Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

evitkamalicka
26. apr 2008

ahojky kocky, ja som potratila v 11. tyzdni v oktobri, ale babo sa uz nevyvijalo 3 tyzdne a po decembrovej mrche sme sa zacali snazilkovat a hned sa zadarilo, tak dufam ze tentoraz to dotiahneme az do konca, zatial mame vsetky vysledky dobre

bambulka026
26. apr 2008

Zuzec,to mi je strasne luto...
Ja viem ze Ta to uz nebavi pocuvat, no mozno je to tak lepsie. Mozno nebolo nieco v poriadku,a v tom pripade je to pre Teba i to malicke takto lepsie.
Ja som potratila 3x a uz som bola totalne na dne.
Potom som sa vsak rozhodla ze to skusim posledny krat a vyslo to.
Dnes je moje zlaticko na svete, a ja ho uplne zboznujem.... 🙂
Som stastna ze som to nevzdala, takze vydrz, ked budes drzat v naruci to malicke, vsetko preboli, a budes mu moct dat vsetku svoju lasku.

zuzec
26. apr 2008

diky moc baby, som rada ze existuje tato stranka, diky ste zlate
evitka ani neviem preco, ale teba tak nejak sledujem od zaciatku, pamatam si ked si nahodila prvu fotku bruska 🙂 niektore baby proste padnu do oka a potom ich tu nahodne stretavas hocikde na fore, ako naprikad tu...ked som hladala predchvilou temu do ktorej by som sa hodila, tak som tu zase nasla teba...fajn ze sa ti dari a drzim palce

bambulka je to neskutocne co si niektore holky musia prezit aby sa dockali vysnivaneho babatka a tebe sa to podarilo 🙂 dufam ze sa podari aj nam

evitkamalicka
26. apr 2008

zuzec dakujem, si zlata...casom to preboli a ty sa budes teskat ked budes znova tehu

zuzec
26. apr 2008

diky moc, majte sa pekne idem kuknut nejaku komediu v telke...nech sa vam dari 😉

evitkamalicka
26. apr 2008

pa pa 🙂

elenamarek
27. apr 2008

Ahoj zuzes,viem co prezivas,ja som zacala krvacat na stedry den,a 26mi urobili kiret dva dni som v nemocnici dufala ze to bude ok bola som 8tyzdni,a teraz po dvoch mrskach cakame znovu babetko snad to dobre dopodne,prajem ti nech si sa stoho dostanes,a nech si coskoro tehu.

loss
28. apr 2008

zuzec aj ja ti silno drzim palceky nech si coskoro tehulka viem ako velmi to boli ale skus mysliet na to ze babenka sa dostanu len do veseleho bruska tak vela,vela stasticka 😵

adka789
26. sep 2008

Ahojte. 23.9 som mala v 8 tyzdni MA cistili ma. chcem sa Vas spytat. doktorka mi povedala,ze budem krvacat aspon 3 tyzdne, ale len co som prisla domov z nemocnice, ani kvapka krvi.Doktorka mi povedala, ze babo mozeme skusat uz po prvej menstruacii. je to normalne, aby som nekrvacala po zakroku? dakujem

evitkamalicka
26. sep 2008

adka ja som po zakroku krvacala asi 3 hodinky a potom uz nic, takze ziaden strach

adka789
26. sep 2008

Dik uz som sa bala, ze sa nieco deje. uz mam zo vsetkeho obavy. ale dufam bude dobre. a Co mi radila dr, ze mozem otehotniet uz po mesiaci je to ok?Nemoze byt to babo potom s nejakou vadou?
nema uz 18 ale 35 a obavy su cim dalej tym vacsie

terqa
26. sep 2008

adka ja som mal spontanny potrat v juni v 9tt a 4.7. som mala menzes a a teraz som v 13 tt 😉 zatial je vsetko OK a dnes mi na sone moje zlaticko zakyvalo...

alusha
26. sep 2008

ja som tiez otehotnela hned po prvej MS a uz mam skoro pol rocneho zdraveho drobceka 😀

zuzka_w
29. sep 2008

Ahojte spolutrpiteľky, mňa čistili teraz vo štvrtok, tiež som mala MA v 9 tt, bolo to pre mňa niečo absolútne nové, nikdy som o niečom takom nepočula a to mám už dvoch synov a nikdy som žiadny potrat nemala. Tiež som vyplašená z toho, že som krvácala len trošičku po vyčistení a potom už nič, ale keď píšete, že je to normálne, tak som sa upokojila. A najviac ste ma potešili tým, že už po mesiaci sa dá opäť otehotnieť, lebo ja som myslela, že budem musieť čakať dlhých 6 mesiacov. No ale ako vidím, dá sa to aj skôr, tam nám všetkým držím päste a hor sa do práce 😉

kukutska
4. okt 2008

Ahojte zienky.

Pripajam sa k vam a to s velkou obavou, ako to vsetko dopadne. Pred 2 mesiacmi som podstupila kyret, tak ako ostatnym, aj mojmu drobcovi nebilo srdiecko ☹ Jedno dietatko uz mam a bolo to pre mna nieco hrozne. Maly mi vsak pomohol dostat sa z toho a aj moj lekar, ktory mi sice odporucil cakat aspon 3 cykly, ale zmienil sa aj o tom, ze sa nic nestane ak skor. Nuz, tak sa aj stalo. Pred par dnami som nasla // a som odhodlana ist k lekarovi az o 2 tyzdne, aby uz bolo srdiecko. Ani neviete, ako strasne sa bojiiiiiiiiiiiim. Ked som videla //, normalne som sa rozplakala, vsetko sa mi vratilo spat, od sona, kde mi povedali, ze je mrtve az po to prazdno po navrate z nemocnice. Uz to nechcem zazit!!!!! Moje tehotenske priznaky su priam minimalne, akoby som ani tehotna nebola. Pri malom som tiez nepocitovala ziadne velke zmeny, ale aspon som mala nechut ku kave a pobolievali ma prsia. Teraz je to skor o tom, ze raz za cas ma stipu bradavky a inac nic. Je mozne, aby bolo moje telo viac "vyrovnane" s tehotenstvom a preto nan reaguje menej??? Prosim, napiste mi, ake ste to mali (mate) vy. Dakujeeeeeeeem

zuzka_w
10. okt 2008

ahoj kukutska, z celého srdca ti prajem, aby bolo všetko v poriadku. Ja som este len 10 dni po čistení, tak sa neviem dočkať, kedy sa budeme môcť o bábätko pokúšať znovu, doktor mi povedal, že máme počkať 6 mesiacov, čo som pôvodne aj plánovala, ale keď som si tu prečítala všetky tie rozdielne príbehy so šťastným koncom, rozhodla som sa, že tú dobu čakania skrátime na minimum ... 😉

kukutska
13. okt 2008

Zuzka_w, dakujem za podporu. Urcite dam vediet, ako to dopadlo 😉 Buduci tyzden idem na sono, minuly tyzden bolo vidiet len gestacny vacok so zarodkom, takze buduci tyzden sa rozhodne co a ako.

kukutska
24. okt 2008

Babulky, tak som slubila, ze sa prihlasim a zreferujem co a ako. Takze, momentalne som v 7+1tt, babo ma nejakych 12mm a krasne mu bije srdiecko. Viem, ze tento krat to bude OK a vsetkym, ktore si tymto skaredym obdobim presli zelam zdrave a pohodove tehulkovanie 😉

cukruska1920
24. okt 2008

Ahojte..potrebujem od vas radu....15.10 som prekonala spontanny potrat....kedy by bola najlepsia doba zacat sa opat snazit....? viem ze nazory su rozne ale myslite ze budu stacit 3 mesiace?

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, je mi to luto ☹ Mne lekar odporucil pockat ASPON 3 cykly a ja som oteho hned po 2 mesiacoch od zakroku 😉 Je to vsak na tebe, ako sa budes citit ci uz fyzicky, ale aj psychicky.

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, ak si mala spontanny, bez cistenia, tak kludne mozes zacat hned. Poznam z inych diskusii zienky, ktore oteho hned po aborte a su uz v pokrocilom stadiu tehotenstva 🙂

cukruska1920
24. okt 2008

kukutska....docistovali ma

kukutska
24. okt 2008

Tak tie 3 cykly urcite stacia, ale ak skor, nic sa nestane 😉

cukruska1920
24. okt 2008

kukuts....strasne sa bojim ze sa to zopakuje... 😔 potom to uz nezvladnem

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, ved aj ja som sa toho bala. Ked som uvidela //, tak som sa normalne rozplakala. Vsetko sa mi premietlo spatne ☹ Na druhej strane, to predosle tehu skoncilo kvoli tomu, ze nieco nebolo v poriadku. Toto druhe je uplne ine a zdrave... Jasna vec, ze sa stale bojim, ale veriiiiiim, ze vsetko bude dobre. Pri Kubkovi som sa nesledovala, nebala som sa chodit na sono, skor som sa tesila a teraz - po tom zakroku sa bojim kazdeho sona, sledujem sa, no otras 😅 Vsetko vsak ide ako ma 😉

cukruska1920
24. okt 2008

kukuts....a ty si po akom case od vtedy co ste sa mohli snazit otehotnela? a kolko ste mali pauzu...lebo kazdy hovori inak

kukutska
24. okt 2008

Ja som bola na zakroku 18.7. a 1.9 som mala prvu normalnu menstruaciu. No a druhej som sa nedockala 😀 My sme vlastne zacali keksikovat naostro po prvej mrche a hned nam to vyslo. Lenze to pri kazdom tehu som hned na prvy krat otehotnela, len to druhe nam skoncilo skor ako malo ☹

cukruska1920
24. okt 2008

kukuts...a presne tohto sa bojim...ze budem dlho cakat na prvu mrchu...mi sme sa o prve babo snazili rok a dopadlo to zle....a bojim sa kolko nam bude teraz trvat kym bude druhe 😢

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, lenze po potrate ci uz spontannom alebo zamlknutom je vacsia sanca oteho. Aj maternica je viac prekrvena, podla toho, co som kde citala, tak povacsine sa ovela skor podari oteho po potrate ako normalne. Aj moja svagrina tvrdi, ze bola asi tehotna, ale rychlo potratila a hned na dalsi cyklus otehotnela a v septembri sa jej narodila zdrava dcerka. Ona totizto mala priznaky, ale netestovala a mrcha prisla neskor. Ked si to vsak spatne premietla, skonstatovala, ze asi bola tehotna a v rannom stadiu otehotnela. Ja viem, ze je tazke sa rozhodnut kedy je najlepsie opat skusat. Vies, ja si myslim, ze ten strach tam bude aj o pol roka. Mozno mensi, ale urcite bude. Uz to nebude to bezproblemove tehu, ktore mohlo byt nebyt tejto zlej skusenosti. Nikto ti ani po pol roku nezaruci, ze bude vsetko v poriadku. Je to svinstvo, ja viem. Preto daj na svoje pocity, ako sa budes citit, ak budes pripravena celit aj takymto zlym myslienkam, tak bude spravny cas...

gabrielkaa
24. okt 2008

ahoj Cukruska, mne doktor odporucil cakat pol roka...bolo to sice nepredstavitelne, ale aj tak to priroda zariadila na dlhsie... ja som mala missed a robili mi kryretaz a vtedy sa odporuca trosku pockat aby vystela maternice bola "poriadna". takze ja som preto cakala, lebo som sa bala, ze sa to nemusi potom dobre uchytit...ale asi je to individualne, lebo som tu citala prispevky, ze niekto sa do toho vrhol hned... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre