Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

chomica
27. okt 2010

@buburka napisala si prenadherne 🙂 🙂 Ja som v 9tt a tiez sa vkuse kontrolujem. Ale som optimistka a verim ze to dopadne super a mesiac jun bude nas najkrajsi v zivote!drzim ti palce!!!! 😉

chomica
27. okt 2010

@naninka dakujeeeem 😉

bosoriak
27. okt 2010

@zojka05 Ja som bola v prvom tehotenstve chora tiez, aj s teplotou a mala je uplne v poriadku, ziadne nasledky. Dokonca som v 6 tyzdni bola na necakanej vycerpavajucej ture po horach a absolutne nic sa nestalo.
Pri druhom tehotenstve som sa snazila oddychovat, lezat, nic tazkeho nedvihat a skoncilo potratom v 8.tyzdni.
Moj nazor je, ze ak sa ma plod udrzat, tak sa udrzi a ak nie, mozno aj svet naruby obratit a nic nepomoze.
Drzim palce.

erika12345
27. okt 2010

@buburka to je krasne, ze ste sa dostali do 15 tt, viem, ze mas strach, ale to najhorsie by si mala mat uz za sebou. O chvilku budes citi prve pohyby, to uz budete s babom komunikovat. 😉 Tiez sa stale pozorujem, mam strach ist na wc, casto mam pocit, ze nieco zo mna tecie a to su vaginalne tablety... Tiez som spinila, krvacala, zatial bojujeme a snad dobojujeme do uspesneho konca a v maji sa dockam.. Ako to, ze uz vies pohlavie? Nie je to skoro? Som si myslela, ze ho hovoria okolo 20tt.

chomica
27. okt 2010

@drake ahoj no ako? bola si uz na ultrazvuku?

zojka05
27. okt 2010

@bosoriak ahoj,ja už jedno dieta mám a to tehu bolo úplne v pohode,ani som netušila čo všetko sa môže stat....a potom prišlo to druhé,choroba.....potrat,a teraz znova,radost že sa zadarilo,znova choroba a teraz to čakanie ,kolko škody to narobilo,snažím sa mysliet,na to že teraz to bude iné,bábo je vačšie možno sinejšie,možno to nebude vôbec také zlé.......,ale je to samé možno..... ☹ ,ale aspon si ma povzbudila,že to nemusí dopadnút vždy len zle.ďakujem za povzbudenie!

drake
27. okt 2010

@chomica ahoj,no my bojujeme trosku ☹ zacala som v pondelok spinit tak som sla k doktorovi,drobcek sice podrastol,ale nasiel mi hematon a este nieco,nez som dosla domov,zacalo zo mna liat tak som utekala na pohotovost,tam mi povedali ze ak chcem mozem ist domkov a oddychovat,lebo ze tam mi daju tie iste lieky ako mam,povedala,ze to moze byt priznak potratu aj nie aj mi ukazala na ultr.ze z kade krvacam,mam tam taku zrazeninu,kedze srdiecko este nebilo,lebo je skoro sla som domkov
teraz som doma a iba lezim,krvacanie ustupilo trosku,bolesti nemam tam uvidim co a ako sa bude dalej diat 😔 mam ist na kontrolu buduci stvrtok,len ka sanieco zhorsi tam mam prist skor

buburka
27. okt 2010

@chomica - dakujem 🙂 ja som tiez junova (2.6.83) ..vraj to su dobre deticky. 😅 .drzim palce aj ja vsetkym mamickam!!!!!!!!

@erika12345 - Dufam, ze mas pravdu a uz mame najhorsie za sebou. Ved uz ani vam nechyba vela do USG v 13tt 😉 Mne prave tam povedal Dr. ze to bude "drobcek" 🙂 Tiez som bola prekvapena, ze to tak skoro vie, ked mi povedal, ze mame aj pohlavie.....no neodolala som a musela som sa opytat , ze ake 😅 ..teda rovno som sa opytala ci to bude chlapec (od zaciatku si to myslime) 🙂 ale tiez mi povedal, ze na morfologickom Usg v 21tt mi to bude moct potvrdit na 100%..zatial to mam brat orientacne.
Bolo to take uzase a zaroven aj hrozne, pretoze je to uz hotovy cloviecik s nozickami a rucickami .... a uz si s muzom ani nahodou nevieme predstavit , ze by sme mali o ten zazrak znova prist. (bol tam somnou) Musi to byt uz len lepsie a lepsie .... a babatko musi uz len pekne rast a mudriet 😉

chomica
27. okt 2010

@drake ahoj to je mi luto ☹ ani neviem co napisat, ale verim ze to dopadne najlepsie a uplne uzasne!!!!Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi ti drzim palce aj na nohach!!! tak sa opatrujte a oddychujte. 😉 😉 vsetko bude dobre..

bosoriak
27. okt 2010

@zojka05 Ja som na tom bola presne tak isto. Prve tehotenstvo som ani nevedela, ze som tehotna, vsetko podla tabuliek a tak nejak som predpokladala, ze take budu aj ostatne. 🙂
Mne doktorka vravela, ze obcas sa stane, ze zena chyti nejaky virus a vtedy sa plod sprava "bud-alebo". Bud ostane a nic mu nebude alebo to vzda, ze takto zo zaciatku ak aj prekona mama chorobu a dieta vydrzi, tak mu s velkou pravdepodobnostou nic nebude. Takze ti uprimne zelam, aby to bolo to "bud" a mala si dalsie zdrave mimino.

weverka11
27. okt 2010

@drake ahoj, trosku ta chcem povzbudit, moja svagrinka mala to isté 2x spinila, potom aj dost krvacala, dostala lieky ako ty, lebo je tiez nasli v 9tt hematom, ktorý sa takto vyplavoval. Teraz je 13tt a vsetko vyzera dobre, uz nekrvaca, malickému bije srdiecko, rastie, vsetko O.K

drake
27. okt 2010

@weverka11 jeeej dakujem ,urcite ma to povzbudi ked citam,ze taketo nieco sa stalo viacerim babam a dopadlo to dobre,ja som uz minuly rok potratila,ale to som mala zamlcany potrat,to bolo uplne ine ako teraz,takze uvidime ako dopadneme teraz,ale verime ze sa to napravi,este raz dakujem 😵 😵 😵

zojka05
27. okt 2010

@bosoriak dakujem ti velmi pekne za tvoje povzbudenie,velmi mi pomohlo,trochu sa vyrozprávat niekomu,doma to nemám komu povedat,manžel mi je síce obrovskou podporou,pri tomto všetkom,ale nechcem ho zbytočne trápit ešte aj svojím fnukaním...ešte raz díky!

erika12345
27. okt 2010

@drake drzim palce, aby ti to dobre dopadlo, viem, ze je to tazke, je strasna bezmocnost, ale ozaj mozes pomoct len tym lezanim. Ak tam mas hematom, tak mozno krvacas z toho. Drz sa a mysli pozitivne. 😉
@buburka ja sa tesim na ten ultrazvuk v 12-13tt, lebo verim, ze ak ten bude dobry, dopadne to dobre. Lebo tak daleko som nikdy nebola. Aj sa citim toto tehu tak inak, byva mi zle, aj ked nezvraciam, obcas ma pobolieva podbrusko, nechuti mi jedlo... Tak verim, ze tentoraz sa dockam. Ja si zas myslim, ze budem mat dievca, lebo sa mi vyhodila na tvari lisaj, na prsiach vyrazky a tak... No a nemusim sladke, to som predtym musela kazdy den ako drogu. Mozno su to hluposti, ale ked to porovnam s tymi predch. tehotenstvami, vtedy som sa citila normalne a nedopadli dobre, tak si hovorim, ze toto je signal, ze uz bude fajn. Trochu sa obavam ist na ten ultrazvuk s mm, bojim sa, co ak to nahodou nevyjde, tak ho zoberiem az v 20tt. Ty uz mas ten 20tt o chvilocku, sa mas, to uvidis babatko do detailov, vsak?

drake
27. okt 2010

@erika12345 dakujem velmi pekne 😉 ,tak ako pises aj ja sa citim inak ako pred tym ked som bola tehu,aj ked mam komplikacie verim ze to zvladneme a vsetko toto je len nejaka skuska,ktoru hravo zvladneme
aj tebe drzim palceky a neboj coskoro budes drzat maleho drobca v naruci 😵 😵 😵

erika12345
27. okt 2010

@drake dakujem, zvladneme to. 😉

buburka
27. okt 2010

@erika12345 - mne ani tentokrat nebolo zle a ani nic take... 🙂 Ale Dr. sa ma stale pytal a furt skaredo pozrel ked som povedala ze nic, takze to, ze sa necitis ok, je asi naozaj dobre znamenie 😉 No a co sa tyka babskych rad typu dievcata uberaju krasu...no neviem...ja mam hroznu pokozku na tvari, na licach a brade lisaj, inak 3-4bolave vyrazky furt a tak......ale musim zas povedat, ze vlasy a nechty mam teraz super 😀 Nevadi...vydrzime vsetko, len nech su deticky zdrave...a my mozeme robit kozmetiku a diety o rok 😉 To Usg je krasny zazitok..najme pre mojho muza to bolo daco fantasticke 🙂 par dni po tom o inom ani nerozpraval 🙂

vavrenka
27. okt 2010

@winipega , prepac, ale doki je blba. ked uz videla, ze si tehu, nemala ta stresovat nadavanim a vypocivanim rizik!!!!
tu na konikovi je kopec bab po kyrete, ktore otehotneli hned, dokonca nai nedostali prvu ms!
skus si to vyhladat a precitat - hned uvodny prispevok, ktory otvara tuto nasu temu je o tom....
ja osm bola na utz 5tt+3 a videla som gestacny vak a v nom taku ciarocku, dr mi ju zmerala, moje embryjko malo 24mm, dufam, ze teraz uz ma viac 😉
v ktrorom tyzdni si?

vavrenka
27. okt 2010

@buburka to si krasne napisala.. myslim, ze ti v tejto teme vsetky aspon trosku rozumieme....
ja tiez automaticky kontrolujem toalet. papier a pocitam si - minule, o tomto case bolo to..... kazdy den.
ale sa aj tesim a verim, ze vsetko bude ok...

winipega
28. okt 2010

@vavrenka ja som to cakala ze mi to povie takze az tak som si to nebrala,citala som tiez na nete ze kopec bab mali v pohode babatka takto po kyrete.to mi povedala predtym nez ma vysetrila,potom ked ma kukla tak povedala ze to vyzera ok,ale uvidi sa na tom UTZ.tak drz palce na stvrtok,ja sa ozvem dufam z dobrou spravou.

chomica
28. okt 2010

@winipega niektori lekari vedia poriadne vystrasit, kazde tehotenstvo je ine a keby maternica nebole pripravena tak neotehotnies. Tak drzim silno palce tebe a vlastne nam vsetkym 🙂

winipega
28. okt 2010

@chomica dakujem,aj dufam ze to tak bude a teraz to uz skonci dobre.

chomica
28. okt 2010

@erika12345 mne tiez pocas prveho tehu nebolo vobec nic, ale totalne nic. Ani som nevedela ze som tehotna.A teraz mi byva zle, nezvraciam, ale obcas nemam k tomu daleko, vkuse nejaka vyrazka sa mi objavi na tvari, co je vobec vyrazky nemavam, obcas ma bolieva podbrusko, musim sa strasne nutit k jedlu, bolia ma strasne prsia a pod. Tak si tiez hovorim, ze je to dobry signal. Este 3 tyzdne a idem na dalsi utrazvuk. Opat sa budem bat. No vnutorneho strachu sa asi uz nezbavime.No citim, ze to bude dobre. Vsetko zvladneme. S optimizmom a pozitivnym pristupom je vsetko lahsie 🙂 😉

chomica
28. okt 2010

@winipega urcite bude uz len super 🙂

winipega
28. okt 2010

@chomica ano ano musí byť,svoje sme si už odtrpeli.takže idem myslieť pozitívne a budem nám všetkým držať palčeky 😉

vavrenka
28. okt 2010

@chomica
@winipega
je to tak , s tymi lekarmi, niektori su fakt jak padnuty na srdce (nie na hlavu) 😀 , jak keby ani necitili... to moja doni bola znepokojena dvakrat a skoncilo to pre mna zle. nezvykne ma strasit, sak ja by som asi zblbla.......
jasne, ze na teba wini myslim a aj budem! a daj vediet.
ja idem na ko 11.11. o 2 t, to budem 7tt+6, takze dufam a pevne verim, ze vsetko bude ok a uvidim malinke srdiecko 🙂!!!
a budeme veselo tehulkovat a bude na sveat zit. Ze chomica? 😉

chomica
28. okt 2010

@vavrenka jasnacka 😉

milka2008
29. okt 2010

Dobre rano dievcata 😉
pekne ste sa tu rozbehli 😉 . Ja sem obcas nakuknem, 😉 a vidim, ze teraz ste sa rozisali 😉
@chomica, @vavrenka, @winipega, @buburka, @drake, @erika12345, @zojka05, @bosoriak a ostatne dievcata - pevne verim, že tentokrat budeme všetky tešiť z voňavých uzlíčkov 😉.
@drake - to ma mrzí, že máš takéto komplikácie, ale pokiaľ je to krvácanie "iba" z toho "hematómu", či čo to je, tak si myslím, že to dobre dopadne, uvidíš .
@buburka - no ja tiež mám teraz iné stavy ako vlani (MA v 9 tt), páli ma záha takmer každé ráno, jesť mi síce chutí, nebýva mi zle, ale sa mi ukazujú vyrážky na tvári, z toho mám trochu strach, lebo takéto ich mávam pred MS. Tak snáď to bude dobré 😉

A som veľmi rada, že sme tu takto spolu a sa navzájom povzbudzujeme 😉

@vavrenka - ja tiež chcem až niekedy v 7 tt plus niečo na UZV, vychádza nám to podobne a už snáď bude aj srdiečko 😉. Ja mám o dva dni menej ako ty 😉 . Len ja si upravím pas až po UZV .

Pekný deň Vám prajem 😉

buburka
29. okt 2010

Ahojte 🙂
Len sa vam trosku vykecam...mozno to pomoze....vcera som mala ist na kontrolu ku svojmu gyn. , pretoze som minuly tyzden krvacala ale nastastie Usg bolo v poriadku, ta ze nech sa ukazemza tyzden. No ale vcera mal toho vela, tak mi povedal, aby som zbytocne necakala, ze ked je vetko ok, ze ked len spinim a nekrvacam, tak ze je to ok a bude stacit ked pridem 10teho normalne na poradnu...10teho...to je tak dalekoooo ☹ stale na to myslim a posuvam cas. Dufam, ze bude vsetko ok. Keby som uz aspon mimi citila a viem, ze je v poriadku.....ale takto.... 😒

erika12345
29. okt 2010

@buburka vsak ja viem, ze to su len take povery, ze dievcata uberaju krasu, len si chcem nejako zdovodnit dievcatko. 🙂 Ale je mi to uplne jedno, strasne sa potesim i chlapcekovi, je mi to fuk, hlavne nech sa mi v maji zdrave narodi. Len uz by som rada vedela pohlavie, aby som sa mu mohla prihovarat tak urcitejsie.
Je asi dobre, ze sa citime inak ako v tych neuspesnych tehotenstvach, snad je to dobre znamenie.. Skoda, ze ta vcera na ten ultrazvuk nezobral, budes mat 2tt nervy.. Ak by ti to pomohlo, tak skus za nim zajst, ze to potrebujes kvoli svojmu vnutornemu pocitu, vsak by to mal pochopit, nie? Alebo skoc na pohotovost, hm? Ved keby si uz mala pohyby, tak by to bolo ine, ale takto je jasne, ze budes mat 2tt obavy.. A povedal ti doktor, preco si krvacala?
@milka2008 tiez by som bola rada, keby nam to vsetkym vyslo, ono aj taketo povzbudzovanie navzajom robi vela.. A pochopi nas len ten, kto to prezil, pre inych je tehotenstvo normalne a nechapu nase obavy...Ved niekto pocas tehu robi hocico a nic sa babu nestane, niekto dlho o tehotenstve nevie, pije, nestravuje sa zdravo.... a dieta sa narodi zdrave, tak taky clovek nas myslim az tak nemoze pochopit. Ktory si tt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre