Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

sandrittta
5. dec 2011

@ika84 juu a pohlavie bude to divecatko..pol roka mi tvrdili, ze chlapec ale uz vieme , ze je to nasa Anicka 🙂

alzbetkaz
5. dec 2011

tak už mám potvrdene tehotenstvo 5t pl.obal mal 7mm v piatok idem znova ale zas tam mám hematom ☹ presne to čo pred 3mes.ked som potratila ☹ dúfam že tentokrát zabojujeme viac ajked velku nádej nemám kedže je to tak skoro po kyretáži... prosim držte palce a v piatok napíšem

poisonblu
5. dec 2011

@alzbetkaz drzim palce...a podla mna to nie je skoro po kyrete, ved to mas uz 3 mesiace...spravny cas...mi ideme na to tiez teraz po tretom menzese...vlastne sme uz zacali, ale plodne dni mi zacnu az o 2 dni 🙂

alzbetkaz
5. dec 2011

@poisonblu len ja som mala len jeden menzes a otehotnela som neplánovane, nejak to tam hore niekto zariadil 🙂 (lebo muž si dával pozor ved sme to tak robili celý život) len dufam že tak aby som sa znova netrápila... a ten hematom ma vystrašil ale berem lieky tak snád to pomôže... už sa neviem dočkať piatka ale zároven sa aj velmi bojím, najhoršie je že ani oddychovať nemôžem lebo už mám druhý mesiac doma detičky... držím palce všetkým snažilkam 🙂

poisonblu
5. dec 2011

@alzbetkaz jj, az potom som si uvedomila, ze uz si v 5tt, takze si otehotnela skor....

bambi2
5. dec 2011

baby mne uz spinenie preslo... mam normalny vytok ako aj pred tehu... ja pockam este tyzden a ideme skusat... ja uz to nemozem vydrzat... nepockam na prvu mrchu, nechce sa mi cakat... len keby ta ovulka prisla uz teraz... 😠

lenicka7135
6. dec 2011

ahojte babenky, chcela by som sa poradiť, lebo som už v koncoch. mala by som byť v 8 tt. do teraz to bolo super, bola som stále hladná, zväčšili sa mi prsia, ale nastal nejaký zlom a neviem, či sa mi nezopakuje druhý potrat, pretože nemám už taký apetít ako v prvých týždňoch a ani zle mi nebýva, čo mi pred tým bývalo. už som raz potratila v júli a veľmi som bola sklamaná, pretože už máme jednú dcérku a s ňou bolo tehotenstvo bez problémov, tak som nepochopila, prečo sa to stalo. chceli by sme druhé a dúfam, že sa to podarí. možno si to namýšľam, dúfam. dnes chcem navštíviť doktora, len ordinuje až poobede, tak teraz mám myšlienky rozhádzané. ak by ste mali takú istú skúsenosť, napíšte mi, aj keď to bude zlé. aspoň to budem lepšie znášať.

monika2712
6. dec 2011

@lenicka7135 a na sono si doteraz nebola? bohuzial aj mne sa vytratili tehu priznaky jedneho dna, a uz som vedela ze je zle. takze vsetko je mozne, a bohuzial mozno aj to ze znova potratis... to ti nikto nepotvrdi ze to dopadne dobre alebo zle dopredu... jedine doktor... inak tiez som bola 1.7 na kyrete po bezplodovom tehu, ale zatial sa nam znova nepodarilo otehotniet.

lenicka7135
6. dec 2011

monika 2712 bola som na sono pred dvoma týždňami a aj odbery mi brali aj knižku už mi vypísali. teraz by som mala ísť až za dva týždne na kontrolu, ale pôjdem dnes, aby som vedela na čom som. ja stále verím, že si to len nahováram, keď že som už jeden potrat zažila. aj manžel ma tak uisťuje.
tiež sa nám nedarilo otehotniet hneď. chodila pred tým na zumbu. po potrate som toho nechala, že budeme sa snažiť, doktor to odporučil, ale stále nič. tak som začala znova chodiť na zumbu a do dvoch týždňov som bola znova tehotná. má to asi niečo do seba, že rozhýbať maternicu, aby sa spamätala z toho šoku.
ja som sa tiež trošku odreagovala.
držím ti palce, aby sa ti podarilo a neopakovala skúsenosť.

marecek1
6. dec 2011

@lenicka7135 vydrž do poobedia a snaž sa byť kľudná, zbytočne stresom škodíš sebe aj bábätku.

Zmenil sa ti len ten apetít a to, že ti býva zle? máš aj iné tehotenské príznaky, ktoré pretrvávajú? - napríklad citlivé prsia, pachy... každopádne musíš vydržať na kontrolu u lekára, až ten ti povie 100 %, čo sa deje.

@monika2712 mne sa tiež tehotenské príznaky vytratili v priebehu dňa, predtým mi vadilo napr. ležať na bruchu, prsia citlivé a zrazu bum - nič. tiež som tušila, že sa stalo niečo zlé.

lenicka7135
6. dec 2011

práve že sa mi zdá, že aj prsia sa mi dali na pôvodný stav, ako som ich mala pred otehotnením, trošku ma ešte bolia, ale to asi nebude stačiť. chute neviem, s tými so nemal problém ani pred tým, iba že nemusím mäso na prírodno.
snažím sa pozitívne myslieť a veriť, že to bude dobre.

yasmin0001
6. dec 2011

Ahojte baby. Tak aj mne sa stalo to, na co som nikdy nepomyslela. Spontanne som potratila v 10 tt. Zacalo to ruzovym vytokom, po dvoch dnoch spinenim a po dalsich dvoch dnoch uz nasledovalo silne krvacanie a prebehol potrat. Ked som bola so spinenim v nemocnici, babo este zilo, dali mi lieky na udrzanie, no do dvoch dni bohuzial odislo. Dr. povedala, ze bolo velke len na 8 tt.
Bolo to nase prve a vedela som o nom uz 6 tyzdnov, co je dlha doba. Dovtedy bolo vsetko v poriadku. Prezila som kyret a strasnu noc v nemocnici na ktoru v zivote nezabudnem.
Nechapem tomu a som rada, ze som tu nasla aj ine ktorym sa to stalo. Lebo jedine co ma drzi nad vodou je zistenie, ze som v tom neni sama a ze existuju ludia, ktori ma chapu.
Ma vyznam zistovat po prvom potrate preco sa to stalo?

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 to mi je luto... tiez si bola v julovkach 2012?? 😕

zuziq
6. dec 2011

@yasmin0001 presne viem ako sa citis... dnes mi doki potvrdil, ze je potrebna kyretaz.... o babo sme sa snazili 10 mesiacov a ked som mala pozitivny tehu test, tak ma ani nenapadlo, ze sa moze take nieco prihodit ☹ pre teba to musi byt tazsie, kedze ide o prve tehu, ja uz jedneho drobceka doma mam, myslim ze to vdaka nemu zvladam lepsie.. stale si ale hovorim, ze to tak proste malo byt. priroda to tak zariadila a asi na to mala nejaky dovod. Vdaka strajku lekarov vsak musim cakat min. do buduceho tyzdna. Drzim palce pri dalsom snazilkovani, urcite to na druhy krat vide 😉

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 ano bola. Termin som mala 1.7. 😢

yasmin0001
6. dec 2011

@zuziq ja som ten strajk ani nepocitila. v nemocnici bol sice frmol, ale vsetci velmi rychlo reagovali. Slovne spojenie tehotenstvo a krvacanie ucinkuje na pohotovosti velmi dobre.

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 takze dalsia julovka ☹ boooooooooze, tolko z nas tam uz neni, to je hruza ako to ide... 😒
pochopit sa to neda, to vie iba priroda preco to urobila... ale neboj, pride aj na nas coskoro znova... a dopadne to lepsie, tak ako ma... 🙂

romanita
6. dec 2011

@yasmin0001 Ahoj. Uplne ta chapem ako sa teraz citis aj mne sa take nieco satalo...2krat som otehotnela a teraz mam krasne a zdraveho synceka...Vies po prvom potrate nikto nezistuje pricinu, vacsinou lekari hovoria ze je to priroda...Chcem ti len povedat. viem ze je to hrozni pocit prist o dietatko lebo sama som si tym presla, doteraz to mam stale pred ocami.Bola som nahnevana na cely svet, ze preco sa to stalo prave mne ale viem teraz ze nieco zle je na nieco dobre. Druhe tehotenstvo som mala uplne bez problemov...

yasmin0001
6. dec 2011

@bambi2 ja som to ani nejako nesledovala. To je nas fakt tak vela?

poisonblu
6. dec 2011

@yasmin0001 ja som potratila v 8tt, ale ze sa prestalo vyvijat skor....ja som o tehu vedela od oplodnenia, proste siesty zmysel a bol to zamer otehotniet, podarilo sa na prvy sup...teraz mam 3 mesiace po kyrete, beriem femibion 800 a uz sme sa zacali snazit, plodne dni mi zacinaju zajtra, takze ideme naplno na to a dufam, ze na vianoce uz budem mat pozitivny testik 🙂

yasmin0001
6. dec 2011

@romanita To som velmi rada. Za taketo pribehy, ako baby potratili a hned otehotneli a uspesne porodili a maju krasne zdrave deticky. Gratulujem. Tiez dufam, ze sa to coskoro opat podari a dopadne to lepsie.
Dakujem za nadej. Momentalne sa do noveho tehu ale nezeniem. Neviem si predstavit, ze toto sa mi stane znovu. Zatial som iba druhy den po kyrete. Az do konca roka budem PN, lebo moja stresujuca praca bola urcite jednym z faktorov, ktory k tomuto zlemu koncu prispel.

zuziq
6. dec 2011

@yasmin0001 ja "zial" nie som akutny stav.. sice som trosku rano krvacala ale v nemocnici na prijme uz nie, takze ma poslali domov s tym, ze si mam v piatok zavolat, ci uz objednavaju a mam prist, ak by sa stav nejak zhorsilll 😕

yasmin0001
6. dec 2011

@poisonblu jeeeeeeej velmi vam to zelam.
Nam sa tiez podarilo na prvykrat a vedela som este pred vynechanim MS, ze som tehu 🙂. Takyto koniec ma ani nenapadol....

yasmin0001
6. dec 2011

@zuziq tomu nerozumiem. Vedia, ze ti musia urobit kyret, ale odkladaju to? Mna cistili hned v momente ako ma doktor vysetril sme leteli na salu 😨

zuziq
6. dec 2011

@yasmin0001 pokial nekrvacam silne, tak nie som akutny pripad.. a kedze nie som akutny pripad a stale je v nemocnici nudzovy stav, nerobia ziadne ine zakroky ako akutne 😕 u nas v Nitre je mom. nedostatok anesteziologov, preto asi take opatrenia...

poisonblu
6. dec 2011

@yasmin0001 mna tiez nie..neviem, kde sa stala chyba...ja som bola u dr. na sone v 5 tt, to som bola 3 tyzden tehotna....hodila som sa na PN, aby som nemala stres v praci a mala viac casu na planovanie svadby...a den pred svadbou som zacal spinit, a v pondelok po svadbe som uz bola na pohotovosti, kde nezachytila dr. akciu srdca..ale hospitalizovali ma v utorok a vo stvrtok mi robili kyret...taaak som si poplakala v nemocnici...☹ strasny zazitok..dufam, ze uz ma nic podobne necaka

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 dost uz asi nejakych 6- 8 bab... 😒
ja budem mat v piatok 2 tyzdne od potratu. a chceme ist potom okolo toho 15 na vec... ja si zasa neviem predstavit tak dlho cakat. ono sa to teraz podari...
tak stres je posledna vec co treba k tehu... a kde pracujes??
takyto koniec nenapadne nikoho. ani mna na zaciatku... ale ja som sa nan pripravovala, pocitala som aj s tym najhorsim. mne sa totiz snivalo, ze som bola u dr. a ten na sone nic nevidel. takze som vedela uz dopredu, ze sa nieco stane. tak som sa rozlucila a bolo po vsetkom.... ja uz myslim iba na buducnot, pozitivne myslet a verim, ze coskoro sa nam podari... pride dalsie babo, zdrave... citim, ze sa pyta k nam... a my ho s radostou prijmeme, nie iba na navstevu ale navzdy... 🙂 😵 😵 😵

yasmin0001
6. dec 2011

@poisonblu podobne

bambi2
6. dec 2011

@yasmin0001 ono je lepsie pockat si na ten "porod- potrat"... nech to vyjde samo a iba docistit ak treba... ja som na cistenie nemusela... dufam, ze je vseto v poriadku... 🙂

poisonblu
6. dec 2011

@bambi2 mne sa snivalo asi 2 dni po oplodneni, ze mi priniesli dceru Emu, ale ze som vedela, ze ja som ju neporodila..tak to mohla byt taka predzvest, ze to dieta mat nebudem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre