Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

poisonblu
20. jan 2012

@yasmin0001 tiez som mala take pocity...kazdy bozi mesiac..a vydrzali sme az do januara...a celkom rychlo to ubehlo..ja sa dozviem, ci sme boli uspesni o tyzden...

monika2712
20. jan 2012

@yasmin0001 no nie je dobre to unahlit, ale ak sa citis dobre.. ono sa aj tak nemusi podarit na prvy krat. nam sa podarilo az na treti ci stvrty pokus..

marecek1
20. jan 2012

@yasmin0001 možno bude lepšie, ak chvíľočku počkáš, ak teda vydržíš 😀 presne ako píšu kočky, jeden - dva mesiace ubehnú ako voda, a aspoň nič neuponáhľaš.

ika84
20. jan 2012

@yasmin0001 a ja by som sla do toho, ja som to brala tak, že kde je napisane ze sa to hned na prvy sup podari? Presli bezmala 3 mesiace a stale nič...tak ma utesuje aspon to, ze sme si sex uzivali naplno 😀

katie1
20. jan 2012

@yasmin0001 ak Ti lekar povedal, ze mozte, tak skuste a uvidite 🙂 My sme tiez zacali po prvej MS, tak som zvedava, dufam, ze bude vse OK 🙂

evakva
20. jan 2012

Tento mesiac zacinam merat BT a ideme sa snazit. Nasadila som caje, vitaminy, tak mozno sa zadari a ak nie, tak urcite coskoro.

lejduska
20. jan 2012

@meusicka jeeej tak to je super..tak to silno gratulujem 🙂 🙂 🙂 to bol asi najkrajsi vianocny darcek, ze? tak prajem vela zdravicka hlavne, drzte sa

katty27
21. jan 2012

mne sa začínajú budúci týždeň plodné dni,,tak to skúsime a uvidíme. Tiež sme chceli hneď po kyrete, ale lepšie je počkať a ja som už 4 mes. po tom zákroku a ubehlo to rýchlo. teraz sa môžme kľudne snažilkovať aj lekárka mi to povedala 🙂))

eileeen
21. jan 2012

ja som mala kyret 16.12., lekar mi povedal, ze mozme skusat hned po prvej menstruacii, ktora skoncila pred par dnami. Ja chcem ale este pockat na jednu alebo aj dve a potom sa zacneme opat snazit. Ale nevidim v tom problem, hned po prvej menstr., co som citala aj na tychto forach tak niektore zeny takto otehotneli bez problemov (aj moja teta). Mne to vyhovuje pockat este aspon jeden mesiac aj pracovne- inak neviem ci by som vydrzala 🙂 😉

yasmin0001
21. jan 2012

jeeeeeeej baby dakujem, ze ste mi napisali. No mam dilemu, jednak aj ja potrebujem este mesiac poriesit pracu a aj ine veci, ale zase si uvedomujem, ze otehu nemusi ist hned ako lusknem prstom. Ale tak mi to chyba, byt tehu! Ja v praci nie som stastna a na nic na svete sa netesim viac, ako stat sa maminou a mat konecne po rokoch zmenu oproti pracovnemu stereotypu a riesit konecne aj ine veci, omnoho krajsie a dolezitejsie ako pracovne problemy (problemy cudzich ludi). Planujem aj pocas materskej uuuuplne zmenit karieru a zivot. A cim skor budem tehu, tym skor sa mi ten sen moze splnit. 😎
No uvidime, dam vediet ci sme davali bacha, alebo nedavali 😉

poisonblu
21. jan 2012

@yasmin0001 ja tiez nie som v praci stastna, preto som na PN, ale uz mi bude koncit vo februari, tak dam vypoved a radsej budem na UP, ako pod tlakom a v strese...

yasmin0001
21. jan 2012

@poisonblu ja viem, uz som si to tu o tebe viackrat citala, ze si kvoli sefovi na PN. S tou pracou je to fakt blbe... Ale ja to tam predsa len vydrzim hlavne kvoli materskej a ked budem tehu, tak aj tak asi budem doma na PN, takze ked sa podari otehu, je s pracou koniec...
Ja inak pracujem rada, nie som ziadny lenivec, len mam pocit, ze sa mi nedostava ziadne ocenenie momentalne. Ale inak celkovo s firmou som spokojna. Ziada sa mi ale aj zmenit uplne prostredie z kancelarskeho na nieco viac zmysluplne. Napriklad mat svoj obchod s niecim, alebo kvetinarstvo...nie len papiere stale prekladat z jednej strany stola na druhu... Potrebujem sa viac realizovat a v tejto praci nemam priestor na ziadnu kreativitu, asi som si zvolila zle. Ale stale je hadam cas to napravit.

poisonblu
21. jan 2012

@yasmin0001 ako mne je to uz jedno, lebo si platim DNP z maxima, takze zamestnana byt nepotrebujem...a po MD by som sa tam aj tak nechcela vratit

katty27
21. jan 2012

baby určite raz najdete prácu, ktorá vas bude bavit...nie je nič horšie ako mať hrozného šéfa. Ja som mala a zmenila som prácu a teraz je to na 1-čku... Pracujem v školstve,,nie je to nič moc čo sa týka platu,,ale tie deti sú úžasne,,niekedy na nervy ale super 🙂)

monika2712
21. jan 2012

Baby ja mam teraz uzasnu pracu, som tam uz 6 rokov, platovo super, kolektiv super, sme len styria, ale velmi sa bojim toho ze ked odidem na matersku, hoci planujem ist iba na rok, viac sa neda, tak ze si najdu nahradu s ktorou budu viac spokojni, alebo neviem co, ze proste o ten job kvoli materskej pridem, viem ze vyhodit ma nemozu kym som na nej, ale tak proste mam obavy ako to aj potom budem zvladat byt od 9-17 v praci, nechat doma rocne babo s manzelom, a babatko takmer nevidiet.. a ci to vobec muz s babom doma sam zvladne.. ☹

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 tým sa teraz nezaťažuj, teraz si pekne užívaj tehotenstvo, potom miminko 🙂 🙂 🙂 pokiaľ si tam 6 rokov a šéf je s tebou spokojný, tak ťa určite nenahradí, no a nakoniec sa možno sama rozhodneš, že zostaneš na rodičovskej tri roky, alebo spojíš túto jednu s ďalšou, a už nebudeš musieť riešiť, čo s prácou 😉

pandula
21. jan 2012

@monika2712 to zalezi ake dietatko bude hlavne. my sme to mali tazke ja som zacala robit az po 2 rokoch aj to na dohodu len 12 hodin tyzdenne. a niekedy mam dost ked to stiham ale mne ho strazi mamina. no aj tak upratat navarit. atd...

podla mna to zvladnete ak bude pekne spinkavat a dobre papat. treba ucit samostatnosti skorej. prestanes do roka kojit atd... baba sa naviaze na tata potom

pandula
21. jan 2012

a tehotne po potrate ako je to s vami. je tato tema o tom/> 😅

otazocka ako skoro ste otehu po potrate atd... dajte info a rady 😅 dakujem

monika2712
21. jan 2012

@pandula no hej, zalezi na babu, ja sa ale do prace budem musiet vratit uz po roku, ak nie aj skor, kvoli financiam, a potom pojde na rodicovsku manzel, strasne ma to trapi,ale bohuzial, inak nevyzijeme..
no ja som mala kyret 1.7., zacali sme sa snazit tak nejak v oktobri a podarilo sa koncom decembra, takze po 6tich cykloch od kyretu. Rada? no asi len ze neriesit.. u mna to zafungovalo, ale mozno aj to, ze som sa konecne troska pozviechala psychicky, ze sa dali do poriadku rodinne vztahy, ale urcite aj to, ze sme proste neplodili cielene, ale na nahodu, vobec sme s tym nepocitali.. no uvidime ako to dopadne, kedze kontrolu mam az v piatok prvu, tak sa modlim aby tam fazulka tentokrat bola.

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 no vies, u nas nehrozi ze ostanem na rodicovskej ja, kvoli peniazkom.. to by sa musel stat zazrak 😒

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 možno sa zázrak stane 🙂 ale nie. takže by musel zostať na rodičovskej manžel? no niektorí muži sa vedia postarať o miminko úplne bez problémov. len ty prídeš o krásne chvíľky so svojím drobcom, po roku prídu také milé chvíle: drobec začne chodiť, behať, .. sestra má práve teraz ročnú bambuľku, akurátne dnes sme boli u nich na oslave 1. narodenín, taká zlatá je malá.... no ale keď sa inak nedá, tak to budete musieť zvládnuť aj takto.

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 no presne, muz by mal ist na rodicovsku, zazrak jedine ze by sme vyhrali peniaze 😀 iba v takom pripade by som mohla ostat... plne si uvedomujem ze neuvidim svoje babo vyrastat, ale to je udel za to, ze mame dom a vysoku hypoteku, a ze ja zarabam viac ako muz. z jeho platu a rodicovsej by sme proste nevyzili.. mozno sa mi podari nejak so sefom dohodnut na par dni prace z domu alebo skratenu pracovnu dobu, neviem.. uvidime. je to este daleko..

marecek1
21. jan 2012

@pandula rada: určite ako píše aj
@monika2712 : vypnúť, nesústreďovať sa len na "plodenie" potomka, ale jednoducho si užívať milovanie, nemyslieť na to jediné: otehotnieť. píše sa to ľahšie, ako sa to uskutočňuje 😒

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 presne toto som sa ťa chcela opýtať, či by sa tvoja práce nedala robiť - alebo aspoň jej časť aj z domu. to by bolo fajn. skrátený úväzok - je tiež riešenie, otázne je, či by ti plat za skrátenú pracovnú dobu stačil.

monika2712
21. jan 2012

@marecek1 ja viem, tiez som si myslela ze sa to neda, neriesit, nesustredit sa.. ale dalo sa, kedze prisli ine veci, lieky na imunitu, choroba, proste boli sme spolu, muz ani nevedel ze uz mam plodne dni, povedela som mu az potom, ziadne nohy hore, dokonca som isla rovno na wcko, proste ziadna extra snaha.. a vyslo to.. tiez tie prve tri mesiace snazenia som len stresovala, prerevala kazdy prichod mrchy, ale potom pred vianocami ked prisla posledna, som si sama povedala ze dost, ze takto to proste dalej nejde.. jednoducho si clovek musi asi zamestnat mysel niecim inym, ja som bola presvedcena ze ten cyklus si dame pauzu, preliecim sa atd..

pandula
21. jan 2012

@marecek1 o to nejde ja na to nemyslim negativne ale skor kedy je dobre zacat. doktorka mi povedala 6 mesiacov ale to je velmi dlho. rana je velkaaaa ale uz sa zacina hojit je uz 3 tyzdne myslime praveze velmi pozitivne. v maternici mam infekciu. zatial sa to nejako neriesi. musim ist na vysetrenia kultivacie. prvy mendzes este nebol. skor ide kedy sa do toho pustime samoska ked tam infekcia nebude atd... ale ja bych aj v marci uz zacala ci to neni skoro

pandula
21. jan 2012

1. dieta uplna nahoda som 2 mesiace ani nevedela ze som tehu 😅 😅 druhe tehu uplne necakane nahoda ale neskoncilo to pekne. takze urcite nemysliet na to ale co ja viem ci to pojde. 😒 to az cas uvidi ja som doteraz krasne vedela kedy ovulujem len dufam ze sa mi uplne krasny cyklus aky som mala nenarusi

marecek1
21. jan 2012

@monika2712 ani si nevieš predstaviť, ako si ma potešila, keď si napísala, že baby, som tehotná. keď sme si spolu písali aj nejakú IP, tak som si tak povedala: ak by som niekomu priala bábätko, tak jej. za to, že toho toľko prežila a je teraz taká smutná, snaží sa tak strašne, až to nie je dobre... a keď si nám to tu oznámila - no normálne radosť, aj keď ťa osobne nepoznám.
teraz už len aby bolo všetko v poriadku. aby všetko zlé nahradilo len už to dobré.

nelinkag
21. jan 2012

Ahojte, babenky, je tu niektora z vas po potrate po IVF?

marecek1
21. jan 2012

@pandula aha... no tak v tom prípade musíš počkať, kým sa zbavíš infekcie. čím skôr budeš úplne fit, tým skôr môžeš začať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre