Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zuzu805
11. máj 2010

Ahojte baby.Tak bral my krv ešte na toxo..Ale ešte sa nemožeme snažilkovať o male až buduci ciklus vraj tie 2 mesiace by sa mali počkať no tak asi tak dal my tabletky ACIDUM FOLICUM a DUPHASTON ...tak no nič tento mesiac ešte nepovolil snažilkovanie...ale ma vypisal do prace od štvrtku-som rada aspon my to bude ubiehať a nebudem mať tak čas myslieť nato 😉

lilik15
11. máj 2010

Ahojte babule dnes som bola u tej svojej gyndy po kyretazi.Ani ma nepozerala nic iba mi povedala ze mam tak 3mesiace davat pozor a potom sa mozme zacat snazit.Ani nemam prist na ziadnu kontrolu.Nieje to cudne alebo je to normalny postup?Bojim sa ci je vsetko v poriadku.A baby kolko musim byt bez sexu respektive kolko by mal byt oddych od sexu po kyretazi,zabudla som sa to gyndy opytat.

zuzu805
11. máj 2010

LILIK:Fuha to je divne teda mna pozrel doktor až po mrchce teda dnes a stale my bral krv sledoval Hcg či klesa a tak každy tyžden som tam bola tychto 5 tyždnov ...a sex my 2 tyždne asi tak sme nemali po kyrete a nehala ťa na PN??

zuzu805
11. máj 2010

lilik15-a to ani pre vysledky z hystologie Ti nekazala prisť??hm??

lilik15
11. máj 2010

Zuzu- nie ani na PN ma nenechala a ohladom hystologie mi povedala ze si mozem zavolat ale ze to je zbtocne,ze to ani nemusim.Ako teraz budem vediet ze je vsetko v poriadku ked nemam prist ani na ziadnu konrolu.. ☹

zuzu805
11. máj 2010

lilik15-teda neviem ,,to je divne podla mna ja som ,teda išla na PN hned a potem my každy tyžden sledoval krv a tak fakt neviem to je divne ved mne dnes skontroloval maternicu a tak ako budeš vedieť že možeš opať snažilkovať..

lilik15
11. máj 2010

Zuzu-ja tiez nechapem asi tam po prvej mrche pojdem a zaplatim si prehliadku len aby som vedela ze je vsetko ok..a prva mrcha sa ma kedy dostat?

zuzu805
11. máj 2010

mne dal duphaston hned a mrcha my prišla 28den po kyrete...ja som mala tieš prvu prehliadku dnes po mrche a povedal my že po 2 mrche mam prisť a opať ma pozrie a ak bude ok možeme snažilkovať ...

lilik15
11. máj 2010

a naco je ten duphaston?to ti automaticky prdpisal alebo mal na to nejaky dovod?

zuzu805
11. máj 2010

aby my prišla mrcha načas..lebo ja som mala problemy z mrchu chodila my tak každe 2 mesiace a ked mam duphaston tak presne..

lilik15
11. máj 2010

aha tak to preto mne vzdy chodila na cas...ale aj tak sa mi tozda od tej mojej gyndy nezodpovedne ze mi nekazala sa prist ukazat ☹

zuzu805
11. máj 2010

jasne že ano maa si sa jej spitať na tu kontrolu..

lilik15
11. máj 2010

Ja tam po prvej mrche pojdem a dam sa vysetrit..

zuzu805
11. máj 2010

to určite ibaj.... a čo teda si už neni PN??

lilik15
11. máj 2010

pojdem...som na pn ale od obvodneho lebo som chora

zdenkam
11. máj 2010

Masabi, tak vidis, to som si ja myslela, ze vy tam mate doma specialnu starostlivost vsetke.
SA mi tak zdalo, ze vsetke babenky aspon ten duphastan mali prve tyzdne.
Ale asi ako vsade aj tam plati ze je to individualne.

No a v Irsku platis a aj tak mas to iste ako ked neplatis. Ale teda, tehotne neplatia. 9 mesiacov je lekarska starostlivost spojena s tehotenstvom free az do 6 t babatka. Potom sa plati za kazdu navstevu vseobecneho lekara 5O eur, navstevu pohotovostneho lekara 6O eur a pohotovosti v nemocnici 12O eur. A je jedno ci vas poslu domov s receptom alebo bez nicoho. Asi tak. Takze ja mam na Patricka poistenie liecebnych nakladov v zahranici celorocne co je 12O eur a aj na druhe babo isto dam.

Burinka, no v slabinach mam tu bolest casto,ked kracam dole kopcom chytro do prace, az musim spomalit, to si ani nevsimam. To pripisujem tehu a tak. Ale toto ma fakt vyplasilo, lebo to bolo uplne v strede bruska len trosku do stran. Ale nastastie je to fuc a uz nech sa ani nevracia. Uz som klidek. Hned vecer som bola a isla na prechadzku potom s Patrickom a tatkom. Sa drzali za ruky a skakali ako konici. Si predstavte take 187 cm chlapa ako skace s malym krpcom ako kon. 😀

Masabi a ty si co na PN? Si chora?

zdenkam
11. máj 2010

Burinka a ja tu mam kamosku a ta rodila ako private , to znamena ze lekarsku starostlivost pocas tehu platila, lebo prve dietatko sice nemalo komplikovane tehotenstvo - teda ona nemala, ale porod ze nie prijemny. TAkze si to druhe tehotenstvo vsetko platila. To sa da, ak sa rozhodnete vyuzivat sukromny system. NO a stalo ju to 2OOO eur, ale ona vravi, ze to boli najlepsie investovane peniaze co urobila.
Ako ak sa da investovat do zdravia a ta starostlivost pomoze, tak kazdy ten cent stoji za to.

masabi
11. máj 2010

Zdeni ja som na PN od 3.decembra...teda od stanovenia tehotenstva.Som zdravotná sestra na chirurgickej ambulancii a po tych dvoch potratoch už ani moj nie priliš perfektný doktor nechcel riskovať...tak ma vypisal ,samozrejme zo začiatku to bolo ok lebo ma sledoval mimo poradne a 2 tyzdne,ale teraz to už len odbija.Tak chodim do poradne a na kontrolu raz do mesiaca.Ale snáď to dopadne dobre.
Ale cele to tehotenstvo je take na prd....lonove kosti ma neskutocne bolia od zaciatku,stehna a slabiny ani nehovorim,tlak stale kolise,ale dá sa to zniesť,ale uržite sa necham teraz na internom dobre vyšetriť,nakoľko mi búši srdce aj v kľude,mám závraty a...ostatne už ani nespominam ,veď to viete aby som nevyplašila nové 🙂
Lilik ,Zuzu,narok na PN po kyrete máte do 6 tyždäov ako po ľestonedeli tak po potrate ak su problemy aj dlhšie.Ja som nastupúila po 4 tyždňoch ,lebo pre mäa bolo horšie byť zavreta doma ako medzi ľuďmi.
Mrcha aj bez duphastonu pride na 28 deň,ak nepride treba navštíviť lekára,do 6 tyždňov vam ani žiadne vyšetrenia robiť nebudú.
Tak len sa šetrite,sex tiež asi až po prvej mrche,a potom už len dbajte na to aby ste v správny čas robili správne pohyby 😀a boli medzi nami šťastnými tehuľkami...aj keď nie celkom bezproblemovými.Vieme sa tu fakt podržať,pomôcť aspoň slovom ale aj to veľmi dôležité ak iná pomoc nie je k dispozícií.
Držte sa dievčence

katka22r
11. máj 2010

vsetkym vam drzkam prsteky...dbru noc

burina111
11. máj 2010

masabi moja, tak ty máš toho fajne naložené.....najviac ma desí ten tvoj tlak....držím palce a daj vedieť čo nové....dobre? držíme palčuchy, aj vám lilik, zuzu 😉

masabi
11. máj 2010

Burinka,asi každa z nas toho má naložene aj keď je to len jedna vec ,vieme čo môže pre nás znamenať,hlavne koľko strachu máme,ale už to nejako dobojujeme nie? veď naše deťurence nás potrebujú a my ich tak bojujejeme do konca...Katka je priklad ,aha ako sa teraz vytešuje z Lauričky 🙂

burina111
11. máj 2010

určite máš pravdu masabi...tak len musíme veriť, že to bude dobré..no čo už narobíme....nebudeme teraz depošiť každý deň, nie?? držím ti palce 😉 a daj vedieť

buducamama
11. máj 2010

masabi-to vazne az 6 tyzdnov je narok na PN? Pani.... Mne teda kyretaz robit nemuseli, ale cistili ma a bez uspatia, mala som samovolny potrat, som doma uz druhy tyzden po nom a uz mam aj vycitky ze som tak dlho doma. Ale este stale spinim obcas tak ani ja to nechcem uponahlat.

burina111
11. máj 2010

zdeníí, si ma tak navnadila s tým látkovaním ty naša ecomama, že som dnes objednala z uk látkové plienky..no som zvedavá, aké budú, ale vytešujem sa poriadne..keď dorazia, odfotím 😀

zdenkam
11. máj 2010

Jaaaj Masabi, tak to ano, byt sestrickou a tehu je narocne. To beriem.

Inak, vidis, ja mam az na ten strach na zaciatku tehu a teraz vcera no problem tehotenstvo. Vobec ziadne komplikacie. A aj tak tam ten stach je schovany a to som si myslela ze nie.

Burinka, no krasne.Vies, pre nase deti chceme to najlepsie ...kupujeme im tony plastovych hlucnych hraciek, ....ale to v com budu vyrastat, svet, aky im chystame je to najlepsie po laske a materskom mliecku co im mozeme dat. To je moja teoria. Preto ked uz nie celkom latkove, tak aspon kompromis. Nech sme k sebe ale aj k prirode setrene.Ale je to otazka dobrej vole. Ozaj. Ja som este chcela kompostovatelne plienky, tak mozno aj to prikombinujem.

zdenkam
11. máj 2010

burinka a inak som pisala clanok do Dietata na temu moje ekorodina, tak cakam ci uverejnia. To bolo este v marci, ked som bola doma. Takze baby sledujte majove dieta, neni to tam nahodou?

Burinka a z akej stranky si to objednvala. Ja som svojho casu sondovala cesku stranku latkovepleny. Nepreplati sa to na postovnom ak to objednas z UK?

dadqa86
11. máj 2010

Ahojte baby:Ako sa mame??ako to pokracuje? 🙂 😉

katka22r
12. máj 2010

ahoj koocky

zuzu805
12. máj 2010

ahojte 😉

masabi
12. máj 2010

Zdeni Burinka ja sa tiewž chystam na moderne eko plienky a objednam si ich od jednej holky tu z MK,je aj tema ona ma e-shop a co som pozerala ma aj asi najlacnejsie tie plienky ,nakolko ich aj ako mamina pouziva tak vie poradiť ,Burinka posles mi do IP adresu kde si to objednavala ty?Ak chcete poslem VAm aj ja do IP link na eshop tej zlatej maminy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre