Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

nkaps
3. aug 2011

@mia55 ja som ho absolvovala keď mal malý skoro 10 mes., veľmi sme túžili po druhom mimi... a po troch MS som zase otehotnela a to sme robili len raz, v deň vypočítanej ovulácie... 😀 ani som neverila že sa nám to podarí... ale sme šťastný, neboj všetko bude OK, treba myslieť pozitívne...

mia55
3. aug 2011

@nkaps pozitivne si ma nakopla 😉 som stastna a snazim sa mysliet pozitivne a dcerka ma v tom podporuje ona ma akurat 10 mesiacov teraz 🙂 planujem ist na gyndu az zaciatkom 7 tt. ved skor to ani nema vyznam... len snad dovtedy sa nic zle nestane a embryjko bude ok. Tebe gratulujem k statsnemu tehulkovaniu. Aj my velmi tuzime po druhom mimi, hlavne muz chce syna tak uvidime ale mne je to jedno nech je to zdarve. Ani ja som neverila ze sa to podari tak skoro, a zrazu bud, tehu test pozitivny a tusila som ze som tehu, citila som to...

mia55
3. aug 2011

@syslica vravi sa ze kazde tehu moze byt ine ale nemusi, ale ja som vedela tiez pri vetkych ze som tehu....ak myslim pozitivne.... 😀

mia55
3. aug 2011

@nkaps a mala si bezproblemove tehu potom ked si po 3 MS ostala tehu?

errilo
3. aug 2011

prosim vas, ja mam na vas jednu otazocku? ako ste si udrziavali pozitivnu naladu? ja sa snazim, ale niekedy ma prepadnu take obavy a potom uz len ratam hodiny kedy pojdem opat na ultrazvuk, ci je vsetko v poriadku... uz by som sa toho strachu rada zbavila a zacala si uzivat tehulkovanie...

mia55
4. aug 2011

@nkaps @syslica a chcem sa este spytat mali si pri tehu ten klasicky tehu vytok? lebo pri prvom som mala a je z toho krasna 10 mesacna dcerka ale pri druhiom som nemala a dopadlo to zle, teraz tiez nic nebadam tak neviem ci je to ukazovatel niecoho.... 😒

syslica
4. aug 2011

@errilo Ale veď to je úplne normálne 😉 , máš pochopiteľne strach o bábo, ktorý ešte zhoršuje tehotenská precitlivelosť. Proti tomu neexistuje univerzálny recept, máš však skvelého doktora, ktorý je ozaj skutočný odborník, naňho sa môžeš úplne spoľahnúť... skús si nepripúšťať negatívne myšlienky a mysli na to, aké to bude krásne, keď už budete s bábätkom spolu, môžeš mu rozprávať, spievať, hoci aj teraz ... alebo sa skús zamestnať niečím úplne iným, čo nemá s bábätkami nič spoločné... Hoci som ti radila z vlastných skúseností viem aj to, že obáv sa nezbavíš nikdy celkom a budú ťa prenasledovať až do pôrodu, možno aj ďalej, pokým sa definitívne neuistíš, že tvoje dieťatko je zdravé... ale taký je údel všetkých mám 😉 .

syslica
4. aug 2011

@mia55 Čo znamená "klasický tehu výtok"? Ja som mala pri prvom tehu akurát parádnu Candidu albicans 😀 , pri druhom našťastie už nie. Oba sysle sú v pohode, tak si nemyslím, že by malo byť príznakom niečoho zlého.

mia55
4. aug 2011

@syslica aj ja som mala pri prvom tehu candidu myslim 3 krat dost ma to znervoznovalo ale preslo to a vsetko je ok. Tehu vytok vyzera ako kandida ale vobec nic ti nesposobouje, nesvrbi, nepali len tam je....

syslica
4. aug 2011

@mia55 Aha... ale pravdupovediac, nejako si nespomínam, že by som nejaký výtok mala, tak sa nestresuj 😎 .

mia55
4. aug 2011

@syslica dakujem, ved vies ako to prezivam...robila som si dnes druhy test a bol este silnejsi ako ten pred 5 dnami...tak uvidime co bude dalej, budem ako besna kupovat kazdy tzden testy 😀 ale uz sa aj celkom tesim na tu kontrolu snad mipovie nejake povzbudive slova, potrebujem ich ako sol...

errilo
4. aug 2011

@mia55 drzim palceky, daj vediet, ked pojdes k doktorke 🙂

errilo
4. aug 2011

@syslica dakujem velmi pekne, uz som si zakazala bat sa 🙂 cez vikend sa stahujeme, tak si budem musiet davat pozor, aby som to neprepiskla...

syslica
4. aug 2011

@mia55 😎 Jasné, daj potom vedieť, tiež budeme na teba myslieť!
@errilo No tak pomaličky s tým sťahovaním... my sme sa síce tiež sťahovali 2 týždne pred pôrodom a deň pred pôrodom som na záhradke prehadzovala lopatou fúru zeminy zo šampionárne a vyberala hríbiky ... ale radšej neopakovať a šetriť sa 😀 Ja som to robila hlavne preto, že som chcela druhý úplne prirodzený pôrod, keď ten prvý bol kvôli prenášaniu vyvolávaný.

errilo
4. aug 2011

@syslica to poznam, tiez som robila vsetko, len aby som uz isla rodit a stale nic.. malinkej sa nechcelo 🙂
budem si davat pozor 🙂
18. idem na poradnu tak drzte palceky ;)

syslica
4. aug 2011

@errilo Samozrejme, budeme ! 😎

errilo
4. aug 2011

@syslica dakujem 🙂

zuzanka2905
4. aug 2011

Ahojte potrebovala by som radu asi 4mesiace od posledného potratu som mala problém zo zubom už ho mám vytiahnutý ale dasno mám stále trochu začervenané a trochu ešťe pobolieva chcem sa opýtať ak by som náhodou otehotnela neohrozuje plod ked mám dasno stále začervenané na druhý týžden idem na dentálnu hygienu ale bojím sa či už niesom tehotná dakujem

mia55
5. aug 2011

@errilo dakujem pekne, dam vediet urcite

mia55
5. aug 2011

@syslica dakujem za podporu, stale citim taky vnutorny mierny strach, a neviem ci to vydrzim do tej kontroly lebo volam tam az buduci tyzden v pondelok, a mozem tam ist az na ten dalsi tyzden lebo cely buduci tyzden sme rodinka na chate. Tak tie pocity su rozne, a mam nutkanie si zas kupit test ale potom si poviem ci som trafena ved nemozem kazdy tyzden kupovat test na ukludneniem to nie je dobre...musim sa s tym popasovat a byt v pohode. Ako sa mas?

mia55
5. aug 2011

@errilo a s tebou je to ako, citam si tehulka a cakas na porod 🙂 gratulujem 🙂

drakozorka
5. aug 2011

Ahoj baby.Rada by som sa k vam pridala.Ja som potratila v novembri minuly rok a teraz sa mi podarilo opat otehotniet.Veeeelmi sa tesim ale nemozem sa zbavit toho strachu asi az prilis sa kontrolujem.Ale verim ze tentokrat to uz dopadne dobre.

errilo
5. aug 2011

@mia55 ahoj mia, ano som tehulka uz v 2hom trimestri na zaciatku. ale ako pise drakozorka, tiez sa nemozem zbavit toho strachu a uz sa neskutocne tesim, ked budem citit prve pohyby.
a ty si este nebola u lekara? ci bola? a co ti povedal?
u nas boli zaciatky dramaticke, lebo ked som bola na ultrazvuku tak bol vidiet iba zltkovy vacok, tak som musela cakat tyzden ako sa to vyvinie. ale zrejme som bola moc skoro. nasla som potom na nete taky super vyvoj babatka od zaciatku a podla toho mi to sdelo, ale aj tak to boli nervaky.
kazdopadne drzim palcekyyyy!!!!!!!!

errilo
5. aug 2011

@drakozorka pozeram, ze mame rovnake pocity. v ktorom si teraz tt?

drakozorka
5. aug 2011

@errilo ahoj errilo ja som este len na zaciatku v 3 tt...preto sa tak bojim hlavne toho prveho sona.zatial sa citim celkom ok len som taka unavena stale.

syslica
5. aug 2011

@zuzanka2905 Zuzanka, ďasná a čeľuste po extrakcii zubov bývajú bolestivé ešte poriadnu chvíľu, kým sa úplne zahoja, pozitívne je, že problematický zub je už vonku, teraz to len doriešte do úplného zahojenia. Či to nejako ovplyvní vyvíjajúci sa plod v brušku, ti zodpovedne povedať neviem, ale embryo má v raných štádiách veľké samoopravovateľské schopnosti, takže keby aj niečo, som si istá, že príroda to zvládne 🙂 😎 .

syslica
5. aug 2011

@mia55 Myslím, že ďalšie testy sú len vyhodené peniaze, ktoré budeš neskôr potrebovať na plienky a výbavičku 😉 . Pokús sa užiť si ten týždeň dovolenky na chate a uvidíš, že v pondelok na kontrole bude všetko o.k. (Dobre ti radím, dovolenkujte teraz, keď už budeš pokročilo tehotná sa ti nebude chcieť a dovolenka s dieťaťom je najmä o zabezpečovaní full servisu pre našich najdrahších 😀 .)
Ja som dnes zabila deň - od rána až doteraz - behaním po lekároch so syslíkmi... z rutinnej kontroly sme odišli s poukazom na tri ďalšie vyšetrenia, kde sa samozrejme treba objednať... už teraz mám hrôzu z toho, keď si predstavím, koľko starší vymešká v prvom ročníku zo školy 😒 . Fakt, že to máme so syslíkmi také náročné ma odrádza od ďalšieho tehotenstva.

errilo
5. aug 2011

@drakozorka tak to ti verim. ale zase na druhej strane sa na to pozrie aj tak, ze to prve sono ta moze upokojit.. takto si v neistote... drzim palceky, ked pojdes. a kedy planujes ist?

drakozorka
7. aug 2011

@errilo ahoj errilo no som objednana 16.8 na to sono.bojim sa hlavne preto lebo pri prvom tehotenstve mi na prvom sone zistili ze babo nezije...teraz na seba davam vacsi pozor tak verim ze to bude ok.dakujem za podporu.ty sa ako citis?

nkaps
8. aug 2011

@mia55 ahojky... to som rada, že som ti dodala trocha nádeje... s tým výtokom neviem ako to je... už si nepamätám či som mala... teraz mávam.... no neviem či bezproblémové... mali sme zakázaný sex asi do 12 tt a teraz tiež nemôžme...., do 15 tt žalúdočné nevoľnosti - fuuuuuuuuj bleeee 😝 , potom mi v 18 tt zistili zcestnú placentu a 19 tt som ležala v nemocnici s podozrením na predčasný pôrod... ale našťastie to bol omyl a mala som zapálenú obličku... ale tie bolesti boli strašné.... myslela som si že rodím, a po antibiotikách taká strašná mikóza ma prepadla že až.... ešte doteraz to nemám úplne OK.... ale celé tehu ma pobolievalo v podbrušku a bála som sa, že prídem o mimi... ale snažím sa myslieť na malinkú a zatiaľ všetky vyšetrenia, krvné testy a merania vyšli OK, tak pevne verím, že bude... dúfam, že som ťa moc nevystrašila... to som nemala v úmysle... no a ešte k tomu mám aj asthmu a dosť často si musím dávať sprej... mám strašne nízky tlak a strašne vysoký pulz, že mi je niekedy na odpadnutie, ale odkedy si dávam ľadovú kávu, tak sa mi trochu prilepšilo... malého učím na nočník a to ma tiež vyčerpáva, hlavne keď robí naschvál... ale aspoň vie, kde je bábätko... ukazuje prštekom na bruško a odkrýva a potom zakrýva mi tričko... je zlatunký... hlavne sa s malou moc nenaťahuj... ja som to pri malom prehnala a aj to mohlo spôsobiť ten potrat... ale aj iné okolnosti... veľa sa snaž oddychovať a muž nech ti pomáha ako vie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre