Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
12. mar 2010

burinka ta co ideme stavat snehuliaka??? 😀

burina111
12. mar 2010

ta ber lauričku do kočíka a davaj...a dones aj mrkvu 😀 😀

katka22r
12. mar 2010

jasne moja ved to nieje tak daleko do pp

burina111
12. mar 2010

vidíš, mne až teraz zaplo, že kde to bývate....fakt si skoro suseda 🙂

blondinka42
12. mar 2010

caute baby vcera vecer som mala polozenu ruku na bruchu a citila som tam take jemne bublanie,zeby to uz boli jemne pohyby babatka?ma niekto stym skusenost?som na zaciatku stvrteho mesiace,to je 13 tyzden,nie je to nejak skoro aby som nieco citila,podotykam ze som to jemne citila ked som mala prilozenu ruku na bruchu inak nie.

katka22r
12. mar 2010

blondinka noo ja som to citila tiez tak ale v 17tt a podla mna to je velmi priskoro to boli asi len vetry

blondinka42
12. mar 2010

katka22r ake vetry nas na mysli?myslis creva?no ja si myslim ze tiez nejak skoro to citim dufam ze to bude v poriadku.

katka22r
12. mar 2010

no hej myslela som creva 😀 ale podla mna to urcite niesu pohyby tak skoro necitia ani prvorodicky

blondinka42
12. mar 2010

no tak asi bude tak ako pises myslela som si to

burina111
12. mar 2010

hej blondi, no ja som pri synovi cítila niekedy až okolo 20tt, teraz som na konci 18tt a stále nič necítim 😠

masabi
12. mar 2010

Burina ja citim pohyby od 18 tt,ale až teraz tak intenzivnejšie,niekedy mám pocit že aj dva dni je nejake lenive a potom zas hyperaktivne.A citim ich tak na časy...ráno skoro kym vstanem a večer keď už si ľahnem k telke ...a keď mi nažel chodi robiť zlosť tak ma ch&ytá za bruško a potom je veselica 🙂

xpetka1x
12. mar 2010

no ja som tiez pri prvej citila pohyby az okolo 20 tt.. teraz tiez citim take bublinky ze mi ide hore a potom praskne ked narazi do bruska 🙂 sice mi doktor povedal ze je bejby velmi ciperne ale pohyby to urcite este niesu skor dake tie vetriky 😉

zdenkam
12. mar 2010

Peti, no brusko rychlo vybehlo a aj teraz je dost riadne ale nie je take velke ako pri malom, teda ani neviem, asi aj je, len ja nie som taka velka, minimalne som pribtrala kde nic tu nic len to brusko uz ako riadna lopta, fakt budem tak vyzerat ako keby mi nieco malo z bruska padnut na zem a sialene natiahnute brusko budem mat.
Proste nechapem, kolko ja jem, a nic. Ani stria ziadna a sok ani linea negra ziadna a to pri malom uz davno bola.
Sa nestacim divit.
Aj muz vcera vravel, jooooj, jake velke brusko uz mas.

Len kvoli tomu ze inde som nepribrala ani 1cm tak sa mi zda ze tak velka nie som, ale som sa smiala a ukazujem muzovi, ze kukaj. Tu mi vysia didi a tu zacina brucho, sak oni mi vysia na bruchu. 😀 A uz mi kvalitne prekaza pri predklonoch a tak zohynani. Ach jo a kde je este koniec. Ale inak mam stale sialene vela energie, vstav o 6 spat po 23 frcim a lietam po vonku s malym. FAkt je toto najstastnejsie obdobie tehu.

Dadqa, to s mamkou ma moc mrzi. Ale ona sa nauci o5 rozpravat. Uvidis, aj moja babka to mala. /viem ze vek mala vacsi ako vasa maminka/. Po prvykrat ked som ju videla som len plakala a plakala, ona chcela nieco povedat a jej len sliny tiekli a nedalo sa nic. Navyse mala postihnutu bud pravu alebo lavu stranu, nevladnu ruku a tak. Rozpravat sa naucila a netrvalo to ani tak dlho. Len potom prisla dalsia porazka a to uz sa vela zmenilo. Velmi vela. Mama sa o nu starala aj o dedka, ktory mal amputovane obe dolne koncatiny nad kolena. Ja som raz za cas dosla domov z Anglicka ci Holandska a som plakala, ked som mamu videla. Strasne zostarla a som ju prosila, ze mi musi slubit, ze si na seba bude davat pozor a takto neskonci. Ja viem, ze to je sialene, ze sa to slubit neda. Ale ja som nevladala divat sa na tu bolest babky a dedka. Maminka sa zacne o5 rozpravat uvidite a nech sa horsie nestane. HOc ty si toho uz mala dost.

Ked ti tu babenky pisali, ze ta obdivuju ze to zvladas. Tak, ja obdivujem energiu s ktorou celis kazdemu dalsiemu dnu. Lebo ono obcas neni na vyber a zivot sa nepyta ci sa to paci, proste ide dalej. Dalej sa ist musi. A potom zas jedneho dna svitne slnecne rano.
A nech to znie akokolvek kruto na svete je vela ludi, co si na tom este horsie. Niekedy, zial staci, poriadne sa poobzerat okolo seba.

Baby, tak ja neviem, co s tym snehom, ja ze reku do sr uz jarne veci. Tak to asi nehrozi. Hlavne nech uz aspon ten sneh nie je, my ani zimne boty do snehu nemame.

Ok babenky, ja dnes vecer zas idem do prace a zacinam pracovny vikend. TAk dufam, ze sa tu budete mat pekne a vsetci sa teste pokladom co nosite pod srdcom. Ja by som asi teraz chcela byt tehotna navzdy, taka som stastna. 🙂 A vsetkym ubolenym dusickam zelam nech ten den ked sa budu poriadne tesit pride skoro.

zdenkam
12. mar 2010

a hodila som fotku do albumu co mam aj novu v profile, no kuknite. A to Patrick nepozuje, takto si ma stale stiska. Ja ho samou laskou asi zjem a to uz je velky 3rocny drak.

Dnes mi doniesol druhe blahozelanie k MOthers day. V Irsku sa tuto nedelu slavi den matiek. Si to vsetko odkladam. 😀

dadqa86
12. mar 2010

zdenkam:Mnoo to mas pravdu dnes ju prepustili z nemocnici tak mi volala rozumela som jej asi polovicu co mi hovorila len problem je vtom ze musi ist na dalsiu operaciu musia jej znovu kontrolovat cievy a pri tomto istom zakroku dostala porazku strasne sa bojim neviem co bude a ako,ale mi sama hovorila ze si to nechce dat lebo sa boji ze zomrie 😢 nevedela som co jej mam nato povedat...Povedala som jej ze musi byt silna a ze vsetko dobre dopadne ze musi len VERYT!! ☹ v Utorok ideme do Zvolena chcem byt pri nej pomoct jej co sa len bude dat a podporit ju vtom ze vsetko dobre dopadne aj ked ja sama mam pochybnosti neviem budem sa musiet len drzat aby som nezacala plakat 😢 .Takze sa vam este ozvem a dakujem vam baby za podporu som rada ze vas mam 🙂 a pekny den prajem este sa ozvem.Awojte....

xpetka1x
12. mar 2010

dadi drzim palce a dobre si jej povedala treba verit..ale to si asi kazdy clovek pred operaciou pomysli na vsetko mozne bo ma strach ale to je prirodzene.. ale bude dobre drzim palce

katka22r
13. mar 2010

dobre ranko 🙂

dadi budeme na teba mysliet potom daj vediet ako to dopadlo

burina111
13. mar 2010

dadi silno držíme palčuchy 😔

xpetka1x
13. mar 2010

kati ake kupujes malej plienky?? kupujes pampersky origosky?? som sa zabudla pozret v tescu dnes kolko stoja,nevies nahodou?? bo tu na nete maju za 14eu 108 kusou..

katka22r
13. mar 2010

xpetka nie nie pampersky som mala len tie co boli v kufriku som dala a mala zapareny zadocek tak jej davam huggies a tie 72ks stoja 14.99

dadqa86
13. mar 2010

xpetka1x,katka22r,burina111 dakujem velmi pekne....a dam vam vediet drzkajte sa...a som sa rozhodla prestat fajcit drzte mi palce... 🙂

katka22r
14. mar 2010

a ty fajcis????moja ale s tym by si mala prestat uz len kvoli mimi drzim prsteky aby si sa co najskor oducila a aby sa podaril drobec o dlhsi cas 🙂 a aj mamke strasne drzime prsteky

kocky hodila som dalsie foto sice sa mi velmi s nimi nechcelo hrat lebo stale treba upravovat fotky ale aspon niejaky prehlad 🙂

xpetka1x
14. mar 2010

kati mala je zlata peknucka okana..aj ja si musim dake podavat...

dadi drzim ti palce aj ja som bola fajcoska a veele razi som cela skoncit ale najlepsia motivacia su deti ja ked som zistila ze som tehulka som prestala fajcit asi v 6tt aj som grckala ked som citila dym aj teraz ked pride dakto zafajceny pri mna tak ma az napina a sup grckat... dadi neboj ono sa to da staci ked vydrzis aspon 2 ci 3 dni a uz je to lahke...

burina111
14. mar 2010

baby ozvite sa babe na mail zuzlik08@gmail.com....oona má celú ponuku plienok, pampersky aj huggies aj vlhčené, pošle vám ponukový list, má super ceny.....

kati a tie huggies su dobré? ja som ich nikdy nemala, najskôr sme kupovali pampersky, potom tie fialové tesco plienky, vyrovnajú sa im kvalitou
baby krásnu nedeľu 😉 u nás je fujavica..pol metra snehu..no iba som ráno čumela čo sa to stalo za noc ☹ 😠

xpetka1x
14. mar 2010

no nasa sa s pampersiek vyhadzovala a hagisky mi precikala aj fialove tesco takze som musela kupovat teskove ale tie pogumovane nie papierove...

masabi
14. mar 2010

Aj ja drzim palce dadqua,ja som tiez fajcila,ale hned ako som sa dozvedela o tehu som prestala ,aj kavu pit,teraz si uz dam,ale cigarety fuuuuuuujjjjjjj. 🙂 smrdia mi,mam doma kupene take lahke ...ale mam ich len kupene 😀 ...mozno ani uz nezacnem

katka22r
14. mar 2010

no mne sa huggiesky zdaju dobre

xpetka1x
14. mar 2010

no kati ano pre take male babo ono tak vela nenacika myslim na jeden krat.. ked bola nasa mala tiez som hagisky mavala ale potom som musela prejst na pogumovane...

masabi kavu som aj ja pijavala 2x denne potom som prestala ked som zistila ze som v tehu.. teraz si dam tak maz 3 krat do tyzdna tu 2v1 bez cukru a dopoli vody dopoli mlieka..ale zato mi chuti veeelmi capovana kofca.. 😒 😒

xpetka1x
14. mar 2010

burinka no poslala mi zoznam plienok no a som ho porovnala na internete na stranke www.najlacnejsieplienky.sk a su to tie iste ceny este o 5 centou nieco lacnejsie a postovne je mensie..tak asi tak pre info

kinoska
14. mar 2010

ahojte babenky,vo stvrtok sme prisli o nasu 6tyz.fazulku,chcem sa opytat ako dlho ste cakali na dalsie tehu.,po zdravotnej strank, co sa odporuva?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre