Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
14. apr 2010

Zuzu a ja okrem toho ze teda som tehotna po potrate s abnormlanou maternicou este aj do prace chodim a staram sa o 3 rocneho draka. Jedine obmedzenie, ktore som zaviedla prve 3 mesiace boli minimalne zdvihanie maleho.

Ale poviem vam babenky, vy co ste potratili prve dietatko, velmi vas obdivujem,lebo ja som potratila druhe a vravela som si, ze som krava nevdacna, ze tolko ludi sa snazi mat deti a ja jedno mam, tak nemam tak strasne smutit a plakat, ale nepomahalo to dohovaranie vo vlastnej hlave. Aj tak som smutila a plakala. Najhorsie boli tie prve dni dalsieho tehu, ked som stale nosilo vlozku a cakala ze zas dostanem cervenu. Az som si vravela, ze mi z toho zasibe stale sa kontrolovat tam dole a vlozku som vyhodila.
Ale kazdy vecer som sa modlila a prosila Boha, nech nam dovoli, aby ta nadej v brusku rastla a dakovala za kazdy den, ked tam zostala. To mi pomohlo viac ako nosit vlozku.

TAk babenky, nech ten cas ked je maly prec vyuzijem, Idem varit spanielske vtacky v Irskui v slovenskom podani. 😀 a musim trochu vylestit dom. A vecer do prace zas. Inak mi o 1O dni ma rodit ta kolegyna co tiez potratila v 6 t ako ja a je bola takou mojou real oporou, lebo sme tehu spolocne a spolocne sme sa intenzivne snazili. Ibaze ona otehotnela, ked ja som potratila, resp. kratko predtym, takze ona coby dup rodi, kym ja zacinam finanlne stadium. Som strasne zvedava, maju 2 chlapcekov a tuzi po dievcatku, ale podla bruska typujem ze chlapcek - uplne ako moje, taka lopta.

Majte sa peknucko.

burina111
14. apr 2010

jááj zdeni, tak ty sa máš.....dobre že si napísala o tom 27tt, to si aj my potom vydýchneme zas o čosi viac 😀 poradie pôrodov, no to si dobre napísala....ty si prvá na rade....a len nech vydržíme radšej 2v1 dokedy máme....keď sme na ne už toľko čakali, počkáme aj tých pár týždňov...
kedy ideš zdeni na md? ešte mesiac?

xpetka1x
14. apr 2010

Zdeni hod nam niaku fotecku bruska🙂

Inak ozaj je pravda kedy je potrat ci prve dieta alebo uz doma mame.. ja som ten potrat az tak zle nebrala labo som mala jedno male uz doma ale tie co potratia prve babo to uz je o inom a celkovo to je indivindi....

Peti no mala som vzdy velke prsia po prvom porode ked sa naliali mliekom boli ak dela🙂 potom som stratila mliecko a postupne mi klesali z E na A no a teraz ked som otehu zas rychlo stupali no asi to mam v genoch🙂

petika
14. apr 2010

Ahoj Zdeni, tak si riadna mica teraz určite, si to uži,kým máš také proporcie 😉

xPeťkax tak ty asi ako prvé vidíš to, že : sú mi tesné všetky podprdy, nekúpim si test? 😀
Baby, aspoň teraz nech máme čo ukazovať, nie len tie, čo sú z televíznej obrazovky a sa na nás smejú tie silikóny, nie? 😅 budeme ako Pamela Anderson. 😉

Baby, dnes sa celkom nudím v práci a od zajtra zase neviem, kde mi hlava stojí 😒 ale sa aj teším, lebo takto sa mi len drieme. A idem si kúpiť moje prvé tehu tričko, snáď prinesie šťastie. 🙂

xpetka1x
14. apr 2010

No aj ja som si uz coto pokupila nech mam co nosit hlavne ked bude teplejsie..

Baby masaby a burinka mate uz prenatal box?? dostali ste uz?? Zdeni aj u vas v Irl to frci?? to je taky kufrik jeden ti da gynekolog a druhy ti daju v nemocke ked pojdes domkou...su tam casaky cumliky vzorky vseliake a tak...........🙂

zuzu805
14. apr 2010

zdenkman,ahoj,aha ale ja som bola na kyretaži,zajtra idem na kontrolu po 2 tyždnoch tak uvidim,,

petika
14. apr 2010

zuzu805: Viac nás tu bolo na kyrete. Do ms určite počkajte, maternica potrebuje nejaký čas, aby opäť narástla sliznica, lebo keď sa robí kyret, trochu zočkrabú aj z nej a predsa, to bábo sa má uhniezdiť práve v sliznici, takže ak bude nízka, hrozí, že sa opäť dobre neuhniezdi. Radšej vydržať a počkať aj tri mesiace, aby ste síce neboli po mesiaci šťastní, no a potom opäť smutní, že sa to opäť nepodarilo, potom musíš čakať o to dlhšie. Tak sa neboj, tri mesiace nie je tak veľa a potom sa to určite podarí. My sme mali kázané od doktorky čakať min. 3 cykly a po 4. sme otehotneli. Ono sa to teraz zdá ako večnosť a čas, ktorý určite tým čakaním neprežiješ, ale ubehne to ako voda. 😉 Neboj, zvládnete to

zuzu805
14. apr 2010

petika.Zda sa my to dlho,ale račiej počkame maš pravdu,ako zažiť odznova to iste ☹ ☹ tu obrovsku bolesť ☹ velmi sa tešim a dodava my obrovsku nadej ked vydim že vy už ste opať tehulky,,a dufam že čoskoro aj maminky zdrave a v pohode!!!Len my nič po rozume nechodi len opať byť tehulka a štasna velmi sa tešim a dodali ste my obrovsku nadej,v ktoru som už ani neverila,ale teraz ked vydim že čakaťe,,aj ja si verim a prajem vam to všetkym aby ste mali zdravunke detičky !!! 😵

katulka74
14. apr 2010

Veru tak zuzu805 Petika ma pravdu, ja mam teraz presne po 4 tyz mrchu a tiez cakame 3 cykly a pokusime sa otehotniet,nech sa tam vsetko da do poriadku tak ako ma byt,pijem zensky caj aj alchemikovy a chcela by som ist na brusne tance,ze vraj je to supa na plodnost a udrzanie tehotenstva 😉

zuzu805
14. apr 2010

katulka74.a ten alchemilkovy čaj možem piť ako často??brušne tance??fuuha treba vyskušať .doktor Ti hovoril že po 3,alebo sama,,sa bojim že my povie až po 6 mesiacov niečo my spominali v nemocnici že po 6,,

katulka74
14. apr 2010

zuzu805-ten alchemikovy cajik tak 3- krat denne, pije ho vela zien po zakrokoch a potratoch,porodoch...mne pomaha velmi aj teraz pri zapale vajecnikov....no bola som u svojho gynekologa 2 tyz po kyrete a povedal ze po prvej mrche mam prist na ultrazvuk,pozrie mi vajecniky a maternicu,ci je vsetko tak ako ma byt a ue po 3 mrche mozem skusat otehotniet,povedal ze sa doporucuje 3-6 mes ale ze 3 uplne staci,.....tak pekne vydrz a budeme sa vzajomne podporovat 😉

zuzu805
14. apr 2010

katulka74.dakujem za podporu,aj ťa po tych 2 tyždnoch prezeral myslim ultrazvuk ?

katulka74
14. apr 2010

Nie,pytal sa ma ci krvacam alebo mam vytok alebo bolesti,povedala som ze nie tak povedal ze pockame na mrchu,tak buduci tyz sa tam chystam..

zuzu805
14. apr 2010

zuzu805,aha ja tieš nekvacam,ale ma semtam boli vaječnik,,teraz som akasi nachladnuta ☹ ani hlasu nemam ☹ a chodiš už do prace??mne hovoril že po mesiaci až ☹

petika
14. apr 2010

zuzu805: Čaj z alchemilky je veľmi dobrý a zdravý, super na uvoľnenie bolesti pri ms, pri problémoch akýchkoľvek ochoreniach ženských orgánov, takže odporúčam, tiež som ho pila, dáš sa do kopy a môžete ísť na to. Mne po zákroku hovorili tiež 6 mesiacov v nemocnici a moja doktorka povedala, že kľudne stačia 3 a môžeme sa pokúsiť o zázrak. Aj mne sa to zdalo byť dlho a chcela som hneď, ale je lepšie počkať, ako otehotnieť skôr, možno sa niečo opäť stane a potom si to budeš vyčítať a potom musíš čakať ešte o to dlhšie. Nestojí to za to, nejde len o to malé, ale aj o tvoje zdravie. A pokiaľ ty nie si po zdravotnej stránke v poriadku, to malé nemá takú šancu 😉 ale dočkáš sa, ako vravím, rýchlo to ubehne. Teraz to je čerstvé, no keď opäť vbehneš do reality sveta a práce, pôjde to ako voda. a my ti potom budeme gratulovať k // 😉

katulka74
14. apr 2010

Zuzu 805-ja som isla do prace po 10 dnoch a tam som musela nachladnut,teraz mame oslabenu imunitu,tak len pekne oddychuj domka,mne sa to vypomstilo a zas som na PN,v zivote som nemala zapal vajecnikov az teraz stara koza som sa zvyjala od bolesti v teplotach...tak sa nikam neponahlaj 🙂

myounghee
14. apr 2010

zuzu805 a dalsie baby co to cerstvo prezivate, nesmute!!! Treba verit a dufat. Ja som tymto vsetkym tiez presla a teraz mi v postielke spinka 4 mesacna dcerenka. Preslo vela casu, no este som stale nezabudla na prve tehu, ajked skoncilo uz v 13tt. Obaja sme sa tesili s manzelom na babatko, dokonca vtedy isiel somnou 1x na ultrazvuk. A lekar len tisko a tisko a potom nam oznamil zlu spravu. Lekar ma utesoval, ze jeho manzelke sa to stalo 2x a uz maju dvoch synov. A bohuzial odvtedy sa toto iste stalo viacerim v mojom okoli. Ci s prvym alebo druhym dietatkom. Asi to znie hlupo a bolestivo ale radsej potretit do 12tt ako vo vyssom stadiu tehu. 😢 co sa stava tiez dost casto.
Takze hlavu hore. Ten mesiac pn-ky ti pomoze prist na ine myslienky. Treba sa rozpravat s partnerom a tesit sa z noveho zaciatku!!! Prajem vela sil.

zuzu805
14. apr 2010

katulka74,juuj liečkaj sa kopem nato aj ja myslela som že sa budem pitať do prace,ale nemarodila som nikdy,robim sice 5 rokov a prva PNje toto..Ale nejdem sa ponahlať tam my treba dvihať ťažke a tak ako v obchode 😉

xpetka1x
14. apr 2010

zuzu805 no mne tiez po kyrete povedala ze sa odporuca 6 mesiacou ale kludne stacia 3 mesiace...ono to zavisi aj od tt v ktorom si potratila ak to bolo neskoro tak ano 6 mesiacou ale ak to bolo do 12tt ja si myslim ze urcite staci aspon 3 mesiace ved nikto nevie ako sa mu zadari mozno hned a mozno az na 3 krat a potom to bude 6 mesiacou🙂) nebojkaj dobre bude a ten cajik si urcite kup a pinkaj ho aj acidum folicum ber je dostat kupit aj 30tabl. za 45 korun kludne stacia...

zuzu805
14. apr 2010

myounghee..dakujem za Tvoju podporu moc,,ved to my dava silu ta vaša podpora ktora ,je strašne super-balzam na duši!,,Po akej dobe si opať otehotnila? ja som mala dosť problem z otehotnenim brala som dokonca aj clostylbegyt,,menštruaciu som mavala každe 2 mesiace bolestivu,ale ked my dal ten clostylbegyt a aj duphaston bolo to lepšie teda už presne na den tie 3 mesiace čo som to brala... a nakoniec som otehotnila,.......štasna ako nikdy no dlho som sa netešila ☹ ...prajem ti aby ste boli hlavne zdravunke aj z malunkou 😉

myounghee
14. apr 2010

kvapky Gynex su tiez dobre! odporucam! drahe ale dobre

zuzu805
14. apr 2010

xpetka1x.ja som bola iba v 6tt.ale zajtra si kupim ten čaj určite aj ten acidum...dakujem za radu moc..presne prvy krat som tieš dlhu dobu nemohla otehotnieť..

myounghee
14. apr 2010

zuzu -dakujem 🙂
no 1x som otehotnela na 5 pokus. Ale nemala som problemy ziadne. 2x mi doki nasadil hormonalnu liecbu. Kazdy druhy mesiac som brala Estrofen a Lutenyl. Mala som to rozpisane kolko dni, ktoru tabletku, no uz si nespomeniem a papierik som zahodila. A viem ze v Marci som vynechala lieky sama od seba a kupila som si Gynex. A hned som ostala tehu. Neviem ci to bolo tymi kvapkami, kedze som nemala problemy predtym. Drzim palceky

zuzu805
14. apr 2010

myounghee.prosim ťa a tie tabletky su normalne v lekarni??

zuzu805
14. apr 2010

myounghee.teda ten Gynex?

katka22r
14. apr 2010

strasne pocasie myounqhee mas krasnu vivien a krasne meno 🙂

katulka74
14. apr 2010

zuzu805-Gynex je ze vraj super,tiez sme ho chceli kupit ale uz som otehotnela tak k tomu nedoslo,hod si to do googla,tam ti to vyhodi aj predajne aj vyznam a pouzitie,poznam vela ludi co otehotneli vdaka gynexu.

myounghee
14. apr 2010

gynex som kupila v predajni s vitaminmy. V lekarni ho nemaju. Skus ho dat do googlu.

zuzu805
14. apr 2010

katulka74ok idem pozrieť nepoznam to!!

myounghee
14. apr 2010

katka22 - vdaka 🙂 , no robi nam velku radost! Laurka je tiez krasnucka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre