Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

malinka85
13. apr 2010

Dakujem Buri: vies problem je ten, ze som v zahranici a je mi tazko sa orientovat na tovar ktory zozeniem len u nas. Ja som mala uz dvoje atb aj krem lokalne, ale nepreslo mi to celkom.Zajtra idem k dokt. na kultivaciu, nech viem, ci je kvasinka stale vo mne, alebo co.
A kde tie vlozky kupujes? Cez net? Potrebujem to vediet, az ich objednam a kamoska mi ich prinesie. mozu ich nosit aj tehu?
Inak k tomu lactacidu,ja som pocula, ze by som sa mala umyvat len cistou vodou alebo nanajvys detskym mydlom.
A mas mykozy aj teraz, ked si tehu?

petika
13. apr 2010

Malinka, ja tiež používam Lactacyd a som s ním veľmi spokojná, bola som náchylná na kúpanie vo verejných bazénoch, hlavne tatralandia, bešeňová a také mi nerobili dobre, teraz, ako mám lactacyd, je to super. Je to na denné používanie a nemám problém. Mala som svrbenia, výtoky a kadečo a teraz pohoda... klepkám 😉

malinka85
13. apr 2010

Petika: dakujem za kazdu radu, myslim, ze tieto kvasinky su asi aj problem psychickeho vypätia, alebo suvisí to s tym. Kazdopadne skusim lactacyd a uvidime. Musi sa preliecit aj manzel preistotu a potom uz nemame zabrany...

dadqa86
13. apr 2010

xpetka1x: Sak aj tu uz prsi som si trosku lahla lebo ma hlava bolela tak som zaspala aj s manzelom ten este spi 🙂 a som sa brebrala a prsi aj u nas 🙂 Petika rande dopadlo podla mna skvele len bolo kratke 😀 😀 😀 😀

katka22r
13. apr 2010

noo kratke bolo ale neplanovane....len sme na seba kukali ako dva sovy a tak dadqa prisla este raz 😀

boze ako som vas citala tak som si spomenula aj ja na dva potraty nestastne...poviem vam ze mi nebolo vsetko jedno chcela som zomriet aj ja ale mam pri sebe skveleho manzela ktory ma drzal nad vodou a aj ked on to zle prezival zvladli sme to spolu...

katka22r
13. apr 2010

laura s bratrancom a sesternicou 🙂

zdenkam
13. apr 2010

takze potratove zienky ktore este len tuzite....mne tiez vtedy strasne pomohli moralne Petika a Burinka, takze ja citim povinnost sem zavitat a odovzdat nadej a podporu dalej.

Zuzu, mne sk gynekolog po tel konzultacii povedal, ze sa mozme snazit o babo hned po dalsom cykle a tak to aj vyslo. Po dalsom sme sa naplno snazili. Sprvu som sa bala, ci sme si to nevynutili, ale...casom ten strach presiel. Napriek vsetkym odvzanym slovam ma este vynimocne chyti strach ci babo nebude ......nechcem o tom pisat a aj manzelovi som to raz vravela a vravel, ze o tom nechce pocuvat. Takze radsej na "kraviny" nemyslim, ze si tym nepomozem.

Ale som vam chcela napisat, ze som rano citala pribeh baby, ktora 3x potratila a teraz vobec bojuje za to, aby mala cyklus a mohla sa vobec snazit, tak si vravim ake sme my pozehnane, ze okrem snazenia za nic ine bojovat nemusime.
Viete, ono stale je niekto kto ma smutnejsi osud, zial. Len my mame tendenciu si mysliet, ze ten nas je nasmutnejsi.

zdenkam
13. apr 2010

MALINKA jeeeeeeeeeeej, jasne si pamatam. sme si pisala aj maily. TAk sa snazite znova? Jooooooooooooj Som velmi rada. a ste s5 v Irl? Prid na navstevu. Chlapy mi v maji robia pansku jazdu do cr a ja mam 6 t do porodu vtedy a preplacem to prvykrat v zivote bez Patricka

zdenkam
13. apr 2010

Malinka a neviem, ci som ti to vtedy pisala ale ta babenky tuna v irl co sa jej v sr zadusilo babatko pupocnou snurou 3 t pred porodom porodila v marci krasne dievcatko zdrave Sophiu. Uvidis aj VAm sa zadari.
Ja si hrozne pamatam na tu tu tuzbu chciet dalsie babo po tom potrate. Som nic v hlave mat nedokazala. Vsade som videla baba a mala pocit, ze to nemozem mat a ze je to srdcelomne. Vsetkym vam rozumiem.

Stastie a babatko pridu aj k vam. Niekedy asi musia pomoct lekari, ale nevzdavajte sa. A treba vyplakat zial za stratenym zazrakom z bruska. Slzy k tomu patria. mame predsa srdcia

masabi
13. apr 2010

Malinka,urcite skus tie anionove vlozky ak chces poslem ti kontakt na pani,ktora ich predava,je naozaj zlata,aj ti na pravej strane sem tam lieta reklama .Priznam sa ze pred otehotnenim som ich skusala dostala som vzorky od tej panej a cuduj sa svete aj som otehotnela 😀 😀 😀 ,ale urcite ti nemozu ublizit.
Este k tym kvasinkam...ziadne mydlo na umyvanie len Lactacyd alebo ja poutivam aj intim gel z oriflamu,antibiotika akekolvek znizuju ph v pošve a vznikaju mykozy talkže aj na to pozor a ak uz tak su aj tablety ktore zabrania tvorbe kvasiniek.Urcite odporucam aj dlhodobejsie probiotika uzivat.
Som ja ale mudra ked som zdravotna sestricka 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tak len sa daj do poriadku nech si cim skor medzi tehulkami po potrate...uz nesmierne ocakavame kto dalsi pride s touto skvelou spravou 😉

masabi
13. apr 2010

No malinka85 aj ja som si precitala tvoj nestatny pribeh,naozaj mi je to luto,co sa ti prihodilo...Mam kamaratku cakali dietatko pred tusim dvoma co troma rokmi v 6.mesiaci je povedali ze jej dieta ma na prezitie 10% šancu,nakolko nema vyvinutu branicu...narodila sa na vyrocie mojho sobasa s manzelom a odva dni bol z nej maly anjelik.
Dnes sa tesia z pol-rocneho zdraveho chlapceka.
Tak snad aj ty o chvilocku budes v POZEHNANOM STAVE to by asi vystihovalo presne tvoje dalsie tehotenstvo... 🙂 🙂 🙂

burina111
13. apr 2010

malinka tak nám to nosí mamka, oni si vo firme objednávajú celé balenie a potom si to rozdelia...používala som ich pred tehu...pomohli...noo a ten laktacyd, baby tak ja to mám hrozné, už som to ani neriešila poslednú dobu...aj som sa prestala kde čím umývať, ako píše petika, na všetko som háklivá...no takže iba detské mydlo som používala..no ale v lekárni mi minule poradili laktacyd, tak som skúsila, aj gyn. mi odporučal....a je fakt dobrý... tie vložky cez tehu by nemali škodiť..myslím....ja s nimi nemám dlhú skúsenosť, zostala som tehu, teraz nepoužívam..
no a moja kvasinka v tehotenstve..pri synovi som nemala vôbec nič....sa mi to stratilo..teraz....pohroma..je to horšie, bez intimok sa nepohnem....ale nevravela som to vôbec dr. nechcem dalšie atb alebo neviem aké maste...má to kopec báb v tehu, ja som to mala aj predtým, tak viem, že to nič zlé neznamená...ale po tom laktacyde to trošku ustupuje...takže hlavne tomu nepodliehaj, nie je to katastrofa...čítala som že kvasinková infekcia neohrozuje ani bábo, nič...akurát to je nepríjemné...stále sa štrôchať s vložkami, no ale čo už ☹

zuzu805
13. apr 2010

zdenkam,ahoj .to po prvom mesiaci po potrate -??vam to vyšlo,,??to je super fakt!!a bola si hned na rizikovom tehotenstve či ako to vlasne je??dik za odpoved

majkuska
13. apr 2010

Baby ďakujem za rady a povzbudenia. No tak nakoniec je to tak, urobila som si ešte test v pondelok z raňajšieho a ta čiarka už bola slabšia, takže som pochopila, že tu ide o klesanie HCG,vaječniky mam obidva zapalene, bacily mam 3, len teraz neviem či ešte z nemocnice som ich priniesla, alebo z tej dvojkombinacie antibiotik. Takže automaticky mi nasadila ďalšie antibiotika.Ale podivne mi je, že mi nesleduju HCG, toto sa mi nezda, lebo keď tak čitam, tak každej skontrolovali, či klesa a mne to nikto ani len nespomenul. Krv mi brali, ale na kadejake ine veci.Ale pytala som sa setričky, či môže tak dlho klesať HCG, tak tvrdila, že aj 2 mesiace.Takže ja som asi tak na tom, potrebujem sa už vytrepať z tych zapalov a neviem sa dočkať prvej mrchy, ktora sa mi vidi, že je nedohľadne, ja ju volam, že poď poď a ona nikde. Tak sa na ňu tešim, aby mi dala ďalšiu nadej

Baby inač vy tu pišete riadnym tempom 🙂 , to vas musim postupne spoznať

xpetka1x
13. apr 2010

malinka drzkam palce je mi luto co sa ti stalo a urcite je to neskutocna bolest..mozem vediet v ktorom tt si rodila??
co sa tyka lactacidu ja som ho pouzivala pred tehu ale pocas tehu nie bo ma z neho stipe suska tak len cista voda alebo mydlo na intimn od AB to ma nestipe ale to pouzivam len raz za tyzden inak tu vodu...

masabi a ty od kedy citis pohyby???

Katka mala je zlatucka................🙂

Juuj babule je to hrozne a smutne co sa vsetko zije az si sem tam sama poviem naco to citam ze to nemusim vediet ked som bola tehu s malou nechodila som na net a nic som nevedela teraz viem toho az moc...

masabi
13. apr 2010

Xpetka1x pohyby take slabulinke som od 17.tyzdna citila,tak ze sem tam kopancek po 20. a teraz to je uz riadne aj cez den niekedy aj dvera pride adnes hovori ...riadne si tam kopeee 🙂 takze tak...ty necitis este?musis najprv take bublinkovanie ako keby si mala plyny a potom to spontanne prejde do normalnych pohybov.
Drazkaj sa tiez mas najhorsie za sebou.

burina111
13. apr 2010

no peti alebo ti občas po mechuriku poskáče a tak..potom už len utekať na wc 😀 a neskôr je to viditeľné už aj na bruchu, ako sa ti robia hrčky, alebo cítiť aj srdiečko....

katulka74
13. apr 2010

Ste velmi zlate ako nas podporujete,vzdy ked mi je hrozne,otvorim tuto stranku a hned mam pred sebou kopec nadeje a sily,
DAKUJEM baby uprimne od srdca,dnes som nejaka rozcitlivena asi tym pocasim a zrejme sa mi popri tom mojom zapale spusta mrcha,ak ano tak je to presne 4 tyz po MA.
Moj strach z dalsieho tehotenstva je velky,ale tuzba po babetku je este vacsia .

malinka85
13. apr 2010

xpetka: tak ja som porodila presne v 23.tt, moj chlapcek zil, zial, len chvilocku... 😔
Kocky, dakujem vam za vyjadrenia, kazde ma znova nakopne,

burina: vlozky som objednala dneska poobede, a lactacyd je uz tiez na ceste, dam vediet, ako to posobi na mna.

Zdenkam: ano som spat v irsku, ale len do leta, bo sme kupili bytik na slovensku, a este sme potrebovali peniazky na vyplatenie... Tak ja sa uz natrvalo chystam usidlit na rodnej hrude...
S tou navstevou, no, skusime to zariadit, pocuj, ty si spominala, ze byvate v New Ross?
To nie je daleko, a kedy to ti chlapi odchadzaju?
Dohodneme sa, fakt by som to rada zariadila, len musim manzela prehovorit na vylet, pretoze zatial som stale zavisla na nom a jeho aute...hihi

katka22r
14. apr 2010

dobre ranko ako babetka v bruskach?posielam im pusinky 🙂

petika
14. apr 2010

Ahoj Katulka, nemôžete spinkat? 🙂 aj Vám dobre ranko a veľkú pusu. prsicka už správne bolia, tak zatiaľ snáď všetko ok. Pekny deň Vám prajeme.

katka22r
14. apr 2010

petika noo nemozeme 😀 laura sa rozhodla ze nie tak nie,musim ju pocuvat 🙂 noo tak fazulka bude krasne rast

burina111
14. apr 2010

kati z toho si nič nerob, v puberte ich zas človek nedostane z postele, furt naopak ako my 😀
peti neboj, všetko je na dobrej ceste...

katka22r
14. apr 2010

burinka noo asi tak

xpetka1x
14. apr 2010

Ahojte no ja som dnes nasu malu nemohla dobudit do skolky ze ona nejde ona chce este oddychovat este🙂 to sa stalo prvy krat vzdy budi ona mna........

Masabi burinka no prave ze ja citim od 16tt +2 pohyby a nie bublinky ale jemne kopanceky a teraz uz vyse tyzdna riadne kopance aj ak sa presuva vsetko pri makej to zacalo v 20tt a teraz tak skoro a nie sem tam ale stale sa mrvy kopka maximalne aktivny..

a som citala ze od 18tt uz pocuje jju no tak mu vypravam co sa deje vo svete🙂

Petka no te prsia poznam ja som mala velkost A a teraz si kupujem D ide ma sibnut juuj ja nechcem take velke prsia☹( nechapem tie co si ich daju zvacsovat🙂

xpetka1x
14. apr 2010

mALINKA TO MI JE LUTO... A CO SA STALO ZE SI TAK SKORO RODILA?? MALA SI DAKY PROBLEM??

petika
14. apr 2010

No, tie prsia 😀 sa tak nafukujú, či puchnú. či čo sa im robí 😅 a ty z A na D???? Tak to si riadne narástla, neboj, to sa zase vráti do pôvodného stavu 😉 apoň teraz má muž prsnatú. A tiež nerozumiem tie, čo si to dobrovoľne dajú zväčšiť 😕 také, čo sú fakt rovné a majú z toho komplex, ok, na B... to mám ja teraz a prvý krát sa mi začínajú spájať keď mám push-up 😅

Som si povedala, že pôjdem na sono nie teraz v pondelok, ale až o ďalší týždeň, to tam už zaručene musí doktorka niečo vidieť, chcem vidieť srdiečko, prvý krát sme ho nemali. A už bude aj väčšie, tak nech si to môže aj mužík pozrieť 😉

A vonku zase prší 😖
xpetkax: super, keď tak všetko krásne cítiš, je super, keď cítiš pohyb, ako to v tebe chodí a tak 😉 teším sa

burina111
14. apr 2010

petika neboj, aj to prejde,to iba prvé mesiace, potom ťa iba sem tam pichne a pohoda..muky prídu, kým potom rozkojíš po pôrode, taký mesiac a pol mi tiekli slzy a nevedela som či kričať či malého odhodiť....ale to sa všetko ustály a potom to už je pohoda....s ulz máš dobrú taktiku 😉

masabi
14. apr 2010

xpetka pri dalsom tehotenstve citit pohyby uz od 16 tt.,len nie každa to citi,myslim ze mozes byt v pohode,je proste aktivbejsie babenko.
Petika ta tiez nemám prsia bohvieako velke bezne nosim B,ale priznam sa ze obdobie tehotenstva a kojenia som si uzivala,že sa mam vo vystrihu cim popysit 😀

zdenkam
14. apr 2010

ZUZU ano hned mesiac po potrate, teda 6 t, mesiac po potrate bola dalsia menstruacia a potom ovulacia. Nemam rizikove tehu, tu nepoznam nikoho kto ho ma. Zijem v Irsku. Mam abnormalnu maternicu ako som uz pisala, preto nemozem dietatko porodit prirodzenou cestou a caka ma planovany cisarak.
Ja som mala spontanny potrat bez bolesti a vlastne z neho bola 5 dnova menstruacia, proste cyklus. TAkze na dalsi sme isli na vec, ked nam vraveli, ze vlastne mozme, ked mi nerobili kyretaz.
Dufam, ze to tato info dava vela nadeje aj VAm.

Masabi,ja mam prsia gombicky a prave preto som si to kojenie uzivala. 2 roky a potom sami zdalo, ze nemam prsia vobec ako som prestala. Brutalna zmena. 😒 TEraz su uz vacsia, ja vravim, ze velke na moje pomery 🙂 ale najlepsie to aj tak bude az budu kvalitne naliate. 😉

TAkze Malinka, ja stale v tom New Rosse, muzi mi odchadzaju 25.5 do 29.5. v tom case budem este stale chodit do prace po veceroch. Rada vas uvitam, kludne aj prespat mozte ak sa vam nechce spat, aspon mi nebude tak smutno v noci. Strasne sa bojim byt bez Patricka, lebo ma uiz chytaju tie desne tehu hormony a dnes som ho dala do skolky /chodi len 2 dni/ a sa mi plakat chce jak mi je bez neho prazdno. Psycho uplne.

Xpetka a v 26 t uz pocituju babatka v brusku bolest amoj muz taky ohromny, ze ci tam nahodou neplace. Ako netusim preco by malo plakat.
TAKZE BABY DNES OFICIALNE ZACINAM TRETI TRIMESTER.

a ozaj je to obdobie toho druheho trimestra uzasne babatko tam cvici a vy to vsetko citite ale neni velke brusko aby prekazalo. Moje asi nikdy nebude take velike, ale sak uvidime. Ak sa vravi, ze na chlapceka je lopta, tak ja mam uplne ukazkovu akoby mi ju primontovali pod kozu v brusku. Sa nestacim divit.

A ze ak by sa babo narodilo v tomto stadiu uz ma 75 percentnu nadej na prezitie. To su celkom slusne cisla vsak? Ale nech sa nerodi, nech si pocka az nam daju termin.

Joooj, sa tu vsetke tak krasne gulatime. TAkze kto rodi prvy? Zeby ja v tom juli alebo je tu este niekto skor? Po mne Masabi, Burinka a Xpetka. Spravne poradie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre