Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

sylviasz
26. aug 2015

Zienky, ja som tu uz pisala,ze som tretie dieta mala v 40tke a stvrte teraza na prahu 46. Ani jedno nebolo planovane a pred rokom kedze som mala uz gyn.problemy ma ani nenapado,ze by som mohla otehotniet. Musim povedat,ze dobrovolne by som sa pre tehotenstvo po 40 urcite nerozhodla. Ked si predstavim ,ze v sesdesiatke bude mat najmladsia len 14 rokov nie je mi vsetko jedno, ale tieto moje dve zlaticka beriem ako Bozie rozhodnutie a dar a vedie ma to k pokore a ovela blizsie k Bohu lebo viem,ze vlastnymi silami to v mojej tazkej situacii nemam sancu zvladnut jedine s Bozou pomocou. Verim,ze niekomu tehotenstvo a deti po 40 nemusia robit ziaden problem,ale vo vseobecnosti je to narocnejsie resp.to bude narocnejsie uz ked sa blizi penzia. Len tolko moja skusenost a pohlad. 🙂

katulik11
26. aug 2015

@sylviasz velmi pekna reakcia🙂

gabusssa
27. aug 2015

@elne74 Elne nie si vôbec sama v takejto situácii. Ako som už písala vyššie i ja som prišla pred tromi mesiacmi o bábätko, a bola som až v 22-týždni, už som cítila aj prvé pohyby už sme vedeli, že to bude naše vysnívané dievčatko. Okolo mňa sa momentálne rodí kopec detí, všade kadiaľ chodím sú tehotné ženy a moje srdce plače. Ale nechcem sa tomu smútku poddávať. A preto sa snažím stále niečomu venovať, obklopovať sa ľuďmi, ktorých mám rada a ktorí mi pomôžu na to nemyslieť.Ja totiž nechcem na to moc myslieť, respektíve myslieť čo najmenej, lebo zabudnúť na moje dievčatko nechcem, ale nechcem byť ani stále smutná. Niekomu však pomáha, že to zo seba vyplače. Mňa celá táto udalosť urobila inou, už sa na veľa vecí pozerám inak. Sú menej dôležité. Teraz mám hlavne jeden cieľ a každý deň sa teším z toho, že som snáď k nemu bližšie. Minulosť je už v takom opare. Ale i tak mi život dáva pod nohy polená. Napríklad teraz by sme už mohli začať pracovať na bábätku a musím to odložiť, lebo som ochorela., takže až o mesiac. Ale nebudem smútiť, pozerám sa do budúcnosti. Inak ja chodím aj k psychologičke tak raz za mesiac a celkom mi to dobre padne. Ja Ti želám, aby Tvoja bolesť čo najskôr otupela a Ty si sústredila väčšinu svojich myšlienok niekde inde. Teraz rob len to, čo sa Ti chce. Ale darmo sa pýtaš prečo sa to stalo, a prečo sa to stalo práve Tebe. Nikto Ti odpoveď nedá. Aj ja ju stále hľadám a neviem ju nájsť. Ale čo som za tieto mesiace zistila je to, že je veľmi veľa žien, ktoré si týmto prešli. Ako ani mňa to neuspokojuje, ale nejak mi to pomáha.

sidma
3. sep 2015

Prvé som mala v 38. a velmi túžime po druhom, mám 42, ale nevzdam to ! Vek neriešim......a nie som celkom zdravá......určite nebudem mať z toho zlý pocit....som karieristka...ale prispôsobím sa danej situácii.......užívam si naplno aj prácu, aj materstvo...🙂

katuska123456789
4. sep 2015

@sidma držím palce ja mam 41 a tiez sa snažíme dúfam ze to vyjde

vivusika
4. sep 2015

dnes k nám prišla do práce mladá žienka 40 ročná a má 85 ročnú maminku pri plnom zdraví 🙂 No nepoteší to 😉

renka40
4. sep 2015

trogir... mňa by po toľkých rokoch zaujímalo ako si dopadla?

nissa
21. sep 2015

Ahoj! Ja mám 43 a tiež sa snažíme s manželom o ďalšie dieťa.Po 2 chlapcoch 7 a 6 by sme uvítali dievčatko.Ja už síce z 1.manželstva dcéru mám , ale tá už žije vlastný život v novembri bude mať 24.Chcem sa opýtať ,ako na Vás reagovalo okolie a príbuzný? mám trošku obavy ako to príjme moja rodina.Deti sa tešia ,ale svokra asi nadšená nebude.
😉

renka40
22. sep 2015

@nissa moja mama nebola nadšená!!! Nepozeraj ani na svokru...okolie... hlavne že vy dvaja chcete

hob5691
22. sep 2015

Je to dar a treba sa tesit.

nissa
22. sep 2015

Ahoj! to isté mi vravel aj manžel,že nemám pozerať na okolie...nech si myslí každý čo chce,na chlieb nám nikto neprispieva...ale potešilo ma,že nie som sama kto túži po dieťatku aj po 40...mám veľmi rada deti ..už ako malá som sa starala o všetkých drobcov na ulici...susedky boli radi,že im mal kto vykočíkovať detičky...chcela som byť vychovávateľkou v detskom domove,ale žial v dobe mojej mladosti sa na takéto školy dostali len deti prominentných rodičov a ja som to šťastie nemala...už som premýšľala aj nad pestúnskou starostlivosťou,ale tu ma zase zastavili papierovačky okolo toho a tak manžel navrhol,že by sme mohli popracovať na vlastnom..... 🙂

gabusssa
25. sep 2015

@nissa som veľmi rada, že nie som sama, kto po 40-ke ešte túži po malinkom voňavom balíčku....🙂

nissa
28. sep 2015

Tak my už na tom našom pracujeme...uvidíme či sa zadarí 🙂 😉

vydrnik
28. sep 2015

@gabusssa sicecuz mam par rokou.po 40 sle moj gyn.vravel ze som celkovo zdrava ze on problem nevidi.Mojo srdiecko a cele moje Ja tuzi po babatku sj muz by nebol proti ale trocha sa obava

ivushqa
28. sep 2015

@nissa ja som porodila dcérku 3 mesiace pred 42-kou. Keď som tehotenstvo oznámila mojim rodičom- no nadšení neboli, ale vyslovene škaredé reakcie to neboli. Svokrovci nepovedali nič ( aj keď si možno mysleli ktoviečo). Kamarátky reagovali skôr tak- nebojíš sa? , čudovali sa, že keď mám už 2 odrastené deti, že sa mi ešte chce ísť do toho od začiatku a pod. V podstate musíš rátať so všelijakými reakciami, ale vysporiadaná s tým musíš byť sama a negatívne reakcie si vôbec nepripúšťať. Nie je to úplne bežné, mať po 40-ke dieťa, tak takí "obyčajnejší" ľudia reagujú štýlom "čo na srdci, to na jazyku" a neuvedomia si, že nemiestnou poznámkou toho druhého môžu zraniť ☹ Držím palce, nech sa vám zadarí a tešíte sa zo zdravého, voňavého bábätka 🙂

gabusssa
30. sep 2015

Aj my už pracujeme, respektíve sme pracovali, teraz musíme mesiac vynechať, lebo beriem antibiotiká. Ale potom pokračujeme. Nie je mi síce jedno, koľko mám rokov, ale cítim sa omnoho mladšie. Moje okolie, chce nechce, sa s tým budem musieť stotožniť 🙂

dadika41
28. okt 2015

ahojte,mam 42 rokov a som v 8tt,mam 3 deti vo veku 20,18,10 mesiacov,otehotnela som necakane,ale na malicke sa moc tesime.Ked porodim budem mat43 rokov,vek neriesim,mam milujuceho manzela ktory mi velmi pomaha,takze strach nemam,skor ci tehotetenstvo prebehne v poriadku.A ze na maturitny ples pojdem ako babka?neriesim....pojdem ako pysna milujuca babka 🙂 🙂 🙂

nissa
2. nov 2015

@dadika41 blahoželám! my sa zatiaľ iba snažíme,tak uvidíme či sa podarí o týždeň by mala prísť mrcha ,tak by som bola veľmi rada, ak by už neprišla...uvidíme ako to príroda zariadi,či sa ešte podarí... 😉

havedka
3. nov 2015

@nissa ahoj zaujal ma tvoj prispevok,ja mam tiez 43prec a uvazujeme s priatelom este nas spolocnym miminom,ja mam dost obavy ,mam uz dve dospele deti kedno 13 postihnute ,neviem sa rozhodnut

gabusssa
9. nov 2015

Dievčence tak nás je aj dosť, ktoré riešime bábo aj po 40-ke. Tak nám všetkým držím palce.

vydrnik
9. nov 2015

@dadika41 ja mam 45 mame 16 mesacneho syna.mam este dceru 9r.a moj muz z ex dievca co vychoval ako svoju ma 25,r.a synom vo vrku 20,18.,msleho msju vseci radi i ked je medzi mimi velky vekovy rozdiel.ani moj gyn vek neriesi.

nissa
16. nov 2015

@havedka Ahoj! Ak túžite po spolocnom dietatku treba obavy zahodit a skusit to.Viem,ze uz nie sme najmladsie,ale povedzme si uprimne prihodit sa moze hocico aj zdravej a mladej zene.Ja obavy nemam ,na tehotenstvo a materstvo sa citim aj fyzicky aj psychicky.Chlapci by velmi uvitali ,ak by sa nam podarilo.Stale sa ma pytaju,ze kedy sa nam to dievcatko uz narodi?Dospela dcera ostala trosku v rozpakoch,ked som jej oznamila ze planujeme dalsie dieta,ale nakoniec mi povedala ze je to nasa vec a ak sa podari,tak sa bude tesit.Zatial sme v stadiu snazenia a kazdy mesiac verim,ze to uz vyjde.Drzim nam vestkym palce!

lucik0306
22. nov 2015

Ahojte dievcata.Pridavam sa do klubu...mam 38 rokov a velmi by som chcela dalsie dieta....tak mozno sa to este podari...

nikuska744
22. nov 2015

Ja mam 36, a do 40 ešte aspoň jedno....

butterfly333
22. nov 2015

@nikuska744 aj ja mam 36r a pracujeme na dalšom dufam že sa nám tiež podarí.Držim vám palce.

nissa
30. nov 2015

Ahojte! tak nám , zdá sa zadarilo 1.12mám dostať mrchu,ale dnes som si urobila tehotenský test,keďže som už nevydržala a tam najprv jedna čiarka a potom druhá slabulinká,tak som to poobede zopakovala a bola tam znova.Kamarátka to nevydržala a bežala mi kúpiť digitálny test a ten mi tehotenstvo potvrdil,teda že som tehotná druhý týždeň.Viem ,že ešte nemáme vyhraté,lebo prvé týždne sú rizikové,ale snáď všetko dopadne dobre a v auguste sa budeme tešiť z nového prírastku 🙂.Dievčatá držím Vám všetkým palce,nech ste minimálne tak šťastné,ako ja teraz!

butterfly333
1. dec 2015

@nissa super mooc gratulujeem.

jolly84
1. dec 2015

@trogir vidím, že už dieta má 6 rokov, super, gratulujem 🙂

sefinka
1. dec 2015

ahojte, pridavam sa mám 38rokov , snažili sme sa o dieťa 7rokov a zrazu sa podarilo aja som včera videla na sone dve bublinky, najviac ma ničí to čakanie.......či bude všetko ako má.....ved už nie som najmladšia

vydrnik
1. dec 2015

@sefinka ja som bola starsia kes som cakala Filipka a je zdravucky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre