2011

ja som dnes objavila dobru nemecku stranku... ak viete niekto nemecky a chcete citat, tak ju sem hodim.. je to zaujimave... su tam take rady, vela sa toho dozviete...

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 ja sa tiez nebojim buduceho tehu, budem sice robit niektore veci inak ako teraz a viem, ze to babo teraz vynosim... 😵

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 a sa cudujem, ze ta nenaplasili, ze vykrvacas... lebo tiez tym zvyknu strasit... co som citala fora, tak vela ich tym plasilo.. oni asi ani nevedia uz ako oklamat ludi... 😀

yasmin0001
28. dec 2011

@usacek79 spravne! Ved aj ja som pribrala a vyzeram tak nejako ostarnuto, tiez sa chcem dat dokopy, aby dalsie babo byvalo v sexi domceku 😎

@bambi2 radsej by som cely zivot zila v sladkej nevedomosti bez tohto zazitku 😝 a dufam, ze tuto informaciu uz nebudem potrebovat nikdy pouzit 😖

bambi2
28. dec 2011

@yasmin0001 zakon schvalnosti, uz sa to nestane, lebo mame info, vieme co robit.. ono sa to stane iba vtedy ked o tom nic nevieme a nie sme na to prichystane 😉

bambi2
28. dec 2011

ja sa vratim v januari k odkyslovaniu, tiez mam urcite nejake 2- 3 kg navyse... tak pojdu dolu pekne... a uvidime, budeme sa milovat, ked sa zadari zadari sa a ked nie tak pojdeme dalej... 🙂

yasmin0001
28. dec 2011

@bambi2 noooo naucit sa po nemecky je dalsia moja vec na zozname: Co chcem stihnut v roku 2012
😀

usacek79
28. dec 2011

@bambi2 vykrvacanim ma nemohli velmi strasit, kedze krvacanie bolo uz minimalizovane, ked som do nemocnice prisla - to skor moj muz ked ma videl v noci v kaluzi krvi si myslel, ze mu tam umrem, chudak, taky bol zlaty vyplaseny, behal okolo mna ako verny psik, uplne v pomykove, ze co ma robit, ako ma ma ratovat 🙂
a inak - pevne verim, ze zakon schvalnosti sa stane, ze uz nebudeme potrebovat zuzitkovavat tieto skusenosti a vedomosti 😉
@yasmin0001 baby, ani neviete ako sa mi paci, ze sme take pohodove, realisticke a otvorene krajsim zajtrajskom 😉 dviha mi naladu ked vidim, ze nie som jediny pozitivisticky blazon 😀

bambi2
28. dec 2011

@usacek79 jej, zlaty!!! no moj bol tiez doma, ale nevedel co sa deje... aj mne pomohlo sa vyrozpravat... viem, ze nas cakaju uz iba tie krasne chvile.. dost bolo tychto zlych!!!!!!
aj ja verim nato, ze zakon schvalnosti bude a budu nam tieto info na prd... 😀 teda, su tu nato, aby sme ich zrejme rozdavali druhym... aby ti co pridu po nas, vedeli co a ako... a to im pomoze tak ako nam pomohli predchodci... ono to ako keby musi tak byt... aspon ja to tak vidim... na nieco je to uzitocne to co sme prezili...

yasmin0001
28. dec 2011

@usacek79 moja ved niekde som citala, ze taketo veci sa stavaju len silnym zenam 🙂. Ked sa mi to stalo, vsetci co ma poznaju mi len povedali: ty si silna, o teba strach nemam...

bambi2
28. dec 2011

este vam davam do pozornosti tuto stranku.. su tam super clanky... a mna tato stranka velmi upokojila... http://vnimavetehotenstvo.sk/moja-skusenost-so-...

cajova_lienka
28. dec 2011

@usacek79 aj ty si prisla o babatko? uz druhykrat vsak? je mi to strasne luto - nam sa to teraz stalo po prvyraz a verim ze uz viac to nezazijem - inak je to smutne ze vas tu vidim viacere bojovnciky exjulovky ☹
@bambi2 Ahoj aj ja som uz tu ☹

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka to nemyslis vazne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ uz staci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uz nech sem nikto z juloviek nechodi, je nas tu dost!!!!!! 😢

usacek79
28. dec 2011

@cajova_lienka nuz tak veru, ale teda nejako to neprezivam, vypla som emocia, zapla racio 🙂 a optimizmus mam nastaveny na trvaly, maximalny mod 😉 nuz ved do tretice 😵 verim, ze tebe bude stacit druhy pokus 🙂

bambi2
28. dec 2011

@cajova_lienka ach jaj, ani nevies ako mi je to luto... aj ja som nastastie prvykrat a dufam, ze to uz nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy viac nezazijeme!!!!!!!

bambi2
28. dec 2011

minule som sa zasmiala.. som myslela ze pustim do gati.. 😀 😀 😀

ze ako spolahlivo otehotniet...
Postup je jednoduchý:

Pred samotným aktom si musí muž v duchu hovoriť, "toto nie je moja manželka" alebo "toto nie je moja priateľka". Takto informované spermie sa viac rozšantia a nabudia. Pred samotným vyvrcholením si zasa hovorte "Bože, veď máme len 17, sme na školskom výlete - snáď sa nič nestane a bude to bez následkov. Nemôžeme si dieťaťom pokaziť život, veď sme ešte mladí" ... a vtedy sa tie biele bičíkaté potvorky predbiehajú v škodoradosti ktoré nám urobí najväčšiu zlobu a ženské vajíčko bez problémov oplodní.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre