Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
10. máj 2010

zdeni a to sa nebojíš ostať sama doma teraz? veď to už budeš mať iba za pár...či ti má kto pomôcť, odviezť keby niečo?? my sme sa veľmi z domu už posledný mesiac pred pôrodom veľmi nevzďaľovali, iba toľko, že by sme stihli nemocnicu 😀

zdenkam
10. máj 2010

Burinka ale som dobra, jak ten muz teraz menej je, tak polovicu jedla zamrazujem, tak az pridem domov, budem rozmrazovat a usetrim si prve dni cas aspon varenim polievky. Vsetko zle je na nieco dobre, no nie? 😀

burina111
10. máj 2010

ja som bez malého nebola nikdy, ak nárátam pobyt v nemocnici....bože, ja by som to neprežila..my chýba aj keď som bola minule na dve hodiny u kaderníka 😅 to je asi tiež chyba, sa veľmi viazať na deti, či nie? a na ako dlho vlastne idú preč?

burina111
10. máj 2010

no teda, to je vážne dobrý nápad 😀 tak nech sa pofučí ešte taký týždeň, to budeš mať potom uplne dosť uvarené a nachystané 😀 ale neeee.. inak tiež máš dobrý plán a mne tu lichotíš..že ideš pochystať kým budú preč...to si si super vymyslela...

zdenkam
10. máj 2010

Burinka, nie vobec sa nebojim. Pripadne zavolam sefke, keby cosi, ta ked som sa vydavala priviezla o polnoci nasich /lebo Petr musel po jeho rodicov do !Dublinu a nasi isli busom do susedneho vacsieho mesta/ a ona zlata zena, ich tam v noci cakala, aby mi ich sem doviezla.
A potom ma este rozvazala, ked som sa vydavala ze ku kadernikovi, kozmeticke a tak, lebo vedela ze Petr sa musi venovat celemu domu plnemu rodicom. Ona by ma isto odviezla keby daco.
Ale fakt ma to nepopadlo, ze by cosi mohlo byt. Sak my ideme 3 t pred porodom na vikendovy pobyt do hotela aj s Patrickom. 2 dni a 2 noci v hoteli a safari park, takze tak..

zdenkam
10. máj 2010

Burinka ja som za 3 roky ani v kine nebola , lebo okrem toho ked som v prace dobrovolne bez maleho nie som. Ale toto bolo o inom....ma starkych aj v CR a co mame robit ked to tak je? Nema ich preto poznat? Uz ich 1 rok a 5 mesiacov nevidel. A su to jeho babicke a dedecek, tak to bolo sice take riesenie z rozumu, ale je to spravne. Ale strasne sa bojim, aj plakat isto budem. Ale letiet s nimi nemozem. To by bolo velmi riskantne.

zdenkam
10. máj 2010

Ako mam tu znamu a ta chce syna dat do Sr k babke na 2 t dalsia dava oboch synov na 2 mesiace cez leto do Sr. Ako ja ani nahodou. Neschvalujem taketo pobyty bez rodicov a chcem byt pri zazitkoch. Hlavne v takomto malom veku. Ale asi je to individualne. Tu proste ale viac ide o Patricka nez o mna. Je to pre jeho dobro a nebude tam sam. Ide s nim tatko. TAkto sa on cez vikendy od 4,5 mesiacov stara - krmil materskym mlieckom, prebaloval, uklada spat, kupe, takze takto to vsetko vie. Len to ze maminka je maminka a ta asi viac laska. Ale nedala by som ho k starym rodicom bez toho aby tam jeden z nas bol

buducamama
10. máj 2010

Ahojte baby, ja som potratila minuly tyzden v 11TT, kyretaz mi nerobili, vyslo vsetko same. Bolo to moje prve tehotenstvo. Rada by som vedela, vy co ste uz druhy krat tehotne alebo ste boli a mate uz deticky, ze ako sa k vam spraval pocas druheho tehotenstva gynekolog, ci vas dal na rizikove alebo ako. Mam 27 rokov, takze som uz blizsie k 30ke, neviem ci sa aj vek berie do uvahy. Pretoze sice narocnu pracu nemam, som za PC, ale aj tak su casto stresy, rychlo rychlo, ved to poznate...

burina111
10. máj 2010

ahoj, tak vitaj v klube ☹ neboj, bude dobre...
no tak ja som mala syna, potom potrat a teraz dalšie tehu. ale nie som na rizikovom ani nič podobné...ako som zistla, že som tehu, tak viac sledoval ulz či je všetko v poriadku, chodila som častejšie na odber hcg a ako mi začalo byť strašne zle a špinila som, dal mi duphaston, ktorý som po týždni musela aj tak vysadiť, lebo mi bolo z neho veľmi zle. no a odvtedy klasicky každý mesiac do poradne a mám zlé výsledky protilátok, ale ani pre to nie som na rizikovom ani pn, iba chodím teraz do poradne a na odber protilátok každé dva týždne až do pôrodu...a neviem ani o tom, že by môj dr. zvažoval predčasný odchod na materskú...ale to asi všetko závisí od dr. aj ako sa cítiš. napríklad pri synovi som hneď v 6tt strávila týždeň v nemocnici a potom som bola na rizikovom a pn celé tehotenstvo až do pôrodu..takže je to individuálne...
držíme palce

buducamama
10. máj 2010

Asi je to vaze individualne, kazde tehotenstvo je ine, len skor pojde o moju psychiku, ze sa budem bat kazdej drobnosti a stale vsetko sledovat aby to bolo OK. Aj znama mala take zaciatky ako ty pri synovi, musela lezat v nemocnici, krvacala a cele tehotenstvo bola na PN. Dufam, ze coskoro budem zase tehotna a tesit sa na babo. A pozerala som na tvoje foto v albume, pani babo ma uz teraz viac veci ako ja v skrini 😀 Ale peknucke to tam mate, aj postielka a pacia sa mi tie hviezdicky nad nou 🙂

katka22r
10. máj 2010

ja som bola cele tehulkovanie noo od 12tt na pn bola som tak ako burinka castejsie sledovana
pri mojom prvom potrate som ani ja nebola na kyrete

burina111
10. máj 2010

jááj, tak dakujeme za pochvalu..vieš, ja by som deťom dala aj posledné..sama nemám toľko vecí ani z daleka, ale syn musí mať stále a malej ani neviem ako som k tej kope prišla..furt som dačo kupila a tu je to 😀 držím ti palce, neboj, o chvíľku sa budeš aj ty tešiť. fakt je to individuálne...

petika
10. máj 2010

Baby, čítala som dlho dlho, ste toho dosť popísali 🙂 my sme v poriadku, zatiaľ stále dva v jednom, babenko OK, spinenie ziadne, len bolesti v podbrusku, ktoré sa lekárom nepáčia a chcú zistiť preco sú ☹ ...
Lilik vítaj medzi nami, je mi ľúto, čo sa ti stalo, všetko preboli a zase budeš tehu, neboj. Všetky sme tu preto, že sa nám stalo to iste a aha, kolko z nás je už opäť v tom 😉 burinka, nádherne veci 😉 to muselo byt radosti, drzkaj sa, všetko bude dobre 🙂 Katuska, co vy dve herečky naše? Vy povymyslate za srandicky? Zlate 😉 a Zdeni, neboj, maly to zvládne, bude musieť 😉 všetko sa na koniec poriesi samé 😉 a dakujem, že na mna myslíš, optimizmus, ten musí byt, aj keby na chleba nebolo 😀 ach, som rada, že som tu, tak mi je fajn, postarané, strava je, ja si ležkám, spim, papam a zase buvam. Dobre nám je 😉 doma by som to nemala, ani keby som čo robila 🙂 vsetkym prajem dobrú nocku a prajem krásne sny z tohto nádherne sterilneho prostredia domova 🙂

dadqa86
10. máj 2010

zdenkam: ako som si vsimla tak tebe sa to uz blizi mnoo myslim na vas baby a drzim ti palceky 😉 burinka:Moooja ani ty uz niesi daleko 🙂 mnooo vam vsetkym drzim palceky a silno petika aj tebe moja myslim na vas kazdy den 😉 🙂 bude vsetko v pohode uvidite zvladnete to lavou zadnou ako sa hovori 😉 🙂

katka22r
10. máj 2010

petika ta vies my stale daco musime vymysliet a teraz napr nemozeme spat 😀 no co uz pokecame co noveho a mozno zaspinkame...petika neboj bude dobre 🙂 dadi a ty spat sup sup 😀

dadqa86
10. máj 2010

katka nejdem dostanem na zadok? 😀 😀 😀 😀

zuzka1985
10. máj 2010

ahojte možem sa pridať??

dadqa86
10. máj 2010

zuzka: Ahoj 😉 🙂 moozes podla mna

zuzka1985
10. máj 2010

dadqa86: no ja to tu nepoznám. som tu prvý krát. malá už spinká tak blúdim na nete. manžel je v robote.

dadqa86
10. máj 2010

🙂 zuzka:Tak v pohode..neboj sa mi ti to tu vysvetlime to mas chlapceka?

zuzka1985
10. máj 2010

no ja nato z časti prídem nejako ale tak každá rada vítaná. áno mám chlapčeka. Paťka.

dadqa86
10. máj 2010

🙂 sak jasne ze prides to je to tu lahucke podla mna....ale zlatucky je 🙂 takze uz 2-jnasobna mamicka? 🙂 a cerstva?

zuzka1985
10. máj 2010

no toto mám už druhé bejby. prvé som potratila v 20-tom týždni.

dadqa86
10. máj 2010

☹ chudatko ja som mala 2-potraty prvy som mala v 7tt a druhy v 11tt takze vytaj medzi nami 😉 🙂

zuzka1985
10. máj 2010

dadqa ja sa o tom nechcem rozprávať. prepáč možná niekedy inokedy ale som z toho doteraz mimo a asi dlho budem ☹

dadqa86
10. máj 2010

mnoo ja by som to tak nebrala ja keby som mala uz druhe babo tak by som bola stastna ze ho mam aj ked viem ze by som myslela na male,ale aj tak... 😒

zdenkam
10. máj 2010

dadqa si zlata. BAby tak som si myslela ze potratova skusenost za mnou.
Figa borova. To vo mne zostalo. Dnes som poobede dostala asi na hodinu take bolesti na oboch stranach 1O cm od pupka asi , hrozna bolest, akoby ma bodlo, ostra, ma paralizovala pri chodzi a hned som sa rozplakala, ze co ak sa nieco deje s pupocnou snurou. Ja viem uplne psycho som. Strasne som sa zlakla, ze by som mohla prijst o toto "tretie" babo. A to tu stale tvrdim, ze jaka som odvazna. Figu borovu. Ma to "zjazvilo" ten potrat. Som sa od 3.mesiaca uz nebala takmer a posledne mesiace uz ani opatrna nie som. Nosim aj maleho obcas, lietam jak drak, dokonca tu a tam aj bezim.
Zuzka a vitaj, Ja mam tiez Patricka. Joooj, sa mi zda akoby len nedavno a uz je velky drak z neho.

Buduca mama, ja uz jedno dietatko mam, ale som taka mala vynimka bab z tohto fora, lebo nezijem v sr, takze ziadne specialne zaobchadzanie po potrate som nemala, ziadne sledovanie extra - aj ked taky luxus na tunajsie pomery bol scan v 9 tt, ziadne tabletky a ziadne setretnie, ved pri jednom dietati a praci sa to neda.

dadqa86
10. máj 2010

zdenkam:Neeeboj sa moja vsetko bude v pohode....niesi psycho je to len to ze sa bojis sak to je samozrejma vec ja by som sa tiez bala a poriadne 😒

zuzka1985
10. máj 2010

dadqa ja som sa na to prvé veľmi tešila aj z manželom ale nebolo nám dopriaté. zdenkam tak sme tu dve :D

dadqa86
10. máj 2010

zuzka...sak to ti verim... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre