Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
6. mar 2012

@zitaje no po kyrete a potrate byva väcsinou mrcha silna... pred nehra rolu ci je silna ci slaba ale po, urcite silna... maternica sa musi docistit. a tym, ze to vyskrabu, skrabu na slepo, nevedia, ci vyskrabali moc alebo malo alebo akurat. tam je to riziko, ze sa nema vajko kde uchytit. ak sa ma kde uchytit, tak sa uchyti. ale tam je myslim väcsie riziko tej infekcie. som pocula, ze by nemali po potrate robit ani vnutorny utz, vraj tam tiez hrozi infekcia. ale to im nevadi, vadi im iba pri styku... 😖 ale je to iba na kazdom z nas ci to riskne a ako to zoberie... a niekedy byva aj anovulacny cyklus po kyrete. hlien mozes mat ale ovulka nemusi byt... najprv sa telo musi zpamätat z toho soku...

kukucka26
6. mar 2012

ja som sa snazila hned bez cakania azdoteraz nakolko je maternica dobre vycistena regeneruje sa a vajicko sa moze lepsie a hned uhniezdit a ovu mozes mat podla hlienu ale ako anovulaciu bez zlteho telieska ☹

zitaje
6. mar 2012

@kukucg
@bambi2
Ja sa nejak neponahlam, ani nemam ako, chlapa nemam doma, len zbieram info 🙂 .
Mne teraz robili uzv len cez brucho, a gyndos aj vravel, ze po kyrete sa robi vaginalny uzv az po prvej menstruacii, takze to asi plati, s tou infekciou.
OK, tak proste nic neriesim, prave som dopila alchemilku, tak len cakam a hotovo.
Vdaka baby 🙂

delideli
6. mar 2012

@kukucka26 : tak to meskanie znie slubne 🙂 najma ak mavas pravidelny cyklus,tak urcite..drzim palceky, aby ciarocka silnela 🙂
@zitaje : tak ako pisu baby, po kyrete je maternica vyskrabana, fazulka by sa nemusela vediet púoriadne uchytit a uhniezdit..aj mne doktor vravel,ze casto byva prvy cyklus anovulacny,kym sa telo da doporiadku aj hormonalne..navyse prvy mesiac po kyrete je aj to riziko infekcie, nam na meiac zakazal pohl. styk uplne,ale sono som mala 2x..teraz akurat mam mrchu a fakt je riadne silna,je vidiet,ze asi este nie je vsetko v starych kolajach..na druhej strane mi doktor vravel,ze sa teraz odporuca cakat 3 mesiace po kyrete,ale ak otehotniem skor,ze sa nemam laka,tze ma vela mamiciek,co takto donosili..a pocula som aj odporucania,ze sa ma pockat asi tolko kolko tyzdnov trvalo tehotenstvo..resp. ak bol potrat do 8tt.,tak staci vraj cakat len 2 mesiace..ja pockam aka bude druha mrska,ak bude uz v norme,mozno sa zacneme pokusat uz po nej..po tejto prvej to riskovat este nechcem..

kukucka26
6. mar 2012

no ano posledne cykly po kyrete boli vsetky krasne na cas 29-30 cyklove 6-7 dnove

natyadko
6. mar 2012

penelope1
ja mam za sebou tiez potrat. A lekar mi povedal,ze maternica sa potrebuje zregenerovat po neuspesnom tehotenstve min. Pol roka. ale ja som potratila v 7mesiaci tehotenstva. Ale dodrzala som to a otehotnela som az po roku. Asi je to ine ked zena potrati v tak vysokom stadiu tehotenstva... Hlavne sa nestresuj a netrap sa 🙂 tes sa nato male nevinne dietatko. Drzim vam palceky 🙂

poisonblu
6. mar 2012

ja som tehu zase, po 5 mesiacoch od potratu...som len 2 tyzdne tehotna, trosku som spinila, tak som sla k dr. nasadil mi injekcie progesteronove a mam oddychovat...dufam, ze vsetko bude ok a donosim babo v pohode

delideli
6. mar 2012

@poisonblu : drzim palce 🙂 pekne oddychujte a nechajte sa obskakovat,nech ste vporiadku 🙂

delideli
6. mar 2012

@silvijaa : ahoj, mne prisla na 31.den po kyrete.o babatko som prisla v 7-8 tt. v lekarni mi doporucili gynastan,tak som ho pila od zakroku cely cas 2-3xdenne (na striedacku s popradskym zenskym,ktory ma podobne zlozenie) a tiez som zacala posledny tyzden brat indolan,mal by harmonizovat hormony,ale ja ho beriem kvoli cyste prsnika..inak je to asi individualne, citala som,ze niektore baby mali MS aj po 6 ci 8 tyzdnoch..drzim palceky,nech ti pride cim skor, nech je vsetko ok 🙂

lussi2
6. mar 2012

@penelope1 ja som tiež 2 x potratila a nemyslím, že to bolo kávou, ale máš pravdu pre pokoj duše... 🙂

penelope1
6. mar 2012

@lussi2 Nechcela som tým povedať,že kvôli pitiu kávy som potratila.To urcite nie.Faktorov tam bolo urcite viac.Len som tým chcela povedať,že pitie kávy moze mat negatívny vplyv na babatko, tak isto ako alkohol a cigarety...

lussi2
6. mar 2012

@penelope1 nemyslela som to tak, že spôsobuje potrat, určite to neprospieva to s tebou súhlasim...

zuszana
6. mar 2012

@poisonblu tak sa držkaj a mysli pozitívne, určite bude všetko v poriadku 🙂

yasmin0001
8. mar 2012

@poisonblu ahoooj, ako sa mas? je vsetko v poriadku?
Drzim silno palceky

poisonblu
8. mar 2012

@yasmin0001 ahoj, no zatial vyzera, ze ok...maly sa drzi 🙂 prsia ma bolia, a dufam, ze mi aj zle bude byvat, nech viem, ze je vsetko ok..pri prvom tehu som mala iba bolesti prs, tak som si ani nevsimla, ze zrazu vymizli...

lucianak
9. mar 2012

Baby, je to oki, že ma pobolieva podbruško a sem tam aj v ňom pichne. To už asi 3 deň to pichanie. Som v 5+5.

stinna
9. mar 2012

@lucianak Mňa tiež takto popichávalo a doktorka ma poslala do nemocnice (keďže som už mala jeden potrat pred necelými 2 rokmi). Tak mi nariadili kľudový režim a nasadili mi magne B6. A to zabralo. Občas ma ešte pichne, ale nie je to už také silné. Vtedy si ľahnem a oddychujem. Robili mi aj rôzne vyšetrenia a všetko bolo v poriadku. Tak sa drž 🙂

yasmin0001
9. mar 2012

@lucianak vsade sa tu pise, ze sa roztahuje maternica a ze je to ok!
Uz si aj doma na PN?

poisonblu
9. mar 2012

@lucianak jasne, ja mam tiez niekedy bolesti, a pred chvilkou ked som vstala z gauca, tak ma aj pichlo na pravej strane....ale tesim sa, ze mi prestalo konecne to spinenie....hadam sa maly umudril....dneska som mala riadne nervy zo sefa a z kolegyne, lebo nejak nevedel sef pochopit, ze preco som dala vypoved a kolegyna ma nazvala podrazackou....ale tak seriem na nich, mam pravo dat vypoved a byt sebecka, uz ich nikdy v zivote neuvidim :D

yasmin0001
9. mar 2012

@poisonblu ahoooj, tak som rada, ze vsetko ok. Pocuj a preco nie si na PN? Nechcel ta lekar nechat?
Aj ja ocakavam peklo v praci ked budem tehu a ked pojdem na PN, tak budem najvacsia svina a ulievacka, co chce brat prachy a nerobit. Hrozneeeee! Je mi z toho do placu, ze takto ludia rozmyslaju.

poisonblu
10. mar 2012

@yasmin0001 ja som bola na PN takmer 4 mesiace od psychiatricky a jasne, ze gynekolog ma chce dat na PN, ale ja nechcem...radsej budem na UP, pretoze na rizikovom su minimalne vychadzky a ja chcem normalne zit aj pocas tehu...a vypoved som planovala uz davno, takze mne je to jedno, ci budem alebo nebudem zamestnana

lucianak
10. mar 2012

@stinna Ja som zatiaľ nič nespomínala, našťastie to prestalo. tak dúfam, že to prestalo na dobro a z guličky sa vykreše človiečik 🙂
O 2 týždne by som mala ísť na kontrolu a dovtedy ešte budem chodiť do práce a potom ma hodí na PN. Teda Budúci týždeň ešte odrobím, potom vezmem dovolenku a od štvrtku nech ma vypíše jej poviem.

lucianak
10. mar 2012

@yasmin0001 Ja som na to tiež myslela, ale našťastie to ustálo. Snáď sa to nebude opakovať. na PN zatiaľ nie som. budúci týždeň ešte odmakám, potom vezmem dovolenku a od štvrtku ma môže nechať doma 🙂 verím, že to bude vporiadku všetko.

lucianak
10. mar 2012

@poisonblu Super si urobila. A oni myslia len na seba, nech si trhnú... Máš svoj život a toto je isto dôležitejšie. A super, že špinenie pominulo. Hlavne toto obdobie bude najsuper, ktoré je teraz pred nami. ja sa práveže nechám vypísať, nech mám kľud, nech sa aj zbláznim od nudy, teším sa na grcanie aj všetko s tým spojené. Dr. mi dala duphik na udržanie. A o 2 týždne na kontrolu. To by som mala byť v 7+4, tak dúfam, že už bude aj šerdečko 🙂

poisonblu
10. mar 2012

@lucianak no ja v pondelok prejdem z PN od obvodnej (tam ukoncim) na PN od gynekologa( tam zacnem novu), ale chystam sa na PN zostat len do konca marca, potom od aprila by som presla na urad prace, kedze chcem mat aj moznost chodit von, co mi asi gynekolog neda, alebo mi da len 4 hodky denne a to nechcem....ja mam kontrolne sono az 2.4.

lucianak
10. mar 2012

@poisonblu No to už je na tebe, hlavne, aby si sa dobre cítila. Ja radšej k sebe budem náročnejšia. Ostanem doma a vychádzky nech ú aj 2 hodky denne. Stojí mi to za to. Ten pol rok vydržím a potom šups na MD 🙂

poisonblu
10. mar 2012

@lucianak no ono ja urcite budem viac doma ako vonku..ale chcem mat proste slobodu pohybu, lebo ked pojdem nakupit, tak musim do mesta a na to mi 2 hodky nestacia....takze asi tak...a chodime k svokruse na obed, a ku kamosom hrat sipky atd atd..urcite sa nebudem prepinat niekde v zahradke, ale fakt chcem mat slobodu pohybu :D

lucianak
10. mar 2012

@poisonblu Tak je to isto lepšie ako sa kvasiť doma, ale ja som ochotná obetovať sa. Toto jedno bábo je pre mňa všetkým aj s manželom. A fakt som ochotná spraviť všetko preto, aby som ho donosila a porodila zdravučké 🙂 A už ste to niekomu oznámili, či zatiaľ čakáte? My sa chystáme po konrole o 2 týždne, to by už mohlo byť srdiečko. Nech sme si istí 🙂

poisonblu
10. mar 2012

@lucianak zatial to vedia iba moji rodicia..ostatnym to povieme asi az po sone, alebo mozno az po prvom trimestri

lucianak
10. mar 2012

@poisonblu Tak si myslím, že ak mám duphik na udrženie, hematologia na jedničku, tak to bude celé super. viem, že máme vyhrané a cítim v kostiach, aj mám predtuchu, že toto miminko sa nám narodí v novembri .-)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre