Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

embabuli
20. nov 2010

@zuzula221 ahoj zuzuili, vitaj a drzim palce 😉

ja som nad tym rozmyslala, aky krasny pocit, uz ked som videla srdiecko nase bit, kolko mi odlahlo, aspon, ze som konecne prekonala tu `hranicu`6tt, kedy som vzdy podarila..
a tak kusok po kusku..pred vianocmi snad uvidim zase viac a vudrzime az do konca ..verim 🙂

milka2008
20. nov 2010

@zuzula221 urcite to teraz dobre dopadne,treba VERIT!a pozitivne mysliet,hoci toto je xvilami tazke a na to sme tu,aby sme sa povzbudzovali.

kormelia11
20. nov 2010

ahojte chcela som sa vas spytat ci ste mali po potrate problemy ci vas bolelo brucho krize a tak...

lucka1987
20. nov 2010

@kormelia11 ahoj nie ja nemam ziadne problemi....

lucka1987
20. nov 2010

@kormelia11 inak ak chces mozes ist k nam do sukromky snazilky po MA .

kormelia11
20. nov 2010

@lucka1987 no chcela by som ist ked mozem..

lucka1987
20. nov 2010

@kormelia11 idem napisat zakladatelke 😉

kormelia11
20. nov 2010

@lucka1987 dakujem si zlata 🙂

lucka1987
20. nov 2010

@kormelia11 v pohodkeee. uz som napisala, tak sa stretneme v teme 😉

zuzula221
21. nov 2010

@embabuli ahoj... veru aj ja sa tesim, ked uvidim nasmu drobcekovi bit srdiecko... na chvilku budem zas kludnejsia... a nestresovat to veru v mojom pripade nejde, pretoze mam doma trojrocneho huncuta a ten mi dava chvilami zabrat... moj manzel robi v zahranici (byva tam tak 7 tyzdnov a 2 tyzdne doma), takze na vsetko som sama... ale clovek si zvykne... vsetkym nam drzim palceky, aby tie nase ratoliestky vydrzali az do uplneho konca a boli zdravunke ;)

zuzula221
21. nov 2010

@milka2008 veru dobre padne cloveku, ked si ma s kym vymenit ci uz skusenosti alebo len tak napisat o svojich pocitoch a problemoch 🙂

zuzula221
21. nov 2010

@kormelia11 ahoj mna prvy mesiac trosku pobolievalo pod bruskom, ale potom vsetko ok... aj u gynekologicky som bola na kontrole a vravela, ze je vsetko tak ako ma byt... pila som alchemilkovy caj (vo velkom), aby sa mi maternica stiahla do povodneho stavu... tak skus mozno ze ti trosku pomoze aj ten cajik

chomica
21. nov 2010

@embabuli neboj sa som presvedcena ze vsetkym co sme tu sa narodia krasne zdrave babuliatka. Pozitivne musime mysliet a nepripustit si nic zle len to krasne a uzasne. Je to tazke aleeeeee da sa to urcite 😉 A ked pride nejaky tahsi den, tak sa tu postazujeme, povzbudime ...od toho predsa sme 😉
takze @milka2008 presne ako pises 😉

kormelia11
21. nov 2010

a mala by som k vam este jednu otazocku 😀 kedy ste sa znovu zacali snazit o drobceky mne v nemocnici ani moja gynekologicka ma na nic neupozornili ani kedy mozem mat pohl. styk ani kedy sa snazit tak by som sa chcela s vami poradit ked mate uz s tym skusenosti ☹ vacsinou co citam tak sa odporuca 6 mesiacov na druhej strane som citala ze do tych 6 mesiacov by sa malo otehotniem ja som z toho uz magor 😀 tak mi poradte aspon vy 🙂

luci79
21. nov 2010

dievcata, mozem sa vas opytat ako dlho ste sa 'cistili'? ja som dnes 14.den po vcasnom potrate, bez cistenia, a stale spinim...je to skor take spinenie, mozno na jednu slipku denne, ale...ako dlho to prebiehalo u vas?
dakujem... 🙂

bonaquaba
21. nov 2010

@kormelia11 no odporuca sa nematt pohl st&k 3 mesiace a my s manzelom sme po 3 mesicoch vyskusali a podarilo sa mi hned otehotniet, cele tehotenstvo som sa bala, ci nepotratim a dr ma chcela hned vypisat na pn ale ja som sa citila sjuper a povedala ze do robky budem chodit a tak som chodila a nakoniec vsetko bolo ok a este som aj prenasala, ale nakoniec sa nam narodila kransa zdrava Lucia. A poviem ti je to vsetko o pozitivnom mysleni, ja ked som otehotnela tak som sa najprv bala ze potratim, ale potom som si povedala, hze vsetko bude ok a myslela som na to ako babatko vo mne rastie a ja som stastna no jednoducho pozitivne mysli a vsetko sa podari a bude super. drzim teda palce a je to na tebe kedy budete mat pohl styk len viem ze tie 3 mesiace urcite nie aby si sa vycistila a maternica sa dala dokopy, ale po tejto dobe mozes aj hned otehotniet- dRzim teda palce

veronikapp
21. nov 2010

@kormelia11 mne bolo povedané, že do prvej menštruácie po kyrete sa vyhýbať pohlavnému styku, aj kúpaniu- len sa sprchovať. Po prvej menštruácii život beží ďalej. Čo sa táka ďalšieho tehotenstva, tak mi kázali počkať 2-3 mesiace, ale čo lekár to iný názor- druhý by povedal, že aj hneď ak sa na to cítiš a tretí že po polroku.

erika12345
22. nov 2010

@milka2008 no mne robili doteraz az 6 ultrazvukov. Najskor som v 5- 6tt spinila, v 6 kvoli plodiku, lebo nebolo nic vidiet, 7tt kvoli srdiecku, ale od toho 6tt som stale spinila, nasli mi hematom, tak a ten praskol a krvacala som, tak v 8tt opat ultrazvuk, potom dlho nic a v 13tt dva ultrazvuky, jeden u mojho lekara a druhy to meranie NT. Ale zvladli sme to. Tiez som nechcela tak casto ultrazvuk, lenze ja som v obdobi okolo 6-8ttchodila s vlozkou (normalnou) a bola som v tom, ze babo to urcite vzdalo a treba mi ist do nemocnice...od toho 8tt ako vytiekol hematom mam pokoj. Ach, joj, bolo to tazke obdobie, dost som plakavala a mala stresy, ale zvladli sme to a teraz uz len cakam, kedy ho budem citi. 😉 uz aby to bolo. ono tazko povedat, ci su caste ultrazvuky skodlive, to nie, ale napr. vnutorny sa nema robit castejsie ako raz za tyzden.. tie domace pristroje radsej neriskujem, radsej este vydrzim a ked ho uz budem citi, bude to lepsie..inak ja by som sa skor ako ultrazvuku obavala vnutorneho vysetrenia (neviem, ako sa to presne vola), ale nastastie ma tak nevysetrovali..
@zuzula221 neboj, vyjde vam to, len pekne oddychuj a ziadne stresy. Ono vsetky si tu zelame, aby to vyslo a je to vo velkej miere v nasej psychike...Aj ked, keby bol nejaky zdravot. problem, tak to psychika nevyriesi. Napr. u mna, mam trombofiliu a nebyt liekov, nikdy som nepresla cez 1. trimester...A to som pri poslednom tehu tolko verila, ze to zvladneme..Ale ty nemusis mat ziaden problem, mohla to byt nahoda. Drz sa.

erika12345
22. nov 2010

@embabuli presne tak, kusok po kusku, ja som zasa mala hranicu 8-9tt a hovorila som si, ze ak zvladnem 1. trimester, ak uvidim, zive babo, tak to dokazeme a tiez tomu verim. 😉
@bonaquaba 3 mesiace sa nemozes otehotniet, ale styk mozes mat po 1. menstruacii, ak ti to dovoli lekar. A dovtedy sa treba setrit, necvicit, nekupat sa, netahat tazke veci a tak. presne ako pisala veronikapp po prvej ms zivot bezi dalej..

chomica
22. nov 2010

@erika12345 potom mi napis ake to je citit pohyby krpceka, nech potom viem 😉 a inak ked to spocitam za prvy trimester tiez 6 ultrazvukov,pocitam donho aj ten nabuduci tyzden. A myslim si ze keby to bolo az nad mieru skodlive tak by to predsa vobec nerobili.
Inak zacinam mat take divne pocity ako ty ked ti prestalo byt zle..uz mi nie je tak ako mi byvalo, ustupuje to...tak sa len kontrolujem ako sialena. Od stredy som v na zaciatku 13tt. tak hadam si uz telo zvyklo.

erika12345
22. nov 2010

@chomica presne, keby to bolo take skodlive, tak to urcite nerobia. A v tomto obdobi sa vlastne ani neda nijako inak zistit, ci babatko. Tiez som zvedava na pohyby a ty ich kludne mozes mat i skor a ja neskor, vsak si potom dame vediet. 😉 Mne je zle stale menej a menej, ale uplne sa to este nestratilo, aj ked vtedy mi nic nebolo niekolko dni, potom to zas prislo..Tak sa nebojkaj, babatko je urcite v poriadku, len chce setrit mamicku. 😉 Aj ked chapem, ja som bola tiez nervozna.

kormelia11
22. nov 2010

@bonaquaba dakujem za radu 🙂 ja som sa stale nedostala poriadne k svojej lekarke stale ma vybavia na dverach 😒 takze o tych veciach som este nestihla s nou rozpravat len tych 6 mesiacov co som sa docitala na internete sa mi zda vela ☹ nevydrzala by som tak dlho len sa bojim ze ked sa zacneme skor snazit ze moze malemu nieco byt aj mna mala mama skor ako jej lekari odporucali a som nastastie v poriadku a citala som tu od viac zien ze to riskli a bolo vsetko ok asi ako si pisala ze je to predsa o tom pozitivnom mysleni 🙂

@veronikapp taktiez ti dakujem za radu ste zlate ze ste mi poradili 🙂

chomica
22. nov 2010

@erika12345 dakujem si mila...no mne este byva zle...ale niekedy mi vobec niejed napr.jeden den a potom mi dalsie dni je, ale uz nie tak brutalne ako pred tym.Ale verim ze je v poriadku krpcek 😉

chomica
22. nov 2010

@kormelia11 mne lekar povedal ze sa mozme snazit po dvoch az troch cykloch, ze telo vie kedy bude pripravene. Ale celkovo je teraz nazor, su nejake nove studie ktore hovoria ze do 6 mesiacov je dobre otehotniet a ze sa vobec nemusi cakat tych 6 mesiacov. Dlhsie maju cakat tie, ktore to nedokazu psychicky zvladnut. Mne napr. ani v nemocke aj gyndos povedali ze kludne po tych troch cykloch a niekotri hovoria ze po prvej mrche kludne.A hlavne to je o tom ze ty musis citit ze uz to chces a si pripravena. Ale verim ti ze sa bojis, bali sme sa vsetky, no tuzba po dietatku prekona akykolvek strach, teda aspon u mna 🙂

kormelia11
22. nov 2010

@chomica to som aj ja citala ze su studie ktore hovoria ze do tych 6mesiacov je dobre otehotniet...ja to zvladam psychicky zle len preto ze ma depta myslienka ze mam cakat pol roka na to aby som mohla mat dietatko lebo tolko nevydrzim ☹ a na druhej strane sa bojim ze bude postihnute ked ho pocneme velmi skoro na druhej strane si tiez myslim ze organizmus ho neprijme ked nebude pripraveny a ze vsetko bude ok...ak sa smiem spytat kedy mas termin zaciatkom juna??

kvietocek55
22. nov 2010

babyyyy ja som tu písala pred časom 😀 10. septembra som potratila a dnes som neočakávane zistila že som tehotná.. síce sme sa nesnažili, ale že by sme bohvieka extra dávali pozor.. strašne sa bojím ale moja radosť ten strach prekračuje 🙂 mrchu mám síce dostať až vo štvrtok.. čiže ešte sa môže všeličo udiať.. ale čiarka na tehotenskom teste nieje žiaden duch.. normálne silná čiara. Som šoknutá, lebo pri prvom tehotenstve (to ktoré som potratila) bola čiarka takáto silná asi až týždeň po meškaní MS. Ste tu niektorá, ktorá tak skoro po potrate otehotnela?

solinkarka
22. nov 2010

ahojte..mozno od veci otazka od vasej temy ale pocula som ze ked je baba tehu tak ma pozitivny ovu test..je nieco na tom prawdy? 😖

kvietocek55
22. nov 2010

@solinkarka ahoj.. ja som to tiež chcela skúsiť lebo som sa dočítala, že vraj je to pravda.. akurát dnes mám 3 dni pred MS, ale keďže nemali v lekárni ovulačné testy 😖 tak som kúpila tehotenský a bol pozitívny 🙂 ale ak máš ducha na tehotenskom teste mala by si byť. Skús urobiť tehotenský zajtra hneď ráno.. mal by byť silnejší. Ktorý deň cyklu máš?

solinkarka
22. nov 2010

@kvietocek55 keby osm ja vedela ale mrchu cakam/ necakam asi tiez tak za tri dni...ja tehu test skusim rano v stredu..zajtra rano chcem este skusit ovu test 😉

katy318
22. nov 2010

Ahoj baby, aky rozdiel je medzi ovulacnym a tehotenskym testom. Este som sa s tym nestretla 😒 A to uz mam 1 dieta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre