Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

vedvies
14. dec 2006

ahoj domi, no uzivam si to teda super, stale som hladna, ale mam odpor k teplym jedlam, takze si to vies predstavit co do seba dzgam-samy chlieb a salaty a ovocie, sem-tam tepla polievocka, ale ani ta mi nerobi dobre 😖 .
v noci prisiel manzel zo sluzobky, tak sme sa vytesovali, ze bude maly levik 😅

domcek
14. dec 2006

jaaaj tak to bolo ine muchlanie coooooo 😉 🙂

maca77
14. dec 2006

ahoj vv, nebola som veľmi na MK, tak ako? srdiečko si videla?

vedvies
14. dec 2006

noooooo 😵 😵 to bolo
macka ja som tiez nebola na MK tri dni, lebo som PN a manzel bol na sluzobke s PC-normalne mam abstak 😅 - srdiecko som videla a bol to nadherny pocit, neda sa to opisat slovami 😵 😅 😎 . Na dalsi uzv idem 8.1. 😀

rebeka
14. dec 2006

ahoj babule. Tak som zase tu po dlhsej odmlke.
A rovno v tejto teme.
Mam na vas otazku, tiez sa vam doktor vyhrazal dlhodobou PN-kou ?

vedvies
14. dec 2006

ahoj rebeka, mne nic take nenaznacil. Ak bude vsetko v poriadku, tak na MD nastupujem 7.6.2007 😀

rebeka
14. dec 2006

vevides: tak to mas dobre. Na mna sa tak skaredo pozrel, ze po potrate mam narok na PN, a ze by som mala byt v klude a odsunut aj pracu a aj skolu... uf, uf. Zatial fungujem aj aj, ale moc nadsena nie som. Zrovna teraz mam tyzden, kedy som prvy krat potratila a v pondelok som v praci zacala spinit strasne moc. Vies ako som sa vydesila?

loss
14. dec 2006

rebeka neboj tato fazulka je ta prava,drz sa 😉

rebeka
14. dec 2006

loss: v to dufam,... uz aby bol tento tyzden za nami 🙂

loss
14. dec 2006

rebeka tento tyzden skonci a dalsi a dalsi a ani sa nenazdas a drobcek bude na svete 🙂

evelyin
14. dec 2006

Ahojte babulky, dlho som sa neozvala, mám veľký problém, nie som si istá či to patrí práve do tejto diskusie, ale pred asi 2 týždňami som sem zúfalá písala že sme si hneď po jednej MS po kyrete nedali pozor /5-ty deň cyklu/a bála som sa či som vtedy nemohla otehotnieť. Asi mohla, test mi práve ukázal asi po 10 minútach veľmi slabú druhú čiarku. Som úplne zúfalá, neviem čo mám robiť. Ešte k tomu mám zápal vaječníkov, včera som začala brať antibiotiká Dalacin, cítim sa ako pred pár mesiacmi keď som prvý krát zostala v tom.Zajtra pre istotu urobím test z ranného moču, či náhodou to nemôže byť nejaký omyl. A to som práve dostala novú robotu.Poradťe čo mám robiť. Možem užívať antibiotiká keď je na nich napísané že v tehotenstve iba v obzvlášť závažných prípadoch? Som hotová.

froschka
autor
14. dec 2006

evelyn atb su nebezpecne v prvom trimestri,no uvidis co ti ukaze test rano a ak budu dve palicky tak by som utekala k lekarovi a aj by sa s nim mala poradit ohladom liekov no zalezi na tebe ako velmi sa na babatko tesis...ako budes konat ale zajtra budes mudrejsia 🙂

evelyin
14. dec 2006

Ahoj froshka, jasné že by som sa tešila, ale neviem či to môže dopadnúť dobre keď mám zápal vaječníkov. Inak včera mi robil na gyne aj prehliadku a nič si asi nevšimol a teraz toto. Ja mam tento rok akosi celý nešťastný.

froschka
autor
14. dec 2006

evelyn ono este nic by nebolo vidiet mozno za tyzden az len machulku ciernu...verim ze sa bojis ja som ostala tehu po potrate ale necistili ma no este nemusis mat nic stratene
ja som sa tiez prvych 8tt nemohla ani tesit a stale som sa bala ale je doposial vsetko ok

loss
14. dec 2006

evelyin s tymi tabletkami pockaj do zajtra ak ti tes ukaze dve palicky chod k lekarovi aby si si to nevycitala.A Froschka ma pravdu ak si na zaciatku je to len mala cierna bodka,takze drzim palce

rebeka
14. dec 2006

evelyn: my sme tiezotehotneli hned po prvom menzese po potrate. Hrozne som sa bala, lekar am chcel nechat doma na PN, co som ale odmietla... nemozem si to dovolit.
Bez za lekarom a porad sa s nim. Moc ti drzim palce.

evelyin
14. dec 2006

Babule vy ste zlaté, len nechápem či je to možné aby som tak rýchlo otehotnela, ešte k tomu na piaty deň cyklu, keď otehotnieť sa nám predtým podarilo až po ročnom snažení.Rada by som bola kebyže som tehotná, ale neviem akú perspektívu má tehotnosť pri zápale vaječníkov a ešte čohosi.Baby zajtra ráno idem urobiť rapiclear a keď bude negatívny, budem pokračovať s liekami, keď bude pozitívny hneď ich vysadím. Dúfam že test po 18 dňoch po už bude spoľahlivý.Mohla som otehotnieť len ten jeden deň, inak sme sa chránili, to by bola priveľká náhoda. Držte palce, zajtra sa ozvem.
A ešte, ďakujem za morálnu podporu

keikei
15. dec 2006

ahojte babulky, ako sa máte? dlhšie som sa neukázala, čo nové, koľko tehuliek pribudlo? Ja stále čakám na prvú MS po potrate (už je odvtedy 31dní), zatiaľ nič. Už som mala aj jeden deň špinenia, asi pred 10 dňami a nič. Myslela som, že už to konečne príde a nič doteraz. A dnes je asi piaty deň, čo ma bolia bradavky. Tak neviem, čoho príznak to môže byť. Lebo pozor si nedávame,tak teraz len čakám či príde MS alebo vôbec nepríde.
vedvies: gratulujem a držím palce, aby všetko šlo ako má, bez problémov, a prajem veľa radosti z čakania na bábätko 🙂
evelyin: a ty ako, koľko čiarok ukázal test? Veru niekedy stačí aj len jeden deň nepozornosti, a práve ten môže byť ten osudný. Ale neboj, ak ti vyšli dve, len sa raduj, neni nič krajšie ako bábätko, tak nezúfaj a teš sa. 😵

evelyin
15. dec 2006

Ahoj keikei , robila som test, vyšiel negatívny ale potom asi po hodke som sa naň pozrela a boli tam dve paličky - jedna slabšia tak ja ti neviem. Budem musieť počkať, za 5 dní mám dostať MS, takže asi len čas ukáže. Aj ja mám citlivé prsia, ja mi všeliako, bolí ma chrbát a nemám na nič chuť, ale to môže byť aj z toho zápalu, takže neviem čo si mám o tom myslieť, ale nakoľko test neukázal 2 paličky do 10 minút tak asi nie som. Ty si mala pred tým ako si potratila aký dlhý cyklus?

loss
15. dec 2006

evelyin drzim palce daj vediet ako si dopadla
keikei ahojky ako sa mas?

cmulinko
15. dec 2006

Ahojte babenky.Len tak na okraj,rozumie sa niekto do hladiny HCG?Vraj ja 1 den po vynechani MS mam hodnotu okolo 200.To je dobre?Pondelok mam ist na dalsi HCG odber,lebo lekarka nebola moc happy z toho.

zuzla2
15. dec 2006

ahoj cmulinko
uz som to tu raz niekedy davala...tu je link kde si pozries hodnoty HCG
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...

evelyin
15. dec 2006

Čauko cmulinko, neznepokojuj sa, ja som mala po skoro dvojtýždenom meškaní MS hodnotu HCG 194 a bolo to v poriadku. Hodnota hcg v norme mi však nezabezpečila aby všetko dopadlo dobre. Moja najvyššia bola okolo 1700. Hodnota hcg sa každý deň a pol až dva má zdvojnásobiť. Buď v kľude.
Loss ja ti vôbec neviem na čom som. Už sa aj hanbím chodiť do lekárne pre testy.
Mám si ešte pre jeden zbehnúť alebo počkám pár dní na MS?
Antibiotika som nasadila, čo som zisťovala tak veľa známych v okolí úžívalo antibiotiká na začiatku tehotenstva keď o tom nevedeli a všetci majú zdravé detičky.

malinovcata
15. dec 2006

Ahoj evelyin.
Citala som si o Tvojom rannom tehotenskom teste.Ja som si tiez myslela ze je iba urcity casovy interval na to aby sa vyfarbili ciarocky a potom je uz aj pozitivny vysledok neplatny,ale nedavno som sa od mojej tehotnej susedy dozvedela,ze to tak nie a dokonca jej to potvrdili aj lekarnicky v lekarni.Ona si tiez robila tehotensky test lebo jej meskala ms,mala jednu palicku a ze potom si spomenula ze niekde pocula o tom ze sa to moze dofarbit aj dodatocne,no a asi po hodine ked to isla skontrolovat tam boli dve.No a je teraz uz tusin v 15.tt...Neviem ci to plati u vsetkych testov alebo iba niektore.Pre istotu by si ale mala ist k doktorovi,hlavne ak mas brat atb...

loss
17. dec 2006

evelyin tak skus este jeden a ak bude pozitivny chod k lekarovi a teraz sa liec bylinkami kym budes vediet ci si alebo nie si tehulka.

keikei
22. dec 2006

ahojte, to tu tak dlho nik nebol? kde ste všetky? 😕
evelyin: čo máš nové, robila si si ďalší test, ako vyšiel?
loss: ani ty tu nie si? 😉

loss
22. dec 2006

som keikei 😉

keikei
22. dec 2006

ahoj loss! čo máš nové?

loss
22. dec 2006

ahojky ani nic boli ma podbrusko a prave vajco takze mrcha asi dorazi ☹ no dufam ze novy rok ma nesklame.A co ty?ozaj mam uz napecene medovnicky a ty?

keikei
22. dec 2006

no čo, buď rada, že ju máš aspoň pravidelnú 😉 to je tiež dosť dôležité pre otehotnenie. ani ja nič nové. len čakám. rozmýšľam, že si kúpim dnes test a zajtra alebo pozajtra si ho spravím. už sa mi to zdá hrozne dlhé čakanie. po čistení som to dostala na 37 deň a dnes je už 38 a nič. myslela som, že keď ma nečistili tak mrcha dôjde skôr. začínam byť z toho nervózna. 😝
no ja som v pečení tuším rýchlejšia, mám medovníčky aj šuhajdy 🙂 a rozmýšľam, že ešte niečo by som do tretice upiekla, len neviem čo, pozerám recepty 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre