Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

nissa
9. jan 2016

Ahojte zienky!tak ja sa po dlhsiej dobe znova hlasim momentalne 4/3...zatial vsetko ok a dufam ze to tak ostane. Prikladam testiky ako pekne silnieme...posledny je z dnesneho dna 5dni meskajucej MS...

vydrnik
9. jan 2016

@nissa gratulujem a drzim palce nech je vsetko oki

nissa
9. jan 2016

Dakujem!

lucinka550055
12. jan 2016

@alisia ahoj, ja som otehotnela 31r a mala som tiez rozbehnutu uctovnu firmu, vtedy este vela klientov. Dopadlo to tak, ze som nedvihala telefon lebo som sa venovala babatku (nie som ten typ, ktory nech je kdekolvek stale drzi telfon v ruke, prave naopak, vychutnavala som si chvile a venovala som sa najmä a v prvom rade dcere). Klientom to vadilo, lebo som rychlo nereagovala na ich otazky a poziadavky. Mnohi preto aj poodchadzali. Uctovala som v noci, okolo 21h som isla uspat malu, niekedy zaspala az o 23h, a zacala som pracovat. Najma mzdy, ktore som musela dokoncit. Vzdy som potrebovala pracovat tak 4-5h, takze spat som isla okolo 4h rano. Samozrejme mala sa o 6tej uz budila, a po dvoch hodinach spanku to bolo hrozne, cely den som bola rozbita. Potom som zistila, ze ked nepojdem vobec spat, tak este cely den ficim a je mi omnoho lepsie, ako keby som 2h spala. Cize som jednu noc vynechala a isla spat az tu druhu, t.j. som tahala 39hodinovku, dobre ze? Asi ti napadne, kde bol moj muz. No ten prisiel z prace a ked som ho poprosila, aby isiel uspat malu, lebo musim este pracovat (to by mi dost pomohlo, lebo by som pracovala tak od 21h-02h a potom mohla spat 4 hodiny, mozno aj 5 - to by bola paraaaada), tak ten moj muz povedal, ze on bol v robote a ma narok si oddychnut, takze si chce pozriet telku. Potom o 23h ked som malu uspala a isla do obyvacky pracovat, stretli sme sa oproti sebe, ze on uz ide spat. No koment.... Ako sa to da vydrzat? Da, ale telo si vypyta svoju dat, dnes uz vladzem byt hore tak max do 21h, potom mi klipkaju oci a uz neurobim nic. Dufam a drzim ti palce, aby si mala v partnerovi vacsiu oporu. 😉

havedka
16. jan 2016

Maminky je tu aj maminka ktora po 40 mala vazne problemy v tehotenstve,alebo ste nedonosili,proste neskoncilo to dobre

havedka
16. jan 2016

@nissa je gratulujem,ja mam stslr dtrach,ale uz pracujeme ns mimi

sife1
28. jan 2016

ahojte mam 41 rokov a len pred tyzdnom som sa dozvedela ze cakam dietatko....mam uz dvoch synov 19 a 16 z prveho manzelstva teraz mam priatela ktory ma 31 rokov....velmi sa tesim na male dufam ze bude vsetko v poriadku......aj ked je pravda ze deti sa velmi netesia tak trosku sa hanbia za to ze mamka je tehotna....no dufam ze ich to prejde.....

nissa
28. jan 2016

@sife1 Blahoželám! Ja mám z 1.manželstva 24rocnu dcéru a tá sa naopak na bábätko veľmi teší aj keď síce už s nami nebýva. .no a ešte mám chlapcov 6a7 a tí sa tiež veľmi tešia. ..určite ich to časom prejde veď v dnešnej dobe to už nie až také nezvyčajné. ..

vydrnik
28. jan 2016

@sife1 pozri sa moj muz ma z ex.dievca 26r.ktoru vychoval ako svoju a mali spolu synov dnes je jim 21,19,a ja mam dceru letos 10r.a ked zme chlapcom povrdali ze som tehotna vzali to normalne,maleho maju radi ako vlastneho,a ked som mala po porode ten starsi dosel mna dosel pozriet do nemocnice,pracuje v Cr,msleho ale nemohol videt osobe len na mobilu a vseci potom videli maleho ked mu byl mesiacmame medzi sebou dobry vztah,a dokonca chlapci ajbladtnej mamke povedali akoho maju radi,

sife1
28. jan 2016

@nissa dufam lebo zatial....sa moc nebavia somnou......

sife1
28. jan 2016

@nissa gratulujem.....dieta v nasom veku je dar

okataivana
1. feb 2016

@trogir moja kolegyna otěhotněla v 50 .nech vsetko dobreee dopadne.
🙂 😉

nissa
1. feb 2016

Ahojte žienky! Tak my už takto rastieme 8tt...

kakatulik
1. feb 2016

@nissa 🙂 ...jeeej a si si ista,ze to bude iba jedno?

dadika41
1. feb 2016

@nissa aj mne rychlo rastlo brucho,teraz uz vypadam ako v 7. mesiaci 🙂

nissa
1. feb 2016

Zatiaľ nie....Ešte som nebola na ultrazvuku...nechám sa prekvapiť. ..

gabusssa
4. feb 2016

@havedka Možno to nie je dobrý nápad Ti odpovedať, ale moje tehotenstvo v 42 rokoch nedopadlo dobre. Prišla som o bábo v 22-týždni. Lenže to, čo sa mi stalo, sa kľudne mohlo stať aj žene mladšej, takže to beriem tak, že osud. Ide sa ďalej a pevne verím, že čoskoro sa dočkám nového očakávania so šťastným koncom.

cica120
4. feb 2016

@nissa ja som v 8 ale taketo pekne brusko este nemam ;)

dasenka1977
23. feb 2016

Aj ja som 10.tt a mám 39 rokov a som zaskočená..ešte stále neviem či sa teším alebo nie...doma mám 18 syna a 10 dievku 😀

rika1968
23. feb 2016

Vydala som sa mladá. Dcéru som porodila keď som mala 20 rokov. Ako 36 ročná som ovdovela. Bola som si istá, že už žiadny vzťah nechcem mať, ale osud sa rozhodol inak a dal ma dokopy s druhym chlapom, ktory úprimne túžil po dieťati. Veľmi dlho som nad tym rozmyšľala čo mám robiť a nakoniec keď som sa rozhodla, že dobre, bude čo bude, risknem tehotenstvo. Dva roky som sa na to duševne pripravovala a nakoniec som porodila moje druhé dieťa keď som mala 42 rokov. Nemala som jednoduché tehotenstvo, bola som aj v nemocnico, prešla som všetky možné vyšetrenia, mala som velky hematóm čo hrozilo, že hocikedy môžem potratiť. Vypočula som pozitivné aj negativné názory. Tehotenstvo som preživala v strachu. Teraz mám dvojročného drobca, ktorého by som nedala ani za svet. Moji rovesnici už uživaju svojich dospelych deti a oddych a ja aj napriek niektorych horšich dňoch som rada že je tak ako je. Moje velké dieťa mi je aj kamarátkou a oporou a to malé nám prinieslo slnko do našej rodiny. Tak zhruba taky je môj životny príbeh a tebe želám to najpodstatnejšie a to zdravie a lásku. Netráp sa čo bude zajtra, teš sa z toho čo je teraz. Netráp sa nad tym čo nemožeš zmeniť a myslim si že tvoje pocity sa onedlho zmenia a už sa len tešiť budeš.

lela123
16. mar 2016

Chcela by som sa spýtať, či je niekto ako ja,budem mať 40 a s manželom ešte uvažujeme nad dieťatkom. Ja mám tri zdravé deti. S manželom máme len poslednú spoločnú dcéru a neako túžime ešte po jednom spoločnom. V podstate sa obavame len veku.Ajked som čítala veľa dobrých príspevkov, asi potrebujem len nakopnutie. Bol niekto pred tým ne genetický test

havedka
16. mar 2016

@lela123 aj ja som uvazovala ale vzdala som to radsej nebudem uz riskovat ,ale to je naozaj asi o pocitoch ,ako sa ty sama citis nik ti tu neporadi oplne kazda zena je ina,drzim palce

lela123
16. mar 2016

@havedka veď práve, tie pocity sa striedajú. Ešte uvažujeme. Ajtak ďakujem

lela123
16. mar 2016

@havedka tam ste písali, že sa pokúšate, tak sa nepodarilo, alebo ste to vzdali ešte skôr?

havedka
16. mar 2016

@lela123 pokusali ano nastastie sa nepodarylo,sme si to dobre prebrali,nebudem uz riskovat kto mi zaruci ze vsetko dobre dopadne ,tu pisu maminy ktorym vsetko dobre dopadlo a narodilo sa im zdrave dietatko,ale preco tu nenapisu aj ine maminy ktorym sa narodilo postihnute dieta a mali velke problemy v tehotenstve,to ja uz nebudem riskovat,mam 43,a radsej dam prednost uz uzivaniu zivota , su aj ine krasy zivota ako male mimonko,keby som ziadne nemala ale uz som si odrodila necham to pre ine,ale vy ak sa citite chodte do toho

lela123
16. mar 2016

@havedka presne tak. Povedali sme si, buď teraz, alebo nikdy. Moje telo viem presne, ako funguje. Zatiaľ som vždy otehotnela na prvú šupu,ak to tak teraz nebude,tak sa už nebudem snažiť a brať to tak, ako to má byť. Zatiaľ si dáme neaku kuru zdravotnú a uvidíme.

lela123
18. mar 2016

@nissa dobrý, ja som tu nova, ale zaujalo ma to. Ja som na tom podobne, ako vy. Tiež máme, ja z prvého manželstva dvoch synov a manžel jedného. Spoločne máme dcérku. Ja idem mať o chvíľu štyridsať a tiež nás to teraz neako pochytilo, že chceme ešte jedno spoločné. Od rodiny by sme samozrejme podporu nedostali, nakoľko dcéra mi dala dosť zabrať. Ale ako to už prehrmelo, tak si trufame znova. Veľmi rada by som vedela, ako pokračujete, ak sa bude dať. Zatiaľ ďakujem.

perdiem
18. mar 2016

@lela123 zváž aj to, že dohromady máte už 4 deti, chcete piate? Toto nie je len o veku, aj týmto deťom bude treba pomáhať s ich deťmi, vašimi vnúčatami, a pri toľkom počte detí, no klobúk dole.....Ale keď si trúfaš.

lela123
18. mar 2016

Samozrejme, že všetko zvažujeme...Ako som písala, našťastie budú mať trojmo pomoc
Manželov syn žije s mamou a s bývalim nemám problém, on ďalšie deti už nemá
Veď práve, že keď všetci idú niekam, tak nám ostane doma iba jedna, preto chceme pre ňu súrodenca
A pomôžem toľko, koľko budem vladat. Ja im dávam teraz maximum,čo sa len dá. Do roboty chodím, len dva dno v týždni, aby som bola viacej s nimi.Ešte pred rokom by som nerozmýšľala, ale akoby sa neako dušička pýta sem. Uvidíme

nissa
18. mar 2016

@lela123 Ahoj! Tak ja žiaľ nemôžem napísať potešujúcu správu, pretože pred 2 týždňami som musela podstúpiť potrat v 12tt. Do 7tt všetko bolo v poriadku ale potom sa prestalo bábo vyvíjať a nebola akcia srdiečka. Takže miesto fotky som odchádzala domov so slzami v očiach. Najhoršie bolo povedať to manželovi a synom, lebo sme sa všetci na bábo tešili. Ťažko povedať či v tom zohral úlohu môj vek ,ale lekárka to pripustila ako jednu z možnosti, aj keď povedala že sa to stáva aj mladým babám. Povedala že ak sa psychicky na to cítim tak to ešte môžme skúsiť, avšak nevylučuje že sa to môže zopakovať. Takze sme to s manželom prebrali a povedali sme si ,že to ešte skúsime, lebo manžel tvrdí že do tretice všetko dobré. Teraz čakám na prvú menstruaciu po potrate a potom sa môžme snažiť .Nebola som na kyretazi potrat mi vyvolali tabletkou a vysledky mam v poriadku tak mi lekárka iba odporučila počkať do menštruácie . Takže neviem či som ťa nejako svojim príbehom povzbudia, alebo odstrašila, dôležité je to ,či sa na to cítiš a či si ochotná podstúpiť aj riziko že to nemusí vyjsť. Ale to nemusí byť tvoj prípad, pretože každé ženské telo je iné a ty môže mať úplne bezproblémové tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre