Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

paloma76
5. sep 2016

@lela... ano presne 😄😄😄😄😄😄,dobry postreh,... každých 10 rokov😀😀😀

ivankalaco
5. sep 2016

@elise rozosmiala si ma svojim príspevkom 😉 Ďakujem 😀

ivushqa
5. sep 2016

@bestmate " no co s takou nezodpovednou zenskou"- ty ju osobne poznáš? ona nedáva deťom jesť? bije ich? droguje? necháva ich po nociach samé?...lebo toto robia nezodpovedné ženské, nie to, že ich s láskou privedú na svet hoci aj ako 45 ročné 🙂 ja tiež poznám (a veľmi dobre) jednu úžasnú mamičku, ktorá ako 45 r. porodila predčasne dieťatko a dovolím si povedať, že nebyť jej nekonečnej lásky a obetavosti, tak jej dcérka je na tom zdravotne oveľa horšie 😉 ........ži a nechaj žiť

dadika41
5. sep 2016

@bestmate preco by mala byt nezodpovedna?Ja som tiez porodila ako 43 rocna,tak som nezodpovena?Hladuju moje deti?Chodia spinave?Nesud ludi podla toho kedy maju deti,lebo sa to moze stat aj tebe.My sme deti chceli a sme radi ze ich mame a je mi suma fuk aka stara budem na maturach alebo ako ty vravis ci budem este zit.Dala som im zivot a za to by mali byt vdacne..Taku hlupost tresnut😠

evittam
5. sep 2016

@dadika41 Asi tak - ako si môže byť dievčinka istá, že ak bude mať deti do 30-siatky tak sa dožije ich maturity - nič v zlom ale nemusí prežiť ani ich narodenie. Ale to je také slovenské - radšej súdiť, riešiť, ohovárať a podobne všetkých okolo ako sa radšej zamyslieť nad sebou. 😉

evittam
5. sep 2016

@bestmate A ty si si na 100% istá, že sa dožiješ maturity svojich detí? Nič v zlom.....Teda keď už je tá maturita taká dôležitá, a kde je napísané, že aj budú mať tvoje deti maturitu? 😉 😅

vilma7
5. sep 2016

@bestmate ahojky, môj otec sa mojej maturity nedožil a to ma mal, keď mal 27 rokov, takže nikde nie je napísané, že skorší /mladší/ rodičia sa jej dožijú.

bestmate
5. sep 2016

Joj, zas netreba skakat na slovicka, s tou maturitou no to sa iba tak hovori ... A ano mozno ani ja sa toho nedozijem, ak len o to ide. Vyjadrila som len svoj nazor, a to este velmi jemne kedze je tu vela mamiciek 40+. Ale nehnevajte sa na mna, ak ma zenska 45+, je uz stara. A pre prektore to mozem aj zopakovat, stara nema mat co dieta, uz nie je mladica!!!!!

elise
5. sep 2016

@bestmate a kolko mas rokov ty?

fra
5. sep 2016

@bestmate to je všetko relatívne, je veľmi pravdepodobné, že keď budeš mať 45, budeš sa cítiť dobre a mlado a povieš si, že prežívaš najlepší vek 😉 .... mne sa kedysi keď som mala 16 už tridsiatnici zdali strašne starí, tak jednou nohou v hrobe 😀 😀 😀

malabiba
5. sep 2016

Mozno to
@elise nepodala spravne...mat dieta po 40- tke sa samozrejme da a nie je na tom nic zle, ale ten stav opotrebenia tela a mysle tomu veku zodpoveda, to sa odskriepit neda...vajicka uz nie su v takej kondicii a organizmus uz vobec nie...viem, argumenty typu, ze aj mlada moze byt chora, slaba a pod., ale ten organizmus ma ine parametre ako po 40-tke...a s tou maturitou je skor myslene tak, ze deti potrebuju rodicov aj v dospelosti, ano zomriet mozu aj mladi rodicia, no vo veku 60 a viac je to uz velky rozdiel...nasi mali sestru neskoro, uz na strednej nemali na nu energiu a vtedy vyvadzala najviac, dnes je uz dospela a v niektorych veciach jej tych rodicov suplujem, lebo oni uz jednoducho dnes na nu nemaju...je to teda na zvazeni kazdeho a mozno by bolo fajn mat tu nazor 60-tnicky s pubertalnym dietatom

katrin21
5. sep 2016

@ciernatko tes sa 🙂 37 je v pohode vek.. ja mam 16r dceru, manzel 15r a spolu mame teraz polrocnu 🙂 mam 39 a partner 43... tiez si robime srandu, ze na stuzkovej bude mat 61, ale tak co uz. budeme sa drzať v kondicii .... a MD si neskutocne uzivam, fakt to nie je len fraza, uplne inak ako prve dieta.. iny vek, inak to prezivam, vsetko si viacej uzivam, kazdu sekundu. Je to parada a navyse dcera sa tiez tesi a pomaha mi 🙂
takze super.

ciernatko
5. sep 2016

Ďakujem Vám dievčence moje.Asi som mala slabú chvilku ked som rozmýšlala nad hluposťami velmi sa teším.A moj partner och bude skákat od radosti.On chcel aspon 5 detí,ale už budeme mat 4 a to stačí
😉

bestmate
5. sep 2016

@elise mam uz davno po 30tke

Ano vsetko je relativne, mam 2 deti s miernym vekovym rozdielom, ked si to tak porovnam s druhou to uz nebolo take ako ked som mala prvu presne v 25tke. Jednoducho uz som citila, ze to nie je ako pri prvej. Samozrejme ked mamicka caka svoje prve vo vyssom veku tak je jasne ze to nema s cim porovnavat. Skutocne aj tych par rokov urobi svoje, teoria vravi najlepsi vek je 25, fajn, ale niektore nie su pripravene, nemozu, hento takmto. Ja plne tie mamicky respektujem, preto som to aj v prvom prispevku tak napisala. Aj ked ja som sa oproti inym tu v diskusii trocha poponahlala. Pevne dufam ze zdravie bude sluzit a budem sa aj v 45 citit dobre, ale urcite nie na rodenie, len to nie ...

elise
5. sep 2016

@fra presne spoluziakovi v 2 triede zs zomrela mama mala 28 rokov vsetci v triede sme vraveli ze ved uz bola stara, nechapali sme rodicov, ze vravia mlada

vilma7
5. sep 2016

debata na plné obrátky, ako sorry žienky, ja čakám svoje prvé v 40.tke, a to nie z dôvodu, že by som skôr nechcela, ale skôr som žiaľ nestretla partnera, s ktorým by som si rodinu vedela predstaviť- a už nedajbože by bol vtedy v mojom veku. A rodiť, alebo dať sa "nabúchať" len preto, lebo najlepšie je prvé do 25 /30tky/ je a bolo vždy proti môjmu gustu. Pravdepodobne by som s dieťaťom ostala sama, alebo bola už dávno rozvedená...ako väčšina mojich kamošiek, ktoré v súčastnosti vo vyššom veku plánujú deti s druhými otcami- toť môj názor 🙂. Ja som za, nech si každá odrodí, ako jej to zdravotný stav dovoľuje, podľa toho kedy stretne svojho princa a kedy už bude na bábätko pripravená, či už po psychickej alebo finančnej stránke.

malabiba
5. sep 2016

@vilma7 všetko je vecou názoru a žiaden netreba odsudzovať...sú ženy, ktoré chcú mať dieťa v 25-ke a sú ženy, ktoré sa dajú na to v 40-tke...myslíš, že všetky sme nešťastne nabúchané a rozvedené, lebo sme mali dieťa mladé, asi nie..nik nevie, či im to vydrží, ani po 40-tke...len sme napísali, že ten organizmus si už odžil svoje a síce starneme rovnako rýchlo, ale nie s dvojgeneračným rozdielom voči deťom...a či bolo dobré mať dieťa mladá, alebo staršia, to ukáže len čas...a finančnú stránku, by som do toho radšej neplietla

malabiba
5. sep 2016

@trogir všetko nech vám dobre vyjde 🙂

vilma7
5. sep 2016

@malabiba ahojky, to si našťastie nemyslím, ale žiaľ jedno je teoria a druhé prax 🙂. Ja som len napísala o tom, čo som zažila spolu s mojimi kamoškami. A určite je super, ak mnoho mladých báb malo v mladosti deti želané. A ďakujem, máme sa fajn, otehotneli sme bezproblémovo veľmi rýchle a tehu prebieha bez akýchkoľvek ťažkostí- len toľko k opotrebovanému telu, kedy je moja o pár rokov mladšia kamoška už dávno na PN-ke, po umelom oplodnení atď. Nie je to o veku, ale o zdravotnom stave. A sorry, ak sme už v 40 tke opotrebované, asi by sme mali ísť potom čoskoro do dôchodku, lebo sa ho vôbec ani nedožijeme 😀 😀 😀. Ja som za moju prac. 21 ročnú karieru nebola ani raz na PN- dnes mám skôr s mladými problémy v práci, za každú somarinu sa dávajú na chorú a neznesú žiadnu záťaž, či už psychickú, alebo fyzickú 🙂 🙂. najlepšia je jedna kolegyňa, 24 rokov, čo je každý mesiac na PN- ale to už je iná pesnička 🙂

vilma7
5. sep 2016

@elise ja sa veľmi dobre pamätám, že ako 20 ročnej mi už bola 25 ročná kolegyňa stará dievka a vlastne aj stará, som vtedy tvrdila, že ja budem mať v 25-ťke určite už aspoň 2 deti 😀 😀 😀

malabiba
5. sep 2016

@vilma7 len neprekrucaj, ja sama mam 42 a citim sa dobre a do dochodku sa nechystam...a tehotenstvo v tomto veku neodsudzujem, ale nik ma nepresvedci o tom, ze organizmus je v tomto veku rovnaky ako 20 rokov dozadu 😄...a vsetko dobre som priala autorke temy, ale ked si si rypla aj do toho, nemam nic proti, vsetko dobre aj vam, uzite si to

siska53
5. sep 2016

@bestmate takze uz aj ty si stara.. Podla seba a svojho nazoru.
Ako ja neviem,ked sa pozriem na seba a ludi v mojom veku,ci uz maju deti - vacsie,ci prave uplne malinke,stara mi nepripada ani jedna. Vyzeraju skor omnoho lepsie ako ked mali 20. Mnohe vyzeraju (a aj mne tipuju) skor tak maximalne kusok po 30tke. Kebyze priroda nechce,aby sa rodiloaj v takom veku,tak by to nebolo umoznene. Aj kedysi rodili po 40tke. Sice to uz nebolo prve deti,ale mozno 8-9.v poradi a v mnohych menej vyspelych statoch sa tiez rodi po 40tke.
Ja som so zas v 25tke pripadala prilis mlada na to,aby som mala dieta. Navyse frajera som poslala k vode,lebo som.zistila,ze a nim ee.

A ked sme uz teda tak strasne stare,tak preco mam robit do 70tky? Ved stari uz tolko nevladzu a mali by byt na dochodku,nie?

elise
6. sep 2016

@bestmate z mojich 3 tehu bolo tak ze tehu boli uplne v pohode bezproblemov ci privom ako 31 rocna, pridruhom 38 rocna alebo tretie 40 rocna, nepocitovala som ziadne zhorsenia ked porovnavam tak vsetri 3 bolo uplne ukazkove a pohodove. Prvy porod tazky, prirodzeny maly sa narodil priduseny, nedekazala som ho vytlacit najtassi porod ktory dokyna zazila. Druhy sekcia prvy den sekcia druhy den som sa starala o malu a treti den som som isla domov, pohoda lahoda sa cudovali ze super. Teraz treti je tiez sekcia, trosku viac bolesti ale tolen preto, ze mi myom tlaci v maternici a maternica sa roluje a myom jej v tom zabranuje, inak by som behala ako srnka. Ked mal muz stretavku zostrednej po 30 rokoch, vyzeral najlepsie zo spoluziakov, tiez ajoni vraveli ze vyzera na 38 ze ako to robi, oststni boli vyzorovo dedkovci, ajmnohi z nich boli, my sme v tom casecakali prvu dceru. Je to vzdy subjektivny pocit vnimania a aj podla toho ake ste ako rodina uznavali hodnoty oddetstva. Volakedy ked sa baba nevydala do 20r bola stara dievka, mimokurzu. Treba brat zivot ako ide a brat co dava, tesit sa z toho co ma. A tastuzkova a maturita? Je mi jedno ake bude mat dieta vzdelanie aj vyucny list je super, dolezite je aby bolo v zivote stastne a naslo si pracu ktoraho bude naplnat a to maturita nezaruci. Teraz je prva dcera skolkarka a sme tam mamicky od 37 do 45 takze na pripadnych stuzkovych budeme aj s rodicmi nasej vekovej kategorie. Ano mam 41 a muz 53 nehambime ss za svoj vek a sme na to hrdi ze sme rodicmi. Nepatrime do hrobu ani na okrajspolocnosti. Ano mame viac skusenosti ako ked sme mali 20. Ked ludia netusia nas vek tak nemaju ziadne pripomienky a gratuluju, pri povedani veku sa vzapati zhrozia ze na co vam to bude.to je ich probkem nie nas.

bestmate
6. sep 2016

Respektujem nazor vsetkych co mi doteraz napisali, dakujem. Ak by aj bola moznost moznost upravit koment, neurobila by som to, stojim si za nimi. 🙂

sandey
9. sep 2016

Ja mám 40, minulý rok sa mi narodil synček, druhý má už 6 rokov, ale strašne by som chcela ešte dievčatko...

vanessa786
9. sep 2016

@sandey Buhužiaľ ja som o bábätko prišla v 12. týždni.Išla som na sono a nebola akcia srdiečka.

diablica130
9. sep 2016

@bestmate nechapem naco si v tejto skupine aby si si vylevala svoje komplexy?Stara nema mat deti?A to kto povedal ty?Ja mam 47 a dieta chcem ty mi ho chovat nebudes a ani sa o neho starat len sa zamyslam keby si tie 2 deti nemala a len po 40tke by sa ti naskytla moznost dieta mat ci by si tvrdila to iste a radsej bez dietata zostala tvoje naxory su ako babske reci pred kostolom

gabusssa
9. sep 2016

Len toľko, že čo sa týka porovnania mať dieťa mladšia a staršia, ja som zažila úplne inú situáciu. Mala som dieťa ako 25-ročná aj ako 37 ročná (dúfam, že budem mať ešte jedno). Úplne inak som prežívala bábo ako staršia, bola som omnoho kľudnejšia, vyrovnanejšia a trpezlivejšia. Viac som si vážila, čo mám. Aj keď musím konštatovať, že viac som si užila toho staršieho, pretože som mohla byť doma na materskej. Ale to nemalo nič spoločné s vekom. Jedno je isté aj keď z hľadiska ľahkosti otehotnieť a všetkého okolo je samozrejme najideálnejší vek pod 30, ale z hľadiska takej zrelosti je to lepšie po 30-ke, či aj po 40-ke, ak sa tak niekto cíti a je mu to dopriate.

sardinka336
9. sep 2016

No ale ste sa do nej pustili 😀 😀 tak jasne ze tu kazda ,,plus age,, tehula bude tvrdit ako je fit ako srnka. Telo neoklameš. Fasada moze vyzerat fajne. Ale je pravda, ze ja dieta nikomu chovat nebudem, takze nech si kazda rodí vtedy ked na to ma partnera, podmienky a všetko ostatne čo potrebuje. Hlavne nech su deti zdrave.
@fra ked budem mat 45 ak pán boh da a dozijeme a budem sa citit fajn tak posledne po čom tuzim je ,,velke brucho,, 😀 😀 😀 konečne budem mat vypiplane, odrastene deti čo mám a konečne sa chcem venovat aj sebe, pripadne robit viac veci spoločne s manzelom čo je teraz pri tej mojej prisavke takmer nemozné nejake koničky a klud nehrozi furt sa niekde liepa, niečo babre, niekam lezie, niečo vytahuje, dava do ust...uz na to fakt nemám take nervy a energiu myslím tu psychicku ako ked som mala 24 rokov. Teraz mam o 10 viac. Ale chapem zeny čo deti nemaju a tuzia, tak nech im to vyjde.

sandey
10. sep 2016

@vanessa786 to mi je ľúto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre