Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

kukucg
26. nov 2011

@poisonblu To mrzi, ale ved mozno nakoniec nepride 😉 uvidis

mirka32o
26. nov 2011

Ak nepríde, určite nie kôli tehotenstvu. Ešte sme nič neskúšeli a bola som ubolená. 2,5 týždňa som krvácala.

mirka32o
26. nov 2011

A už 5 dní ma bolí brucho ako pri MS, chvíľami aj viac.

bambi2
26. nov 2011

@alzbetkaz tych zien je ovela viac... uz neviem v ktorej teme som to citala, ze ak robia vag. utz castokrat po sebe, je to vraj nebezpecne a vyvolava to potrat... tolko zien tam pisalo, co do par dni potratilo, az sa mi verit nechcelo... mne robila po 2x po sebe s casovym odstupom 3 dni a ja si myslim, ze to je bol ten problem... 😖

alzbetkaz
27. nov 2011

@bambi2 toto si ja zas nemyslím že by bol problem. môj bol skôr ten že som prekonala mononukleozu, ktoru mal v tom čase aj môj syn ☹ a vela žien potratí aj vdaka chrípke & iným vyrózam... a škodlive je aj to ked nám všade naokolo kosia trávičku s tými psími h.....i tak sa to všetko rozpráši do ovzdušia a spôsobuje to aj ine ťažkosti...ja by som to na ultrazvuk nedávala....a vy ste mali v tom čase zdravotné problemy?

bambi2
27. nov 2011

@alzbetkaz moze byt... ved su to vlny a tie su skodlive... pre tak male embryo, ved to sa musi uvarit ked sa to robi casto a viac krat po sebe... hovorim, neni som jedina, moze to mat suvis ale aj nemusi... a ja si myslim, ze na tom nieco bude... lebo nie som sama ktore sa to stalo... a existuje aj nejaka studia ktora to potvrdzuje... neni vsetko take bezpecne ako sa zda...

michelle1004
28. nov 2011

@bambi2 ja som tiez potrazila tyzden na to ako ma dr.pozeral vag.ult.myslim si ze mi mali zobrat krv aby zistili ci som tehotna,lebo teh. test som mala pozitivny.

bambi2
28. nov 2011

@michelle1004 ono ak sa urobi raz je ok... ale nemal by sa casto po sebe robir.. to znamena napr. ze nie dnes, zajtra a vo stvrtok znovu... to je skodlive!!!!mal by byt vraj odstup viac ako 3 dni!!!!! ale to nikoho zrejme nezaujima... 😖

leenkako
28. nov 2011

@mirka32o ahoj nič sa neboj ja som tiež 1. MS po kyrete dostala presne o 2 mesiace takže više 8 tyždňov už som bola objednana k doktorke na kontrolu ale naštasti prišla 🙂

mirka32o
29. nov 2011

@leenkako dnes som bola na kontrole a na sono,lebo náš lekár to rieši po 6 týždňoch. Vraj som v poriadku a MS mi nabehne do týždňa. Tak sa vytešujem.

ika84
29. nov 2011

ahojte tak aj ja nedobrovolne a smutne rozsirujem rady, dámy. A nemám si s kým pokecať =(, manžela je mi už lúto. =) chudák tak sa snaží. Bolo naše prvé a vytúýené. fňuk

marecek1
30. nov 2011

@ika84 to mi je ľúto..... zvlášť keď je to prvé a ešte vyžúžené dieťatko, tak to obzvlášť bolí.... neboj, tu nájdeš veľa kočiek, ktoré sú na tom podobne, vyrozprávaš sa, a troška sa ti uľaví....

michelle1004
30. nov 2011

@ika84 ahoj.je mi to velmi luto.mi sme tiez cakali vytuzene.konecne po 3 rokoch snazenia a v 10tt som on prisla.uz su tomu 3 tyzdne co som potratila.stale to velmi boli ale musime byt silne.teraz sa citim taka prazdna a nic ma nebavi ale musim ist dalej.

ika84
30. nov 2011

@marecek1 a to som nasla odvahu po 3 tyzdnoch
@michelle1004 ja som bola v 6 tt, ale babo umrelo urcite skor asi 4 tt. Ja uz sa fyzicky citim skvele, psychicky to este nie je ono. hm...a aj vam zakazal lekar sexovat? mne ano mesiac.

michelle1004
2. dec 2011

@ika84 mne nezakazal.dnes som mala ist na kontrolu ale je na PN.asi vieme preco.ja som si myslela ze som psychicky na tom uz dobre ale vcera som nastupila do prace a nezvladla som to.som sa rozplakala jak male dieta.ale dnes uz bolo fajn.hlavne sa musim o tom rozpravat aby som to skor prekonala.ja som sa chcela pokusat hned po potrate ale radsej este pockam a az po prvej MS to skusime.

ika84
2. dec 2011

@michelle1004 no ja osm na pn vlastne uz vyse mesiaca, sme sa dohodli s lekarom, kvoli tomu, ze pracujem s detmi...to by som asi nezvladla...ked vidim tehotnu, pride mi luto, aj sa mi slzicky tlacia, ale deti mi uz chýbaju. Velmi nerozumiem tomu, preco nam odporucili 1mesiac po kyrete nesexovat, 2 -3 mesiace neotehotniet...uz dlhsie nad tym uvazujem a asi ked nie som pripravena, tak neotehotniem...ak som tak naco cakat? nech sa telo samo rozhodne...ja by som mala mat ms prave teraz, zatial nic...kolko chcete cakat? doteraz ste sexovali a nic sa nestalo? (mechanicke poskodenie maternice ci cosi take...)

zuszana
4. dec 2011

@ika84 podľa mňa vôbec nemusíš mesiac čakať so sexom, nám povedal, že také dva týždne aby sa to upokojilo a potom môžme, ale tiež mi povedal, že by sme mali 3mes. počkať, no my to necháme na osud, ak bude telo pripravené a je nám súdené myť bábo tak sa podarí, ja som psychicky v pohode, bola som na kyrete 25.10. a teraz už každú chvíľu čakám na prvú ms, dúfam, že príde a nebudem musieť ísť na vyvolávačku ☹

poisonblu
4. dec 2011

@ika84 Odporuca sa nemat styk 6 tyzdnov-sestonedelie-ako keby si rodila...my sme sa milovali tyzden po kyrete a pohoda, na kontrole u dr.bolo vsetko ok

bambi2
4. dec 2011

baby mne sa nejako naliali prsia... moze prist mrcha skor ci nie??

bambi2
4. dec 2011

stalo sa vam uz niektorej, ze prisla mrcha skor ako po 6 tyzdnoch??

dedian
4. dec 2011

@bambi2 , ahoj, ja som dostala menzes presne 4 tyzdne po kyrete, bez injekcie, proste uplne normalne mi uz fungovalo telo aj ked ma upozornili ze je normalne ze menzes moze prist o 6 -8 tyzdnov a mozno ho budu musiet vyvolat... 2 tyzdne po menzese normalna ovulacia a hned som aj otehotnela... maly ma dnes 19 mesiacov a je to poklad 😉

bambi2
4. dec 2011

@dedian tak tak isto si to zelam aj ja... mrcha by mohla prist aj skor, nic by som nemala proti... ja mam teraz tyzden aj nieco po potrate ale nebola som na kyret... ale mam taky pocit, ze pride skor...

dedian
4. dec 2011

@bambi2 , ja som rodila mrtve babatko v siestom mesiaci, potom mi este kyret museli urobit ... budem drzat palce aby prisla mrska a potom hor sa do prace 😎

ika84
5. dec 2011

neviete, či druhe tehotenstvo po potrate bude automaticky rizikove? či je to pripad od pripadu?

sandrittta
5. dec 2011

@ika84 zalezi od toho kedy bol potrat v ktorom tt, aky bol dovod, ako vysla hystologia a tak, no urcite nie automaticky... Ja som potratila v 8tt a to druhe tehu v rannych stadiach nebolo rizikove, akurat mi dal Duphaston na udrzanie plodu, to sombrala do 12tt a v 16tt ked som sinenechala povedat, ze mam spomalit tempo a zacala somspinit ma nechal na PN na ktorej somdoteraz ( dnes posledny den, zajtra uz oficialna materska ) 🙂

bambi2
5. dec 2011

@dedian to je hrozne, ze v 6 mesiaci... ☹

vies mi ale este povedat, ja som krvacala takych 5 dni, asi 4 dni som mala spinenie. teraz je to skor vytok by som povedala, je taky trochu do zlta ako som mala vzdy predtym... to znamena, ze ked nespinim, je telo uz vycistene ci este nie? ja pockam este asi tyzden aj pol a ideme na vec... 19. by som mala ist k dr. ale asi to prelozim alebo celkom zrusim... 😒

ika84
5. dec 2011

@sandrittta ja sombola na kyret v 6 tt, ale male sa prestalo vyvijat skor asi 4 tt. Vraj sa zvycajne z hist. nic nezisti...mne lekar hovoril o nejakej genetickej poruche...uvidim, idem v stredu na kontrolu. U teba bol aky dovod potratu? dozvedela si sa to? drzim palce s druhym 🙂

sandrittta
5. dec 2011

@ika84 Dakujem krasne, uz to finalizujeme , tak ked Boh da a dopadne to dobre budem najstastnejsi clovek na svete. 🙂 ja som zacala jednoducho krvacat a mne povedali, ze plod bol slaby a neudrzal sa, ja som vtedy aktivne navstevovala solarko, brala lieky na astmu, pricom aj to mohlo poskodit. ☹ Ako tak vsimam, tak vacsina zien to prve potrati do 12tt a berie sa uz ako standart, resp. nic neobvykle, trapenie prezivaju len rodicia...☹

ika84
5. dec 2011

@sandrittta jj je to tak, ale je ta asi aj lepsie potratit takskoro...asi je to tak od nepamati, ja si pamatam babka stale hovorila, ze sa oznamuje tehotenstvo az po tretom mesiaci...po akom case si zase otehotnela? a uz viete co budete mat?

sandrittta
5. dec 2011

@ika84 No to moje prve tehu bolo necakane a po prevde, mozno som to v sebe zahubila aj sama, tym, ze som si nebola ista , ci ho chcem, potom to "ten hore" poriesil za nas... a ano to druhe tehu sme oznamovali az po 12tt, teda okrem rodicov, tym sme to povedali skor, predsa len bolo mizle a to sa neda nevsimnut...To druhe sa nam podarilo az po 3rokoch ale snazili sme sa on asi pol roka po svadbe...cize snazenie trvvalo polroka, ale to nase babo je naozaj vymodlene a pomohol nam jeden clovek 🙂 ale to su uz take veci, kmtorym nie kazdy veri, no my verime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre