Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

lelia
25. máj 2014

ja som v tejto teme reagovala 3.9.2013 kde vtedy moje dievcatko malo 9 mesiacov a ja 41. O mesiac nato som zistila ze som opat tehotna a v juli 2014 uz budem dvojnasobnou maminou ako 42 rocna.Juuj je to krasny pocit, stalo zato verit a chciet rodinku nehladiac na vek

evaveva1
27. máj 2014

Super si to napísala a povzbudila ostatné ženy.No aj tak,nerozmýšlaš čo bude keď budeme mať po 50. a deti budú v puberte?Ja som sa nad tým veľmi nezamýšľala a je to celkom v pohode.Syn má teraz 15 a celkom to ide.Ale poviem ti,neprajem ti ťoľko tzv.dobrých rád od okolia a niekedy aj rodiny.Je to frustrujúce a ponižiujúce.Niekedy sa cítim,akoby som bola retard a nevedela vychovávať už v mojom veku dieťa.

emulienka99
28. máj 2014

Ja mám tiež 41 a manžel 45 a trojročnú dcérku. Ešte by sme chceli druhé. Teraz som v pohode. Maličkú zvládame. Niekedy ma však prepadnú čierne myšlienky. Dúfam, že sa dožijeme vysokého veku a v zdraví.
Keď budem mať napr. 65 rokov, tak dcérka len 27. Mne by veľmi chýbali v tomto veku rodičia . Sme však veľká rodina, tak sa utešujem, že sa bude mať na koho obrátiť. Možno myslím moc dopredu :( . Nemávate aj vy takéto myšlienky ?

evaveva1
28. máj 2014

@emulienka99 Presne o tých myšlienkach som písala v príspevku.Niekedy mám pocit/určite je to tak/,že náš 15.ročný syn sa niekedy za nás hambí,hlavne pred spolužiakmi.Ale to prejde,tiež máme veľkú rodinu,takže hlavu hore,koľkí by chceli mať dieťa a nejde to,a my sa zaoberáme takými banalitami.Ako píšeš,možno im v dospelosti budú chýbať rodičia,ale to je individuálne.Poznám mladších rodičov,no a tí nemajú dobrý vzťah so svojimi dospelými deťmi.Preč s čiernymi myšlienkami,pokiaľ je človek zdravý,je oporou deťom aj v 65.rokoch.MojA Mama má 84.rokov,jej najmladší vnuk 15,a ešte stále mi pomáha,požehlí,uvarí....a ja mám 58.Držte sa 🙂

emulienka99
28. máj 2014

@evaveva1 Moja babka mala najmladšiu piatu dcéru (maminu sestru )v 40.rokoch. Dožila sa 86 rokov. Posledné dva roky bola veľmi chorá. Dedko tiež 87. Posledné 3 roky chorý.Inak to boli relatívne zdraví ľudia. Ich najmladšia mala deti v 20 a 22 rokoch, takže ešte boli svedkami maturít svojích najmladších vnúčat. Mamine sestry si veľmi pomáhajú a v tomto duchu vychovali aj svoje deti- teda nás . Dúfam, že súdržnosť v rodine bude pokračovať.

lelia
28. máj 2014

@evaveva1 nie, neriesim to teraz. Riesim priebezne vsetko postupne, ako prichadza. Budem sa snazit byt mladou mamou 😉 Mna rady okolia a rodiny uz nevytocia. Keby som dala na rodinu a cudzich tak ti poviem uprimne nic nemam. A dalsia vec neporovnavam moje dieta s ostatnymi. Kazde je ine, co vsetci vieme. Dalsia vec, ze kolko rokov budem mat ked deti budu mat tolko a tolko. Ak mam sa dozit ich maturity a promocie atd, tak sa dozijem. Ja som sa detom nikdy nebranila, len som nikdy nebola tehotna. Tak asi takto to malo byt, a mala som sa stat mamickou v trosku zrelsom veku. Babulky drzte sa 🙂

3d
4. jún 2014

Ahojte dievčatá. Ja mám 40-tku, a čakám za 2 mesiace prvé dieťatko. Zmenila som partnera a šup šup. Bude to chlapček a veľmi sa teším. Otehotnela som prirodzene (neplánovane), nemám žiadne obavy. Chcem Vás len podporiť, aby ste sa nebáli, všetko sa dá.

dargelis
6. okt 2014

Ahojte,no dlho som tu nebola a tak vam pišem že mam 4 mes.chlapca Samka a je nádherny a zdravučky..som šťastna že ho mám,je to smejko a veľmi ho ľúbim..takže nebojte sa mať babätko v 40 je to OK..🙂

emulienka99
30. okt 2014

@dargelis gratulujem

slnievko
8. jan 2015

Mam 40 a son v 8 tyzdni tehotenstva mam 21 rocneho syna . Syn sa tesi na to babo ale ja mam strach co a ako bude .To malinke je ako velkonocne vajicko : prekvapenie : Som rozvedena 13 rokov .To babo tatka ma a mam ho strasne rada lenze on ma svoju rodinu - byvali sme spolu 7 mesiacov ale teraz sa uz len stretavame Tesim sa na to babo ale popritom sa bojim co mam robit !!!! ?? Strach je velky ci to babo bude zdrave a ci to zvladnem psichycky vsak mam 40 ...

astonka
8. jan 2015

@slnievko a prečo by si to nemala zvládnut? ked pišeš že sa na babatko tešiš aj syn 🙂 tak sa netrap nestresuj a teš sa...nemyslím si že vek je nejaka prekážka 😉 su tu na fore viac maminiek čo mali babtko v tomto veku aj staršie deti ako tvoj syn...držim ti palce ...

svatava74
8. jan 2015

@slnievko Jeeeeeej aj ja mam 40, v maji 41....a sme v 7tt...neboj, dobre bdue, vychovala si jedneho dnes uz dospeleho ...das aj druheho...hlavne z ebdue mat babo milujuceho brata a najsamlepsiu maminu...tesme sa a vychutnavajme si tehu....iste si a budes najtehulka.....sam mame 40 a v zivote sme si uz presli vselicim.....dame to...neboj 🙂

lavinis
12. jan 2015

ja mam 35 a prvý krát v živote // na teste 🙂

lavinis
12. jan 2015

@3d to isté u mňa...s bývalým partnerom 5 rokov nič, jedno neúspešné IVF, rozišli sme sa, on už je otcom a ja s novým partnerom na prvý pokus //.

janett_6
12. jan 2015

Ahojte, mám pár dní po 38 , dve krásne deti 11 a 9 a teraz v očakávaní 3týž Deti už dva roky túžili po súrodencovi, a stále prosia. Tak som sa rozhodla očistiť svoje telo na prírodnej báze, takže som to bábo chcela. Teraz keď to prišlo mám zmiešané pocity či som urobila dobre. Snažím sa hľadať u niekoho podporu , zatiaľ sa nechcem zmieniť nikomu okrem manžela pokiaľ si nebudem istá že je všetko v poriadku.
Teším sa ale mám veľký strach z budúcnosti.

lubimdeti
18. jan 2015

Ahojte maminky,
ja mam tento rok 38, dve mlade slecny - 11 a 8 a velmi by sme chceli tretie babetko...ale akosi sa nam nedari...neviem, ci je to vekom alebo cim...uz dva roky nic...
tak s ateste vsetky, co ste aj starsie, dietatko je Bozi dar a velke stastie v zivote...nemajte obavy, urcite to zvladnete! Ved ked Vam Pan Boh dal babetko urcite Vam ho dal preto, ze vie, ze to zvladnete!
takze ziadne obavy, uz len radost a usmev, babetko vsetko vidi 😉
drzim Vam vsetkym palce, aby ste prisli do uspesneho konca...aj ja sa budem snazit mysliet pozitivne a snad nam Pan Boh posle este jedneho bociana 🙂

evaveva1
18. jan 2015

@creo Kým to dieťa nebude na svete,nemôžeš presne určiť svoje pocity.Je to strach,obavy,pocit zodpovednosti,už sme starší,čo bude neskôr s dieťaťom a s NAMI.Máme to za sebou.Ja mám 58,manžel 63,tretie dieťa 15.rokov.Tie pocity boli všelijaké,okolie,atď...Ale nemenila by som.Prežili sme horúčky,hnačky,všetko čo s malými deťmi súvisí.NEĽUTUJUM.Dnes si neviem predstaviť to prázdno v dome,ale aj v manželstve.To dieťa ťa posúva dopredu ,nie že mladneme,ako sa niektorí smejú,ale máš skrátka zodpovednosť za niekoho.Ke´d som nečakane otehotnela,zvažovala som všelijaké alternatívy,mala som strach.Rozhodla som sa správne.ALe teraz prechádzame pubertou,je to záťaž.Stojí to za to.Držím palce,ak tužite po dieťaťi,nie je čo riešiť.Držím palce,aby to vyšlo.

evaveva1
18. jan 2015

@svetlana5 Po pôrode budeš spať ešte menej.Ale uvidíš vôbec ti ti nebude chýbať.To malé nevinné ti to všetko vynahradí.Bola som vekovo vpodobnej situácii,stojí to za to šťastie čo budeš zažívať.Držím palce.Napíš keď budete dvaja.

evaveva1
18. jan 2015

@dargelis Presne ako cez kopirák.Ja som mala 43,prechod na papieri od doktorky.Plakala som,zúrila,zvažovala interupciu,pretelefonovala som celú výplatu,aby mi niekto poradil.Musela som sa rozhodnuť sama.Srdce mi napovedalo,a aj moje dve staršie deti.Dnes má chalan 15.-baliček so všetkým čo k tomu patrí,ale chválim každý deň,že ho máme.Určite sa rozhodneš správne.Srdce ti povie. 🙂 🙂

siena1
20. jan 2015

@evaveva1 Ďakujem za povzbudenie aj ja🙂 U nás je to tiež podobne, "akože menopauza", z ktorej je 10t.t
mam 40 rokov a ešte stále som v šoku Zmiešaný je z paniky, obáv a veľkej túžby aby to dobre dopadlo a zvládli sme to.

slnievko
26. jan 2015

@astonka -prave som zistila ze otec dietata nechce a neberie ziadnu zodpovednost takze budem na to sama . Rozmyslam o potrate dôvod finanzie byvam v Taliansku a zivot to tu vôbec nie je lahky s sladky . Mam hypoteku 950 euri mesacne za dom co som si kupila pred 5 rokmy -pracu mam z 1 rok pracovna dohoda, takto uz pracujen 12 rokov mesacny prijem je to ruozne od 700 -1200 eu . Takze mam co robit aby som to dotiahla , a teraz tehotna a sama . Skôlky su tu az prilis drahe a o skole ani nehovorim .Rozhodnem sa spravne ak si to dam prec ? 😢 som zos vsetkeho nestastna ako sa nam rozhodnut aby som to neolutovala .!!! A natersku tu bude minimalny prispevok a co potom ked mi yo nebude stacit ani na poplatky pre banku a co potom ked my vezmu dom a budem na ceste ??? !!!

sylviasz
20. feb 2015

@siena1 narazila som nahodou na tuto temu. Ja som bola v šoku v 40. a teraz v 45. v ešte väčšom. 🙂 Za mesiac sa má malé narodiť, ale každý deň bojujem a snažím sa to prijímať,ale je to veľký nápor na psychiku. Snažím sa nemyslieť na budúcnosť a veľkou oporou mi je viera, bez nej by som to nezvládla.Malá 5. ročná dcérka sa strašne teší a tým dáva aj mne radosť a silu.Prajem veľa síl.

evaveva1
21. feb 2015

Určite to bude dobré.V Tvojom veku je dôležité aby si mala oporu v rodine.Podla mojich skúseností je velmi dobre,že to malinké bude mať súrodenca v približne rovnakom veku.Bude sa mať s kým hrať a neskôr porozprávať.Viem o čom hovorím.Môj najmladší syn má 15 rokov,súrodenci,37 a 30.Takže oni by ho chceli skor vychovávať,čo tiež neskôr aspoň sčasti oceníš,ale to čo chýba u nás,je mladší súrodenec.My máme už vek,a aj keď sa to navonok nezdá,ideme s dobou,generačný rozdiel nezastavíš.Takže si myslím,že u teba dve deti s malým vekovým rozdielom Tvojej psychike neublížia,práve naopak.Prajem všetko dobré.

vivusika
21. feb 2015

to ja by som mala asi zlý pocit, keby som otehotnela teraz - 45 rokov... ale keď som mala 39 a zistila som, že som neplánovane otehotnela, tak po počiatočnom šoku už bolo iba radostné očakávanie 🙂 Náš Šimonko je naše slniečko a už si nedokážem ani predstaviť, že by sme boli ostali pri jednom dieťati 😉 aj keď poviem úprimne, ešte tak dva roky naspäť, som si nadávala, že som si po druhom cisárskom dala urobiť sterilizáciu, lebo by som bola brala ešte aj tretie... U nás je rodenie detí vo vyššom veku asi tradícia... ja som sa narodila mojej mame, keď mala 45 a babka mala moju mamu v 46 rokoch... obe zomreli v požehnanom veku okolo 80 rokov 😉 Takže prajem radostné a bezproblémové tehotenstvo 🙂

tedea222
1. jún 2015

Dievčatá pred pár dnami som oslávila 44 a zistila som dnes poobede,že som asi tehotná, dve čiaročky na teste. Mám strach aj sa teším, neviem čo ma čaká, nakoľko som potratila pred pár rokmi a odvtedy sa nám nepodarilo, a hlavne sme si mysleli že sa už nepodarí ...a dnes ked mi meškala mrcha viac ako týždeň, test bol s dvoma čiaročkama. Bolo by to moje prvé dieťa ak by bolo všetko v poriadku. Je tu prosím aspoň jedna z vás čo čakáte bábo v približnom veku ?

tedea222
1. jún 2015

@siena1
@siena1 tie isté pocity mám ja teraz....panika obavy , strach a radosť...zmiešané dokopy

jeennyv
1. jún 2015

baby ja poznam par pripadov zien, kedy otehotneli po 40 tke a chcem vas tymto len podporit...mam plno kamosiek co maju takto starsich rodicov, lebo sa zadarilo a zatial sa nik ci na strane rodiny alebo potomkov nestazoval...mozno zo zaciatku je to take rozpacite, ale dnes vek uz nerozhoduje...preto vam drzil palce 🙂

kliara
1. jún 2015

@tedea222 - fíha, no to je veľká vec, držím palce, nech všetko dobre dopadne.

tedea222
2. jún 2015

Dievčatá dakujem, ráno som mala zas dve čiaročky, stále mám zmiešané pocity, aj keď sa bojím a to veľmi aby to dobre dopadlo...na druhej strane si hovorím že tehotenstvo v akomkolvek veku je prirodzené, netrápi ma čo povedia ľudia , len sa bojím ....obávam sa aby bolo bábo v poriadku.

tedea222
4. jún 2015

Dievčatá, to tu fakt nie je ani jedna v mojom veku ? Dnes som bola na gynde a som v 5 týždni...robil mi sono ale je vidieť iba vačok a nič iné, tak mi dal Duphaston ...a vyjadril sa že uvidíme čo dalej...ráno idem na krv aby presne vedel koľko mám hormonov, lebo sa mu zdal vačok príliš malí, mal len 6 milimetrov a nič žiadne žlté teliesko nebolo vidieť...tak ma poprezeral či to nie je mimomaternicové alebo odumretý plod...som z toho zúfalá...hľadám informácie všade...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre