Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katty27
1. feb 2012

ahojte kočky,,ako je to s BT? včera ráno o 6.00 teplota 37,1 a dnes v ten istý čas teplota 37,2. som 20DC

monika2712
1. feb 2012

@katty27 uplne bezne je rozdiel 0.1-0.3, 20dc to este nic neznamena... dolezita je teplota den dva pred ocakavanou ms.

katty27
1. feb 2012

@monika2712 ok🙂 tak počkame a uvidime 🙂

alaniska
1. feb 2012

@usacek79 ahoj usacek, asi si ma budes pamatat, boli sme spolu v marcovkach 2012. Sme na tom podobne, akurat zajtra idem do nemocnice vraj na pozorovanie, ale je iste ze pojdem na kyretaz zas, HCG mi prestalo stupat. Takze sme aj my prisli aj o druhe. Som na nervy, nechapem preco sa to deje....

usacek79
1. feb 2012

@alaniska juuuj moja ☹ jasne, ze si ta pamatam, je mi velmi luto, ze mame takyto podobne blby osud 😒
a v ktorom si tyzdni?
dala si si robit nejake testy po prvom potrate?

zuzik1983
1. feb 2012

baby ja uz som 15 dni po potrate a stale spinim 😕

bublinka11
1. feb 2012

@zuzik1983 zuzik ja som spinila tiez tak dlhsie...dokonca som mala pocit miestami, ze sa mi az MS spustila...cistis sa, neboj.

alaniska
1. feb 2012

@usacek79 som asi len 5-6tt, nevylucili ani mimomaternicove zatial na 100%.Testy som nemala robene ziadne, ale liecim sa na stitnu, mam autoimunitne ochorenia. Urcite teraz budem trvat na vysetreniach. Ty si si dala nieco urobit?

usacek79
1. feb 2012

@alaniska aha, no to neznie velmi dobre, velmi drzim palce, aby nebolo mimomaternicove 😒 ani ta stitna a autoimunitne, to s tym moze dost suvisiet 😖
ja som si dala urobit snad vsetky dostupne testy -
urcovali sa mne aj muzovi karyotypy, ze ako sme kompatibilni
potom trombofilne mutacie
stitna zlaza
celiakia
a este cosi s imunitou, ci neodmietam plod, ako cudzie teleso... 😒
posledne tri menovane budem mat vysledky zrejme nabuduci tyzden..
Trombofilnu mutiaciu mi jednu zistili, ale vraj je bezna a nemala by ohrozvat tehu, tak neviem 😒
a som objednana k hematologicke na detailenjsiu konzultaciu ohladom mojich nalezov..

alaniska
1. feb 2012

@usacek79 no ja mam celiakiu aj stitnu zlazu znizenu funkciu, ale liecene a v norme,na hematologii som bola aj ja na kontrole, ale vraj je vsetko ok, ale pochybujem ze mi robili tie trombofilne mutacie, takze pojdem tam znovu urcite. Na imunologii som sledovana ale vyziadam si aj to co si spominala, ved ked moja imunita napada moje organy mozno to znici embryo hned a nema sancu 😒
Kedy si mala druhy MA?Posledne info o tebe som zachytila ked si isla na dovolenku ako tehula a potom sa mi uz nepodarilo o tebe nic najst..

lea1333
1. feb 2012

@monika2712 jej ty,si ,tehu ,gratulujem 😀

monika2712
1. feb 2012

@lea1333 ano vdaka, dnes mi to potvrdila dokina, fazulka je tam, srdiecko este nebolo tak dufam ze o dva tyzdne uz bude 🙂

lea1333
1. feb 2012

@monika2712 superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr krasne tak ,sa ,pekne ,drzte 😉

katty27
1. feb 2012

@monika2712 monika a v ktorom si týždni?

monika2712
1. feb 2012

@katty27 zhruba 6tt+3 😉

katty27
1. feb 2012

@monika2712 jee to je super,,blahoželám a hlavne dávaj na seba pozor,,lebo terajšie teploty sú dosť hrozné...ja mam dostat ms o 9 dní no uvidím či dojde,,ale zajtra idem konečne po výsledky z genetiky, tak som veľmi zvedavá aké budú..a hneď pojdem k mojek doki, lebo ma dosť boli podbruško nech sa nato mrkne, či tam nieje cysta alebo čo..

monika2712
1. feb 2012

@katty27 no snazim sa vela nebehat po vonku, do prace autom, takze prejdem len par metrom, vsehovsudy som vonku 10 minut, dnes siceviac lebo som bola u doktorky, ale dalsie dni uz nic nemam tak pohodka. Drzim
palce nech ti nic zavazne nenajdu 😉

katty27
1. feb 2012

@monika2712 tak to dúfam aj ja, že tam nebude nič dôležitéé,,lebo by ma aj zaujímalo, prečo mi bábo zomrelo,,hlavne preto, aby som sa tomu už pri ďalšom tehu vyhla. Ty naďalej pracujes,,nejdeš na PN?

monika2712
1. feb 2012

@katty27 hej pracujem, nie je dovod ma pn, moje minule tehu boli bezplodove, cize ziadne krvacanie a spontanny potrat, len som musela na kyret potom, toho sa najviac obavam ze raz budem musiet toto znova podstupit, bol to hrozny zazitok a aj ten mesiac po, velmi zle to bolo so mnou.

katty27
1. feb 2012

@monika2712 ale dôležité je to,,že si teraz už v poriadku a netreba už pozerať do zadu. To je fajn, keď môžeš pracovať,,ja asi by som sa už dala vypísať na PN,,lebo kedže učím deti, je to riziko,,lebo stále tam niekto pokašľava a určite najbližšie k nám privíta aj chrípková epid.
Ja som sa tiež ťažko zotavovala,,silný zápal maternice,,... ale už bude iba lepšie 🙂

zuzik1983
2. feb 2012

@bublinka11 dakujem, hadam je to vsetko ok

yasmin0001
5. feb 2012

ahojte babule, tak ako? Nejake nove tehulky? Ja tento nas prvy mesiac nic, ale do mrchy este ostava par dni!

usacek79
5. feb 2012

@alaniska no tie mutacie sa robia na genetike..
my este pojdeme v marci na spermiogram, ci nahodou nema nejake deformacie spermii mm, lebo aj to vraj moze byt pricina potratov.. sice oplodnia, ale kedze su poskodene, tak nepreziju 😒
ak pojdes ku genetikovi na konzultaciu, on by ti mal odporucit vsetko mozne, co by sa dalo robit, aj ked by to riesili ini odbornici.. hoci aj gynekolog by mal byt schopny to iste odporucit.
no ja som potratila na druhy sviatok vianocny, krasa 😠 a spontanny potrat to bol, domaci krvak 😖
to som bola tusim 10+3tt, uz si to ani nejako nemam chut pamatat - proste pomaly koniec trimestra opat, prvy MA bol uplne posledny den trimestra, takze som uz teraz pripravena tuto metu pokorit 😉

@monika2712 juchuuuu, fizola tam je! 😵 tak nabuduce uz aj s kmitajucou bodkou! 😉
a co ti povedala lekarka? nic nenaordinovala speci?

ach a este - po prvej bezovulacnej ms mam teraz aj ovu hlien uz, aj krcok vysoky a makky, zajtra hadam aj teplota uz stupne 🙂 akurat vajecnik neboli, co teda je neobvykle..
ale inak zboznujem moj presny cyklus, nech mu to vydrzi az do leta 😉 teda az do tehu-leta 🙂

katty27
6. feb 2012

@yasmin0001 ahojky,,ja mam 4 dni pred ms,,tak som zvedavá,,mám sem-tam pichnutie v podbrušku (včera ma 2 x pichlo na obed a poobede), teplota už týždeň nad 37, väčšinou okolo 37,2, 37,3. Ale to je aj pred ms,, som zvedavá, či príde ms.

monika2712
6. feb 2012

@usacek79 moja no fazulka je tam, neberiem nic extra lebo sak ja som nemala spontanny krvacanim, tak neni dovod, uz len tyzden pockat na ten zvon, dufam ze tam bude 🙂

yasmin0001
6. feb 2012

@usacek79 no krasa, aj ja by som sa tak rada vyznala vo svojom cykle! Rozhodla som sa merat si tu bazalnu teplotu, aby som bola z toho mudrejsia. Vo svojom krcku som sa este zatial neskusala sparat, pochybujem, ze by som vedela nieco zistit 😅
Myslis, ze dokazes vydrzat az do leta??? 😉

@katty27 pichanie je dobre znamenie! Ja som skusala zase v nedelu testik, ale nic! Som velmi netrpezliva, ale viem, ze tento mesiac nic, lebo mna nic nepicha a prsia mam splasnute.

alaniska
6. feb 2012

@usacek79 no uvidim co nam odporucia, priatel bol na spermiograme pred rokom a bol ok nastastie, inak ja som stale doma, poslal ma moj dr. vo stvrtok na prijem ale v nemocnici ma odmietli prijat a poslali ma domov, takze dnes mi moj dr. vzal zas krv, GS je 5mm, ale HCG som mala v stvrtok len 300, co je na 5tt strasne malo, takze nam sa to drzi, ale u nas je problem hned na zaciatku zrejme kratko po oplodneni. Tie testy a vysledky hemato, imuno,genetika asi dost dlho trvaju, ze?Je to hrozne ked mas aj srdiecko a vidis to tam a potom takto 😒

katty27
6. feb 2012

@yasmin0001 ja ani už nedúfam, že to vide,,lebo potom som stále sklamaná,,prsia mám dosť penvé, ale to aj mpžno že ma prist menzes. dnes rano BT 37,2,,uvidím či klesne..

usacek79
6. feb 2012

@yasmin0001 dokazala by si zistit - hlavne hlbku, kde ho nahmatas 😉 raz ho mas blizsie k "vychodu", ze ani poriadne cely prst nemusis strcit a citis ho, a raz je hlbsie, ze ho musis docahovat - ja som ho vcera ledva dociahla 🙂
ale tepolta furt nist, tak som zvedava, ma na to este max dva dni, ak chce byt ovu presna 😅
urcite dokazem vydrzat do leta, sice ten "odpor" voci tehu momentalne uz polavil, som vo faze, ze by mi to bolo fuk, ale rozhodne nie som vo faze, ze musiiim 😕 takze akurat tie 3-4mesiace este pockame a bude 😉

@alaniska no bude rada, ze ta poslali domov, bolo by vyborne, ak to uz ma skoncit, tak keby to z teba vyslo bez kyretu.. sme tu proti kyretu popisali litanie na poslednych stranach 😅 a ty to mas este malicke, takze by to nebola ziadna drama (fyzicka myslim..) HCG je velmi nizke, to je hodnota naznacujuca koniec, je mi luto 😒 aj GS je maly na 5tt...
ale cakat je dobre za kazdych okolnosti - bud sa stane zazrak, alebo to pojde von same, obe su lepsie, ako okamzita kyretaz..
no co sa tych testov tyka, tak trvaju vraj dlhsie, ja mam tak trosku protekciu, takze ja som max mesiac cakala na vysledky - prave ta genetika, ta trva najdlshie. ale mylsim, ze urcite by si mala mat akekolvek vysledky do 2 mesiacov, len treba cim skor zacat odbery..
aj tak sa asi nebudete asi hned opat pokusat predpokladam..

@monika2712 ale to nesuvisi s tym, ako to z teba vyslo von - ci kyret alebo spontanne - on by isiel aj sam, ak by sa cakalo...
ved ani zo mna by ten druhy nesiel sam, keby som takmer tri tyzdne na to necakala, co uz bol mrtvy... 😒
ale nasi lekari hned cosi capu, ak je baba po potrate, resp. mnohi.. mne dali hormony, este som ani nebola potratena 😠
no chvalabohu, ze ta tym neladuju, som len chcela vediet, ako reagovali, ze druhe tehu po potrate 😕

monika2712
6. feb 2012

@usacek79 vies co, ja som sa pytala mojej starej gyndy v oktobri ze ked otehotniem ci mi da nejake tabletky, dufik alebo daco. a povedala ze nie, no a teraz mi vlastne zmenili gyndu, moja dala totiz vypoved, takze na tej prvej kontrole som uz bola u novej, a ona sice mala otvorenu moju zlozku, aj sme sa daco o tom bavili, ze to je moje druhe tehu, ze prve dopadlo tak, ale teda o liekoch nespomenula nic.. a ja som aj rada.. lebo sak kolko bab aj bralo dufik a nepomohlo? ked sa to ma stat, tak ani lieky nepomozu podla mna.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre