Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

grelu
9. sep 2009

ahojte...tak ja sa k vam zase pridavam 😢...vcera som sa vratila z nemocnice a zase to nedopadlo dobre...a vraj 2.trimester je ten najbezpečnejsi a najmenej problemovy

zatial pricina nie je jasna...budu mi robit nejake vyxsetrenia, ale kedze sa to stalo uz druhy krat bez toho, aby som mala nejake komplikacie, tak to zrejme nebude nahoda...vcera som cely den browsovala po nete a hladala odpoved na otazku PRECO?
par tipov uz mam, tak uvidime, co povedia lekari....len sa modlim, aby cytogenetika bola v poriadku a nebol problem v tom, ze sme s manzelom nekompatibilni

bavila som sa s lekarmi este v nemocnici a na zregenerovanie maternice by mali stacit 3 cykly, takze od noveho roka ideme na to 🙂 (dufam, ze mrcha dorazi do mesiaca a nebudu nejake komplikacie este aj s tymto 🙂 )

Dorik...nerob si tazku hlavu z toho, ze vam praskol kondom....bude to tak ako ma byt...ak je maternica na to pripravena a ty si mala ovu, tak sa male uchyti a bude to v poriadku....ak maternica este zregenerovana nie je, tak aj ked sa vajicko oplodni, tak sa nebude mat kde uchytit

jaruska74
9. sep 2009

och grelu, je mi to velmi luto............a v ktorom si to bola tyzdni?

grelu
9. sep 2009

v 21tt 😢...predtym v 20tt...najhorsie na tom je to, ze vsetko vyzeralo byt ok

jaruska74
9. sep 2009

je to hrozne......a ako si na to prisla? co sa stalo? ci to pri beznej navsteve lekara v poradni? dovtedy bolo vsetko OK? nemozem tomu uverit, ze je take nieco mozne

grelu
9. sep 2009

praveze u lekara bolo vsetko ok

...a 2 dni na to mi odisla hlienova zatka...utekala som na pohotovost a uz som bola otvorena na 2 prsty :-/

...ale nechcem aby ste sa stresovali, len to potrebujem zo seba dostat....a mozno ma niekto podobnu skusenost a bude mi vediet povedat preco sa to stalo

jaruska74
9. sep 2009

co je to ta hlienova zatka? ja som est enebola v takomto stadiu tehotna a ani som s nikym tehotenstvo neprezivala a preto je pre mna vsetko nove. ja neviem co je normalne co sa so mnou deje a co nie....len nejak intuitivne to riesim.

....viem ze nas nechces tresovat, chapem ze to potrebujes so seba dostat, potrebujes najst odpovede.......
v nemocnici ti nepovedali co by to mohlo byt? kde bol problem?

grelu
9. sep 2009

je este skoro robit nejake zavery...treba cakat na vysledky...bolo niekolko alternativ,a le bolo to skor na takej vseobecnej urovni, co sa mohlo stat...kvoli comu sa to stalo naozaj sa zisti az po nejakych vysetreniach (teda mozno sa zisti)

hlienova zatka uzatvara krcok maternice...pred porodom odchadza (niekedy aj 2 tyzdne pred)...je to v podstate taky husty hlien

jaruska74
9. sep 2009

dufam ze to zistia....ved dnes je uz medicina velmi vpredu.
je evidentne hustejsi ako bezny vytok?

bobacik_29
9. sep 2009

grelu je strasne co sa ti stalo a este ku tom dvakrat po sebe..neviem ci ti zistia pricinu preco ja som mala kamaratku ktora dva krat potratila v nizsom stadiu potom raz tak ako ty a naposledy jej babo zomrelo v brusku na konci siedmeho mesiaca...nikdy jej nezistili pricinu...ale teraz uz mam jedno tehotenstvo za sebou a babo uspesne donosila

grelu
9. sep 2009

jaruska...jj...no prirovnala by som to k soplom...a je toho vela

grelu
9. sep 2009

bobacik...strasne ju obdivujem, ze to nevzdala...po prvom som bola aj ja odhodlana a brala som to ako nahodu (lekari to pripisovali infekcii)...ale teraz vidim, ze to mozno malo aj inu pricinu a hrozim sa toho, ze zavery sa zase netrafia a bude to v niecom inom...ale je pravda, ze predtym tomu nejak nevenovali pozornost...teraz to budu skumat na viacerych urovniach

bobacik_29
9. sep 2009

grelu je strasne aj to ze uz pri prvom to riadne nepreskumali hlavne ked uz si bola v tak vysokom tyzdni....musi to byt strasne tazke pre teba ja som dvakrat potratila ale bola som v 10 tyzdni a uz to som tazko znasala...toto by som asi neprezila hlavne ked sa ti uz male v brusku aj hybalo urcite a bolo pri tebe tolko tyzdnov....ale pevne verim ze zistia pricinu preco sa ti to stalo a dalsie babo uz donosis normalne...cloveku je az do placu ked vidi ako ine idu na potrat bez vycitiek svedomia a niekto kto by babo chcel ho nemoze donosit

grelu
9. sep 2009

nj...svet nie je spravodlivy :-/...ale nadej umiera posledna...dufam, ze aj nam sa ujde zdrave babatko...bolo by fajn, keby aspon dve 🙂

bobacik_29
9. sep 2009

grelu no ja pevne verim ze do tretice ti to uz naozaj uspesne vyde a dockas sa konecne normalneho tehu a zdraveho baba 😀

jaruska74
9. sep 2009

ja to neuveritelne stastie ked niekto otehotnie a donosi dieta a ani nevie ako 🙂

bobacik_29
9. sep 2009

jaruska74 to teda niekto si beha cele tehu nic mu nezhrozi a niekto si musi odnosit dieta zo strachom ci ho vobec donosi.....ja uz lezim druhy mesiac aby som predcasne neporodila a len co ma boli brucho trpim strachom ci uz nahodou nejdem rodit

grelu
9. sep 2009

bobacik...uz si v podstate za vodou 🙂...aj keby si teraz porodila, tak je velmi velka sanca, ze malinke bude v poriadku

inak sladka nevedomost...ja som si teraz dost toho precitala a dalsie tehu budem znasat asi dost zle, kedze som nasla kopeeec komplikacii, co vsetko sa moze stat...je to uplne na nervy

bobacik_29
9. sep 2009

grelu ved viem ze uz nie je nejake velke riziko ale aj tak by bola predcasne narodena.....ja som zacala citat az posledny mesiac kadeco na nete a ostala som sokovana co vsetko sa moze stat inak toto by tam ani pisat nemali clovek potom iba na to zle mysli

grelu
9. sep 2009

nj, ale je to realtivne...ja trebars potrebujem info kvoli tomu, aby som vedela, ze sa da nieco robit...nadej umiera posledna

drzim palce, nech to potiahnete aspon mesiac este 🙂

zuzu1980
9. sep 2009

grelu, to ma mrzi co sa stalo. ani neviem co povedat... hlavne nech to lekari poriadne vysetria, aby sa zistila pricina, potom budu vediet co robit nabuduce.

presne ako tu pisete, niektore si tie tehotenstva vobec nevazia a maju deti, aj ich potom hodia do decaku aleo sa o ne nestaraju. a co by sme my vsetky dali za zdrave babatka.

inac musim si aj ja vstupit do svedomia, v poslednej dobe sa vobec nesetrim, stale nsa s niecim natahujem, nakupy nosim hore schodmi... uz slubujem ze si budem davat vacsi pozor, neprezila by som keby sa teraz nieco stalo !!!

jaruska74
10. sep 2009

ja sa snazim davam si pozor, mam vela planov este kym sa babatko narodi, nemozem si dovolit lezat.......inac vcera som bola u zubarka, boleli ma dasna........samozrejme ked som jej zavolala a objednala sa ako zazrakom ma to preslo, ale ked uz som bola objednana tak som isla. Bola som prekvapena, dasna mi pochvalila ze vyzeraju dobre a mala som kaz.........co som pri poslednej preventivke nemala. zacinaju sa mi kazit zuby ☹ aj mi jeden kaz bez umrtvenia opravovala.......hruza, jak to bolelo 😠

anetta1
10. sep 2009

ahoj babenky tak by som sa ku vam chcela pridat! doteraz som stranku iba citala a pisala som si skor cez IP s kockou co mala nieco podobne za sebou. velmi mi to pomohlo ked som bola na tom zle. som tiez po m/c 😢 v 8 tyzdni tehotenstva... vsetko prebehlo vtedy prirodzenou cestou, cistit ma nemuseli, bolesti som mala snad mensie ako pri normalnej mrche ale na dusicke to bolelo a moc 😢 pri poslednej kontrole bola hcg 0 a lekar nam vlastne povedal hned po m/c ze sa mozme zacat snazit hned ako sa na to budeme psychicky a fyzicky citit. tak sme skusili a dnes mi vysiel pozitivny testik 🙂 v pondelok idem k lekarovi na krvne testy. tak sa strasne tesim! ja uz som skusala test aj 2 dni dozadu (som strasne netrpezliva) a bol tam len taky minimalny naznak tenulinkej ciarocky ze by sa dala aj prehliadnut keby ste ju nesledovali ako ja dobre ze nie cez mikroskop 😀 tak idem byt teraz strasne pozitivna a verit ze tento krat vsetko dobre dopadne! a to iste chcem popriat vsetkym vam co sa este snazite alebo ste ako ja na skorom zaciatku! vela stastia a nevzdavajte sa raz to vyjde! 🙂

anetta1
10. sep 2009

grelu, moc mi je luto co sa ti stalo ☹ teraz mi pride moja radost v predzhadzajucom prispevku az nemiestna... ale ako si pisala sama 'nadej umiera posledna' drzim palce aby lekarske vysledky nasli pricinu a vam to do tretice vyslo!

zuzu1980
11. sep 2009

anetka 😀

grelu
11. sep 2009

anetka....len sa pekne tes...drzim palce, nech je to bezproblemove 🙂

anetta1
11. sep 2009

dakujem grelu 🙂 ... aj ja ti moc drzim palceky, nech ti tie 3 mesiace rychlo ubehnu a potom uz len same stastne spravy!

zuzu1980
15. sep 2009

Ahojte, co mate nove? Mna dnes len trosku chytila nostalgia, lebo prave dnes som mala termin s tym prvym... Ale to bude asi aj tym uprsanym pocasim a tehu hormonmi... No ved do porodu uz mi ostava len dalsich par tyzdnov tak uz to nevadi 😉

avanka
15. sep 2009

Babule, chcem sa vas opytat, ci je normalne, aby som dostala menzes na 7 den po zakroku....
v stredu 9.9 ma cistili, bola som v 13tt, lebo babu prestalo v 9tt bit srdiecko, doteraz som spinila a teraz som dostala menzes.....
Dakujem

inak ja mam za sebou 2 potraty, prvy v 5tt bez nutnosti zakroku pred 26 mesiacmi, o 4 mesiace na to som otehotnela a porodila zdraveho a krasneho chlapceka a teraz som znova potratila....
takze u nas to vide vzdy asi az na druhy pokus

lea821
17. sep 2009

Ahojte no konecne som nasla niekoho kto prezil to co ja... v stvrtok 10. sep. som bola na ultrazvuk a tam mi povedali zlu spravu... srdiecko nebije :( bola to strasna minuta mojho zivota.... mala som byt v 15 tt ale od 11 tt srdiecko nebilo.... v pondelok 14.9 ma cistili.. spinila som asi 2 dni po operacii ale menzes osm este nedostala... neviem do kedy by som ho mala dostat po tomto zakroku ?... A chcela by som poprosit o radu.. ja by som najradsej sla plodit hned ale povedali mi ze 2 tyzdne po zakroku nemam mat ziadny sex aby som nedostala niejaku infekciu, je to pravda? a kedy sa asi odporuca skusit o otehotnenie? robila som si test po operacii aky mi vynde , bala som as ci nieco vo ne neostalo ale vysiel mi neg... tak som si vyddychla..... Vazne som rada ze tu ste .....ahojte baby....

grelu
17. sep 2009

lea...na menstruaciu je este skoro...ved kyretaz si mala len v pondelok...ber to teoreticky ako menstruaciu, takze dalsiu by si mala dostat tak o mesiac...naozaj je lepsie si sex teraz na chvilku vynechat...predsa len je tam rana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre